Co je potřeba na vstupní prohlídku?

Od: Datum: 30.04.13 13:24 odpovědí: 7 změna: 01.05.13 10:53

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, nastoupila jsem do nového zaměstnání a zaměstnavatel po mě chce abych měla vstupní prohlídku od svého obvodního lékaře, od závodního lékaře a ještě od gynekologa. Tak s chci zeptat jestli to po mě může vůbec chtít. Za ty prohlídky dám dohromady 800.

Předem děkuji za odpověď Suchardová


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 30.04.13 13:27

Dobrý den.

Od obvodního lékaře si vyžádáte výpis ze zdravotní dokumentace a s tím půjdete na vstupní prohlídku k závodnímu lékaři.

O povinné prohlídce na gynekologii jsem opravdu neslyšela.

doplněno 30.04.13 13:37:

Stvrzenku si schovejte, někteří zaměstnavatelé poplatek za vstupní prohlídku proplácí po uplynutí zkušební lhůty.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mmmmmm*
Datum: 01.05.13 10:53

Doladím jen detail od loňského roku zaměstnavatel propláci vstupní prohlídku ihned po obdržení pracovní smlouvy zaměstnancem. Tzn. jakmile nastane pracovně právní vztah- do té doby nejste zaměstnancem. Novela ZP z roku 2012.

Musíte se ozvat -je v zajetých kolejích proplatit ,, po zkušební době.,, spousta zaměstnavatelů tyto info ani nemá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.04.13 13:28
avatar

bohužel může... nás také posílá na podobné prohlídky každé 3 nebo 5 let (podle věku) a taky si to platíme sami... ale doktorka říkala, že někteří zaměstnavatelé tyto popltky proplácí - zkuste si vzít stvrzenku a dojděte si na finanční odd.zaměstnavatele...

doplněno 30.04.13 13:30:

s tím gynekologem - nevím, nakolik je to povinné, ale po mě chtěli při nástupu potvrzení, že nejsem těhotná...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.04.13 13:30
avatar

muže chtít dokonce musí chtít jesli není padlý na hlavu, kdo by chtěl zaměstnance co udělá par směn a hodí se marod? to je jejich ochrana

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 30.04.13 13:35

Vstupní prohlídku nařídit může a někteří to i proplácí, ale není to jejich povinnost. Ovšem s tou gyndou to slyším taky poprvé, možná kvůli těhotenství, nebo nebudeš dělat u nějakých přístrojů, které by měly vliv na takové věci. Jinak nevím. A většinou je u obvoďáka jen výpis s tí se dojde k závodnímu, ten tě prohlídne (někdy ani to ne), zkasíruje a hotovo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.04.13 16:00
avatar

Pokud jde budoucí zaměstnanec k podnikovému lékaři, poplatek neplatí. Aspoň u nás to tak bylo. Pokud jde k obvodnímu, platí. Ale nechápu, na co mít potvrzení od obou, ti lékaři jsou si rovni a bohatě stačí jeden. Je to stejná blbost, jako kdyby jste si oblékla na sebe dva kabáty najednou. Volila bych firemního, kvůli tomu neplacení.

Potvrzení z gyndy, zda pracovnice není těhotná, některé podniky skutečně vyžadují.

Potvrzení zaměstnavatel proplatit může, ale nemusí. Po mém manželovi chce firma, aby 1 x ročně zašel ke svému OL a donesl potvrzení, že je schopen svou práci vykonávat. Pokaždé to stálo 400 Kč.

V roce 2011 mu neproplatili nic, ale loni mu to už zaplatili. Nevím, podle čeho to brali. Možná se jen lépe vyspali. :DJaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.05.13 00:24
avatar

Prohlídky u závodního lékaře hradí zaměstnavatel a podle mne by měl hradit všechny prohlídky, které po zaměstnanci požaduje.

Povinnost zajistit, aby práci vykonávali zaměstnanci způsobilí i po zdravotní stránce, má zaměstnavatel, nikoliv zaměstnanec.

Prohlídka u Vašeho praktického lékaře a gynekologa je nesmysl, pokud Vás tam nevyšle závoní lékař, který zná podmínky u zaměstnavatele.

Zaměstnavatel není lékař a nemůže (s výjimkou závodního lékaře) určovat, kde/jakou prohlídku máte absolvovat.

___ Já bych na Vašem místě zaměstnavateli svou námitku ohledně poplatků sdělila, případně bych si předem vyžádala písemný příslib jejich proplacení.

___ Poznámka: Neznáte-li závodního lékaře, a nemáte-li k němu důvěru, nemusíte mu výpis ze zdravotní dokumentace předkládat (já bych to neudělala).

Je na něm, aby si potřebné informace zajistil např. tím, že Vás vyšle na další vyšetření, které by opět měl hradit zaměstnavatel.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.