Seznam mobilních čísel

Od: odpovědí: 4 změna:

Prosím o radu: může mi někdo říct jak najdu seznam mobilních čísel v republice? díky

4 odpovědi na otázku

 

 


0x
avatar lidus

Zkuste zde seznam-telefonni.cz/... ale většina své číslo říká jen těm co chce.

Podobných seznamú jako je ten od Liduš je na internetu spousty, jenže žádný oficiální seznam mobilních čísel kde by byly "všechny" neexistuje.

Jednak tam budou chybět předplacenky (ty jsou samozřejmě anonymní) a jednak při podepisování smlouvy na paušál musíte dát souhlas se zvěřejněním tel. čísla a spousta lidí (troufnu si říct, že většina) nedá.

Takže některé jsou ve Zlatých stránkách - tištěných nebo aktuálnějších internetových. Ale je jich tam fakt jen pár.

doplněno 06.04.13 14:53:

Teda Babko z Ov, sice text vesměs užitečný, ovšem jak to souvisí s otázkou? A pak ten "návod" tučným písmem na konci!? *sok**zed*

pepr, zbrkle jsem to všecko okopírovala. *bzum*

 


0x
avatar babkazov

Znát telefonní čísla se vyplatí
Moderní technologie a zejména mobilní telefony nás odnaučily pamatovat si čísla, na která voláme. Přitom znalost čísla může ušetřit peníze, protože na prvni pohled je vidět to, co vychytrali poskytovatele prémiových služeb píší velmi malým písmem.
Složení telefonního čísla
Standardní telefonní číslo obsahuje 12 číslic.
Národní předvolbu ( v případě ČR se jedná o kód 420 ) a zbývá devět číslic.
Další tři číslice informuji, zda voláte do pevné nebo mobilní sítě. V dřívějších "právě-kých dobách" zaleželo, zda voláte tzv. místní nebo meziměstsky hovor. A proto bylo území státu rozděleno do jednotlivých telefonních oblastí, které měly přiřazeny svá čísla ( a i své ceny ). Ceny se sjednotily, ale oblasti zůstaly.
Volání do mobilní sítě poznáte podle p ř í s t u p o v é h o kódu, který je:
601 až 608
702 až 705,
72, 73, 77
nebo 7900 až 7999.
Kód 910 vás upozorni, že voláte do sítě, která přenáší hlas po internetu, tzv. služby VoIP.
Osmička na začátku
Kód 800 vás upozorni, že voláte na bezplatnou linku; náklady za hovor nese volaný. Většinou slouží k firemní prezentaci.
Ale pozor!
_ kódy 810 až 819,
_ 830 až 839,
_ 843 až 846
nejsou pro bezplatné volání, na nákladech se společně s provozovatelem teto
linky podílíte oba dva.
Devítka velí: p o z o r!
Velmi důležité je všímat si kódů 900, 906 a 909; slouží k přístupu ke službám s vy-jádřenou cenou a proto dvě číslice - které následují po tomto kódu - vás upozorni na výši ceny volání / za minutu. Jedna se zejména o různé spotřebitelské soutěže, obchodní a inzertní služby.
Příklad:
z čísla 900 55 25 25 zjistíte, že minuta volání stojí 55 Kč, celková cena hovoru se tedy odvíjí od počtu provolaných minut.
********************************************************************
V případě, že voláte na telefonní číslo, které má 12 číslic a nezačíná kódem 420 - voláte do zahraničí - a můžete očekávat zvýšený účet.
****************************************************
Kód 905 slouží také k přístupu ke službám s vyjádřenou cenou; desetinásobek kombinace dvou číslic, které následují po tomto předčíslí, určuji jednorázovou cenu za volá;ní.
Příklad:
z čísla 905 55 25 25 zjistíte, že za celý hovor zaplatíte 550 Kč.
Kód 908 slouží také k přístupu ke službám s vyjádřenou cenou; dvě navazující číslice vás upozorni na výši ceny za volání.
Příklad:
z čísla 908 55 25 25 zjistíte, že za celý hovor zaplatíte 55 Kč.
Soutěžní a hlasovací SMS
Zkrácena čísla, na která posíláte SMS zprávy do různých soutěží, hlasováni a podobně, nejsou regulovaná Českým telekomunikačním úřadem, ale operátoři přijali kodex, aby i zde formát čísla jednoduše upozorňoval na výši ceny. Pokud chcete zjistit, kolik za svou zprávu zaplatíte, slouží k tomu poslední dvě nebo tři číslice podle délky zprávy; u sedmimístného čísla jsou to poslední dvě číslice, u osmimístného čísla určuji cenu za zprávu poslední tři číslice.
Příklad: SMS zaslaná na sedmimístné číslo 9004430 vás bude stát 30 Kč; za SMS zaslanou na osmimístné číslo 90044300 zaplatíte 3 Kč, protože cena je v tomto případě v haléřích.
Nepřijímat!
A já tuto informaci doplním upozorněním na další podvodníky ze serveru...www.bezreklamky.cz,kteří náhodně volají na různá t.č. a bláhoví a důvěřiví po zvednutí se doví, že si s nimi chtějí popovídat a prosí je o jednoduché odpovědi na jednoduché otázky stylem ano ne s tím, že hovor je nahráván. Otázky jsou typu ; jste svobodný - ženatý? vede kolem vašeho domu silnice?, máte děti? a podobně...
K Vaší hrůze vám přijde ihned druhý den po hovoru doporučený dopis s fakturou na Kč 3.000,-, který nic netušíce převezmete. Po prostudování přiložené obchodní "smlouvy" psané klasickou blechou písma zjistíte, že souhlasíte se zasláním zálohové faktury předmětné "společnosti" v uvedené výši.
Po reklamaci u této společnosti je Vám přehrán zmanipulovaný hovor, kde s hrůzou zjistíte, že jste se telefonicky zavázal k úhradě faktury a zaslání obchodní smlouvy dop. dopisem.
Při jednání s právníky vám většina doporučí fakturu uhradit a po té s nejistým výsledkem vymáhání částky zpět, což vás bude stát čas a peníze. Mají to totiž perfektně ošetřeno podle platné legislativy a než se nadějete už buší na Vaše dveře...
NA TO JE OVŠEM VELMI JEDNODUCHÝ RECEPT: CIZÍ A NEZNÁMÁ ČÍSLA, KTERÁ NEMÁM V ADRESÁŘI TELEFONU NEBRAT A ROVNOU HÁZET DO KOŠE. A POKUD MI NĚKDO ZNÁMÝ VOLÁ Z NOVÉHO ČÍSLA, TAK SE MUSÍ LASKAVĚ NEJDŘÍVE IDENTIFIKOVAT. NEJLÉPE SMSKOU. JINAK MÁ SMŮLU...
Podvodné číslo je taky :
420 477 100 111

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]