Jak přemluvit rodiče vs mobil?

Od: Datum: 24.04.13 12:01 odpovědí: 18 změna: 20.05.16 17:03

Čus lidi chtěl bych se zeptat jak přemluvit rodiče, aby mi koupili mobil, na který už mám našetřeno, ale rodiče mi nechtějí dát souhlas, abych si ho koupil. Jak je teda přemluvit? (Prosím pište nějaký rozumný nápady!)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 24.04.13 12:09

Ahoj, napiš kolik je ti let a jaké důvody rodiče udávají proč jej nemůžeš mít. Nemáš špatné známky? Nejsi lajdák? Nějaký důvod rodiče mít musí. Napiš a třeba na něco společně přijdeme.

Datum: 24.04.13 12:12

Zajímavější by mohly být důvody pro koupi toho mobilu.

Datum: 24.04.13 12:17

Měl sem mobil po tátovi, který mu spadl do fridexu a já si ho musel spravit z náhradních dílů, které se tehdy (asi před 2. lety) už nevyráběly a asi před půl rokem začal přestávat fungovat ( začal oxidovat "hlavní panel" ) a tak sem začal před půl rokem šetřit na nový.

Datum: 24.04.13 12:12

Za měsíc mi bude 14 let, peníze na mobil dostávám za dobré známky a rodiče se "bojí" že až budu mít mobil, tak se přestanu učit.

Od: uska®
Datum: 24.04.13 12:18

Podle mě by si v tomto věku mobil mít už mohl. Vysvětli rodičům, že kyž by ses přestal učit, že jim mobil dáš do zástavy do doby než si opravíš známky. Pokud to nezkusí, nebudou vědět zda mají pravdu. Jistě chodíš ven či na sport. Mít mobil u sebe je dobrá věc. Někde blbě upadneš a můžeš domů dát vědět, že nepřijdeš včas, že tě sanitka veze s poraněním kotníku k lékaři ... těch věcí je více. Slib rodičům, že se jim budeš hlásit kdykoliv si vzpomenou a budou mít o tobě lepší přehled. Snad mě někdo doplní proč je dobré mít mobil.

Zaráží mě dostávat peníze za dobré známky ... hmmm, ale to je věc tvých rodičů. Já bych ti za známky nedala ani kačku.

Datum: 24.04.13 12:22

Do té doby než sem začal šetřit na mobil sem měl trohu horší známky (na vysvědčení třeba čtyři trojky) a teď mám jen 2 tak kdo by za to synka nepochválil?:D

doplněno 24.04.13 12:24:

Né tak dělam si srandu, ale proč nedat někomu, kdo za nic jiného peníze ndostává? (kámoš co chodí na střední dostává za jedničku 50Kč)

doplněno 24.04.13 12:25:

ja jen za celej měsíc něco málo

Od: asd*
Datum: 24.04.13 15:51

Nějak nechápu tvoje rodiče - za dobré známky ti dávají peníze na mobil, a když sis na něj nastřádal tak ti nedovolí ho koupit? To ti měli říct hned, že ty peníze ti dávají na něco jiného...

Dej rodičům přečíst tuhle diskuzi - bylo by férové kdyby dodrželi to co slíbili.

Od: buss®
Datum: 24.04.13 12:30

Když už, tak je dobré napsat zhruba jaký mobil by jsi chtěl, za kolik! jak jeho funkce využiješ! kdo bude hradit provoz! Takže nevíme, jaký motiv mají rodiče ti nedat souhlas. Zda prostě požadovaný mobil není pro tebe zbytečný. Pro běžné použití jsou levné mobily, není třeba oslňovat okolí, ceny padají rychle, zastarává. Pořiď si ještě něco jiného. Jak jsme mohli bez současných věcí žíít?

Datum: 24.04.13 12:34

mám vbraný HUAWEI Ascent Y300 chtěl bych ho na geocaching sem tam na nějakou hru provoz veškeré opravy a jiné náklady si hradím už sám stojí přibližně 3800 Kč

Datum: 24.04.13 12:40

moje děti maj mobil od 11 let taky sem si nejdřív říkal k čemu jim bude ale ted zjištuju že to nebyl špatnej nápad neb sou téměř vždy k dosažení :)

Od: lisman
Datum: 20.05.16 17:03

Co je to za šita?!Proč třeba nemáš vybrany Samsung Galaxy S5,6?

Datum: 24.04.13 12:45

"buss" nikdy jsem nevyužila jinou funkci než volat a SMS ale mladému rozumím, nemůže před kamarády vypadat jako blbec a mít mobil z roku raz dva. Myslím, že s cenou se drží dost při zemi a na rozdíl od některých nemusí mít nejnovejší model za 10 000. Jako rodič, když si dcera na něco našetřila jsem ji do toho co si koupí nekecala.

Datum: 24.04.13 12:51

Dik za lichotku

doplněno 24.04.13 13:00:

Zkusim co jste mi poradili a pak napišu. Předem moc dik

Od: anonym*
Datum: 24.04.13 14:34

Zkus s nima udelat dohodu, ze pokud se zhorsis ve skole, muzou ti telefon bez nahrady vzit. Pak nebudes mit prachy ani mobil. To je myslim fer.

Od: buss®
Datum: 24.04.13 15:12

No mně též stačí jednoduchý, ale abych na něj viděl... jinak s cenou a j. reagoval až na moji odpověď. No nekecala, je třeba je trochu usměrnit, aby nevyhazovali prachy jen aby udělali dojem. Pokud na to mají přebytek, umí si je vydělat proč ne. Znám jednoho, on chcet toto auto, na úvěr a nevadí mu několik exekucí, 22 let.

Datum: 24.04.13 15:06

Synovi bych do toho asi nekecal , našetřil si sám tak ať si kupuje . Rodičům vysvětli že starý mobil už spíše jaksi nefunguje než funguje a že všichni dnes mají takovýhle mobily i starší lidi (což nebudeš lhát většinou je to totiž pravda) a uškodit ti nemůže právě naopak ti může chytrý telefon i pomoci. Organizace času , diář , poznámky , navigace , mapy a podobně. Pokud správně tuším tak operátoři nabízejí měsiční tarif s internet v mobilu od nějakých přijatelných 300 Kč což není vůbec zlé. Pokud se rodiče nechtějí vázat smlouvo tak virtualní operátor "blesk mobil" nabízí internet v telefonu i bez smlouvy. Je ti 14 let nemůžeš před klukama a holkama vypadat jako troska přece ;) řekni že všichni už takové mobily mají vlastě mají mnohdy i dražší takže ty jsi vlastně ještě levný syn *smich*.

Datum: 24.04.13 19:40

Ve 14 letech asi navštěvuješ 8. třídu ZŠ. Zkus rodičům vysvětlit, že máš na lepším prospěchu sám zájem, aby ses za rok dostal na vybranou střední školu.

Už skutečnost, že o prospěchu uvažuješ v širší souvislosti, by měla rodičům naznačit, že školu bereš vážně.

Datum: 25.04.13 19:44

Nechápu tuto diskuzi, či spíše tvé rodiče. Takové diskuze se vedli kolem roku 2000, kdy mobily začinaly a rodiče přemýšleli jestli má smysl to dát svému dítěti v 9. třídě. Dnes má telefon každý prvňáček a někdy dokonce i dítě ve školce. V 8. třídě toto bývá standart. Už jenom kvůli telefonování, SMS. Je to v podstatě stejné, jako když v roce 1970 někdo přemýšlel, jestli lepší mít automobil anebo koňský povoz, to je prostě jednoznačné.

Nepochopil jsem proč tvoji rodiče ti dávají peníze, když ti nakonec říkají co si za to můžeš koupit a co naopak nemůžeš. To ti ty věci můžou rovnou dát a nemusí být kolem toho divadlo. Je přirozené, že když dítě dostává peníze, tak se rozhoduje sám, co si koupí a rodič kontroluje zda si za to třeba nekupuje drogy. Myslím si, že mají nějaký komplex ve stylu, já jsem v dětství nic neměl, tak to nebude mít ani syn. Co se týče 2 na vízo. Tak mi řekni, k čemu ti budou jedničky.? Uděláš si gympl, maturity na obchodce, anebo dokonce vysokou školu a nakonec ti to bude sloužit jako vstupenka na pracák. Není tajemstvím, že známky nic nepředurčujou, pokud je člověk debil a neprůbojný, tak mi ani jedničky nepomůžou. Naopak průbojný vychytralý trojkář to dotáhne dále, podívej se do parlamentu

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.