Kolabuju ve škole - co dělat?

Od: Datum: 10.08.13 13:41 odpovědí: 8 změna: 12.08.13 09:23

Před prázdninamy se mi asi třikrát udělalo ve škole špatně zkolabovala jsem.Jeli jsme k doktorce ta mě poslala do nemocnice,tam se nic nenašlo.Pak se to stalo asi ještě dvakrát ale nic se nenašlo.Rodiče jsou rozvedený já mám složitý život i když jsem svěřená do péče mamky tak bydlím u táty mamka pracuje v Praze a já nechci chodit v Praze do školy.Zhruba za tři týdny jdu zase do školy ale můj problém se zatím nevyřešil.Táta si myslí že je to psychický ale co já s tím mám dělat.To co se stalo ve škole já se prostě přes to nedokážu přenést.Prosím poradte mi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 10.08.13 13:51

Nech se doporučit k psychologovi nebo psychiatrovi - pokud jsou tvé problémy psychického rázu, internista ani chirurg je nevyřeší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.13 17:51
avatar

Opravdu, tady se takový problém nevyřeší. Zajdi si ke svému obvodnímu lékaři a vyžádej si doporučení k odborníkovi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.08.13 01:53
avatar

Psychické to být může ale nemusí. Ve školních letech jsem měl podobné problémy. Taky se mi občas udělalo špatně, jednou jsem sebou i lisknul o zem. Bylo podezření na epilepsii, ale to se vůbec nepotvrdilo. Potom jsem náhodou při vyšetření zjistil, že to bylo extrémním nedostatkem železa v organizmu. Dost jsem to tenkrát přeháněl s mlékem a mléčnými výrobky, tenkrát jsem ještě nevěděl, že si tím způsobuji tyto problémy. Asi bych na Vašem místě zkusil zařadit do jídelníčku potraviny bohaté na železo, mohlo by to pomoct. Železo v tabletách se velmi špatně vstřebává, proto je moc nedoporučuji. A samozřejmě se nesmí cokoliv se železem kombinovat s čímkoliv obsahujícím vápník - z nějakého důvodu se tyto dva prvky nesnáší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 11.08.13 02:09
avatar

Cituji tazatelku "To co se stalo ve škole já se prostě přes to nedokážu přenést.Prosím poradte mi "

taky se mi zdá, že to bude spíš psychika stres, po nějakém traumatizujícím zážitku..ale těžko říct, odborník nejsem :/, doktor bude správná volba!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: evelynxx
Datum: 12.08.13 00:02

No, tady chybí zásadní informace, jestli máš v té škole nějaký zásadní problém třeba se známkami nebo s lidmi, nebo jestli jedný problém je to omdlévání. Co je špatného na Praze?

Pokud je problém s lidmi, tak to opravdu chce spíš pomoc zvenčí, nemusí to být psycholog, jsou i sociální pracovnice (určitě jsi nějakou potkala, minimálně při rozvodu), nebo jsou centra pro mládež, kde tě můžou vyslechnout a třeba tě podpořit. Ale nejlepší bude asi někdo cizí, nezaujatý, za kým zajdeš sama a vyleješ si srdce. Pokud nevíš, koho se zeptat, zkus normálně zavolat na Linku důvěry - dá se tam zavolat i anonymně z budky, nebo se tam dá poslat e-mail, mají i skype a chatm oni ti poradí. http://www.ditekrize.cz/linka-duvery/2/mas-starosti

Pokud je hlavní potíž, že prostě omdléváš, tak doktoři nepřijdou hned napoprvé na všechno, kromě nedostatku železa to může být štítná žláza, ale taky prostě přepracovanost nebo hormonální problémy kvůli dospívání... tak počkej, jestli to samo nepřejde, a jestli omdlíš znovu, tak musíš znovu zkusit doktory.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.08.13 06:50
avatar

Když se Ti to stalo už před prázdninami, proč to řešíš až někdy za 2 měsíce - 10. 8.? Zbytečně jsi promarnila čas, škola se už blíží a je možnost, že se Tvé problémy budou opakovat. Měla jsi se postarat hned. Mám takový pocit, že Tvé problémy pramení právě z té školy. Neznám Tvé rodiče, ale myslím si, že když jsi byla svěřená do péče matky, měla bys rozhodnutí respektovat. Navíc v dospívání si většinou dcera rozumí s matkou víc, než s otcem. Vyjímkou byla snad jen Robinsonka. Chtělo by to sejít se s mamkou a po dětském lékaři navštívit i specialistu. Škola se blíží a já právě někde tam vidím ten problém. Nechci a nemohu soudit, třeba je taťka prima chlap, ale myslím si, že v Praze u mamky by Ti bylo líp. Už jen proto, že ženské mají k sobě tak nějak blíž. Vím to podle sebe. Mamce jsem se se svými nejrůznějšími holčičími problémy dokázala svěřit a taťkovi? Ani za nic! I když i jeho jsem měla moc ráda. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.08.13 07:57
avatar

SOuhlasím, chce to hlavně se nestydět a problémy co nejrychleji řešit. Ber to tak, že všichni máme nějaký problém, větší, menší, soukromý až intimní. A záleží na nás, jak o něm jsme schopni s někým promluvit.

Nejsi určitě sama a lékaři mají určitě zkušenosti s léčbou podobných neduhů. Uvidíš, že si nakonec budeš říkat, proč jsem tohle neřešila už dávno, mohla jsem mít po starostech.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.08.13 09:23

Panická ataka ... má mnoho příčin i mnoho projevů...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.