Mimozemský život

Od: Datum: 01.08.13 16:57 odpovědí: 53 změna: 05.08.13 21:13
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 01.08.13 17:11

Určitě ano...

A to si myslím bez ohledu na možné diskuse o významu slov "mimozemský" i "život"...

*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fribble*
Datum: 01.08.13 17:26

Myslím, že je to pouhý matematický problém. Za předpokladu, že je vesmír nekonečný, je jakákoli část nekonečna opět nekonečná. Existuje tedy nekonečně mnoho planet vhodných pro život, nekonečně mnoho osídlených, dokonce i nám podobnými bytostmi. Problém je spíš ve vzdálenosti a čase - tedy mimozenský život je, ale pravděpodobnost setkání s ním je blízká nule.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.13 17:33
avatar

Vesmír není nekonečný, však už to i vypočítali, ne? Jinak rozhodně věřím na mimozemský život. A věřím i tomu, že život na Zemi nepochází ze Země (teorie komet "rozsévačů").

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniell*
Datum: 01.08.13 17:57

není nekonečný - to by ovšem měnilo celkovou pohled na věc znamenalo by to tedy že je vesmír něc jako uzavřená neuvěřitelně velká koule v níž jsou uzavřeny všechny galaxie a planety ... protože jak vypadá konec vesmíru ... to je naprosto nepředstvitelné a mimo lídské chápání *nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 01.08.13 17:37
avatar

Tohle je ovsem chybny predpoklad:

...je vesmír nekonečný, je jakákoli část nekonečna opět nekonečná...

Z vlastnosti jedne veci nelze usuzovat, ze takovou vlastnost maji i veci jine.

Jinymy slovy, i pokud by vesmir nekonecny byl, neznamena to jeste, ze kazda jeho cast (hvezdy, planety...) musi byt obsazeny take v nekonecnem poctu.

doplněno 01.08.13 17:46:

To ze planet a hvezd neni nekonecno lze i prokazat jednoduchou logikou.

Pripustime-li, ze teorie velkeho tresku je pravdiva, zacali se planety postupne formovat po "zacatku existence". Neni zadny duvod se domnivat, ze by se jich melo od te doby zformovat nekonecne velke mnozstvi. Postupne pribyvaji, nektere zanikaji, je jich urcite velke mnozstvi, zcela jiste ale ne nekonecne mnoho. Ani hmoty neni konec koncu ve vesmiru nekonecne mnoho.

To, ze se nam jevi vesmir jako nekonecny pouze znamena, ze nemusi mit hranice 3D prostoru. Mnozstvi cehokoliv uvnitr tohoto "nekonecna" je ale limitovane.

Povrch koule take nema hranice, urcite by se ti na ni ale nepovedlo namalovat nekonecne velke mnozstvi puntiku.

doplněno 01.08.13 17:49:

To ze hmoty neni ve vesmiru nekonecne mnoho lze jednoduse prokazat tak, ze kdyz kosmonaut vyleti do vesmiru, tak do zadne hmoty nenarazi. Pac tam zadna neni.

Bylo-li by tomu naopak (hmoty by nekonecne bylo), musel by ji byt vyplneny cely (nekonecny) prostor.

Neni-li nekonecne hmoty, nemuze byt nekoknecne planet.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.13 18:10
avatar

"...by se ti na ni ale nepovedlo namalovat nekonecne velke mnozstvi puntiku..."

Pokud by byly puntíky nekonečně malé, tak povedlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 01.08.13 18:16
avatar

Ja vedel, ze se s timhle nekdo ozve.

Bod je nekonecne maly. Puntik je za teckou a nebo u boudy. Ani jeden z nich neni nekonecne maly*smich*

doplněno 01.08.13 18:17:

Puntik je za vetou, nikoliv za teckou samozrejme.;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.08.13 20:05
avatar

Kolik andělů se vejde na špičku jehly?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.13 20:04
avatar

Pokud je vesmír nekonečný, mohl při velkém třesku vzniknout z nekonečného množství hmoty, ne? ;)

Proč by kosmonaut měl "narazit do hmoty"? Vesmír může být nekonečný a může obsahovat nekonečné množství hmoty, které ho objemově vyplňuje třeba z 1/10000. Přesto je to množství nekonečné.

(Rozhodně netvrdím, že to takhle je, ale podané argumenty nejsou dostatečné, aby dokázaly, že to takhle není).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 01.08.13 21:08
avatar

Jako, ze je jedno nekonecno mensi nez druhe, jo?:) Vzdyt v matematice jses docela kovanej, bych rekl, ne?

Pokud je neceho nekonecno, nemuze toho byt jedna desetitisicina nekonecna. Stale je to nekonecno. Vychazi to i matematicky, kdy lezata 8/10000=lezata 8. Stale je toho nekonecno. Nejde rict, ze je to jedna desetitisicina nekonecna. Furt je to zcela uplne nekonecno. A tedy musi byt vsude.

-

Znas to. Pokud todle, tak pak tamto. Teorii si muzeme vymyslet kolik chceme, nektere jsou ale pravdepodobnejsi, nektere mene, k nekterym existuji indicie, ze to tak skutecne muze byt.

Soucasna veda zastava nazor, ze vesmir nekonecny neni. Opet opakuju, ze je to neco jineho, nez ze nema hranice.

Pokud vesmir neni nekonecny, nemuze byt ani nekonecno hmoty.

-

Pripustme ale na chvili, ze vesmir by nekonecny byl. Zkusim vysvetlit nevyhnutelnost uplneho vyplneni prostoru hmotou v pripade nekonecneho mnozstvi hmoty necim mozna pochopitelnejsim.

Predstav si nekonecne vysokou rychlost.

Pokud se budes pohybovat nekonecne vysokou rychlosti, muzes byt tady, ale i o kus vedle a nebo na druhem "konci" vesmiru zaroven. Prakticky se pak budes nachazet v celem vesmiru najednou. Nebude existovat misto, kde by si byt jen chvilku nebyl. A to i v pripade, ze by byl vesmir nekonecny. Pokud by totiz takove misto existovalo, znamena to, ze se nepohybujes nekonecne vysokou rychlost.

A to same je to s hmotou. Pokud i v nekonecnem vesmiru bude byt jen jedna jedina bublina prazda, znamena to, ze hmoty neni maximalni mozne mnozstvi, tedy nekonecno.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.13 21:41
avatar

Racionálních čísel je nekonečně mnoho. Reálných čísel je nekonečně mnoho. Reálná čísla jsou spojitá, všude na ose, racionálních čísel je "míň", jsou jenom někde.

Když upustíme od toho, že je nespočetné a spočetné nekonečno (což je pro tohle nepodstatné), tak se to ještě líp dá ukázat s přirozenými čísly. Ta se na ose budou vyskytovat např. jen každý celý centimetr. Taky jich bude nekonečno.

Přesně, jak píšeš s tím dělením - bude to jen 1/10000, ale pořád jich bude nekonečno ;)

Stejně tak mi nedává smysl ta rychlost, když se budu takovou rychlostí (jedním směrem) pohybovat po kouli, budu se vyskytovat naráz na kružnici, ne na celém plášti.

---

No to je fuk, nekonečný tak jako tak není :)

doplněno 01.08.13 22:06:

Asi správně nechápu tu maximálnost :D

Když je vesmír nekonečně velký a povede skrz něj třeba přímý řetěz z kancelářských sponek, tak těch sponek taky je nekonečno, ne? Na obě strany je za každou sponkou další a za ní další a ještě... A protože je jich nekonečno a každá má nějakou hmotu, tvoří tak nekonečné množství hmoty.

Nemusejí být naskládány do 2D sítě nebo 3D objektu a nacpány přímo k sobě co nejtěsněji. Mohou být jen tak, jedna za druhou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 01.08.13 21:55
avatar

Mas pravdu, ze je to jedno. Navic to neni ani o mimozemstanech, takze porusujeme pravidla.

ale

Obory napr. racionalnich cisel by sis musel predstavit jako podvesmir ve vesmiru realnych cisel. Pro racionalni cislo neexistuje napr. takove PI. Jednoduse nelezi v jeho vesmiru / prostoru / dimensi - je mimo jeho dosah. Jako napr. pro 3D hmotu je nedosazitelny nejaky mimoprostor, pokud neco takoveho existuje.

Ale naopak racionalni cislo se vyskytuje vsude tam, kde je jeho vesmir. Tedy zaplnuje bezezbytku cely svuj dosazitelny vesmir.

Neznamena to tedy, ze by nekde mohlo byt, ale neni, ale ze tam proste byt nemuze.

Stejne taky by to bylo s tou hmotou. Pokud neco lezi mimo jeji zakonitosti, nemuze tam existovat, je to neco jineho, nez ze tvori bublinu v miste, kde existovat muze.

Pokud tam existovat muze, pak tam existovat musi (aby byla splnena podminka maximalnosti).

doplněno 01.08.13 22:49:

Toto ma podle mne co delat s dimenzema. Nas vesmir se sklada z 3 potvrzenych. V kazde se to nekonecno at uz hmoty nebo celkoveho prostoru musi posuzovat samostatne.

V jedne dimenzi (treba na delku), je te hmoty treba skutecne nekonecne, jak pises. Ale pak je v cele te dimenzi bez preruseni. V druhe dimenzi ale uz ji neni nekonecne. A tedy neni nekonecne mnoho hmoty ve 2D nebo 3D prostoru.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.13 23:04
avatar

Ale i tak je každá jednotlivá sponka sama o sobě 3D (přestože jeden rozměr "převažuje") a je složená ze 3D molekul a atomů.

Nevím no, nějak mi nejde na rozum, proč by musel vesmír být "plný". V nejjednodušším případě by "půlka" (poloprostor, od roviny jedním směrem) byla plná a druhá půlka naprosto prázdná. Jestli by tohle bylo nekonečné (bez maximálnosti), pak jsou všechny ostatní případy taky nekonečné, včetně roztroušení na nekonečné množství malých hromádek/planet.

Anebo ještě jinak: je nekonečná rovina (papír), vemu z něj jen nekonečný pěticentrimetrový proužek (tedy stále 2D; ne 1D přímka). Pro mě je jeho plocha furt nekonečná, stejně jako plocha původní roviny :)

---

Mimochodem, i kdyby hmoty bylo konečné množství, jaké by bylo potřeba energie velkého třesku, aby se hmota rozprostřela do nekonečné vzdálenosti? ;) A jak dlouho by tento přesun při pohybu konečnou rychlostí trval? :D

Případně, pokud by se hmota vyskytovala jen v rozumných konečných vzdálenostech (od počátku/od středu/od nás), jak by se popsal prostor od této hranice dál, kde by tedy nebylo "nic", ale pořád by tam byl nekonečný vesmír?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.08.13 19:47

Také si myslím, že nekonečný prostor nemusí být zcela vyplněn hmotou, aby v něm mohlo být nekonečné množství hmoty.

Je to ve své podstatě jednoduchá matematika. Dejme tomu, že v jednom kilometru čtverečním bude 1 kg hmoty. Nekonečný prostor má nekonečně mnoho kilometrů čtverečních takže 1 kg * nekonečno = nekonečno kg. Teď si představme, že v jednom kilometru čtverečním je 1000 kg hmoty, tedy platí 1000 kg * nekonečno = nekonečno kg. Je jedno jak hustě je hmota v nekonečném prostoru rozmístěna, vždy ji bude nekonečno.

Jedinou podmínkou je, aby se ta hmota nacházela opravdu v "celém" prostoru, tedy aby jste se nikdy nemohl nacházet na místě za kterým už není žádná hmota.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.08.13 21:03
avatar

Jenom taková pikantnost, dzordz to samozřejmě ví, ale stojí za to to říci nahlas: těch přirozených čísel je přesně stejně jako racionálních (totiž spočetně).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: iskiii*
Datum: 01.08.13 17:48

nevěřím v boha ale v mimozemský život věřím

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mil®
Datum: 01.08.13 18:09
avatar

Ano.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.13 18:12
avatar

Pokud připustím, že vesmír není nekonečný, vtírá se otázka: co je za koncem vesmíru?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 01.08.13 18:21
avatar

Male deti se ptaji. Kdepa asi zacina duha?

Co je tam kde konci duha? Nic zajimaveho. Uz tam jenom ta duha proste neni.*nevi*

A stejne se to ma s vesmirem. Nic zajimaveho, uz tam proste jenom ten vesmir neni.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.13 18:34
avatar

Nesouhlasím! Duha je nehmotný optický jev, jehož zdánlivý začátek i konec závisí na poloze pozorovatele. Vesmír je hmotný a pokud někde končí, musí nutně pokračovat něco jiného. I kdyby to bylo NIC. Co ale pak pokračuje tam, kde skončí ono NIC?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 01.08.13 18:44
avatar

Ja si myslim, ze to prirovnani docela sedi.

Divas se na duhu (detskyma ocima) a premyslis, co je tam, kde duha zacina. Ale ono tam neni nic. Zadny hrnec, kde by vodnik Cesilko varil mlhu a vyrabel duhu.

Dospely to vi a vi, ze je to opticky klam a prave, ze ta pozice toho zdanliveho zacatku zavisi na poloze pozorovatele.

-

Stejne tak se my divame (detskyma ocima - pochop jako lidskym zpusobem toho, co zname) na vesmir a rikame si, co je tam, kde uz neni vesmir. Ale ono tam nikde nic takoveho neni. Stejne, jako neni ve skutecnosti zacatek nebo konec te duhy. Zrejme neexistuje konec vesmiru. Zadny "vodnik", ktery by sedel na hranici vesmiru.

To ale neznamena, ze je vesmir nekonecne veliky. Proste nema jenom ten zacatek a konec. Nema hranice.

-

Kdyz pudes stale na sever, nespadnes nakonec do vzduchoprazdna. Pouze uz nemuzes jit dal na sever a bez toho, ze by si se otocil zacnes jit najednou na jih. Vic na sever to proste nejde a presto tam neni konec.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.13 19:11

Co se týče toho konce vesmíru, řekl bych to ještě trochu jinak. Sice nepoužiju takové pěkné přirovnání a celkově to možná bude znít až moc učeně, ale co se dá dělat :D.

Hmota zakřivuje prostor. Protože víme, že v našem vesmíru je hmota, nemůžeme pochybovat o tom, že prostor v našem vesmíru je zakřivený. Existují dva druhy křivosti - záporná a kladná.

Záporně zakřivený prostor je nekonečný. Takový prostor nemá hranice, takže touto křivostí se nebudeme zabývat.

Jelikož při sousloví "zakřivený prostor" většině lidí začíná být špatně, zkusme to nejprve jen se dvěmi rozměry, tedy plochou. Kladně zakřivená plocha je například povrch globu. Je to vlastně plocha uzavřená sama do sebe. A s 3D prostorem je to stejné. Je to prostor, který je uzavřený sám do sebe. Nejlépe si jej můžete představit jako kouli, ale tato představa je velmi zavádějící. Dává nám to totiž pocit, že jsme uvnitř koule a tam venku něco je. Ale ve skutečnosti tam nic není. Je sice pravda, že globus můžete vidět zvenčí, ale to je proto, že jeho uzavřená plocha je 2D a vy se na něho díváte v 3D prostoru. Je to jako by jste se na něho díval z jiné dimenze.

Takže na konec vesmíru nikdy nedojdete. Je to jako výše zmíněný příklad s cestou na sever. Budete chodit dokola, aniž byste si toho byl vědom.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.13 18:22
avatar

Co se týče života,neustále se posunuje hranice míst na zemi,kde se nachází určité životní formy,dokonce i v podmořských sopkách a ledovcích Antarktidy.Proto se předpokládá život i na planetách,nebo jiných vesmírných tělesech,kde existuje voda.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.13 18:37
avatar

V Boha jak ho uznávají všechna náboženství nevěřím, Darwin mě svou teorií vzniku života neuspokojuje, já věřím na vyspělou mimozemskou civilizaci a vesmírnou laboratoř kde nás lidi, jako pokus co se moc nezdařil, vytvořil jeden mimozemský vědec.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.13 18:42
avatar

"...já věřím na vyspělou mimozemskou civilizaci..."

Dejme tomu, ale jak asi vznikla ona "vyspělá mimozemská civilizace"? Vaše teorie problém vzniku života neřeší, jen ho posunuje v čase a prostoru.

doplněno 01.08.13 18:44:

Mimochodem, tomu mimozemskému vědci bych za jeho práci odebral stoleté odměny *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: astro
Datum: 01.08.13 18:59

Mimozemšťanů je plnej parlament, takže určitě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.13 19:06
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 01.08.13 19:05
avatar

Možná existuje život podobný, neli stejný život, jako zde na zemi, jen může být pro nás natolik vzdálený, že jsme se nesetkali. Jestli existuje i duchovní život? Podívejme se, co na to náš a ve světě uznávaný vědec, Jiří Grygar: Věřící přírodovědec je možná v jisté výhodě, že poznává Boha nejen subjektivně jako každý jiný člověk, ale také prostřednictvím předmětu svého bádání, jímž je vždy určitý uzoučký výsek poznávání kosmu, od hvězd po mořské hvězdice, od vůně květin po vůni kvarků, od přenosných chorob po přenos záření či genetické informace..." http://www.vira.cz/Texty/Knih…/Jiri-Grygar-veda-a-vira.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.13 19:30

Pokud je vesmír nekonečný, tak jiný život než ten náš je statisticky nutný. My však nevíme, jestli je vesmír nekonečný nebo ne. Bez důkazů samozdřejmě nemůžeme nic vědet, ale pokud mám říct svůj názor, tak se spíše kloním k variantě, že jsme ve vesmíru sami.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.13 19:47
avatar

"... se kloním k variantě, že jsme ve vesmíru sami..."

*plac*To neříkejte, nebo mi z té samoty bude smutno.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.13 23:42
avatar

..."kdyby ne, bylo by to strašné plýtvání místem..." nebo tak někaj se to říká ve filmu Kontakt.

doplněno 02.08.13 17:14:

Bylo by vtipné zjistit, že vesmír jen buňkou v obrovském organismu *smich*... pak si hledej mimozemský život...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.13 23:53
avatar

Za předpokladu, že Bůh je nekonečný a vesmír je taky nekonečný... dal by si někdo palačinku? :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.08.13 08:32
avatar

Radši bramborák.*smich* Ale v tomhle vedru spíš jen vlažnej

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 02.08.13 00:51

Určitě, ale nijak mne to nepálí, jako ve vedlejší obci...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: iq3
Datum: 02.08.13 09:39

Pokud je vesmir nekonecny (napr. se stale nekonecnou rychlosti roztahuje), tak je v nem vseho co obsahuje logicky taky nekonecne mnozstvi. Respektive se to neda spocitat, protoze byste (napr. galaxie) museli pocitat nekonecne dlouhou dobu..

Co je za koncem nekonecneho vesmiru? Dalsi vesmiry.. techto vesmiru je nekonecne mnozstvi. Uz tomu rozumite?

Pokud bych napr. ze Zeme letel raketou nekonecne vysokou rychlosti porad rovne nahoru, tak bych na zadny konec nikdy nedoletel, protoze abych doletel na konec, musel bych letet nekonecne dlouhou dobu. Jak jednoduche..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.08.13 11:04
avatar

"...Uz tomu rozumite?"

Ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.08.13 19:33

Že je vesmírů nekonečné množství je pouze nepotvrzená doměnka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 02.08.13 15:56

Byla by veliká drzost a namyšlenost, myslet si, že jsme ve vesmíru sami.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martin1965*
Datum: 03.08.13 01:14

Určitě tady sami nejsme.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.13 07:50
avatar

A kde všichni jsou? (Fermi)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.13 10:54
avatar

Všichni už jsou v Mexiku... *smich*

doplněno 03.08.13 10:55:

Jen Hliník se odstěhoval do Humpolce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.13 02:01
avatar

Nedávno tu bylo něco podobného a moje jeorie je tady: https://www.poradte.cz/volna-…-byt-vesmir-nekonecny.html#13

A pro @magdon , sice nevím co je za koncem vesmíru (pokud existuje, já ho sice ve své teorii nemám, ale zase nezahazuji myšlenku, že je), ale naprosto přesně vím co je NA konci vesmíru. ;) http://cs.wikipedia.org/wiki/Restaurant_na_konci_vesm%C3%ADru

doplněno 03.08.13 19:25:

Jo to je možné, ale proč by více lidí nemohla napadnout stejná věc, že? Třeba je to taky něco mezi nebem a zemí. *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.13 09:47
avatar

Jo tak tahle možnost mě už taky jednou napadla. Zajímavé, že se touhle teorií zatím nikdo nezabýval.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.13 10:02
avatar

Fatálku, tuhle "tvoji" teorii jsme s kámošem rozebírali už víc jak před 40 lety.*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.13 20:02

ty delas pruzkum,ze mas tak kratkou tuhle otazku. jsem prumerny clovek s maturitou a rikam narovinu-vesmir je obrovskej a byli bychom hodne naivni a hloupi abychom si mysleli ze sme jedina obydlena planeta myslicimi bytostmi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.08.13 20:46

Naše Země je ve vesmíru v současnosti jedinečná, takže jsme zatím sami. Za několik miliard let Země zanikne a třeba vznikne jinde také taková jedinečná planeta, na které budou inteligentní bytosti. To už nás ale nemusí tangovat :))

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 04.08.13 20:53
avatar

Nechápu kde berete tu jistotu, zatím máme trošku prozkoumanou pouze naši Sluneční soustavu. Pravděpodobně je naše Země jedinečná, ovšem nelze vyloužit ani možnost, že někde ve vesmíru je planeta zcela identická. Vaše reakce je pouze nějaká Vaše teorie, jeden velký neověřený nesmysl, sorry...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 04.08.13 21:21
avatar

Hope. Vsak taky dotaz znel Myslíte,že je mimozemský život?

Ocividne se zada vyjadreni vlastniho nazoru, vlastni teorie, tak proc byt tak prikry?;)

Konec koncu, i nazor zcela opacny je jeden velky neovereny nesmysl. Dokus se neprokaze jak to ve skutecnosti je, pak jsou vsechny moznosti otevrene a nelze rict, ze jedna je lepsi nez druha.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 04.08.13 21:31
avatar

Ano, ale tato reakce byla podle mého názoru podána jako obecná preferovaná pravda, nikoli jako názor či teorie, alespoň já jsem ji tak pochopil. Pokud vyjadřuji svůj subjektivní názor, uvádím to slovy "myslím, že..", "věřím, že..." nebo něčím podobným. :)

Pokud jsem reagoval příliš příkře, omlouvám se! *hi*

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 05.08.13 21:13

Hope, naše Země existuje,pokud víme, nějakou tu miliardu let a člověk je zde několik milionů let. Dosud nebylo zjištěno, že by Zemi v průběhu lidské éry navštívili nějaké bytosti z vesmíru. Můžeme být tak domýšliví a věřit, že právě za našeho života se něco takového přihodí? Vždyť naše radioteleskopy vysílají do vzdáleného vesmíru stále nějaké signály, ale nikdo na ně neodpovídá! Zatím máme jednu jedinou jistotu a to, že život na zemi musí za několik milionů let zaniknout.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 05.08.13 13:01

A už jsme poznali celý (nekonečný ) vesmír? Co víme o sobě?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.08.13 09:22
avatar

Dobrý den,otázka co je vlastně vesmír? není to úplně něco jiného než ho chápeme my? Ale abych odpověděl na kladenou otázku,tak ano já si myslím že určitá forma života(bytí) jinde než na zemi existuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: iq5
Datum: 05.08.13 11:31

Ani zde na Zemi nemusime byt sami, mozna tu ziji i jine bytosti - v jinem, treba nam dosud neznamem prostoru.. nebo mozna jsou tak mali, ze je nelze spatrit ani pod nejsilnejsimi mikroskopy.. nebo mozna nas jiz tisice let jine civilizace pozoruji a my je proste jen nevidime, nedovedeme to zjistit. Mozna oni zamerne nechteji abysme o nich vedeli..

Taky verim, ze zivot existuje i jinde - mozna jen nejake rasy nebo nejaky jiny neprilis inteligentni zivot,.. mozna civilzace na milionkrat vyssi urovni nez jsme my. Kdo vi.. bez dukazu jsou vse jen pouhe spekuace.

Vsemoznych teorii tykajicich se vesmiru jsou tisice.. nektery jsou pravdepodobnejsi, nektere mene..

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.