Kniha z knihovny

Od: Datum: 12.08.13 15:06 odpovědí: 4 změna: 13.08.13 10:20

Dobrý den mám půjčenou knihu, ale pes si s ní trošku hrál a ted je na hřbetu utžený kus papírového obalu je kniha na tom obal a na tom obal jko na sešity a kus těch dvou obalů je utrženej...poradte, jestli s tím máte vzkušenost ... děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.08.13 15:48

Nemám zkušenosti, jen naznačím, jak bych postupovala já.

Přečetla bych si knihovní výpůjční řád. Naše knihovna ho má na internetu. Dočetla jsem se v něm, že v případě poškození knihy bude po mně požadována nějaká finanční náhrada, případně obstarání stejné knihy.

Odnesla bych knihu tak, jak je, vysvětlila, co se stalo, a sama od sebe nabídla nějakou kompenzaci. Podle popisu se nejedná o nic moc závažného, děvčata v knihovně mají s opravami pravděpodobně větší zkušenosti než vy, nechala bych to na nich.

Snad se jedná o nějakou běžnou knihu, ne v ceně tisíců korun.

Datum: 12.08.13 17:13

Myslím, že nebude tak zle. Knihovnice knihu přebalí, důležité je, že třeba nechybí stránky, ale odnesl to jen přebal. Možná dostanete pokutu, ale myslím si, že víc jak 30 - 50 korun to nebude, obzvláště, je-li kniha už starší a víc očtená. A Vašeho čtyřnohého čtenáře si příště víc hlídejte, knihu někam vysoko, kam ten kulišák nedostane. Jaga.

Datum: 12.08.13 17:36

Naše knihovna má i knihařskou dílnu, kde se podobné záležitosti dají opravit.

V každém případě bych došel do knihovny a seznámil je s problémem, mají s podobnými věcmi určitě zkušenosti.

Datum: 13.08.13 10:20
Domluvte se v knihovně.Pokud je poškozený jen obal zaplatíte nějakou pokutu.My jsme na tom byly hůř.Naše fenka se dala do čtení Kytice a musely jsme koupit novou knížku.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.