Odpružená vidlice na kole

Od: Datum: 23.07.13 22:09 odpovědí: 6 změna: 23.07.13 23:27

Dobrý večer, dá se něco dělat s odpruženou přední vidlící na kole? Při zmáčknutí přední brzdy má vidlice vůli a chodí jako by dopředu a dozadu a mirně do boku. Tím ztrací jakoby funkčnost. Myslím že to je pružinová vidlice,a jde zmknout a řídit tuhost . Nerozumím tomu děkuji za odpověd.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 23.07.13 22:27
Co popisujete vypada, ze ma vidlice vyklepana vodici futra. Mely by se dat vymenit. Zamknout vidlice jde, ale jen ta, ktera to ma ve vybave. Zpravidla to byvaj ty drazsi. To.same s nadtavenim tuhosti
Od: pajke
Datum: 23.07.13 22:48

Zamknout a tuhost lze na vrchu vidlice manualně nastavova jde mi o to jestli to lze spravit(svépomocí) nebo je to na ...

Od: pancukrar
Datum: 23.07.13 22:23
Ahoj, nepíšeš o jakou vidlici se jedná. U lepších je možné nechat vyměnit pouzdra, ale oprava je to náročná(finančně i technicky) a proto ji provádějí specializované servisy dané značky. U těchto vidlic však k tebou popisovaným problémům dochází zřídka. U levných vidlic nemá smysl opravu provádět, protože je to větsinou nemožné, přkpadně to převyšuje cenu vidlice.. Zkoukni ještě, jestli není problém spíš v hlavovém složení tzn. že se klepe celý sloupek vidlice a ne nohy. To by šlo opravit za pár peněz. Jinak přemýšlej, jestli ke svému životu potřebuješ odpruženou vidlici (kvalitní min. 4000kč), nebo vystačíš s pevnou.
Od: pajke
Datum: 23.07.13 22:55

Nevím co je to za vidlici není tam nic napsáno jen nálepka XCM SR a dál ji nepřečtu je odřená. Jinak tuhost lze nastavit a zamykat taky. Neznám cenu apod kolo jsem nekupoval. Vidlici jistě upotřebím jezdím převážně po lesních céstach, ale víkendově...V krčku se to nehýbe. Vůli to ma tam kde je jakoby to oblé přemostění vidlice.:)

Od: pancukrar
Datum: 23.07.13 23:21
To je vidlice od firmy Suntour. Je to hodně oblíbená značka pro levné bicykly. Bohužel jsem se nesetkal s tím, že by se tohle u nich dalo opravit. Prostě jsi mu nejspíš dával řádně na p*del.. a na to to není stavěné. Jak už jsem psal je možné to vyměnit za něco trochu kvalitnějšího této značky (od 4000 výše), pošetřit na něco, co vydrží a dá se opravovat (např. Manitou, RockShock, Marzocchi od 6000 výše), ale nemůžu zaručit, ge to půjde u tvého kola a nebo moje oblíbená varianta je koupit vidli pevnou (od 300) ke všemu musíš připočíst práci servisu, protože si nedokážu představit jak tohle bastlíš kladivem doma. Je k tomu třeba dost speciální nářadí na narážení konusů hlavového složení.
Od: ar*
Datum: 23.07.13 23:27

Potřebuješ dvě takovéto pouzdra http://www.outdoor-cyklo-spor…dro-plast-xcm-fee460-10-22346

U těchto pruživých vidlic je výměna úplně jednoduchá a měl by to zvládnout i méně zručný.

Jak to tam vpadá se mrkni tady http://www.docstoc.com/docs/1…-exploded-view-SF7-XCM-MLOpdf

http://www.srsuntour-cycling.com/dstore/service.html

Tady to máš i na videu

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.