Jsem rasistka,když nesnáším Romy?

Od: Datum: 10.11.12 16:33 odpovědí: 23 změna: 15.11.12 22:30

Jak je možné,že cigáni, neříkám ani Romové, protože ti praví Romové pochází z Indie, jsou ve všem od vlády podporováni?

Vybydlí byty a dostanou buď ubytovnu, nebo se jin přidělí byt, což se bílým nestává, zničí byt a dostanou další. Nepracují celý život a přece dostanou ze mzdy 25000Kč tolik procent, kolik se našemu lidu ani nezdá. Známá bydlí vedle nich v rod.domku a nemůže v noci vůbec spát, protože ti černí ve dne chrápou a v noci si udělají mejdan a to nemluvím, že vyhazují z oken různé věci, co již nepotřebují, např. televize a ledničky. Paní si stěžovala na MÚ a nepochodila. Tak co je to za bordel,slušný člověk pracuje celý život a má prd a oni se vysmívaají nám a běda,když se jin to řekne, tak je to rasismus. Jsme proti nim bezmocní, nejlépe to udělat tak, že se budou chovat slušně a dá se jim životní minimum, tak jako bílým a bude po rasismu,neděláš tlusťochu s báchorem, tak zhebni. Děckám se platí knihy, přáspěvky na výlety, dokonce to učitelé musí koupit, jinak by to prochlastali.

Ptám se, kde je spravedlnost? Já osobně jsem mírumilovný člověk, ale když se řekne Kalousek a premiér, taky balíček, tak dostanu pupínky po celém těle. Kdyby mě bylo méně let, tak odtud okamžitě odcházím (a poslední zhasne), také lékaři odcházejí do zahraničí a nedivím se, rušit lůžka, zdražit léky a od f fšechno, myslím že to povede k demonstracím a defenestraci. To je můj názor a nejen můj, nás chudých je nejvíc a už to nemíníme snášet.Platíme sociálku,daně, dochodové a přesto musíme pořád platit. Fujtajbl. *cert*

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.11.12 16:37

1. To není rasismus, ale diskriminace. Cikáni jsou běloši. Rasismus je proti jiné rase.

2. "pravý Romové pocházejí z Indie" - z Indie pochází Cikáni. Romové je označení určité skupiny Cikánů žijících převážně ve střední Evropě.

doplněno 10.11.12 16:38:

* praví *hi*

Datum: 10.11.12 16:42

Nadpis a samotný příspěvek jsou dvě odlišné věci. Podle nadpisu rasistkou jste. Podle dalšího nejspíš ne, protože se pozastavujete nad nikoliv národnostní skupinou, ale nad společenstvím nikoli "nepřizpůsobivých" osob, ale právě že velice přizpůsobivých všemu, co je jim povoleno nebo tolerováno.

Datum: 10.11.12 18:38

každopádně... chyba není v cikánech.. to jsou ... už po staletí a jiní nebudou... ale chybu spíš hledejte na pražském hradě.. stačilo by par zakonu pozměnit nebo zavést a hned by cikanum sklaplo.. ale asi se to někomu tahle situace hodí že to tam ti nahoře vubec neřeší jinak si to nedovedu představit... a při tom sedí na časované bombě protože podle mě dost lidem dochazi rychle trpělivost... a časem by tu mohlo byt docela dusno...pokud s tím někdo něco nezačne dělat.

Od: pacourek*
Datum: 10.11.12 18:59

Rasistka nejste ,jste jen zklamana a málo informovaná..Jsou to opravdu Romove (z Indie příšli jako Domové),Cigán je zpusob života proto muže byt i bylí cigán Oni opravdu dostanou 25000Kč za měsíc ale panu domacímu davají třebas taky 15000Kč i vic .Ano delali nepořadek i u nás ve městě a to přišlo s tím že ubytovny městký ten kdo delá nepořádek nedostane ubytovací smlouvu na další období a u soukromí pokuty bude platit majitel a od tí doby je tam uklizeno a reativní klid.Někteří romové by chtěli pracovat ale je nikde nechtějí zaměstnat ai když je zaměstná podnikatel skupina do který roma přidělí ho většinou vyštvou

Datum: 10.11.12 19:11

Rom je skupina Cikánů. Bílí jsou všichni (stejně jako Indové, Arabové atd.). Cikán rozhodně není způsob života, ale skupina, která opustila Indii a dostala se do Evropy. Jak by k tomu přišli Sintové (Cikáni žijící v Německu)?

Nicméně Cikán je hanlivé, protože to není jejich vlastní název, ale vznikl nějakou zkomoleninou, ktrerou jim dali Řekové nebo Peršani. Každopádně je to, jak kdyby se říkalo Rusům Poláci... Domové jsou nějací nedotknutelní v Indii, ale do toho nevidím...

Ale nevím, jestli je nějaké označení pro všechny Cikány, které je z jejich jazyka. Asi takové souhrné označení prostě není (asi jako kdyby neexistovalo slovo Slovan, ale to taky neznamená, že Poláci a Rusové jsou ten stejný národ).

Datum: 14.11.12 11:38

"Domové jsou nějací nedotknutelní v Indii" - ano, jsou nedotknutelní, protože v minulosti (nevím jak dnes) vynášeli fekálie z plných nádob u domů.Kdo se jich dotknul, byl nějaký čas nečistý.

Datum: 12.11.12 00:45

To máte tak... čtu si zprávy a hle.. V Bruselu asi nebudou živé vánoční stromy aby neurazili muslimskou komunitu...

Defakto si za to můžem sami, pak podnikatelům to také vyhovuje, a šílena pseudohumanistická doba za práva utlačovaných...

Datum: 13.11.12 19:01

Na odpověď, jestli jste rasistkou si jednoduše odpovíte sama. Zachovala by jste se stejně k Romovi a "bílému"? Pokud ano, tak rasistka nejste. V žádném případě nepopírám, že Romové jsou u nás velký problém, ale s těma dávkama to vídíte moc černě. Kdyby jste byla v takových podmínkách jako oni, dostala by jste stejné peníze. Problém dávek je spíše v tom, že Romové narozdíl od většiny "bílých" se z této situace nesnaží dostat. Já doufám, že se problém s Romy někdy vyřeší. On je to začarovaný kruh, protože my vadíme jim, oni nám a nikdo nemá žádné rozumné řešení problému.

Datum: 13.11.12 19:45

Mylite se..nasinec ktery pracoval desitky let jak „mourovaty” kdyz se dostane do „stejne” situace jako cikani, nikdy od statu nedostane tolik co oni.
Mylite se i v tom, ze neexistuje reseni tohoto problemu, samozrejme ze existuje..
Jeste pred 100-200 lety (natoz jeste drive) by podobny problem ani nenastal, respektive vyresil by se driv nez by prerostl do tohoto stadia co je dnes u nas.
Mimochodem...znate nejaky zivocisny druh, u ktereho kdyz „dospelec” nelovi a nesbira potravu, ze mu ostatni jedinci stejneho druhu nosi potravu a saturuji veskere jeho dalsi potreby? Ja ani jediny..
Od: koukolik
Datum: 14.11.12 11:55

Můžete mi prozradit, jakým mechanismem dostane rom od státu více, než gadžo ve stejné sociální situaci?

Datum: 14.11.12 12:02

Tím že si to vyřve...včetně příspěvků na bydlení..docela bz mne zajímalo kolik procent necikánských rodin dostane od státu 10tis Kč měsíčně jen na bydlení.

Nicméně to nic nemění na faktu, že člověk který celý život nepracoval, by neměl dostat od státu ani KORUNU..není k tomu jediný důvod, a to ani morální. Pokud se důchodů týká pak dtto..Kdo nepracoval, žádný důchod, žádné dávky. Vyřešeno.

doplněno 14.11.12 12:03:

P.S.: doufám že mne nikdo z humanistů nebude chytat za slovo..Samozřejmě nemluvím o lidech, kteří objektivně pracovat nemohou, jako invalidé, mentálně postižení..atd.

Datum: 14.11.12 12:07

Neexistuje způsob jak si sociální dávky "vyřvat". Vždycky se posuzuje situace žadatele a z té se vypočte výše dávek. Dojem, že jsou romové z tohoto pohledu protežovaní vyplývá z toho, že jsou schopni si navodit takové životní podmínky, ve kterých by se gadžo styděl i jenom chvilku přežívat.

Datum: 14.11.12 12:13

U člověka který celý život nepracoval, mne jako daňového poplatníka jeho životní podmínky vůbec nezajímají...stejně tak mne vůbec

nezajímá co bude jíst..

A to nemluvím o těch "chytrých" nápadech platit jejich dětem svačiny, školné, a dokonce jsou návrhy na speciální autobusy co je do

škol budou vozit..

Sponzorovat mohu ledasco...ale toto opravdu nechci..

Velmi zajímavé by bylo, kdyby část daní které z našich platů jdou na tyto "lidi" bylo možno svobodně dát na jiné účely...Kolik procent

humanistů by pak na tyto nemakačenky dobrovolně platilo své daně?

Datum: 14.11.12 12:18

to mi ale utíkáte od otázky ... já jenom rozporoval, že se v sociálních dávkách jinak pohlíží na většinovou a jinak na menšinovou komunitu, což není pravda a není k tomu žádný zákonný důvod. Přesto se jedná o hodně rozšířený mýtus, podporovaný zejména hromadně rozesílanými hoaxy.

Datum: 14.11.12 12:25

Tak čistě "papírově" to je určitě "v pořádku" a všichni občané ČR mají stejná práva..

Realita skutečného života je ale jiná..

Datum: 14.11.12 15:29

koukolik. Tak teď jste mě nadzvedl ze židle *zed**cert*. Nevím, jak to chodí papírově, ale v praxi mají cikáni naprosto "jiné zákony". Moje dcera je invalidní. Páč se jí úraz stal v době studia, tak její důchod je 3.800,- Kč. Vloni v srpnu se jí narodilo mimčo. Někdy od září měla na malé pobírat RD. V té době však došlo ke kolapsu ve vyplácení těchto dávek. Takže dcera šla na soc.odbor pozeptat se, co má dělat a žádala o vyplacení. Výsledek? Jestli chce, tak jí malé vezmou do kojeneckého ústavu *ee*. Cikánky ale odcházeli s poukázkami na nákup *zed*. Nevím, jak by to s dcerou bylo, kdybych jí nevypomáhala já.

Buďte tak hodný a neříkejte dál takové nesmysly o rovnosti bílých a cikánů.

Od: miljan*
Datum: 14.11.12 17:36

To oni většinou jsou, invalidní a mentálně postižení již od narození. *afro*

Od: pacourek*
Datum: 15.11.12 00:42

Když jim to někdo napiše do zdravotního posudku

Od: pt®
Datum: 15.11.12 22:30

No, já byla před časem platit na poště složenky a přede mnou stál jeden mladý "romský kluk" asi 25 roků, podle mého odhadu. Když přišel na řadu, zavolal do okénka "důchod". Paní za přepážkou mu vysázela na 8000 korun a on zlehka odešel. Koukala jsem, jako blázen, přece tolik peněz, je u nás skoro minimální hrubá měsíční mzda a tady to byl důchod. No já odpracovala 40 let, sotva chodím, mám bolesti v kloubech a invalidní důchod mi nikdy nikdo nedal. Jsem ráda, že jsem to doklepala do starobního důchodu, a pak přijdu na poštu a úplně bych brečela. Někdo oddělá maximálně 5 roků a má invalidní důchod, při tom měl obě ruce, obě nohy a nijak tělesnou vadou netrpěl. - pt

Od: koudalak*
Datum: 14.11.12 13:27

jeden znamy co mu už dvakrat vykradli stavbu rika: " Ja mam cikany rad, ja bych je s laskou hladil... a hladil... az bych je uplne vyhladil"

Datum: 14.11.12 14:10

rasismus neexistuje , každej má právo na svůj názor

Datum: 15.11.12 00:19

Je pouze jediné řešení...

Datum: 15.11.12 22:06

Lidé, prosím nebuďte zaslepeni nenávistí. Kdo ve vládě je zvědavý na Romy? Proč by jim dělali lepší podmínky než nám? A jestli si to můžou vyřvat, tak si to vyřvěte taky.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.