Exekuce a darovací smlouva

Od: Datum: 02.12.13 12:28 odpovědí: 4 změna: 02.12.13 13:08

Dobrý den, chtěl bych se poradit. Známý je v následující situaci,3 člená rodina, na otce je udělena exekuce, syn (30 let) Bydlí u otce v domě, má zde své vybavení pokoje, vlastní kuchyn, na syna není uvalena exekuce. Když přijde exekutor, a bude zabavovat majetek, zabaví majetek i syna kterýá je v tom vlastně nevinně? Syn má na svůj majete (k skříně, elektronika apd) darovací smlouvu,na své jméno,může mu exekutor také zabavit majetek, když má doklad o vše, že patří jemu? Má jen darovací smlouvu, které není notářsky oveřená? Nebo je nutné notářsky ověřit? Hodnota vybavení pokoje, kuchyně je cca 120 000 Kč. Pokoj je vybavený poměrně nadstardantně. Díky za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.12.13 12:39
avatar

Exekutor může polepit vše. Syn musí vzít doklady a podat vylučovací žalobu u soudu. Jsou s tím docela problémy. Lepší by bylo vše vystěhovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 02.12.13 12:53

Ano může (minulý týden stejný dotaz), důkazy doložit a trvat na zapsání. Vlastník! pak musí kontaktovat exekutora. Nejlépe však uhradit požadovanou částku. Jinak je postup upraven v exekučním řádu a OSŘ.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: naoko
Datum: 02.12.13 12:56

Zajímavá situace a u dlužníků celkem běžná, většinou nictzv. nemají. Synovi, který navíc s dlužníkem bydlí, někdo daroval nadstandardní vybavení bytu. Nebyl náhodou dárcem ten otec který je právě v exekuci? To si exekutor zjistí jako první. Co zabaví záleží jen na jeho úvaze.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cinik
Datum: 02.12.13 13:08

Ne, vybavení pokoje a kuchyně dostal od prarodičů, jelikoš byl zasažený povodní a bohužel mu nic nezbylo, než holé zdi. Když věděl, že je tato situace, raději si vyžádal od prarodičů , darovací smlouvu, jako důkaz toho, že je majetek jeho.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.