Jak vypadá aretace k pneumatickému válci?

Od: Datum: 13.08.13 08:56 odpovědí: 4 změna: 13.08.13 14:18
avatar

Jak vypadá aretace k pneumatickému válci, třeba k něčemu takovému http://www.mmspektrum.com/con…7_1328714224/festo_obr_01.jpg ...

Aretace, to jsou takové ty spojky, co se přidělávají na bok k těm dírám a pak se do nich napojuje hadice? Mohli byste mi tu hodit, prosím i nějaký odkaz?

Děkuji za reakce


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 13.08.13 09:06
avatar

Dobrý den, pod výrazem "aretace" bych si představil nějakou zajišťovací zarážku, která asi má zabránit nechtěnému vysunutí válce nebo nastavit jeho vysunutí do určené polohy. Tak bych to s tou hadicí nespojoval - to by byl asi výraz "šroubení". Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fribble*
Datum: 13.08.13 10:08

Podle obrázku má být válec zřejmě nasunut na nějakou vodící lištu, pak by aretace mohlo být cokoli (šroub, svěrka a pod.), co vymezí polohu válce na liště, třeba pro nastavení úhlu otevření vrat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.13 12:49
avatar

Aretace obecně vzato je něco jako brzda. U pneu válců se to občas vyskytuje, zejména v případech, kdy je žádoucí zaaretovat válec v určité poloze. Bývá to řešeno buď speciálním ventilem, který se opravdu někdy montuje přímo na válec a má to tu funkci, že např rameno stroje, které je zvednuté pneu válcem v případě přerušení přívodu do stroje či úniku vzduch z rozvodu nesjede dolů. Česky řečeno je to ventil, který podrží vzduch ve válci a jeho odfouknutí umožní až v případě, že je přiveden vzduch na druhou stanu pístu. Dnes už se to často řeší i se snímáním polohy, takže píst pak umí zastavit v definované poloze - to je ale potřeba speciální elektricky řízený ventil. Možností je víc. Zkuste blíže specifikovat, o jakou aretaci jde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.13 14:18
avatar

Děkuji za odpověď!

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.