Závadná sekaná - žalovat výrobce?

Od: Datum: 03.07.13 05:24 odpovědí: 3 změna: 03.07.13 07:20

Dobrý den, v neděli jsem jedl zabalenou sekanou, izolovanou.Která se dá jíst za studena i tepla.Když jsme si jí ohřál v mikrovlnce a pojídal jíz ničeho nci jsem se začal dávit.Začal mě bolet šíleně krk a nešelmi zastavit kašel.Po těžké necelé hodině sjem zjistil že mám zabodlý neznámý předmět v krku.Ihned jsem jel k doktorovi a ten to nedokázal vyndat.Poslal mě do nemocnice kde mi museli kus krku naříznout aby to z něj vyndali.Byla to 4,2cm dlouhá majoránka( koření ) které bylo tak sotré a tuhé že kdyby se mi to dosztalo do žaludku tak se z toho asi víte co.Jde o to že z nemocncie mě pustily, beru antibiotika a na krku budu mít jizvu.Bolí to neskutečně a těžce se mi poliká.Záznam o doktora mám i kopii rentganu jsem si nechal udělat a má otázka zní : Můžu firmu sekané zažalovat? Jakou mám šanci? Tohle přece není normální ... mám tu sekanou schovanou v lednici a koukají z ní ještě kousky majoránky kterí mají tak 2cm a jsou tvrdé a ostré ... díky za odpověd

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.07.13 05:56

Myslím, že firmu žalovat nemůžete. Vím, je to nepříjemné, ale koho byste žaloval, kdybyste o Vánocích spolkl kost z kapra? Rybáře, prodavače, nebo nakonec ubohou rybu? /také se mi to stalo 2 x v životě, chirurgický sál, v krku to pak bolelo, špatně se mi polykalo, ale do týdne se to usadilo/. Když jsem před lety dělala v masokombinátu, občas tam přišek dopis /co vím, asi 3 x a v něm rozhořčený zákazník posílal hliníkové klipsy ze salámu či špekáčků, prý je našel ve výrobku. To bylo horší. Ale skončilo to tím, že obch. zástupce vyfasoval pěknou porci masných výrobků, za stěžovatelem osobně zajel, omluvil se za podnik a výslužku předal. Ty dobroty otevřely srdce i zatvrzelého stěžovatele. Vašemu problému se vyhýbám tím, že si majoránku pěstuji sama na záhonku, stříhám, přebírám a najemno drtím v kafemlýnku. Vím, že to nemůže dělat každý, ale domácí je domácí. A teď mi, prosím, na oplátku řekněte Vy, proč mi nejdou dělat odstavce a plácá se mi to všechno dohromady. Kruciš! *cert* Jaga.

doplněno 03.07.13 05:58:

Leda si výrobci postěžujte dopisem a to roští mu pošlete, aby viděl. Třeba Vám také něco dá. Hlavně, aby to nebyla zase sekaná!:D

Datum: 03.07.13 06:45

Ale u ryby lze předpokládat, že v ní jsou kosti. Že jsou v sekané kusy větví, to už je trošku jiný level.

Datum: 03.07.13 07:20

V první řadě vám moc přeju, aby se vše co nejdřívě zahojilo a přestalo bolet.

Pak si myslím, že když firmě napíšete, co se přihodilo, že nějaký balíček jako bolestné a mírné odškodné dostanete.

Ale co mě překvapilo skoro stejně jako 4,2 cm dlouhý stonek majoránky, je možnost, že se to vůbec dá spolknout. Pane, vy nežvýkáte, vy to tam házíte jako lopatou.

"Antoníne, topiči elektrárenský, do kotle přilož..." Tohle jsem říkávala synovi, když v pubertě hltal jídlo. Bylo to možná učinnější než vysvětlování, že zuby máme na žvýkání a že v rozžvýkané potravě jsou enzymy, které jsou velmi důležité pro trávení. A že si možná už nepamatuje, jak se to učil někde už na základní škole, ale že se mu to v praxi připomíná, když (s prominutím) prdí a smrdí.

Máte velmi nepříjemnou zkušenost, ale myslím, že te´d už si další sousta v ústech přeberete důkladně.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.