Náklady na domácnost

Od: odpovědí: 5 změna:

Dobrý den. Žiji s přítelkyní v bytě 1+2. Společné peníze nemáme dány dohromady. Sipo které je 5200kč. to platí přítelkyně. Po mne chce abych ji platil na domácnost 6600kč.Jinak každý den vaří obědy pro nás oba Auto mám to vlastním já na které mi nepřispívá žádnou částkou opravy atd.Chci se zeptat je částka dostačující co ji platim? atd.Děkuji.

5 odpovědí na otázku

 

 


0x

myslim ze platis vic nez dost.zaplatis cele sipo a jeste navic .co potom plati ona...?

bejby - chtělo by to číst otázku! Sipo platí přítelkyně.

K dotazu - budu se snažit uvažovat jako vaše přítelkyně. 6600,- se asi skládá z poloviny SIPO, na stravu zbývá 4000,- Kč. Předpokládám, že se společně stravujete - snídaně, večeře, že to není částka jen na obědy a že si ani kafe nevaříte každý ze svého.

Na stravu doma je 2 x 4000,- = 8000,- Kč a to bych vyšla s odřenýma ušima. Záleží jaký jste strávník. Já navíc ráda peču a mám radost, když doma všem chutná. Pokud vám to finance dovolí, přihodte přítelkyni nějakou stovku, nemusí to být pravidelně. Auto bych vám ponechala ve vaši režii za předpokladu, že máte větší příjem jak přítelkyně a že jí nevozíte denně do práce atd.

Bejby, byl jsi někdy v obchodě s potravinami, drogerií do domácnosti či podobném? Mám pocit, že jsi nějak mimo realitu.

Miro, 8000,- na dva lidi, to je opravdu s odřenýma ušima. Tvoje přítelkyně musí být hodně opatrná při nakupování, aby vystačila.

 


0x
avatar babkazov

Chodíte někdy nakupovat? Já vím, že víte, kolik stojí rohlík a mlíko, ale víte, kolik stojí nákup, který odnesete v igelitce? Kolik necháte v drogerii za prášky na praní, šampony, mýdla, čisticí prostředky? Kolik tohle dělá za měsíc? Víte to? ;) Asi udržujete auto v pořádku. Vaše přítelkyně, myslíte, že věnuje stejný čas údržbě bytu, prádlu, nádobí, nakupování? ;)Kdysi dávno, v šedesátých letech povykoval můj muž, že hodně utrácím. Nabíla jsem mu, že se po týdnu budeme střídat. Do 4 obálek jsme dali peníze na potraviny, na každý týden jedna. Další obálka byla na drogerii, další byla na kulturu a jedna byla vata. Vata bylo něco čím se dá vyplnit, nahradit nebo ponechat do dalšího měsíce. Můj muž si musel uvědomit, že nemůže vyčerpat např.cukr, olej nebo mouku, aniž by dokoupil. Musím vám říct, že to bylo pro nás oba velice poučné. Doporučuji vřele! Získáte jinou kalkulaci potřeb na živobytí.;)

 


0x
avatar lidus

6600KČ, pro dva lidi na běžnou spotřebu (jídlo, drogerie) je dostatečné.

doplněno 06.04.13 12:09:

Lidičky ono je to o tom kolik máte, v některých rodinách by 6 600 byl těžký nadstandart. Jsme doma dva dospělí lidé,vařim denně snídaně, obědy, večeře-převážně se dojí zbytek od oběda, pak jogurt nebo chleba s něčím, jablka vlastní.Koupíme si ovoce, zeleninu, čokoládu a další pochutiny.Nejméně 1x za týden kynuté buchty s tvarohem, ořechy, makem. Peru v LANZE a 8kg v akci stojí do 300 kč, WC SAVO za 40kč/l, Bref Pover za 80kč a Ariel na skvrny cca 80kč ale vydrží mi oboje aspoň půl roku. Mě by z těch 6600 ještě nějaká kačka zbyla.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]