Opravu přípojek vodovodu budou platit majitelé domů...

Od: Datum: 04.04.13 08:26 odpovědí: 31 změna: 06.04.13 17:31
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 04.04.13 08:34

Tak super, v akci Z jsme si to všechno sami vykopali ručně (ještě s rodičema) a zdarma. Pak nám to sebrali a začali kasírovat. Pak namontovali vodoměry, několikrát zdražili a kasírujou dál. Tak až se to propadne, natáhnu vodu ze studně a celý VAK mi může...

A Hejkal by měl dostat BAN. Takovej to byl od rána hezkej den a ty uděláš tohle.:D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.04.13 22:52
avatar
Lado, otázku jsem poměrně znechucen vkládal pod původním názvem : Už jste si dnes zanadávali? Nebo velmi podobně.
Bohužel název neprošel filtrem, admin ho upravil.
Je tu jistá možnost dát BAN zákonodárcům. Ovšem ovce se musí včas a pořádně nas...štvat!
Občas není od věci jim po ránu trochu zdvihnout tlak.
Od: 2121
Datum: 04.04.13 08:49

Opíši tu jen jednu větu co zde rádi píšete.,,Berte to jako daň za svobodu"

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kecal
Datum: 04.04.13 09:07

Ale no tak ... není už fakt, že se to dozvíme včas, kdy se proti tomu dá ještě něco podniknout, případně usilovat o změnu zákona, pokud to opravdu projde známkou, že svá práva a svobody máme?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 2121
Datum: 04.04.13 09:41

Svobodu slova a práva máme,ale to je tak vše co je napsané. Skutek utekl..Co kdo zmohl proti amnestii,?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kecal
Datum: 04.04.13 09:51

Proti amnestii nezmohl nikdo nic, neboť udělení amnestie je výsadní právo prezidenta.

Proti přijetí špatného zákona je možné vždycky něco udělat. (Když chci a nejsem pohodlný)

Tak nepleť koše s baňama

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 2121
Datum: 04.04.13 10:04

Tak co třeba cirkevní restituce? O ty se bojovalo dost dlouho.Naprostá většina s nimi nesouhlasí.Amnestii musí podepsat i předseda vlády. Stačilo aby on nepodepsal .Amnestie se mohla upřesnit .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 2121
Datum: 04.04.13 10:12

Výsadní právo prezidenta je udělení milosti. Amnestii navrhuje a vyhlašuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.04.13 09:39
avatar

Pokud bych napsala co bych opravdu chtěla tak od zítřka trávím čas v některém z nápravných zařízení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 04.04.13 09:42

Aspoň by za tebe opravu vodovodu platil stát *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 2121
Datum: 04.04.13 09:49

A ty budeš brát státní vodu ze studny zadarmo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 04.04.13 10:15

A pointa je kde?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.04.13 10:52
avatar

Však nebude dlouho trvat a hoděj nám vodoměry i na studny. To se potom nasmějeme!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 04.04.13 10:55

A to se můžeme svorně děsit doby, kdy budeme močit do odměrek, vážit hov_a a prdět do kalibrovaného balónku a ze všeho platit extra - na všem bude zapečetěný měřák berňáku.*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.04.13 18:34
avatar

Jednoho dne se bude platit i za to, že dýcháme.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.04.13 19:31
avatar

Honzo, to tu již bylo, když se dávali do pořádku majetkové záznamy o studních. Podobní křičeli, že do roka platíme za studnu...

a šlo jen o narovnání právních vztahů..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.04.13 21:42
avatar

Milane, nevím proč o mě říkáte "podobní", já si Vás vážím a velice rád čtu Vaše fundované odpovědi. Já mám jenom obavu že už je to trochu přehnané. Tyhle opravy si přece platíme v ceně vody. Rozvodná síť je podle mně to co je před vodoměrem, (plynoměrem, elektroměrem). Nynější distributoři vody na rozvody léta s..li a mastili si kapsy. Pokud s tímto přijdou vodárny, přijdou i plynárny a přijdou i distributoři el. energie. To se potom nedoplatíme.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.04.13 14:28
avatar

Honzo, omlouvám se za slovo podobní, nic zlého jsem tím nemyslel...

To víte že se mi to taky nelíbí, ale zatím je to jen z tisku a z debat neoficielně..chtěl jsem říci, že spoustu zpráv již bylo přesných, pak se ukázali jako blábol.

Ješte jednou se omlouvám za slovo podobní

hezký víkend..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.04.13 17:31
Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: 2121
Datum: 06.04.13 14:48

Teď mají dokonalé seznamy studní a kdykoliv mohou říci,,Voda je státu a tedy se za vodu ze studní se bude platit" Myslíte že ta doba v budoucnu nemůže nastat,když beznohým, berou invalidní důchody.?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 04.04.13 10:56
avatar

Nezbývá než doufat v to že většína našich zákonotvůrců má svoje vlastní domy, domky, vily a paláce, tudíž by se jich ta změna týkala taky a proto to neprojde. :-P :-P :-P

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ifkali*
Datum: 04.04.13 11:23

Zdravím,

naučila, vycvičila jsem se už nedivit.Vždyt´ je to všude kolem, jenom námatkou pokračování další zpráva tentýž server

Doplaťte daně za věznění v koncetráku:

...Amsterodam v roce 1947 pokutoval stovky Židů přeživších holokaust. Pokutováni byli za to, že neplatili daně z nemovitostí v době, kdy se skrývali před nacisty či byli v koncentračních táborech...

zdroj

http://aktualne.centrum.cz/zp…entrum.cz&utm_medium=carousel

A můžeme dál pokračovat a pokračovat, zprávy o tom jak všude kolem vládne totální bezcharakternost, jenom prachy mají cenu, ale jinak to už dneska nefunguje.

Každý uvažuje jak vyždímat co nejvíce z čehokoliv.

To je jenom námatkově vzorek několika zpráv co se dnes opět objevilo a jede se dál...Včera byl podepsán euroval, to bude taky terno až nato dojde, aby ČR splnila co slíbila a prezident ratifikoval včera podpisem ESM.

a tak dále ...

K danému tématu -ještě , že máme i studnu *frajer* v době nejhorších podmínek by lidé mohli držet více spolu*slunce*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.04.13 19:23
avatar

No ne že by to nebyla čuňárna ...
Ale zase se mi jen potvrzuje, že naši předci (netvrdím, že všichni) byly v mnoha případech chytřejší než my s veškerou technikou kterou dnes máme. Nepř jeden z mých dědů jak kdyby tohle už před nejakými 70lety tušil (no, asi netušil, důvod byl jiný, ale také praktický) - když nechal dělat vodovodní přípojku k domu, tak nejdřív se do země uložila truba o průměu cca 100mm a teprve tou se vedla přípojka do domu. Takže když v roce 1984 u domu praskla přípojka, stačilo na druhé ulice vykopat díru u ventilu, odpojit přípojku, vytáhnout do sklepa starou, pak tam vsunout novou a jen připojit ventil. Nebýt toho, tak jsme výkop taky museli platit (15cm vrstva betonové silnice by ručně vlastními silami prokopat nešla). Takže už tenkrát se to hodilo a jak je vidět, do budoucna se to ještě hodí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 04.04.13 19:47

Nechci ti brát iluze, ale v 84. bys platil to, co šlo po tvém pozemku, pokud sis to nevykopal sám. Ale dle toho článku, by to bylo tak, že když se pos...re hlavní řád a bude nutná oprava, tak vás všechny obejdou (nebo nás samozřejmě), spočítaj, kolik lidí je v tom místě napojenejch a ty najednou zjistíš, že ti přišla složenka na 3000,- jako příspěvek na opravu hlavního řádu, protože to stálo 30t a je vás na to 10. A můžeš mít k domu trubiček, kolik chceš.

Jinak ale máš pravdu, nám budou dělat letos a když to loni obcházeli, tak ze šachty viděli, že k nám se taky kopan nemusí, že stačí protáhnout nová truba, takže to nebyl nápad pouze vašeho dědy.:D Takže nám teď natáhnou nový řád (aspoň doufám), a další opravy by mohly přijít za 20-25 let, což už tady bude úplně jiné zřízení, jestli tady vůbec něco ještě bude.*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.04.13 20:07
avatar

Netvrdím, že to byl nápad jen mého dědy - jen to, že prostě naši předci nebyli vůbec blbý.
A co se týká oprav hlavního řadu - toho by se to (tedy pokud to ještě nějaký šikula nestačí změnit - "vylepšit") týkat nemělo - v článku se píše jen o přípojce - hlavní vodovodní řad a ventil je nějakého toho VaKu, od ventilu je to majitele nemovitosti.
Tuhle pravdu mi potvrzuje i nedávná moje zkušenost - u nemovitosti, co mám v nájmu, je propadlý a zcela nepohyblivý ventil na hlavním řadu. Jelikož je těsně u u vstupu na pozemek a tu bránu chci předělávat, ptal jsem se chlapů při výměně vodoměru, co s tím. Odpověď byla "Jo to uděláme, není problém, jen si to domluvte s vedoucím" Protože sem tušil nějakou nekalost, poslal jsem majitele nemovitosti na VaK s tím, ať mi jen sdělí, kdy to budou chtít udělat, to celé vykopu - že chci jen vyměnit ten ventil (jsem nakonci řadu, takže žádný problém s dalšími napojenými). Výsledek? Vedoucí rozhodl, že se teď nic opravovat nebude, oprava se bude dělat, až se to rozsype úplně (ventil by museli platit oni).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 04.04.13 21:05

No joo, ale zvažte, jinak to hradí všichni. Takže hradit to ti co jsou za poruchou na tom až tak nic moc špatného nevidím. Ovšem pak snížit ceny. Solidarita je někde(y) přehnaná. Proč platím za odpad tolik co vynáší častěji než já? Za děcka se nehradí a co posraných pamprsek se vyhazuje? A terazky do mne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 04.04.13 21:58

bussi já to dotáhnu do konce. Tak to jako uživatelé už můžeme platit úplně všechno. Budeme si hradit všechny náklady, a majitelům Veólie apod. odvedem jen zisk. To je do důsledku dotažený tvůj nápad.

Absurdní že? Ale odkud je to už absurdní a kam ještě ne? Od těch vodoměrů, nebo celá přípojka? Nebo snad celá ulice, nebo dokonce celé město?

Tak mě ale napadá, co takhle vyhnat i ty majitele, založit "vodovodní družstvo", a jet bez zisku, a cena bude rázem někde úplně jinde. To nejde, že? Nebo že by ano?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 04.04.13 22:17

Někdo to zaplatit musííí. Ježíšci nejsou. Občané když budou chytří si mohou vybudovat, zřídit ... Jinak to hradí všichni! ZISK!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 04.04.13 22:38

Jestliže se o to nechtějí starat, tak ať táhnou. na to aby vybírali nekřesťanský peníze a ještě potom po mně chtěli uhradit havárku je nepotřebuju. Jám říkám. Vyvlastnit a jet bez zisku. A všichni ušetří. Byla velikánská chyba, když obce vodovody prodaly. Tohle je důsledek.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 04.04.13 23:11

Byla velikánská chyba, když obce vodovody prodaly. Tohle je důsledek.
No joo, asi na to neměly to provozovat, nebo se nechali zblbnout. Jak kde. U nás VaK a.s., neměli by tam být cizinci a zásobuje velkou oblast.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.04.13 13:21
avatar

http://www.novinky.cz/domaci/…ny-u-vodovodu-vyskrtnout.html

"Poslanci neví o čem hlasují"...no nebudu se rozčilovat.

Chěl sem se zeptat na jinou věc. Podívejte se na konec stránky kde je napsáno navrhované znění.

Cituji : "Opravy a údržbu vodovodních přípojek a kanalizačních přípojek uložených v pozemcích, které tvoří veřejné prostranství, zajišťuje provozovatel vodovodu nebo kanalizace na základě písemné žádosti vlastníka přípojky, a to na jeho náklady."

Jak tuto větu chápete? Já to chápu tak,že když chce někdo vyměnit nebo opravit přípoku,tak napíše písemnou žádost a provozovatel přípojku udělá na náklady vlastníka.

Ale co když provozovateli psát nebudu,ale přesto přijede a bude přípojku z nějakých důvodů měnit. To jako nebudu platit nic?

TAkhle to asi nemysleli že? :) Neumí ani napsat srozumitelné a pochopitelné znění vyhlášky!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.