Vlastní nebo nevlastní sestry?

Od: Datum: 05.09.13 08:21 odpovědí: 11 změna: 06.09.13 16:10

Otázka zní : Já a moje sestra máme každá jiného otce . Jsme vlastní sestry nebo nevlastní?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.09.13 08:25

nevlastní...

Vlastní sourozenci jsou ti, kteří mají stejné oba rodiče.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.13 09:04
avatar

Getrekzagary nemáte pravdu.

Jsou to vlastní sourozenci viz wikipedie -

sourozenci vlastní, kteří mají společného alespoň jednoho biologického rodiče, ti se dále dělí na
plnorodé, kteří mají společné oba biologické rodiče; a
polorodé, kteří mají společného jen jednoho biologického rodiče;
sourozenci nevlastní — ti nemají společného ani jednoho biologického rodiče, ale matka jednoho dítěte si vzala otce druhého dítěte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.13 09:17
avatar

Tak mám dojem, že dokud nebyla Wikipedie, bylo to všechno o moc snazší a jednodušší.

Měli jsme v rodině podobný případ. Žena jednoho mého dědečka zemřela, děda se znovu oženil, narodil se táta a pak ještě teta.

Tahle teta byla tátovou vlastní sestrou. Děti z prvního dědečkova manželství byly pro mého tátu nevlastní bratři a nevlastní sestry.

Podobná otázka na vztahy mezi sourozenci se zde často opakuje, vždy se argumentuje Wikipedií. Skoro mám pocit, že je to nějaký překlad z angličiny. V jiných zemích mohou být vztahy i slova pro pokrevnost všelijaké, nevím, ale vlastní sourozenci musí mít oba rodiče stejné.

Jiná věc je, když si do manželství přivedou dva partneři své děti. Nevidím nejmenší důvod, aby si ty děti jen tak samy sobě a před lidmi neříkaly nevlastní sourozenci, ale úředně jsou to navzájem cizí lidi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.09.13 16:10

Tohle není výmysl Wikipedie. Tyto pojmy pochází z římského práva a užívají se i v českém prostředí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.13 10:39
avatar

Měl jsem stejný problém. Hodně dlouho jsem říkal, že mí mladší bratři jsou nevlastní, ale později jsem názor změnil na to, že jak je společný i jen jeden rodič, tak jsou vlastní.

Nikdy jsem neslyšel o plnorodých a polorodých *smich*, ale to už je detail. Ale tak asi to bude nejpřesnější. *smich*

doplněno 05.09.13 10:42:

Ale určitě by mě zajímalo, kde se píše jak to doopravdy vidí naše zákony, protože jedna nebo druhá odpověď je hezká věc, ale jak to není černé na bílém, tak z toho můžou být leda tak dohady.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.13 11:10
avatar
Viděl bych to geneticky. Nevlastní sourozenci nemají společné geny a jsou z hlediska zákona cizí lidé kteří se mohou treba i vzít a provozovat spolu sex. Vlastní sourozenci mají společné geny jednoho z rodičů a jejich soužití je z hlediska práva i genetiky incest.
doplněno 05.09.13 11:12: Soužitim byl samozřejmě myšlený sexuální vztah ;)
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.13 11:35
avatar

Trošku jednostranný přístup, ale určitě se dá říct, že každý bude souhlasit, že na sexuální vztah budou pro kohokoli dost nevlastní jen ti, co nemají žádného společného rodiče. Ale myslím, že z genetického nikoli jen morálního hlediska může vzniknout problém i tehdy, pokud mají společné příbuzné v předchozí generaci, to znamená, pokud jejich prarodičové, nebo dokonce praprarodičové byli či jsou sourozenci. Moje prababička z matčiny strany byla sestrou mojeho pradědečka z otcovy strany a i to je uváděno jako jedna z možných příčin mojeho neurologického onemocnění, které mám od narození. Ale samozřejmě ze zákona už nic neřešilo, že by se snad moji rodičové nemohli vzít a mít děti. Genetika zkrátka sahá dál než zákony, v kterých jde do značné míry právě i o to morální hledikso.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.13 17:41
avatar

Trocho jsem googlil a našel jsem právnické dipolomové práce, kde jsou obraty typu "sourozinci (jak plnorodí tak polorodí)". Ottův slovník naučný pak říká "Příbuzenství pobočné jest plnokrevné čili plnorodé nebo polokrevné čili polorodé..."

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.13 11:35
avatar

Otec je ten, kdo předal matce své DNA. Na základě těchto dvou DNA vzniklo dítě. ;) Je-li to jinak, pak už je řeč o otčímovi, snad tátovi. Otec je ten, kdo splodil a táte je ten, kdo vychovává.

doplněno 05.09.13 11:58:

k2, ahááá, fakt! *zed* Jsou to nevlasní sourozenci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 05.09.13 11:50

A co to ma spolecneho s otazkou tazatelky?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.13 15:46
avatar

to je tedy překvapení, po letech jsem se dnes dozvěděla, že mám dvě vlastní sestry, ač jsem si do dnešního dne vždy myslela, že jsou nevlastní (mají jinou matku) z toho vyplývá, že se člověk celý život učí ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.