K čemu je šnupací tabák?

Od: Datum: 15.09.10 15:10 odpovědí: 7 změna: 02.05.14 22:08
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hanher*
Datum: 15.09.10 15:12

http://wikipedia.infostar.cz/s/sn/snuff.html

Šňupací tabák
Copenhagen snuff tin
Kodaň šňupací cín

Šňupací tabák je generický termín pro jemný-mlel bezkouřové tabákové produkty. Původně termín odkazoval jen aby sušil šňupací tabák, jemný opalovat prach populární hlavně v osmnáctém století. Toto je často nazýváno "skotským šňupacím tabákem”, lid-původ etymologie horkého procesu sušil konzervovaný tabák továrnou.

Evropan (suchý) šňupací tabák je zamýšlel být čenichal zvyšovat nos. Šňupací tabák není "frkal” kvůli faktu ten šňupací tabák by neměl dostat se kolem nosu tj.; do sinusů, hrdla nebo plíc. Evropský šňupací tabák vejde do několika rozmanitostí: Plain, přípitek (jemná země - velmi suchý), "léčivý” (mentol, kafr, eucalyptus, etc.), vonící a Schmalzler (německá rozmanitost.) Hlavní obchodní názvy evropského šňupacího tabáku jsou: Bernards (Německo), Fribourg a Treyer (UK), Gawith (UK), Gawith Hoggarth (UK), Hedges (UK), Lotzbeck (Německo), McChrystal je (UK), Pöschl (Německo) a Wilsons Sharrowa (UK).

Šňupací tabák dokonce se nalézal být prospěšný v některých případech senné rýmy kvůli skutečnosti, že šňupací tabák může zabránit allergens v získávání ke sliznici uvnitř nosu.[pochvalná zmínka potřebovaný]

Američan šňupací tabák je hodně silnější, a je zamýšlel být ponořen. To vejde do dvou rozmanitostí - "sladký” a "slaný”. Dokud ne brzy 20. století, dezinfekční lázeň šňupacího tabáku byla populární ve Spojených státech mezi venkovskými lidmi, kdo by často používal sladké barkless větvičky aplikovat to na jejich žvýkačky. Oblíbené značky jsou Tube růže a námořnictvo.

Druhý, a populárnější v severní Americe, paleta šňupacího tabáku je vlhký šňupací tabák nebo tabák dezinfekční lázně. Tato praxe je znána jak "dezinfekční lázeň.” V jižních státech, brát "ponoření” vlhkého šňupacího tabáku je volán "vkládat masáž,” vlhký šňupací tabák v ústech je znán jak "masáž.” Toto je občas odkazoval se na jak "snoose” v Nové Anglii a Midwest a je odvozen ze Skandinávského slova pro šňupací tabák, "snus”. Mít rád slovo, původy vlhkého šňupacího tabáku jsou skandinávské a nejstarší americké značky ukážou to jejich jmény. Americký vlhký šňupací tabák je vyrobený z tmavého ohně-konzervovaný tabák, který je základ, oslazený, a stárl továrnou. Prominentní severní americké značky jsou Kodaň, Skoal, šedý vlk, Chisholm, hrozný, a Kodiak. Americký vlhký šňupací tabák inklinuje být ponořen.

Někteří moderní bezkouřový tabák značky, takový jako Kodiak, mít agresivní nikotinové doručení. Toto je provedeno s vyšší dávkou nikotinu než cigarety, vysoce pH vyrovnaný (který pomůže nikotinu zadat potok krve rychleji), a vysoká část unprotonated (volný základní) nikotin.

To bylo navrhnuté Ekonom časopis to zákaz kouřícího tabáku indoors v některých oblastech, takový jako Británie a New York, smět vést k obnově v popularitě šňupacího tabáku jako alternativa ke kouření tabáku. Ačkoli rozsáhlé uzavření dolů Britů v 80-tých letech sesadilo průmysl šňupacího tabáku jeho důležitého trhu od té doby, co šňupací tabák stal se nemoderní (horníci vzali šňupací tabák pod zemí místo toho, aby kouřil vyhnout se smrtelným explozím a ohňům), prodeje u Británie je největší šňupací tabák maloobchodník údajně byli povstání u asi 5 % na rok. [2]

http://tabak.navajo.cz/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.09.10 22:02
avatar

Kouzelné. Zamýšlel být čenichal zvyšovat nos. Podrobně jsem si to přečetla a kochala jsem se kuriózními obraty automatického překladu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cacab*
Datum: 17.09.10 11:40

Ani jsem to nedočet, to se nedá. Ale myslím si že se šňupe nosem proto, že jsou v nose sliznice a tudy se vstřebá nikotin do krve.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.09.10 22:29
avatar

Někde jsem slyšel,že se k tabáku kdysi přidával kokain,samozřejmě malé množství,stejně jako do coca coly.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ondrys
Datum: 02.05.14 17:10

nee kokain :) ale Koka což je jedna z látek na výrobu koukainu ...to je co jsem se dočetl docela zdraví ale normální kokain je časový jed...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.05.14 22:08

Je tohle možný? Je tohle možný?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.