Jak dlouho se musím učit na klarinet

Od: Datum: 02.05.13 19:24 odpovědí: 6 změna: 29.12.15 19:59

...abych mohla začít hrát na saxofon?

Je mi 14 a už skoro rok hraji na klarinet a co se týče hry tak bych řekla, že žádný antitalent nejsem, přesto nejsem typ žádného supernadaného jedince, který by klarinet vzal a hned by mu to perfektně šlo. Mým původním cílem bylo hrát na sax, ale bylo mi řečeno, že je lepší začít na klarinet a proti tomu jsem nic neměla, jen mě zajímá jak dlouho na něj musím hrát.

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 02.05.13 20:47

Ahoj, myslím že k muzice a muzicírování nemám daleko, pár nástrojů trošku ovládám, ale podobné dechové nástroje jako je právě "štěbenec" mi nikdy k srdci nepřirostly, protože naučit se na ně není vůbec jednoduché.

Jak dlouho - jednoduchá odpověď - člověk se učí celý život, jde jen o to, jaké úrovně chceš dosáhnout, jestli si jen "zapískat" nějakou jednoduchou písničku, anebo se dostat do filharmonie.

Ale určitě Ti držím palce, abys u tohoto nástroje vydržela, když se to umí, je to opravdu krása! *palec*

Od: jokec
Datum: 03.05.13 12:39

Tak ja na něj hraju už 5 let, a stale je co zlepšovat :). Ne, ale myslim si že podle mě stači rok, sax je hodně podobny, podlemě to je kvuli natisku.

Datum: 03.05.13 12:50

klarinet a saxofon mají stejnou mechaniku. Takže technicky se dá z klarinetu na saxík přejít rychle. Je ale trochu problém saxík rozezvučet. Je přece jen o poznání objemnější, díra v něm je větší. Musíš mít pořádné tělo a pořádné plíce.

Od: jokec
Datum: 03.05.13 14:18

Pokud fuka forte do klarinetu, tak nevidim problem v saxu.

Od: klarinetra
Datum: 03.05.13 19:28

Moc všem děkuji za odpovědi a podporu u klarinetu hodlám vydržet a někam to dotáhnout. Jste skvělí díky ;)

Od: bicista
Datum: 29.12.15 19:59

Muze prejit kdy chce, v podstate neni vubec nutnost hrat pred tim na klarinet, to je takova zkonstnatela praktika. Ve svete se tohle vubec nevyzaduje. Ja noty znam jelikoz se zivim bicima. Ve 30ti jsem si koupil Alt sax, Vyloudit ton se mi povedlo defakto hned. Po pulroce cviceni hodku denne, jsem prehral ledacos. Takze pokud tazatel umi jiz noty a rytmicke cleneni not, muze prejit v podstate okamzite.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.