1x

Sebevražda oběšením - jak?

Od: Datum: 24.08.09 20:11 odpovědí: 87 změna: 18.06.16 16:57
Chtěl jsem zeptat jak to vlastně funguje?Člověk se udusí nebo si zlomí ohryzkovou část krku či tak nějak..diky za všechny názory a snad vás nepoděsí zajimává otázka ale je třeba rozčeřit nudné vody:D (sranda lidi)
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.08.09 20:15

Myslím, že je to tak, že váha těla zlomí člověku vaz. Ale musí se to umět, dělat kata není řádná sranda. Doufám hangáre, že tady z toho odpovídání nehodláš spáchat sebevraždu!

Od: 8976*
Datum: 25.02.10 22:44

doporučuji nezkoušet. : oběšení na klice od dveří -uvážeme šnúru na kliku, posadíme se, smyčku vyrobíme v takové délce aby nás zadusila ještě před dosednutím na podlahu,dokončíme smyčku , dle vyznání se pomodlíme, nasadíme smyčku na krk a sedneme si - v okamžiku jak dosedneme natáhneme nohy a stoprocentně se již nezvedneme - příbuzní nás najdou podle toho že nemůžou otevřít dveře...blbé ale velmi účiné - neriskujeme lezení na trám - nevydrží spadneme skončíme v nemocnici - popřípadě propadneme do kurníku a zlomíme si obě nohy a opět skončíme v nemocnici...

Datum: 24.08.09 20:16
oběšení

nastává zatažením škrtidla na hrdle vahou vlastního těla. Stačí k tomu jen pět kilo.Proto může nastat oběšení ve stoje v kleče v leže atd.
ke smrti vede více faktorů:
-uzávěr dýchacích cest
-zmačknutí hlavích tepen a žil na krku a podráždění bloudivého nervu. Jeho podráždění může způsobit srdeční zástavu.

doplněno 24.08.09 20:25:

http://zdravotnictvi.blogspot.com/2008/07/oben.html

Datum: 24.08.09 21:35

V zásadě platí, jakou výšku pro oběšení zvolíš. Buď si zlomíš vaz, nebo se udusíš. Pokud se oběsíš na klice od hajzlíku, tak se udusíš. Pokud se zhoupneš na poslední brlince žebříku, tak si zlomíš vaz. Teoreticky i prakticky vzato, stojí za hovno obojí. Raději budu číst nás brouky Pytlíky tady na poradně.*pivo*

Od: lidka*
Datum: 25.08.09 11:03

Souhlasím s cotedou - teoreticky i prakticky! Ať žijí brouci Pytlíci! *ua* A ještě mě zaujala "brlinka" - tak to jsem ještě neslyšela. *smich*

Od: nika95238
Datum: 18.06.16 16:53
Chcela by som len upresnit jednu malickost, vazy sa nelamu, ale trhaju. A nezlomi si vaz, ale uplne prvy krcny stavec, ktory spaja lebku s chrpticou, cim sa porusi miecha a clovek umrie. Co sa tyka zadusenia, lano vytlaci jazyk smerom hore a ten upcha dychanie. Asi je to uz neaktualna reakcia, ale nedalo mi to .
Datum: 24.08.09 21:50

To záleželo na katovi. Pokud chtěl být "hodný" tak došlo hned ke zlomení vazu, pokud chtěl aby si to člověk "hezky užil" tak ho nechal pomalu dusit...

Od: dusatka*
Datum: 25.08.09 08:32

Souhlasím. Taky za to příbuzní katovi připláceli. Taky proto měli speciální uzly. Takovou profesionální práci sebevrah asi sotva zvládne, takže většina se jich zřejmě udusí.

Od: toni*
Datum: 24.08.09 21:55

Záleží na několika faktorech:

1. Síla (tloušťka) škrtidla. Škrtidlo typu lanka zlomí všchno co má v cestě, případně utrhne hlavu jak píše pan Milan. Silnější škrtidlo (průměr 3-5 cm) způsobí přerušení dodávky vzduchu a člověk se dusí a nejpozději do 20 min se udusí.

2. Váha těla má podstatný vliv na způsob oběšení. Čím těžší tělo, tím rychlejší smrt.

3. Hloubka propadliště. Čím delší dobu tělo padá do propadliště, tím rychlejší smrt.

V každém případě je to ošklivá smrt. Nejlepší smrt je umřít "hrdinskou smrtí" na ženském těle.

Datum: 25.08.09 00:58
Hrdinskou smrt plánuji za nějakých 50 let a doufám že to bude dvojí hrdinství..:D
Od: sandworm
Datum: 19.10.09 17:27

kecas - uzel je specialni a ty se tak jmenuje - katovsky, cim silnejsi lano tim lip, lepe zlomi vaz. Katovska smycka radne dotazena ke krku pevne svira uhel 90 stupnu s vazem, padem a vahou tela dochazi k tomu ze smycka smeruje vice mene kolmo nahoru a dochazi k okamzitemu zlomeni vazu a preruseni michy, jak dlouho po tomhle clovek umira sem se zatim nikde nedocetl... Viz http://gord.gringo.cz/Uzly/in…ex.html?Text=ZU-Katovska.html

Od: jambus*
Datum: 24.08.09 22:13

Zajímavé téma.Teď si nejsem úplně jisitý,ale myslím že ta hlava neupadla Sadámovi,ale nějakému jeho blízkému kumpánoví.Sadámovi ,,jen" nadávali-ať skončí v pekle.

Datum: 25.08.09 00:55

Byl to Sadám, popravčí špatně vypočítal váhu těla, sílu provazu a hloubku propadliště. Podle TV šotu padal do propadliště až po pás.

Od: jambus*
Datum: 25.08.09 15:41

Mi se to pořád s tím Sadámem nezdá.Pořád mi něco říká,že poprava Sadáma byla v rámci možnosti ,,normální" a to fopá s odďělením hlavy bylo až u další popravy.Snad při popravě ,,Chemického Alího". Gugloval jsem a přestože je tam toho k popravám v Iráku hodně ,tak k odďělení hlavy při popravě jsem nenarazil.To jsem registroval jen v TV.Ale čert ví u koho se tak stalo.No,snad to někdo rozlouskne.

PS: Toni,je to sice jen slovičkaření,ale jak mohl padat do propadliště po pás,když by mu to utrhlo hlavu? To by přece žuchnul zbytek těla až na zem,ne?V každém případě se autorovi dotazu podařilo rozvířit nudné stojaté vody

Datum: 25.08.09 16:21
Toni to asi myslel tak že když už byl v té díře po pás(dejme tomu že ho věšeli v hajzlbudce) tak byla schopnost lana pružit a natahovat již nulová a tudíž to škublo-trhlo a prdlo..
Datum: 25.08.09 19:56

V ČTV byl šot nevalné kvality pořízený videotelefonem. Byla vidět jen příprava popravy - zbytek byl censurován. Na satelitu TV Al Jazira to uváděla komplet. A právě tam ukazovali přípravu popravy na figurině. Poprava se odehrávala jakoby na terase, pod kterou bylo propadliště celé patro. Délka volného provazu byla taková, že figurina po pádu skončila v propadlišti po pás - aspoň tak mě to připadalo. Tělo podle mě padalo do propadliště cca 90 cm. Proto se hlava oddělila.

Ale ať vemete eventualitu hangara, že poprava se udála v hajzlbudce nebo někde jinde Sadam nakonec v hajzlu byl.

Od: ederlezin
Datum: 27.11.09 17:22

17 jsem jednoho v práci našel.hustý,ještě ted se klepu.oběsil se v sedě,vozíčkář...

Od: martini*
Datum: 25.08.09 19:10

V nějakém vtipném emailu co mi kdysi přišel jsem četla, že je dobré ušetřit záchranářům práci a zalepit si předtím ústa, nevěšet se v uzavřených nebo odlehlých prostorách, příp. poslat někam zprávu, že jste oběšen - to jen tak z praxe

Datum: 26.08.09 01:29
Pokud se pamatuji dobře tak psali, zalepte si hubu páskou a ušetšte bažantovi poblitou hlavu...
Nevěšet se v uzavřených prostorech hlavně v paneláku, kdo to pak má větrat...
Zbraní se střílím zásadně do spánku z boku a tak aby kulka vyletěla oknem pryč, nikoliv zbran do úst, ono taky není nic příjemnýho stírat mozek se stropu a ještě odvážet vyžranou důchodkyni z hořejšího patra ptože stála v dráze kulky..
Z mostu skáčeme zásadně s uloženými doklady, fotkou, kontaktem na blízkou osobu a nejlépe již vyplněnými papíry ono platit havrany za zjištování není žádná sranda..
Z mostu je nejlepší nuselák, lidé vás uvidí a brzy vás uklidí, když deme skočit dolů tak skáčeme hned a bez zbytečných keců a oplétaček s policií, kde má chudák stát brát neustále peníze na vyjednavače a čekajicí nasupěné havrany s výrazem-tak bude to už nebo co..
Při skoku z mostu skáčeme pokud možno již zabalení v pytli s visačkou a fotkou přilepenou zvenší, ono platit havranům několika hodinový seškrabávání masa ze země je taky pro stát fuška..
Při oběšení volíme raději silnější provaz či lano, chápejte je to va vašem životě ta poslední věc tak se nebojte trochu investovat, není nic horšího než nepovedený oběšení zakončené zloměným kotníkem, či celou nohou a pohmožděnou pánví, nepodcente větev ze které se chcete kochat krajinou, nemůže se vám přihodit horší věc než pomalá smrt z několika polamanými končetinami a větví zapíchnutou v břiše, věšíme sse zásadně na místech kde je občasný kontakt s živolou jistý, věřte že havranům není příjemný odvazovat jednoho věšáka ze stromu a ještě se k tomu se zbavovat důchodkyně která to hold odnesla taky na to slabý srdce..
Při sebrvraždě elektrickým proudem volíme nejčastěji 150metrové prodlužovačky na xy naseknuté sekačkou aby nás od našeho počinu nevyrušila proudová ochrana, pokud se chcete zabít např při sekání zahrady el. proudem je k tomu benzínová sekačka přímo nevhodná..
doplněno 26.08.09 01:37: Při sebevraždě zásadně nic nezamkáme, ono loupat byt a pak čuchat ten puch a poslouchat kecy zamečníka není nic hezkýho..
Při sebevraždě upálením se snažte dodržovat tradice a to tak že se upálíte na nějakém velkém náměstí, nejlépe s nějakým nesmyslným letákem...
doplněno 26.08.09 01:39: To je asitak vše na co jsem si vzpoměl, určitě mě kupou informací doplníte a soráček za chybyčky, díki lidi...umírat je sranda, já už umřel třikrát a vidítě pořád se směju tak všichni hurá ddo toho at je na chodníku hotovo...brou noc všem.
Od: martini*
Datum: 07.10.09 17:07

To bude asi ono, opět se lámu smíchy*smich*

Od: zuzee*
Datum: 26.08.09 13:20

Pokud se to udělá dobře tak se zlomí vaz. Pokud špatně tak se člověk udusí (to musí být strašné)...

Od: ferry*
Datum: 07.10.09 02:59

No funguje to na dvou základních způsobech...jak už tady někdo psal, pokud si stoupneš na židli a tu si pak podkopneš, tak se udusíš ( může to trvat třeba i 10 min...takže nic moc). Druhý způsob je rychlejší, ale zase vyžaduje lepší přípravu. Potřebuješ lano, nejlépe konopné v průměru asi 2-2,5 cm. Počet závitů na smyčce by měl být od 6 do 13. Uvádí se, že jeden závit na 10 kg. Dále je potřeba vypočítat delků pádu..pro příklad, 80 kg člověk by měl padat 1,6 m. Smyčka se dává pod levé ucho. Dále je potřeba smyčku pořádně promazat ( lojová svíčka, mýdlo...). Pak už stači opravdu jenom skočit a máš to rychle za sebou...

Od: saxana*
Datum: 09.01.10 21:51

Pevné přírodní kroucené lano nejlépe konopné o průměru 2-3cm.(3-5cm by mohlo způsobit dekapitaci, oddělení hlavy od těla. Americká popravčí smyčka nebo katovska(má pojistku).Závity na smyčce a délka provazu dle tělesné váhy.(př.80kg-8závitů-min.1,80cm délka provazu,může být delší).Promazaná smyčka řádně dotažena ke krku, pevně svírá úhel 90stupnů s vazem a je umístněna pod levé ucho. Důležité je propadliště, dostatečně dlouhý pád seskoku,působení hmotnosti a vlivem gravitace může zaručit zlomení vazu,tím pádem rychlou smrt. délka provazu až 3m. Pokud se vaz nezlomí člověk se udusí a tj. podstatně delší, časové rozmezí je různé dle druhu popravy v průměru 10-20min. četla jsem i 45min. při vytažení směrem vzhůru. Není mi jasné ztráta vědomí,někdo uvádí do pár min. hned po oběšení 2-5min., pak nastávají nepříjemné projevy záškuby ,křeče ,může také dojít k defekaci a uskřinutí jazyka a zhruba do 10min přerušení krkavice a uzavření dýchacích cest a následuje mozková smrt. Někdo ovšem uvádí,že nepříjemné projevy při udušení probíhají při plném vědomí tj.tak kol.těch 10min. a více. Asi záleží na okolnostech a vzhledem k tomu, že neboštíci nemluví, jde pouze o dohady. Další věc je místo činu, kde a jak se uvázat. Pokud se nechcete udusit,tak nevolte kliku,lustr či půdu. chce to pořádnou výšku,co nejméně dostupnou. ani bych nevolila strom, shánět pořádnou větev,celkem obtížné. Napadl mě most s dostatečnou hloubkou, Uvaz ke konstrukci nebo zábradlí a pokud selže provaz tak hloubka 60m to jistí, a také obtížné při případné záchraně. Děkuji za odpovědi ohledně ztráty vědomí a pokud mate nějaké tipy na pevne uzly na úvaz lana.

Od: saxana*
Datum: 10.01.10 11:53

Délka provazu závisí na tělesné hmotnosti. čím nižší je těles. váha,tím delší musí být délka pádu. Zlomení vazu záleží na síle trhnutí. Silnějším lidem to zajistí jejich váha a můžou mít lano kratší,s nižší váhou musí mít lano delší. Délka lana od 2m-3m. jedinci s váhou 85-80kg: 2,5-2,6m. , 70-65kg: 2,75-2,8m. , 60-50kg: 2,9-2,95m. Závity na smyčce 1 na 10kg.( pro jistotu bych jeden až dva přidala.) Lano spíše silnější o průměru 2,8-3cm.

Dříve, když někdo neměl někoho rád, tak po něm hodil kamenem.Dal tím otevřeně najevo své pocity a bylo to alespoň čísté.. Dnes se používá úplně jiných zbraní a možností jak člověka vyřídit a zlikvidovat nebo ho donutit aby odešel a zabil se. Dokaží člověka zabít socialní,společenskou vraždou.. Existenčně, psychicky odrovnat a tím pádem donutit k sebevraždě. Je neskutečné čeho jsou lidé schopni, k čemu se dokáží snížit! Jak dovedou přesvědčivě lhát, ubližovat a intrikovat! je to špína toho největšího kalibru. lidé jsou strašně hloupí a zlý. Když někdo začne šikanovat jedince slabšího, dokáže vyvolat vlnu nenávisti i u ostatních. čím více lidí se přidává tim více vlna šikany přibývá a je z toho tsunami, které vás smete jako nic! vy se nemáte čím a jak bránit nemáte žádnou moc a sílu. Ztratíte důstojnost a volíte dobrovolný odchod, ale né z komunity někam jinam, protože tíhu křivdy nedokážete unést,volíte raději smrt.

Od: kluvi
Datum: 25.02.10 16:41

Nooo katovská slučka je strašne jednoduchá, tú som sa naučil už ako malé decko. Používam ju dosť často keď potrebujem sťahovaciu slučku. Ale len s málo závitmi. To s tým počtom závitov je dobrý tip. Neviem kto to tu teraz napísal,ale POTOM mu kúpim pivo.

Najprv by som poopravil nesprávny termín SAMOVRAH, správne to je SEBEVRAH (nič sa nespraví SAMO)

Akurát mi nieje jasné prečo sa okrem výšky pádu uvádza i (nesprávna) dĺžka lana. Kúpim 3m a pôjdem do stodoly a budem musieť ísť do obchodu ešte raz.. Aspoň 1.5-2m padnú na slučku, plus niečo na pád (max 2m) plus autor zabudol že ešte hore je treba spraviť uzol (min 0.5m) .A pozor! Plus ešte výška stropu.

Nech počítam ako počítam, vychádza mi že v paneláku to nejde, iba ak na schodisku (vhodné pre exhibicionistov)

Stodola je oproti tomu výrazne výhodnejšia. Postup v niekoľkých krokoch:

(táto časť sa riadi podmienkami licencie GNU Free Documentation License commons.wikimedia.org/wiki/GNU_Free_Documentation_License .)

1)V obchode (miestny je najštýlovejší, aspoň dáme zarobiť miestnemu živnostníkovi) kúpime doporučované konopné lano o priemere 2-3cm. Dĺžka L=4+K-Hč kde premenná Hč (áno premenná pretože na konci procesu je Hč väčšie ) je výška človeka pred pokusom, L je potrebná dĺžka lana a K je výška krokve nad povalou. Osobne ale preferujem vzorec L=4+2*(K-Hč), tzv. Kluviho vzorec pomenovaný po neuznanom matematickom géniov, mojej maličkosti. Dôvod uvidíte v bode 4. (napr. mne to vychádza 4+2*(4-2)=8m (no mám 180 ale ako tu padlo, nebudeme zbytočne šetriť).

2)DOMA, aby ste náhodou nevystrašili susedov si pripravíte na konci lana katovskú slučku. Chce to trochu prax, tak aj preto doma aby sme nenachladli. Postup je na Obrázkoch. Pozor predposledný obrázok môže byť pre prípadného sebevraha mätúci (pravá/ ľavá), preto posledná fotka je z pohľadu sebevraha. Syntetické lano použité pre ukážku neje optimálne, príliš pruží, ale je to len ukážka. Navyše s konopným sa ľahšie robia závity (v našom prípade 3, čiže vhodné maximálne pre dieťa do 30kg). Po prevlečení krátkeho voľného konca tým očkom je potreba ťahom za ten koniec a lanom vstupujúcim do prvého závitu stiahnuť závity a pekne ich porovnať aby sa nekrížili a pevne držali. Niektorí pedanti robia ešte ne krátkom voľnom konci poistný uzol, ale zo skúsenosti viem, že je zbytočný.

3)Potom slučku trochu roztiahneme, lano zo závitov povytiahneme a lano prechádzajúce závitmi ošetríme vhodným prípravkom. Bohužiaľ v súčasnosti nieje v predaji ani vhodný profesionálny prípravok ani lano s teflonovým povlakom pre príjemnejší pocit hebkosti.. Preto je nutné improvizovať. Napríklad spomínané mydlo alebo sviečka sú veľmi vhodné. (v žiadnom prípade sa nesmie použiť tekuté mydlo a už vôbec nie vazelína=neekologické). Občas sa používa taký spôsob, že sa ošetrí celý koniec lana ešte pred uviazaním uzla, ale to je pre začiatočníka zbytočne zložité.

A teraz tá najdôležitejšia časť.

4)Sebevrah vylezie hore na povalu pre seno (vhodné oblečenie sa riadi vlastným vkusom). Hore sa lezie dobre pretože tam býva otvor ktorým sa hádže hore seno a rebrík. Dolu cez otvor nahádžeme nejaké seno. Jednak v prípade neúspechu si neublížime a v prípade úspechu uľahčí upratovanie. Tak a teraz mierne náročná časť. Vyhliadneme si krokev alebo vhodný trám (PREBOHA! nepoužívajte strešné late, sú málo nosné a mohli by ste sa zraniť.). Musí sa nachádzať nad otvorom pre seno tesne pred hranou povaly kde stojíme. Prehodíme voľný koniec lana a ťaháme ho tak dlho kým ešte dočiahneme slučku na druhom konci. A tu vidíte výhodu Kluviho vzorčeka, pretože máte dostatok lana aby ste si mohli popotiahnuť voľný koniec. Niektorí šetrílkovia tu budú musieť improvizovať s tenším pomocným špagátom.

5)Teraz je potrebné nastaviť dĺžku lana. Lano vychádzajúce z katovskej slučky si pritiahneme ku krku (zatiaľ je jedno z ktorej strany, záleží len na vašom pohodlí) aby sa koniec vychádzajúci zo slučky dotýkal krku. Dôležité: A teraz popotiahneme svoj koniec lana k sebe ešte raz a to o dopredu spočítanú výšku pádu. Pri tom doporučujem použiť zvinovací meter. V mojom prípade to je 1.8m. Teraz máme nameranú správnu dĺžku lana a opatrne aby sa lano neposunulo (tu je vhodná pomoc niekoho blízkeho) uviažeme pevným uzlom lano o trám či krokev. Ešte posledná kontrola správnej dĺžky

6)Utiahneme slučku tak aby sa nám do nej pohodlne vliezla hlava i s ušami. Nasadíme si slučku na krk a zatiaľ jemne dotiahneme okolo krku, dbáme pritom aby lano nebolo prekrútené. (Citlivejší jedinci si predtým môžu krk ošetriť vhodným kozmetickým prípravkom pre citlivú pokožku). Potom slučku pevne dotiahneme tak aby smerovala z ľavej strany kolmo ku krku. dotiahne. A teraz sa konečne môžeme do toho vrhnúť.

7)Nie nie, nedočkavcov upozorňujem, že sa ešte nemôžu vrhnúť dolu. Predtým si musíme uvedomiť, že nemôžeme skočiť len tak halabala. V podstate ani nemôžeme skočiť, pretože by sme tým naše presné výpočty vydali navnivoč a s nimi i celé starostlivé úsilie. Do otvoru v žiadnom prípade neskáčeme. Ani dopredu, ani dolu ani hore ani dozadu. Urobíme len ďalší krok dopredu.

A to bol teda náš posledný krok.

Od: kardiak*
Datum: 06.04.10 19:22

Celková délka lana 10m je o.k. Hlavně nepromazávat mýdlem, to má opačný účinek. Zdravím kluviho. *palec*

Od: kluvi
Datum: 06.04.10 20:35

Ježišimankote...Tak to s tým mydlom sa traduje ale skoro všade... V čom je problém?

Keby som to spravil zle, tak to by som si potom mohol hodiť mašľu... ;)

Od: durancea*
Datum: 06.04.10 20:59

Zažila jsem mladou holku - chtěla asi demonstrativně lidi vystrašit, byla i zfetovaná, bohužel se jí to stalo osudným, ale žádný zlomený vaz, umírala prý velmi pomalu. A o případech, kdy se někdo jen tak fotí z legrace a ono to podklouzne, se asi bavit nemusíme. Píšu to ani ne pro Hangara, ale pro případného čtenáře s jinými nápady :(( ... (nějak se tu začali objevovat nešťastní či nudící semladí atd.).

Datum: 07.04.10 08:21

Doufám, že to hangár nezkoušel! Naposledy byl na Poradně 26.3. 2010 okolo 16. hodiny! *sok*

Od: pt®
Datum: 07.04.10 09:37

Chtěla jsem si to přečíst celé, ale zvedá se mi žaludek, nejde to. Jeden spolužák od dcery se v 17 letech oběsil doma na klice od dveří, kvůli vysvědčení, hrůza. PT /stařenka/

Od: durancea*
Datum: 07.04.10 13:02

Fakt hrůza. Já to taky nezvládla přečíst a jen jsem dodala 2 takovéhle případy, pokud by to tady četlo nějaké tele nebo někdo v depresi... kolik lidí přijde o život úplně zbytečně, z hlouposti, nebo z náhody (chlapeček oběšený na šále, když utíkal ze schodů). Brr, konec.

Od: arimas*
Datum: 07.04.10 13:14

no a to me presne silene vytaci kdyz slysim jake siiiiiilene sceny delaji rodice detem kvuli priblble petce! ja bych za to bicovala ty rodice a ne deti! a pritom za to dite vubec nemuze .. kdyby se rodice venovali svym potomkum tak by vedeli v cem je jejich dite dobre a v cem naopak a tudiz by diteti pomahali se zdokonalit v tom co mu jde a v tom co mu nejde by mu pomahali aby to jakztakz zvladl ve zdravi ... VZDYT O NIC NEJDE!

ale zkutecnost je jina a rodicum nezalezi na detech ale na znamkach a na tom aby z nej jednou byl PAN INZENYR! fuj tajbl

pritom dite vynika v hudbe a podobne!

...takovych chudaku co se balo prijit domu kvuli znamce ... ach jo nechci pomyslet..

omlouvam asi to sem nepatri ale PRISPEVEK OD pt ME PROSTE NEDAL... :(

Od: robinsonka
Datum: 07.04.10 14:38

Jak pravila Forestova maminka: život je jak bonboniéra, nikdy nevíš co ochutnáš. U dětí a puberťáků je to neštěstí nerozvážnost a zkratovité jednání. Mají život před sebou. Zkušenosti teprve sbírají a s peripetiemi života se dokáží ještě srovnat. Ta číše se jim teprve plní. Horší je to u dospělích, kdy ta číše přetýká a nedokáží se sebrat a bojovat. Propadají apatii a raději skoncují se životem. sebevražda bilanční. Nevidí jiné východisko a smrt je pro ně vysvobození. Každý má právo volby a je dobré vědět jaký způsob je nejlepší. Zlomení vazu se mi zdá jako rychlé, čisté a jisté. *plac*

Datum: 07.04.10 14:54

to je zajimave prirovnani .. bomboniera... az na to ze kdyz ochutnam neco co mi nechutna tak to vyplivnu nebo treba i spolknu a pro priste vim ze takovych kousku se mam vyvarovat! a o tom zivot je . Kdyz si ponauceni z niceho neberu tak se z utrpeni nedostanu do te doby nez se konecne proberu a uvedomim si co delam spatne a proc jsem v situaci v jake jsem.. AZ PAK SE SITUACE muze ZMENIT :)

Datum: 07.04.10 20:15

Co když ta bonboniéra je celá červivá a ty stále zakusuješ červy a vrátit se to nedá, když to má své dopady, nedá se to změnit. Je to ze všech stran a stále. Jedině to zahodit a třeba reinkarnací ( ikdyž je to hovadina) mít jiný osud *slunce* Neplatí pouze, že každý svého štěstí strůjce. Život je o okolnostech, lidech.. A když je všechno špatně.. Přeju hodně štěstí..

Datum: 07.04.10 21:09

Robinsonko, žádná bonboniéra není bezedná ;) a pokud sníš všechno, i s červama, takzvaně si to "vyžereš". Ano, i takový mají lidé život, že si tu smůlu fakt vyžerou. Ale pak se dostaneš v té bonboniéře na dno. Plavala jsi někdy? Na hladině se neodrazíš, ani uprostřed vody.. odrazíš se jenom ode dna, ale pořádně ;) Chce to odvahu, sníst ty červi, protože jenom tak se jich zbavíš abys mohla zkusit bonboniéru novou a sladkou. Ta hořkost z předešlé bonboniéry Ti však na jazyku zůstane. Aby ti pořád připomínala, co všechno jsi překonala ;)

doplněno 07.04.10 21:11: Neplatí pouze, že každý svého štěstí strůjce. Život je o okolnostech, lidech.- na to Ti řeknu jen jedno, sedíš ve špatném vlaku
Datum: 08.04.10 22:38

Kdybych se třeba narodila jako kluk, tak by mě matka možná nenechala vykastrovat. Jsou věci, které nezměníš.

Datum: 08.04.10 22:43

Počkej Robi, Tebe máma dala na sterilizaci? To snad ani nejde. Nějak tomu nerozumím, i když jestli chceš, můžeme to probrat. Uleví se Ti. ;)

Datum: 08.04.10 09:51

jiny osud nebude dokavad si clovek neprojde tim cim projit ma... vsechno co se nam do cesty stavi je pro to abychom na tom mentalne vyrostli... dokavad si clovek neuvedomi proc se mu jiste veci dejou budou se dit do te doby nez vas to trkne!

je to jako opakovani rocniku protoze jste se nenaucila to co jste se naucit mela.. budete to opakovat tolikrat dokavad se jistou vec nenaucite...

nic neni spatne vsechno se deje pro vase dobro... ale uvidite to az zpetne..

ja v zivote prosla taky peklem ale ANI ZA NIC NA SVETE BYCH TO NEMENILA .. diky tomu peklu jsem dneska tam kde jsem a jsem za to vse vdecna.

doplněno 08.04.10 09:53:

ano a souhlasim s prispevkem nademnou :)

doplněno 08.04.10 09:53:

od marenky..

Od: kardiak*
Datum: 07.04.10 21:02

Na mýdlo se vykašli. Smyčka se nestahuje, neklouže a zadrhuje se. Kopáč (o.v.) to zvládl v base na šnůrce od trenýrek. Tak zlom vaz.. *pivo*

Od: hop®
Datum: 08.04.10 23:09

Nechci dávat nějaké návody, ale nějak se k tomu potřebuji vyjádřit.

Můj táta ke stáru trpěl rakovinou, prodělal spoustu operací, a ve finále podepsal revers s tím, že do nemocnice už nechce. Na to mu doktoři sdělili několik možností jak zemře, ale že všechny budou velmi bolet. Vím že přemýšlel o několika způsobech, jak si toto neodvratné předpokládané utrpení vlastní rukou zkrátit, protože euthanasie je u nás zatím trestně stíhaná. Uvažoval o zastřelení, o bouračce v autě, ovšem nechtěl nikoho ohrozit, ani zatáhnout do vyšetřování jeho plánované sebevraždy. Nakonec to v té kritické chvíli (asi ve 4 hodiny ráno) vyřešil tím, že vzal kus provázku, přivázal ho na zahradě větev svého oblíbeného stromu který sám zasadil a pod kterým rád sedával, udělal smyčku, naposledy si sedl a usnul navždy. Provázek mu přiškrtil tepny do mozku, a pak už nebylo návratu. Obdivuji jeho odvahu se k tomu odhodlat, ale v jeho špatné zdravotní situaci a velmi dobrém stavu mysli toto neodsuzuji, naopak mu závidím. Já sám jsem nerad někomu na obtíž, a pokud se někdy v budoucnu sám o sebe nedokážu postarat, doufám že v sobě najdu tolik odvahy, abych našel nějaký podobný způsob odchodu z tohoto světa...

P.S.: Pokud někoho věší na šibenici, většinou padá z větší výšky a buď si zlomí vaz nebo se mu provazem uzavřou dýchací trubice a zadusí se.

Datum: 09.04.10 01:58

Eutanázie je povolená ve Švýcarsku i pro cizince. Firma dignitas v Zurichu. Hodně ji využívají Angličani a Němci, mají dlouhé pořadníky. Bohužel mají zpřísnit výběr zájemců. Lidé v sousedství si často stěžují kvůli velkému využívaní služeb, že lidé přicházejí po svých, prý i pěkně pozdraví a za chvíli je vynáší v rakvi. Dávají na výběr mezi smrtícím nápojem nebo injekcí. Zřejmě to bude brzo jen pro nevyléčitelně nemocné v posledním tažení. Byla bych pro zavedení v Čechách. Lidé s rakovinou v posledním stádiu můžou umírat i velmi dlouho v krutých bolestech a lékařům nezbývá nic jiného než se na ně i s příbuznými dívat. Na místo toho, aby člověku pomohli umřít. Kdyby byli sami na jeho místě, nepřáli by si nic jiného než pomoci od utrpení. A ještě pro Mařenku, jestli to bude číst.. Nejlepší způsob sebevraždy není, ale je to možnost jak vystoupit z vlaku.

Datum: 09.04.10 08:08

Robinsonko, vždycky je možnost přestoupit ;) Vždycky! Prostě na sebevraždu je vždycky času dost. Není to příležitost, která se již nebude opakovat. Ale poprat se s životem je výzva. Jak jsem pochopila, možná se mýlím, nemůžete mít děti. Proč tedy nepomáhat dětem, které nemohou mít matku? Možností, jak zamávat se smůlou je spousta. Doufám, že se jednou odkryjete, i kdyby sama sobě a dojdete ne přímo ke štěstí, ale k osobní spokojenosti. *pusa*

Datum: 09.04.10 08:12

Hope, chápu to. Viděla jsem pořad, teď nevím jestli to byly Střepiny? O euthanazii. Tam bylo řečeno vše. Pan doktor z našeho města takto "pomohl" člověku nejbližšímu, své mamince a na nechápavý dotaz proč řekl "dlužil jsem jí to". Tím řekl vše. Viděla jsem lidi umírající na rakovinu a to čekání v bolestech je opravdu strašné *plac*

Datum: 09.04.10 08:23

V dnešní době, kdy je zdravotnictví na takové úrovni, že může ztišit bolesti, říkám Euthanazii NE! *hi* Nežijeme ve středověku, a je na lékaři, jak člověku pomůže od bolesti. Vše se dá zneužít. PT /stařenka/ - to je můj názor

http://zpravy.idnes.cz/ptate-…A070803_094857_zahranicni_adb

http://zpravy.idnes.cz/za-eut…p?c=A070803_211655_domaci_ost

Datum: 09.04.10 09:08

Já si myslím, že až tady na to téma někdo vznese dotaz, tak se rozbouří hodně živá diskuse ;)

Datum: 09.04.10 10:51

Když člověk umírá a je jasné, že je to konec. Je vychrtlý na kost a člověku se už ani nepodobá. Nekomunikuje, nevnímá a už jen nepřetržitě slabým hlasem upí bolestí.. O nějakém zneužití nemůže být řeč, ten člověk by si nic jiného nepřál než pomoct od utrpení a nějaké zneužití je mu ukradené. Lidé v takovém stavu mohou přežívat až 3roky a příjde mi nehumánní nepomoct bližnímu svému.

Datum: 09.04.10 11:55

Mařenko, osud a život máš jen jeden. Bonboniéra je tvůj osud a vlak je tvůj život. Novou bonboniéru ani jiný vlak nedostaneš. Můžeš pouze mít svůj osud a žít svůj život. Nelze zahodit to co si prožila nebo vyměnit život za jiný lepší. A když vezeš plný vlak červů, tak se na to vykašleš. Vystoupíš z vlaku a bonboniéru plnou červů zahodíš. Člověk zkrátka někdy nemůže překousnout to co se mu stalo, to jak mu někdo opakovaně ubližoval. A někdy si uvědomíš, třeba až po letech, že ty věci co se ti děli, to zlo a ta bolest nebyla náhoda či něčí selhání,ale dílo tvého nej- blízkého člověka od kterého by jsi to v životě nečekala. Ale bohužel ten blízký není jediný, kdo ti ublížil, ale i jiní v minulosti. Nikdy se s tím nevyrovnáš, nejde to. Lidé mi vyčítají a odsuzují, ale neví proč to tak je. Chtějí, abych odešla, protože jsem jiná a takhle se žít nedá. Já je plně chápu, že se jim to nelíbí. A osoba, která má tu možnost mě kopat do zadku, to dělá a ostatní ji jen fandí. Je mi to už jedno, v podstatě jim to ani zazlívat nemůžu. Jen té osobě s oskarovým talentem čeho všeho je ona schopná a jakým způsobem. Nechci žít v tomhle světě. A taky jak někdo tu řekl, myslím arimas, nic se neděje jen tak. Má to posloupnost a věci se na sebe nabalují, krom jiného. A ta číše přetekla. Nejsou to jen kecy, jak ty si myslíš. Uvědom si, že v sobě nesu něco o čem ty nevíš. Je to těžký balvan, který leží na srdci. Napsala jsem to a píšu i přesto, že na špeky neskáču a píšu vědomně. Nedovolila jsem si nevšimnout sledovanosti a drobných narážek. Někdo si myslí, že mě vykoupe, ale nemá na čem.. klidně něco postupně svěřím.

Datum: 09.04.10 12:23

Robinsonko, Tys mě ale vůbec nepochopila, což je mi hrozně, ale hrozně moc líto. Já si nemyslím ani náhodou že máš nějaké kecy, já mám o Tebe strach, protože cítím že voláš o pomoc, nebo ne, ale tu pomoc potřebuješ, protože jsi zoufale sama a máš na zádech hroznou tíhu, kterou už neuneseš. Já to zabalila do bonboniéry a do vlaku jen proto že jsem si myslela, že se nechceš ke svému problému vyjádřit bez obalu, proto jsem ten obal takhle nabídla. Já jsem dostala novou šanci, ale ne od někoho, jen jsem se začala dívat jiným směrem. Dopředu. Věř tomu, že jsem stála na kraji propasti a chtěla jsem vše ukončit. Ale nepodařilo se-což je dnes dobře. Já tu zas nechci rozebírat svůj život, nechci vzbudit pocit, že potřebuju pomoc, já jsem si vše vyřešila a teď jen předávám zkušenosti a doufám,že třeba někomu pomůžou. To že v sobě neseš něco o čem já nevím je mi nad slunce jasné. A myslím si, že dokážu hodně pochopit, právě proto že jsem hodně okusila na vlastní kůži. Kdybych to měla shrnout, tak od narození do svých 32 let jsem si vyžrala snad úplně všechno. Taky jsem měla pocit že ta smůla nikdy neskončí. A nechci Tě tu přesvědčovat o tom, že skončí. Protože dokad seš v tom srabu, v kterým teď seš, tak to nemá jak skončit. Tuhle odpověď píšu už půl hodiny, přemýšlím nad každým slovem, protože tady fakt došlo k nedorozumění a hrozně mě to mrzí. Fakt chci pomoct.*pusa*

Datum: 09.04.10 12:54

Robi, nikdy nezapomeš na to zlé, co se Ti v životě stalo. Budeš to mít v hlavě stále. Ale opravdu se s tím dá něco dělat. Nejdříve to musíš všechno zpracovat, vyrovnat se s tím a pak to zasunout někam hluboko, hluboko... Ale musíš projít všemi fázemi, jinak to nefunguje. Neřeš to, prosím, sama. Nezvládneš to. Potřebuješ opravdu odbornou pomoc. A ti všichni kolem Tebe? Vyměň je. Když Ti bude někdo stále tvrdit,že jsi nula, tak tomu nakonec sama uvěříš. Nedej se a vysměj se takovým řečem. Najdi sama sebe. Nauč se vyznat sama v sobě. Jde to těžko, ale jde to. Vem papír a piš. Piš všechno, co Tě o tobě a lidem kolem napadá. Kolikrát i tam najdeš cestu.

Marenka je jedna z nás, co taky poznala život z té druhé strany. Musela si také vybojovat to svoje místo na *slunce*. Svoje rady myslí dobře. Opravdu nic nenechávej v sobě...

Víš, já mám dceru, je jí 28 let a je po těžké autonehodě. Měla moc a moc plánů do života, chtěla cestovat, sportovala. S tím je teď částečně konec. Taky padla do hrozných depresí. Ačkoliv jsme se všichni kolem snažili ji z toho dostat, tak se pokusila o sebevraždu. Zasáhl osud a já se musela vrátit nečekaně domů a podařilo se jí zachránit. Je to již několik let, ale vím, že stále není v pořádku. Zlomeniny se léčí poměrně rychle. S tím, co máma v hlavě je to horší.

Přeji Ti, aby i Tobě to *slunce*začalo svítit...

doplněno 09.04.10 13:05:

...o lidech...

Datum: 09.04.10 13:53

To promiň. Měla jsem spíše napsat myslíte, pro všechny. Protože mám pocit, že si to myslí každý, že se mi nic nestalo, neděje a že si za vše můžu sama. Ale není to tak. Nikdo nic neví, protože to vím jen já a dotyčné osoby, které to nikomu neřeknou a mluví pravý opak. Ale nechci nudit. Pomoct nechci, nejde to.Jinak děkuju za zájem oběma.

Datum: 09.04.10 14:28

robinsonka:

je to snadne rikat ale NEMELA byste svou energii plytvat na tom co si OSTATNI MYSLI o vasich problemech nebo cemkoliv o vas. soustredte se na sebe a na to aby vam bylo lip . jde v prve rade o vas. AZ VAM BUDE dobre TAK uz vas reci ostatnich nebudou ani trapit ani si jich nebudete vsimat. kolikrat si to lide jako vy NAMLOUVAJI ze je ostatni odsuzuji .. (mam podobneho cloveka ve svem okruhu ktery si take mysli ze se na nej ostatni divaji skrze prsty ale je to BLUD)

TO co se ostatnim honi o vas v hlave VAM MUZE BYT zcela u zadku! vy musite byt zpokojena se sebou a to zatim nejste! az budete tak se vsechny utrapy rozplynou.. ale zalezi to pouze na vas.. ne na okoli! okoli zmenit nemuzete ale sve mysleni ANO

Datum: 09.04.10 15:15

To je pravda, že lidé vám mohou být ukradení a to co si myslí. Ale přesto mě velmi ubíjí, když o mě kolují nesmysly, lži, pravé opaky a nepravdy a to z důvodu, že vám to zasahuje do života a příjemné to není. ALE TO JE UŽ ÚPLNĚ JEDNO. Ona ta poslední pomyslná kapka byla ta, že už jsem neměla sílu se prát s osobou o které jsem již psala. Rezignovala jsem ať si se mnou nakládá dle libosti. Nemám sílu dál se jí bránit a ona má pravomoce a energii, což já nemám. Když Vás někdo duševně a fyzicky zmrzačí, tak už ani nic horšího se stát nemůže. a nějaké utěšující alternativy, terapie- vyrovnání smíření, hledání smyslu a motivace odmítám-zbytečné. Je to od Vás velmi milé.

Datum: 09.04.10 15:24

rozumim .. fyzicky i dusevne jsem byla znicena taky... vim jake to je.. terapii jsem to neresila psala jsem si deniky! mam jich hodne .. tim psanim jsem si vlastne nahradila terapii protoze na terapii se o problemech MLUVI. ja o problemech a pocitech psala.. pak mi take pomohl pritel tim ze mi rozumel ... STACI JEDNA OSOBA ktera vam bude naslouchat ...nemusite mit dvacet "pratel" dvacet jich nikdo nema a ti co si mysli ze jo tak jsou naivni :)

proto si rikam ze bych nikdy nemohla byt medialni osobou kteru si vsichni berou do ust A PRITOM NEMAJI O DOTYCNEM ANI PARU! lidi jsou ve vetsine primitivove a tak to proste musite brat.

pecujte o svoji dusevni pohodu na zbytek se vyse... :) at si placaj kdyz je to bavi!

doplněno 09.04.10 15:26:

tou medialni osobou jsem chtela rict ze TO NENI NIC PRIJEMNEHO kdyz vam lidi kecaj do zivota...

HOLT ignorovat to a zit si podle svyho ..

Datum: 09.04.10 13:56

Robinsonka, jestli je to odvozeno od Robinson = sám na ostrově, tak to vystihuje Vaši situaci, kterou nám chcete sdělit. Kdo do vás kope, kdo vám ubližuje, nesmiřujte se s tím. Už proto, že jste to sem napsala, je možné vám nějak pomoci. Napsali vám zde děvčata své životní příběhy, když projdete poradnu, je takových životních příběhů víc, vždy existuje cesta, jak z problému ven, alespoň se pokusit tu novou cestu hledat. Udělejte to, napište, co vás trápí. Jak vám má člověk poradit, když nevíme o co jde? Možná budeme chvíli beze slov, ale určitě rada přijde. *srdce* PT /stařenka/

Datum: 09.04.10 15:27

Robinsonka mě napadla úplně náhodou bez rozmyslu. Také mě pak napadlo, že to je výstižné. Nejsem schopna s tou osobou co kope bojovat, nemám sílu. Navíc to už jde mimo mně, takže má volné pole působnosti. Ať si dělá co chce. Nemám na ní. Nová cesta už bude jen horší. Jestli mi tedy rozumíte.

Datum: 09.04.10 15:32

Ale musím se alespoň zasmát trenýrkám :)

Datum: 09.04.10 15:33

Robinsonko, jedná se o někoho v práci? V tom případě bych dala výpověď a šla na neschopenku k psychiatrovi, ten vás dá dohromady a pořádně vás vyslechne a také i poradí. Zdraví máte jen jedno a zničené nervy nejdou opravit, když se to zanedbá. Kdo vám ubližuje? PT /stařenka/

Datum: 09.04.10 15:39

Robi, my se Ti tu budeme snažit pomoct, já ani nevím kolik Ti je.. mrazí mě, je mi špatně z toho co si myslím. Jak to tak pročítám mám dost ošklivý pocit že Tě někdo zneužívá, a osoba, která by Ti měla pomoct a které jsi se svěřila Ti řekla že si vymýšlíš, že to není pravda a podle toho se k Tobě chová. A z téhle situace cesta ven JE.

Věř, že nám na Tobě záleží, a jsem si jistá, že arimas,sebod,pt-stařenka,pu,já a mnoho dalších je teď nešťastných z toho, že jsi někde na síti, neviditelná ale s hrozně bolavým srdíčkem ..a nemůžeme Ti pomoct dokad se neozveš. *plac*

Datum: 09.04.10 18:01

Jste velmi laskavé, ale já pomoci opravdu nepotřebuji nebo spíše nejde mi pomoct. Z těch důvodů, že nelze něco změnit, protože už se to stalo nebo se to nedá vymizíkovat. A už vůbec nepotřebuji psychiatra ani psychologa. Možná jste pracovnice nějaké linky důvěry nebo člověk v tísni nebo z nějaké jiné organizace, která pomáhá lidem, kteří potřebují psychickou podporu. Vemu si vše sebou, protože sobě bych tím stejně už nepomohla a mě by se dnes stejně nevěřilo. Nevěřte ničemu o čem se na vlastní kůži nepřesvědčíte a věci na první pohled mohou vypadat jinak než ve skutečnosti jsou. A hlavně, lidé co skrývají, hrají, dokáží být velmi přesvědčivý. Jako svobodná jsem se nenarodila, ale po prozření jako svobodná alespoň zemřu. Velmi vám děkuji za vaši snahu pomoci, ale u mne to nemá cenu. a nemá cenu vám něco vyprávět. zdravotníci drží při sobě. Matka lže jako když tiskne a otec je s ní neskutečně mne schazují a obviňují . Ostatní si vymýšlí nesmysly.. Je to od vás hezké, ale nejsem blázen a nebudu sem nic psát, takhle veřejně. Jedině koňská dávka morfia by mi mohla pomoci,ale stím mi asi nepomůžete.:)

Od: kytka*
Datum: 09.04.10 18:30

Je moc smutné co tady píšeš, zarmucuješ spoutu lidí svým neústupným chování. Je to jen přechodné , vše se urovná-vím ,promiň tohle ty nechceš slyšet. Rozhodla jsi se jak si se rozhodla, tak na tom my tady nic nezměníme. Jen pomysli kolik lidí bude zarmoucených, je tvou paličatostí, že sis toto umínila-odejít...

Datum: 09.04.10 18:32

robinsonko, myslím, že žádná z nás není z linky důvěry ani z jiné organizace, jsme jenom obyčejné ženy s různými osudy. Každá z nás zažila různá trápení a taky malé i větší radosti a každá z nás má otevřené srdce pro trápení druhých. Určitá anonymita nám dovoluje se otevřít víc, než kdybychom tu řekly svá jména a adresy, a jsme ochotné poradit ze svých zkušeností, aby se zbytečně neopakovaly chyby, ale chápu, že to Vám asi nemůže stačit. Kdybyste se chtěla svěřit, myslím, že je to úplně bez rizika. A je možné, že někdo z nás tady zažil podobnou situaci, nebo třeba někdo známý tím prošel, a že Vám budeme moci poradit, co si počít. Je to samozřejmě na Vás. Jenom prosím vezměte v úvahu, že nemusíte na svůj problém být sama.

Od: robinson
Datum: 09.04.10 19:38

Zdravím obyčejné ženy, které nemají nic jiného na práci než se starat o osudy druhých! a jejich utrpení! *čert*

Datum: 09.04.10 20:11

Robinson Když se mi v televizi něco nelíbí, tak to přepnu. To samé radím Vám tady na Poraďte :).

Datum: 09.04.10 20:12

Myslím sebod,že si tady z nás celou dobu dělá někdo legraci*nevi*

Datum: 09.04.10 20:36

Kytičko, já jsem tenhle dojem měla už odpoledne, když jsem si to tady pročítala. Dokonce jsem měla pro Robinsonku napsanou dost tvrdou odpověď ve stylu, komu není rady - tomu není pomoci.

Kyti, jsou lidi, co jim dělá radost volat zbytečně záchranku, vyhrožují vším možným apod. Holt, každý si svůj mindrák léčí nějak. Tihle lidé se musi brát s :). Měj se. Hezký večer.

Datum: 09.04.10 20:37

*palec*přesně tak,díky.

Datum: 10.04.10 08:02

Tak jestli je to tak, jak píšete, tak jedině dobře- pro robinsonku. Může být ráda, že to o čem píše jsou jen výplody mysli, neumí si ani představit jak by vypadala skutečnost. Pro ní dobře .. a já jsem teda pěkně ani ne naštvaná, ani nevím co to je ve mě za pocit...*nevi*

Každopádně večer mi psala ségra, taky má bolístku, rozešel se s ní po 6ti letech kluk dost ošklivým způsobem, ale zatímco jsem se snažila přivést na dobrou náladu jí, myslela jsem na robinsonku a ještě na jednoho chlapce tady. Ani nevím jak a kdy, usnula jsem vyčerpaná u počítače, bez večeře, v kuchyni nádobí a ráno jsem už myslela na to, co se děje dál, co se dočtu, dokonce i s pocitem viny že jsem chtěla pomoct a usnu.. Tak si mám zas co rovnat v hlavě *bzum*

Datum: 10.04.10 10:08

Marenko, nemáš svých starostí dost? Nesmíš si problemy tady těch lidí zatahovat do svého soukromí. To bys přestala žít reálný život.

Pravda je taková, že když sem napíše nějaký nešťastný človíček, tak CHCE svoji situaci řešit. Člověk, který mluví o svých problémech, si nechce nic udělat. To jenom svými řečmi upozorňuje na svoji bolest.

A Robinsonka? Mám dojem, že se parta nudila, tak vymysleli Robinsonku. Aby byla sranda. To v lepším případě. V horším to psal jedinec a ten by se měl nad sebou zamyslet, Není to s ním v pořádku. A víš, že se něj taky nezlobím? Lituji ho. A moc mu přeji, aby jednou pochopil, od čeho jsou kamarádi, nebo JENOM radilkové z JAKÉSI poradny. :)

Já díky takovým lidem ŽIJU! Kdybych byla podrazák a hajzl, tak v době, kdy jsem se topila, tak by mi nikdo nepomohl. Já jsem třeba nikomu den nevzala mobil. A už odpoledne byli u našeho baráku kamarádi a zjišťoval,jestli mi nic není. *srdce*

I když tady nikoho neznám osobně, je tu pár lidí, za kterými bych se takhle rozjela i já, kdyby potřebovali pomoc. Vím totiž, že jsou bezva ženský *placni*. Hezký den *slunce*

Datum: 10.04.10 10:13

Sebod vy jste to tak pěkně *srdce*napsala.*palec*

Datum: 10.04.10 10:12

Marenko, nemáš svých starostí dost? Nesmíš si problemy tady těch lidí zatahovat do svého soukromí. To bys přestala žít reálný život.

Pravda je taková, že když sem napíše nějaký nešťastný človíček, tak CHCE svoji situaci řešit. Člověk, který mluví o svých problémech, si nechce nic udělat. To jenom svými řečmi upozorňuje na svoji bolest.

A Robinsonka? Mám dojem, že se parta nudila, tak vymysleli Robinsonku. Aby byla sranda. To v lepším případě. V horším to psal jedinec a ten by se měl nad sebou zamyslet, Není to s ním v pořádku. A víš, že se něj taky nezlobím? Lituji ho. A moc mu přeji, aby jednou pochopil, od čeho jsou kamarádi, nebo JENOM radilkové z JAKÉSI poradny. :)

Já díky takovým lidem ŽIJU! Kdybych byla podrazák a hajzl, tak v době, kdy jsem se topila, tak by mi nikdo nepomohl. Já jsem třeba nikomu den nevzala mobil. A už odpoledne byli u našeho baráku kamarádi a zjišťoval,jestli mi nic není. *srdce*

I když tady nikoho neznám osobně, je tu pár lidí, za kterými bych se takhle rozjela i já, kdyby potřebovali pomoc. Vím totiž, že jsou bezva ženský *placni*. Hezký den *slunce*

Datum: 10.04.10 10:26

K tomu nemám co dodat. Pravda *pusa* A díky *slunce*No koukám, že se člověk má od života neustále co učit a zkušenosti bude sbírat pořád ;)

doplněno 10.04.10 10:27:

Co zlepšit? Nadhled? Ostražitost? *nevi*

Datum: 10.04.10 15:30

Robinsone, Vaše ironické pozdravy se mě nedotknou. Pravděpodobně jako většina mužů jenom čekáte, co kdo udělá pro Vás, a tak absurdní nápad, že byste mohl někomu prospět tím, co umíte nebo víte, vás za celý život nepotká. Každý žije jak umí.

Datum: 11.04.10 10:30

Nevím..!? Proč arimas najednou změnila obrázek (z fotografie na jablko a předělala všechny výpovědi) Dále druhá obyčejná žena změnila inžynyrku na inžinyrku @. *blee* *blee* *blee*

Datum: 11.04.10 10:39

Robinsonko, tak Tvoje starosti bych ale OPRAVDU chtěla mít *smich*

Datum: 11.04.10 11:03

No a paní inžinyrka předělala přízpěvky také. Nějak se tam vytratilo,že jste obyčejné ženy, které zajímá osudy druhých a místo ironické odpovědi vznikly vzkazy atd. ŽE VÁS TO BAVÍ! *blee*

Datum: 11.04.10 11:09

No a paní inžinyrka, předělala příspěvky také! Nějak se vytratilo, že jste obyčejné ženy, které se zajímají osudy druhých a jejich utrpení a také ironické odpovědi změnila na vzkazy atd. *blee*

Od: mathe
Datum: 11.04.10 11:13

Vůbec ti nerozumím - co jsi tímto příspěvkem chtěla říct? *sok*

Datum: 11.04.10 11:57

Já nematu, milý mathe! nesnáším podlé křivárny!

Datum: 11.04.10 12:05

Víš, robinsonko, kdo s čím zachází. tím také schází *nevi* Zklamala jsi tu hodně lidí, a můžu Ti říct, že jestli někdo předělá obrázek, nebo odpovědi, je to pochopitelné. Já jsem taky kolikrát dala dobře míněné rady a po prozření, že někdo si dělá srandu jsem měla sto chutí to smazat. To není křivárna, to je jen změna názoru. Když budu mluvit s člověkem, který mi bude milý a sympatický tak s ním budu mluvit také tak. Po té co zjistím, že je to parchant, nic dobrého přeci ode mne nemůže čekat. Minimálně udělám to, že se otočím zády.;)

Datum: 11.04.10 12:46

Nechápu, co se robinsonce stalo - nic jsem nepředělávala. Možná je fakt nemocná a vidí to, co není...

Datum: 11.04.10 12:51

Nechte ji být ona za to nemůže ,má asi vlčí mhu.To se stává, to co tady předvádí nezasluhuje žádný komentář,jen osočuje lidi.

Od: ttkvas
Datum: 21.06.10 15:50

takze podla toho ako ta obesia. su dva sposoby :

1. Ze ti daju slucku postavia na padacie dvierka a otvoria ich. Tam tvoja vaha zlomi krcne stavce a sposoby okamzitu smrt.

2. ze ti daju slucku a pomaly ta budu zdvyhat. Je to ovela pomalsie a bolestivejsie. Tento sposob je velmi malo pouzivany. Tu sa ti krcne stavce tak lahko nezlomia.

Od: gumago*
Datum: 02.09.10 22:13

Víš, ono záleží na tom, jestli se chceš jenom zabít, pak si uprav délku provazu a skoč z výšky. Zlomíš-li si vaz, máš vystaráno. Pokud si to ale chceš užít, tak uprav provaz tak, aby byl po pevném utažení smyčky napnutý a potom sestup pomalu z podstavce, odkopni jej a vis. Věř, že si to užiješ dostatečně. Má to nevýhodu, nikdy se to nedozvíš. Pokud preferuješ druhou variantu, neodflákni ji. Pořádně si vše připrav a odzkoušej, obleč si co máš nejraději. O to větší požitek z toho budeš mít. A jedna důležitá věc. Investuj do dobrých pout, kterými si za zády spoutáš ruce až budeš připraven, jinak budeš mít tendenci si smyčku uvolňovat i když to nepůjde a nebudeš vypadat hezky. Já bych se oblékl do kůže na celé tělo a do úst vložil roubík, kvůli jazyku. Tak hodně zdaru.

Od: ataliejahodova
Datum: 26.03.14 17:30

muj otec se objesil nevim jak to funguje ale me byli tri roky kdys to udelal tet je mi 12 a jsem stracena a premislim otom co ho ktomu vedlo ani jsem ho nepoznala ale moc se mi styska mama je postizena ma detskou moskovou obrnu ma neco z nohama a s pateri muze se hybat ale uplne jinak nezli ja vsechny teti se chlubili ,,ja byl(la) z mamou a tatou venku a me je to jen hodne lito mam sice nevlastniho otce ale to neni ono omlouvam se jen jsem to musela nekomu rict mama otom nechce mluvit a ja se nemam komu sverit ani po 9 letech

Od: anonymni
Datum: 18.06.16 16:57

Pěkná sranda*blee* ty uličníku tohle není sranda abys věděl.*bum*

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.