Proč jsou lidé různých barev

Od: Datum: 02.05.13 13:10 odpovědí: 11 změna: 03.05.13 12:35
avatar

Krásný den Vám všem*slunce*Dnes jsme náhodou zavedli toto téma,tak jsem si ihned vzpomněla na Vás,jelikož vím,že tady se dozvím od chytrých lidiček pouze ty nejlepší informace.Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: koudalak*
Datum: 02.05.13 13:29

teda to je otázka

Vždycky jsem si myslel že negři jsou černí protože musí mít hodně pigmentu jak jsou blízko rovníku. Zatímco já - severskej typ ho nepotřebuju páč je blíž k pólu slunce míň silný.

Proč jsou ale číňani žlutý a indiáni červený netuším. Snad indiáni přitáhli ze severu na jih a spálili se *smich*... Ale ti číňani... to teda nevím...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: korzybski
Datum: 02.05.13 15:06

Opice mají světlou pleť a chlupy. Když se v Africe asi před 5 mil. let začaly rozšiřovat savany a ubývat džungle, těm opicím, co to přežily, z toho horka slezly chlupy. Jenže UV záření pod světlou pokožkou rozkládalo kyselinu listovou (vitamin B9). Ti, co byli tmavší, na tom byli s tím vitamínem B9 líp (a měli víc potomstva). A nakonec byli všichni lidi černý.

Jenže tmavší pokožka zase nějak brání produkci vitamínu D. Takže když se asi před 1,5 mil let začali lidi z Afriky stěhovat pryč, v chladnějších pásmech na tom z těch všech černochů zase byli líp ty světlejší (a měli víc potomstva). Poněvadž měli víc vitamínu D a přitom vitamín B9 jim tam už slunce nespalovalo.

Co se týče indiánů a asiatů, myslím, že ve skutečnosti nejsou žlutý ani rudý, to se jen tak říká, jejich barva je někde na lince bílorůžová - tmavohnědá. Protože ani běloši nejsou (kromě albínů) úplně bílí a ani černoši úplně černý.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 03.05.13 12:11
avatar

Hmmm,zajímavé *palec*

Od: wamp®
Datum: 03.05.13 12:10
avatar

koudalak:*smich**haha*

Od: sarkaona*
Datum: 02.05.13 14:01

Já si myslím, že je to daný adaptací na okolí - sluneční svit.
Tak je tu nějaký číňan a nebo není? Taky bych to chtěla vědět :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 03.05.13 12:09
avatar

Sarka:Už vidíš číňana?*ua*

Datum: 02.05.13 14:38
avatar

Původně byli všichni tmaví (nejspíš právě kvůli Slunci). Poté se vydali na sever a pigmentace se změnila, protože byly jiné podmínky (ať už Slunce, nadmořská výška, povětrnostní podmínky atd.). Někde na území dnešního Izraele (přibližně v těch oblastech) se skupina rozdělila - jedni šli na východ, druzí na sever a třetí na západ. Ti, co šli na východ, se rozdělili a jedni šli na východ a dále na sever (Korea, západ Ruska) a druzí na jih (Indie). Slupina, která šla z Blízkého východu na sever, se později rozdělila - jedna část šla na východ (Rusko, severní Čína, přes Aljašku až do Ameriky a Jižní Ameriky) a druhá část šla na západ (severní, střední, západní a východní Evropa). Ti, co šli z Blízkého východu na západ, došli do jižní Evropy (prostě oblast Středozemního moře). Pak tu byla další migrační trasa, která ale "přeskočila" "Izrael" - ti šli z Afriky přes Saudskou Arábii po pobřeží (jih Indie, Thajsko atd.) a rozdělili se na dvě skupiny - jedna šla na jih (Austrálie) a druhá na sever (Japonsko, sev. Amerika) - těch vln bylo samozřejmě více, tohle jsou takové ty hlavní trasy. - proto mají Japonci blíže k Indiánům než k Číňanům. V Číně šly zase dvě vlny, takže Číňan ze severu má geneticky blíž k Indiánům z Jižní Ameriky, než k Číňanovi z jihu. Přesto vypadají velmi podobně, což je dáno prostě okolními podmínkami.

Těm, co zůstali v tropech/subtropech, zůstala i tmavší pigmentace, ti co odešli na sever, pigmentaci postupně ztratili. Když procházeli předci přes Asii, tak se jim vytvořila, kvůli tamním podmínkám, spec. kůže na očním víčku, proto všichni, kdo šli přes Asii, tento oční záhyb mají - jak Japonci, Číňani, tak i Indiáni. "Australani" (Aboridžinci) jsou tmaví, protože jejich předci šli z Afriky pořád po pobřeží na jihu, takže neztratili svou pigmentaci (proto třeba indiánské kmeny ve střední a Jižní Americe nejsou černí - při cestě přes Rusko, Čínu atd. ztratili jejich předkové pigmentaci, která už se jim neobnovila). V jižní Evropě a Asii zase ztratili jen část pigmentace, navíc se tam často míchaly různé kmeny.

Používám současné názvy národů a států, pro lepší přehlednost ;).

Jako dobré čtení o této problematice doporučuji knihu Adam a jeho rod od Spencera Wellse.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 03.05.13 12:05
avatar

Kolikokoli:Děkuji,to bude vončo*palec*Pro knihu již běžím*bezim*

Od: pt®
Datum: 02.05.13 14:49
avatar

http://cs.wikipedia.org/wiki/Semit%C3%A9

Rasové teorie

Ke genetickému, "rasovému" pojetí Semitů směřuje i biblická kniha Genesis, která hovoří o třech Noemových synech, z nichž vzešli po potopě všichni lidé. Těmito třemi syny byli Šém (Semité), Cham (Hamité) a Jafet. Právě toto vyprávění poskytlo jméno pro označení skupiny národů, které hovoří jazyky příbuznými hebrejštině. Ovšem kritérium biblického autora pro přiřazení konkrétních národů k Šémově linii není kriterium jazykové, proto není aplikovatelné na dnešní termín "Semité".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 03.05.13 12:08
avatar

Pt:Také Vám děkuji,velice zajímavé,nicméně nechceme vědět přiřazování národů,nýbrž barvy pleti...

Od: axus®
Datum: 03.05.13 12:35
avatar

Je spousta duvodu, proc josu lide ruzne barevni.

Ruzova - jses vyspana (do ruzova)

Zelena - je ti spatne

Modrofialova - dusis se

Cervena - mas vysoky tlak nebo si se spalila

Popelava - neco vydesi k smrti (ze by se v tobe krve nedorezal)

Bronzova - jses opalena

Cerna - zavreli (az zcernas) nebo te odumira kuze

Zluta - trpis onemocnenim jater

Bila - jses albin nebo trpis vitiligem

atd.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.