Povodňová daň

Od: Datum: 06.07.13 06:48 odpovědí: 8 změna: 19.09.13 22:32

Dobrý den, po minulých velkých povodních byla zavedena tzv. "povodňová daň." Lidem byla každý měsíc strhávána stovka z platu a měla to být taková železná zásoba, kdyby zase něco přišlo. Nápad to byl dobrý, proč ne? Jistě se sešlo hodně peněz. Ovšem, letos zase přišly povodně a o tom, co bylo našetřeno díky povodňové dani, se nikde nemluví. Jen - dávejte, pomáhejte, ale že někde musí být pěkná rezerva z povodňových daní, je ticho po pěšině. Ví někdo, kolik se takto naspořilo a kde peníze skončily? Nikde jsem o tom nic nenašla. Myšlenka to byla dobrá, ale kde je výsledek? Je to asi jako se vším u nás. Jaga.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.07.13 08:31

jo zatim ticho po pesine , buhvi , kde to vubec skoncilo ...

Datum: 06.07.13 09:06

http://www.tyden.cz/rubriky/d…ze-nelze-dohledat_207906.html

Tady je článek z pololetí roku 2011, kdy se povodňová daň vybírala, a už za toho půl roku nevěděli, kde ty peníze jsou...

Od: pacourek*
Datum: 06.07.13 10:02

Povodnová dan byla jen záminka pro zvýšení daní a nikdy se nemyslelo na povodně

Od: lujsŽ
Datum: 06.07.13 10:46

Někde sem četl že se mělo vybrat kolem 5ti miliard.

Myslím si že to ale skončilo na nějakým Kradlouskovo účtu ve Švýcarsku nebo na nějakejch ostrovech.

Datum: 19.09.13 18:58

"lujs" také jsem slyšela o 5ti miliardách a napadlo mě téměř to samé jako vás. nejhorší je, že lidi i z mála dávali a stále na něco dávají rádi a nějaký parchant se pak směje na Bahamách.

Datum: 19.09.13 18:36

Povodňová stovka se strhává stále?Manželka má na výplatní pásce stále -100kč!

Datum: 19.09.13 22:32

To bude asi něco jiného. "Povodňová daň" znamemalo, že běžná sleva na dani na poplatníka, která činí 2070,- (to znamená, že z vypočtené daně se odečte tento paušál a teprve zbytek daně odvedete), byla v roce 2011 o 100,- menší, čili každý odvedl o 100,- Kč vyšší daň. (Ve skutečnosti ne každý, jenom lidi s výdělkem kolem 10.000, protože při nižší mzdě je daň tak nízká, že ji sleva celou pohltí.) Takže byste to neviděl jako nějakých -100,- na výplatní pásce.

Datum: 19.09.13 22:09

Zdravím,
těžko taky něco najdete - nikde o tom není už od poloviny roku 2011 ani čárka. Poslední článek, kde se o to někdo zajímá, jsem našel tento http://zpravy.ihned.cz/c1-523…zna-vubec-nepujdou-na-zaplavy a tam se lze dočíst, že žádný extra povodňový účet neexistoval, že se vlastně vůbec neví, kolik se vybralo (že jsou jen nějaké odhady) a kde přesně peníze skončily. V jiných článcích po webu jsem našel jen to, že peníze, které se nedaly na škody po povodni, skončili s největší pravděpodobností v našem stále i tak minusovém státním rozpočtu. Takže opět jen další klasický tunel a podvod slavné vlády "rozpočtové odpovědnosti".

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.