Myslíte si, že je duchovní cesta budoucnosti?

Od: Datum: 09.11.12 10:30 odpovědí: 10 změna: 09.11.12 19:17
avatar

Dnes je na internetu k vidění spousta lidí, kteří i píší knihy, mají přednášky a popisují svou vnitřní změnu, duchovní změnu. Je to cesta k lepší budoucnosti? Například přednášky, které má režisér Igor Chaun, Iva Adamcová, nebo Eckhart Tolle a jiní? - pt


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.11.12 10:33

No jestli myslíš lidi tohoto typu: http://www.ac24.cz/zpravy-z-d…67-jak-byt-uz-konecne-stastny :D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 09.11.12 10:42
avatar

"petr123", teď nevím, zda ten smajlík je jen úsměv, nebo výsměch. Nechtěla bych, aby si tvého smajlíka někdo nevysvětlil divně a k vůli tomu, tady pak nenapsal svůj názor. Můžeš se vyjádřit, diskutovat, ale prosím vždy s respektem k druhému názoru, díky. - pt

Datum: 09.11.12 11:51

Četla jsi ten článek? Protože je to ze serveru kde právě vycházejí články od lidí s podobným zaměřením o jakém mluvíš. A pokud tam někdo vážně míní že jídlo je vlastně zbytečné a škodlivé a dokáže žít jen ze svitu slunce, tak si nic jiného než výsměch nezaslouží.

.

Tím ale nemyslím že si podobný výsměch zaslouží všichni kdo se snaží o "duchovní život". Jen že je plno různých úhlů pohledů, některé rozumnější, jiné méně. Proto jsem se ptal jestli máš na mysli i lidi tohoto typu. Nebyla to osobní urážka na tebe.

.

Navíc podle mého názoru je spoust "přednášek o duchovní změně" postavená naopak na velmi materialistickém přístupu k životu. Jinak by podobné přednášky v době celosvětově přístupného internetu nebyly placené a ani by knihy na toto téma nebyly tak drahé...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.12 10:44
avatar

Já to přesně nevím, ale vím, že tito lidé přijedou na přednášku ve skvělém autě, drahém obleku nebo zmačkových džínách, v kožených botách známé značky, voní skvělým parfémem, usmívají se drahým, zářivě bílým zubatým úsměvem a na večeři zajdou do prímovní restaurace. Začali být šťastní, až když se dostali za vodu, nemuseli se starat o to, který spotřebič žere nejvíce a ještě má světýlko a že zubař chce za blombu. . . Lidé, kteří jsou šťastní, prodělávají svůj přerod v alternativním prostředí, v alternativních hadrech a ve zdravém jídle, nepřednáší, nepíšou, jen jinak žijí :D Páni, já jsem ale cynická!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 09.11.12 10:57
avatar

"babkazov", přesně takovou odpověď uznávám. Je to Váš názor a nikoho nezesměšňuje ani neuráží. Děkuji. - pt

Od: ladaadal*
Datum: 09.11.12 10:52

Souhlasím s babkou, až nebudu přemýšlet jestli koupit dětem boty nebo benzín do auta, abych nemusel do práce na kole, tak budu klidně sjíždět přednášky a kázat o své duchovní pohodě ostatním.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.12 11:47
avatar

Může to být cesta za lepší boducností.Proč ne,nevidím v tom jakykoliv problem.Spojeni duchovna a materialismu.Vždy je lepší věci spojovat než dělat rozdíly nebo zachazet do extremu.Buď tam nebo tam,proč to nespojit?Tože je někdo tzv.duchovní neznamená,že musí spát pod mostem.Je přijemnější ležet na posteli než na zemi.:)

Opačny názor je dle mne zase jen závist.Ta mam vždy mnoho převleků,tváří...;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 09.11.12 12:05

Tak to mluvíš jako přísloví: lepší být bohatý a zdravý, než chudý a nemocný*haha*. Nebo: je lepší se smát v limuzíně než brečet v tramvaji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.12 12:07
avatar

přesně tak..;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.12 19:17
avatar

no hele jsou duchovni a duchovni, zrovna u chauna je to dost prave, nicmene on sam uz postrada trochu nadhled, osobne jsem se dost venoval zamlada buddhismu a nyni ziju svuj uvedomelejsi zivot v konfrontaci s tim okolo ... shrnul bych to tak, ze jsem si z toho vzal to dobre, ale furt jsem normalni typek zijici ve svem prostredi, a ne posedly pitomostma jako nekteri fanatici cisteho zpusobu zivota v meditaci a blabla hromady knih "o hovne", ktere jiste maji pravdu, ale takovych knih uz bylo napsano a ono staci jen jedna z nich (ne bible proboha) protoze vsechny rikaji to same... takze proc to asi ti lidi vydavaji znovu a svymi slovy na potisicaty zpusob?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.