Jaký program na čtení e-knih v PDF?

Od: Datum: 03.07.13 13:23 odpovědí: 4 změna: 04.07.13 13:29
avatar

Ahoj,

pro čtení elektronických knížek na počítači používám ICE BOOK READER Professional. Líbí se mi na něm, že si pamatuje, kde jsem skončil, ukazuje kolik % mám již přečteno, mohu si změnit písmo, jeho velikost, mít rozečtených víc knížek atd. Dnes jsem ale zjistil, že ten prevít nedokáže otevřít knihu v PDF... takže se poohlížím po něčem jiném, pokud možno podobném. Nevíte o nečem? Doporučte.

Díky ;)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.07.13 13:27
avatar

Doporučím opatřovat si knihy v jiném formátu než pdf (ideálně epub nebo mobi) a nečíst je na počítači, ale v čtečce (oči ti poděkují).

Na čtení pdf v PC používám Foxit Reader http://www.foxitsoftware.com/downloads/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.13 16:22
avatar

Drtivou většinu knížek mám v jiném než PDF formátu, ale knížku, kterou čtu teď se mi jinak sehnat nepovedlo. Foxit Reader je něco jako Adobe reader a to já nesháním. Chci nějaký specializovaný program na čtení e-knih. Ale přesto díky za tip.

Datum: 04.07.13 09:14
avatar

Programy pro čtení elektronických knížek toho většinou s PDF moc nepořídí. Takže buď použít Adobe Reader, Foxit Reader a pod. nebo si knihu sám převést např. do ePub; tak to dělám já. Používám na to program Calibre. Pokud výsledný ePub neodpovídá mé představě o kvalitě, upravím jej. Je to totiž zazipované HTML. Ale některé PDF už z principu na ePub převést nejdou. Například často nejdou převést vícesloupcové stránky nebo když je PDF vytvořen z naskenovaných obrázků (tam byste musel udělat ještě OCR).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.07.13 13:29
avatar

Rumicku, díky moc za radu. Knížku jsem pomocí Calibre (výborný software!) převedl do PDB a to už mi Ice book reader v pohodě otevře. Díííky!

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.