8x

NEchci děti, jste na tom někdo stejně?

Od: Datum: 03.08.10 13:47 odpovědí: 145 změna: 26.10.16 17:11

ahoy,

je mi skoro 30let a nechci deti.

deti mi jsou dost protivne a obavam se, ze je nikdy nebudu chtit.

moji pritelkyni bude 25 a máme na to stejny nazor (snad ji to neprejde)

nevidim proste zadny duvod, proc si tuto starost do konce zivota porizovat.

at hledam jak hledam porad negativa spojene s detmi v drtive vetsine prevazuji.

pokud je tady nekdo kdo ma na to stejny nazor at napise.

piste i vy kdo si myslite, ze vite o necem co by mohlo zmenit muj pohled na vec.

dik za vase nazory

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: axus®
Datum: 03.08.10 14:21

Deti nedeti.

Budes starej, sam a zbytecnej a nebudes mit nikoho. Umres, stat zdedi penize a nic po Tobe nezustane. Upadnes navzdy v zapomeni.

Pokud Te to tak vyhovuje, tak asi skutecne neni zadny padny duvod si deti pozirovat.

Datum: 03.08.10 14:44

dik za nazor,

to uz jsem slysel vicekrat, na stare kolena se chystam zbavit vseho co jsem vybudoval.

kdyz mas co rozdavat tak i cizi te budou mit radeji nez vlastni

tim chci rict ze tu lasku si jde koupit:)

a kdyz uz budu pod drnem, tak mi to bude uprimne jedno, ze na me nikdo nemysli.

doplněno 03.08.10 14:46:

axus

nevim jestli jsem tě pochopil dobre

ze budu sam i kdyz je budu mit stejne jako kdyz je mit nebudu?

Od: ar*
Datum: 03.08.10 16:34

Tak pokud máte opravdu názor, že děti jsou jen naobtíž a hlavně "že tu lasku si jde koupit" tak je jen dobře , že děcko nechcete.

Zaprvé by bylo chudák a zadruhé kdoví co by z něho vyrostlo v takto uvažující rodině.

Od: babka1
Datum: 22.08.10 23:30

profisat. až budete rozdávat ten svůj maetek, nezapomeňte taky na mě a na ostatní v této poradně.

Datum: 23.08.10 06:50

ahoy,

to víte, že nezapomenu.

asi toho bude mnoho:)

Od: sara111*
Datum: 25.04.14 18:28

mas pravdu! moji maminku okradli pribuzny a ted ji chce jeste okrast nekdo kdo je vlastni! je opravdu lepsi deti nemit pokud po nich nemas nejakou nutkavou touhu s pocitem, ze pokud tvoje zena neporodi zemres...mnoho lidi si delaji deti a pak je tvori k obrazu svemu a snazi se mit malou kopii jich, toje hnus...

Datum: 02.07.16 19:06

Profisate - nikdo Vás přece nenutí počít dítě.Pokud nad tím přemýšlíte,nejste zřejmě přesvědčený o tom,že jste se rozhodl správně -je to Váš život a jak s ním naložíte,je jenom Vaše věc.

Od: curly*
Datum: 03.08.10 21:09

A k cemu ti bude, ze po tobe zdedi majetek deti, kdyz uz budes stejne tuhej. Majetek muzes odkazat klidne nekomu, kdo to vice potrebuje nez stat, takze muzes umrit s cistym svedomim. Za par generaci o tobe nebudou tvy nasledovnici stejne nic vedet a nikdo jiny take ne, pokud se nejak vyrazneji nezapises do dejin, za coz se splozeni deti pocitat nemuze. Takze zalezi, dle meho nazoru, jen na tvem rozhodnuti, co je tobe osobne pohodlnejsi, rozhodne deti ti nesmrtelnost nezaruci, pokud jsi stastny bez deti, proc to menit.

Datum: 25.04.14 18:26

dneska toli lidi moc nemaji...takze kdyz budes mit vlastni dum, muzes ho treba darovat charite a nebo pro deti/lidi bez domova...hlavne ho nenech statu! staci jak nas rozkradli...dum ci majetek nemusi propadnout statu...a pokud mas dluhy nezdedi je tvoje deti :)

Datum: 25.07.15 17:20

Mám na to ten názor že je poctivé si přiznat že děti nechci než si je pořídit a pak je nemít rád...

Od: taran*
Datum: 03.08.10 14:56

Uvědomuješ si, že kdyby takhle přemýšleli Tvoji rodiče, že bys tady nebyl? Tvé partnerce je 25 . Brzy ji začnou bít tzv. biologické hodiny a touha po dítěti dříve nebo později u ní zvítězí.Pak budeš namydlenej.Zůstaneš sám nebo oba zavrhneš?

Já to vidím tak, že se bojíte zodpovědnosti a jste neochotni pro to dítě či děti obětovat své pohodlí a volný čas.Takových vás je bohužel více.Je to smutný ale je to tak.

Datum: 25.04.14 18:27

nemuze o tomto premyslet protoze kdyby se jeho rodice rozhodli deti nemit tak by o tom nikdy nevedel...

Datum: 25.04.14 18:38

je to naprosto kazdeho vec...nekdo se rozhodne mit deti a pokud jsi zena a rozhodnes se stat matkou tri deti a venovat sve leta od 25-40 svym detem je to v poradku, pokud chces zivot venovat praci, neznamena to ze se bojis odpovednosti a nebo ze jsi liny. Kamaradka ma ri deti, babicka ovcas hlida, ona je uhnana ma ze 75 asi 50 kg, je bleda, nestiha, prosla jsem s ni organizaci casu, vsechno, proste tri deti je moc na jednu osobu...Rano deti do skoly, male dite je kojenec, nakrmit, svaciny, pak neco uvarit, vyluxovat, vyzvednout deti, obed, ukoly, deti si chteji hrat, ale uz musi varit veceri, vykoupat, uspat, uklizet, vyprat...atd...Mam od kazdy tyden sms, ale nemohu pomoci, chtela to a ted nemuze nest to bremeno co si nalozila...Neni to smutny. Kazdy ma pravo se rozhodnout. Je to tvuj zivot a ty s nim naloz tak aby jsi byl stastny. Ovsem snaz se rozhodnout tak abys nelitoval a kdyz uz se rozhodnes nikdy nelituj :)

Od: durancea*
Datum: 03.08.10 15:18

Na výběr, jak strávíš svůj život, máš právo,je to jen Tvá věc a je fakt, že takových lidí přibývá.

Lepší děti nemít, než je mít s tvým přístupem nebo třeba s pocitem, že mají všichni, nechci být jiný ap. Myslím, že péče o děcko a mnoho starostí, jisté omezení (koníčků, volného času ap), nervy při výchově jsou hodně náročné, takže by do toho měl jít člověk, který (nebo až) si je jistý, že dítě chce.

Osobně si myslím, že si užíváte života, což je fajn, ale dost pochybuju, že se oba celý život budete ztotožňovat s tímhle názorem (nechci děti) - buď na to narazíš ty sám, nebo tvá přítelkyně, biohodiny jsou neúprosné. A nevylučuju, že se vám to hezky sejde (máte na půrávě toto ideální věkový rozdíl- ji to může začít oslovovat mezi 30 a 35 lety, pro chlapa je věk 35 - 40 taky takový - zvažuje, nemá už jen ambice pracovní, ze zábavy si užil taky už dost atd.atd.). Už to, že na této diskusi tohle téma nadhazuješ, svědčí o tom, že úplně lhostejné ti není. Současně radím: pokud to řešíš jako plusy a negativa, tak to ani neřeš, čas to vyřeší ... prostě si užívejte života a buď k tomu dojdete oba, nebo jeden (a druhý se podřídí či dojde k rozkolu vztahu), výjimečně k tomu nedojdete ani jeden. Ale zvažovaní ani vnitřní přesvědčovánoí sebe sama nemá cenu, musí se to cítit, musíte k tomu dozrát.

Od: jarmik*
Datum: 03.08.10 16:22

Jestli Vám ještě není 30, tak na tom není nic špatného, že nechcete děti. Dokonce bych řekl, že zvlášť u ženy ve 25 je to většinový názor.

Nechal bych to plavat. Rozmnožovací pud je tak mocná a základní věc, že s tím stejně nic nenaděláte.

V každém případě počítejte s tím, že pro tu ženu za nějakých pět let začne sílit tlak, aby si dítě pořídila. A bude i na Vás, protože jak půjdou léta, budete bez dětí stále větší výjimkou a postupně se nebudete mít s kým navštěvovat a o čem bavit, protože všichni kolem budou řešit jen děti, děti a děti, trávit s nimi večery, víkendy a dovolené.

Ale samozřejmě to jde i bez dětí. Bezdětných lidí není málo - někteří dobrovolně, ale hodně spíš nedobrovolně.

Datum: 03.08.10 16:52

Nechápu, že někdo dobrovolně nechce děti. Neumím si představit, že existuje žena, co nechce být matkou. Děti to je především radost, žádná negativa nevidím. V 25 se na to žena dívá trošku jinak ale jak jí bude 30 začne být sama sobě divná. Podle mého by každá žena měla dítě mít a pokud možno do 28 let (i tak ti chudáci děti už nepoznají prababičky). Čekat až vybuduji bydlení, kariéru a projedu Svět je nesmysl a myslet si, že pes dítě nahradí je další hloupost. Je to vaše volba ale já bych to zvážila.

Datum: 03.08.10 19:54

Já taky nechci děti, je mi 28 a jsem pevně rozhodnutá je nemít.Jsem jedináček, ale moje matka se více věnovala svému druhovi a mně vychovávala babička. Mám strach, že bych nedokázala dát svému dítěti vše co potřebuje a než být špatná matka, tak radši vůbec.

Datum: 03.08.10 20:21

Já osobně si život bez dětí neumím představit. Ale dokáži chápat i Vás. Ano, jsou lidé, kteří děti nechtějí. Jestliže se dva takoví sejdou, je to pro ně jen a jen dobře. A to stáří bez dětí.,.,., Kolik žije starých rodíčů, na které se děti nepřijedou vůbec podívat. nebo je navštíví jen, když staří berou důchod *nevi*. Kolik dětí čeká jen nato, až staří zemřou, jen aby už mohli dědit *zed*. Nakonec se může stát, že ve Vašem okolí budou děti (třeba od Vašich sourozenců) a Vy pro ně budete ten nejlepší strejda a teta. :). Přeji Vám, ať svého rozhodnutí nikdy nelitujete .

Od: jolinar*
Datum: 03.08.10 20:08

Lidus, dovolila bych si nesouhlasit. Je mi 32 a nepřipadám si divná. Jsem 4 roky vdaná, manžel o tom, že děti nechci ví. Samozřejmě neříkám nikdy, ale dohledu určitě ne. Nemyslím si, že pes dítě nahradí, ale v této době mi stačí moje 3 psí holčičky.

Datum: 03.08.10 20:58

jolinar, já měla dítě v 19ti a dceři jsem říkala dělej je ti 29 škola, byt,dovolené vše bylo přednější, dnes mám krásnou vnučku a s dcerou i zetěm moc hezký vztah,vím, že už zítra to může být jinak. Bohužel si myslím, že až se žena rozhodne v 35 že už má vše ,tak ještě dítě, je pro to dítě trošku pozdě. A ti 60ti letí otcové , to je mu 75 když je kluk v pubertě-hrůza, jsem ráda, že mě mamka měla v 18ti a pak hned dvě sestry. Ale je to rozhodnutí toho člověka a jen on sám ví, proč děti nemít. Já si život bez dítěte představit umím ale nechtěla bych ho.

Datum: 04.08.10 21:25

ahoy lidus,

mozna asi hloupa otazka.

nejak jsem si vydedukoval, ze je vam kolem 50let a dceru jste mela v 19 a pritom jste studovala

asi vysokou skolu, ono to v te dobe bylo takove jednoduche? poridit si pri sudiu dite?

to se Vám o něho asi někdo staral ne? nebo jste si ho brala ssebou do skoly? potom jste asi dostala dobrou praci a pravdepodobne vas na tu dovolenou poslali za odmenu, nj asi zlate casy:)

moji rodice studovat v te dobe nemohli, nebylo to tim, ze by meli deti, nebo, ze by nechteli, proste asi deda a babka nemeli spravne nazory a nebavili se se spravnymi lidmi.

omlouvam se za odskoceni od tematu

vim, ze to nijak nesouvisi s timto tematem, proste by me to jen zajimalo

Datum: 04.08.10 23:03

Já jsem měla taky prvního syna ještě na VŠ. Narodil se o prázdninách po 2.ročníku. Přerušila jsem studium a rok zůstala doma, pak jsem se do školy vrátila a syna vodil do jeslí a z jeslí manžel, který v té době měl už školu hotovou a pracoval. Idyla netrvala dlouho, rozvedli jsme se, když měl syn 3 roky. Přece jenom to byl nápor. Určitě bych neřekla, že to bylo jednoduché, ale život není jednoduchý. Podle mě neplatí "nevaž se, odvaž se". A když, tak je to velmi draze zaplaceno, a to nejen penězi.

Datum: 17.08.10 10:11

profisat. Ano je mi 50, já i moje sestra jsme obě vystudovali s dítětem a to jezdili do školy do Brna a Olomouce z Vyškova. Sestra od třetího ročníku přešla na individuální plán, já studovala s dítětem při zaměstnání, hlídal manžel, občas některá babička(ani jedna nebyla v důchodu). Rodiče byli oba úředníci, ani jeden nebyl straník, ani jeden neměl VŠ. Možná štěstí ale já v té době žádné velké problémy neměla, začínala jsem jako zootechnička v JZD, máte pravdu-dovolené byly za hubičku a ne jen tuzemské(bývalé SSSR, Finsko, NDR). Mateřská byla 6 měsíců, zvládli jsme opravit chalupu po prarodičích a žili v klidu a pohodě.

Datum: 25.04.14 18:48

jenze dneska je tak trochu jina doba mila zlata :)) uz neni zande JZD a studium se plati ! nekdo babicky uz nema a nebo jsou daleko a manzel hlidat? dneska se pracuje od 8-21 hodin! to neni pracovni doba od 9-15 jako kdysi...

Datum: 25.04.14 18:45

to je pravda, dite v 19 ti kdyz se do 25 studuje je tak trochu nezadpovedne...po skole je treba najit praci, nebo vam stacila asi podpora a nebo driv nebyli plenky tak drahy, kocarek 10 tisic, postylka, plenky...musite mit praci a zazemi...kdo nema praci nemuze mit dite a hold se deti rodi az ve 35. Prece v 19ti neporodim dite a nebudu bydlet u rodicu? nemuzete soudit zivot bez ditete, protoze jste ho nezazila...mate doie takze se u vas spustili hormony a ted si myslite ze bez neho to nejde :) je to u matek zcela normalni...

Od: miljan*
Datum: 03.08.10 20:19

Škoda, že si to neřekli vaši rodiče.

Datum: 03.08.10 20:25

Třeba by bylo lepší nebýt

Od: jolinar*
Datum: 03.08.10 20:32

Tato diskuze ani poradna přece není o tom někoho urážet. Nepřipadá mi zrovna fér říct někomu, že je lepší nebýt, když neznáte důvody proč a hlavně neznáte dotyčnou osobu. Já pouze odpověděla na otázku.

Datum: 03.08.10 20:49

Mít či nemít děti je věcí každého páru. Nevidím důvod, proč lidé, kteří nechtějí děti, by měli být horší. Je to jen a jen jejich rozhodnutí, s kterým NEMUSÍME souhlasit, ale MĚLI bychom jej respektovat.

Od: curly*
Datum: 03.08.10 21:16

presne tak, nechapu proc tu lide tak usilovne bojuji za svou pravdu a nejsou schopni trochu toho nadhledu, respektu. Puvodni smysl rozmnozeni je preci zachovani rodu, coz v dnesnim prelidnenem svete jaksi ztraci vyznam, tudiz je to preci na kazdem cloveku si uvedomit, zda ma pro nej zivot venovany detem smysl, zda jim ma co predat, nebo se chce venovat treba sve praci ci cemukoliv jinemu.

Datum: 25.04.14 18:50

curly: mluvis mi z duse! skoda ze vice lidi nema nazor jako ty...je dobre nebyt ovce a delat to co je dobre nejen pro nas ale i pro celek...

Datum: 03.08.10 20:48

V žádném případě si nemyslím, že by bylo jak říkáte lepší nebýt. Jen jsem se za 50 let života nesetkala s ženou, která netouží naplnit svůj život dítětem, znám pouze spousty žen, které z nějakého důvodu děti mít nemohou ale moc po nich touží.

Od: pu®
Datum: 03.08.10 22:10

Liduš, já za svých 29 jsem potkala mnoho a mnoho žen, které děti nemají a nechtějí. A jen tady na poradte konkrétně v této diskusi, jak vidíte, je hned několik žen, kterým děti nic neříkají. A stejně jako Joli - mně bude za chvíli 30 a fakt, ale fakt si nepřipadám divná - děti v dohledné době také nechci. Divný mi spíš připadá někdo, kdo mě za to chce odsoudit. Mně zase nepřipadá nic tak skvělého na tom, když má někdo dítě v 18. Vidím to u svých bratranců. Všichni měli první děti do 22, jejich partnerky pod 20...a teď je jim nad 35, a když vidím, jak trapně "dohánějí mládí", je to k smutku a k ničemu jinému. Neberu nikomu jeho rozhodnutí - kdo chce děti, ať je má. Ale nutit se do toho, abych děti měla, protože: "prý jsem divná", popř. "všichni je mají"...? To přece nemůžete myslet vážně. Taková matka by byla fakt k pláči. Pokud žena děti nechce, je to její svaté právo a rozhodnutí. Já například vidím mnohem větší smysl právě v onom poznávání sebe, světa atd. Vím, že bych dítě zvládla, kdybych musela, jistě. Ale nemusím, tak proč bych se měla nutit? Mám jiné priority.

Datum: 04.08.10 09:08

Priority jiné, to bych asi byla za děsně zlou babu kdybych se zeptala co dokáže nahradit dítě. Jistě, je to každého rozhodnutí čemu dává přednost. O mládí jsem nepřišla, s dítětem vystudovala, ano do 3let dcery jsme nebyli na dovolené (to, že vlečou kojence k moři pokládám za nesmyslné) pak každoročně. Já prostě nemůžu souhlasit, že je něco víc než dítě ale v žádném případě bezdětné nesoudím, je to jejich rozhodnutí.

Od: pt®
Datum: 04.08.10 13:55

Liduš, dceři již bylo 40 let. V mládí byla 3x ve Františkových lázních, v 28 letech byla na těžké operaci, a děti Bohužel nemá. Synovi je 29 let. Ženil se v 25 a již mají dvě dětičky. Je to pár, který dětma žije, své děti milují nade vše. Dcera ty jejich dětičky také miluje, ale v životě se to někdy semele, že holt se musí smířit s osudem. Ale jinak je to osobní rozhodnutí každého. PT /stařenka/

Datum: 17.08.10 10:13

pt-¨to přece není stejné-nemůžu-nechci.

Datum: 17.08.10 21:49

Liduš,ano já vím, není to stejné, ale je to moc smutné, když to osud připraví. PT /stařenka/

Datum: 05.08.10 01:15

Ale Liduš, já nesrovnávám. Netvrdím, že moje priority jsou víc nebo míň než dítě. Jsou prostě jiné. Necítím, že bych děti chtěla, protože necítím, že by mě naplňovaly. Nic víc, nic míň, tečka. Z mých kamarádek jsem já ta z mladších a dítě má jedna, té je o 5 víc než mě. Není mu ani rok. A mít dítě proto, že "aby to pak šlo"? Nesmysl. To prostě nepokládám za správné. Budu mít dítě, až já budu chtít, a ne proto, že "se to má" nebo "všichni se náš ptají, kdy už...". Ne. Právě takové rozhodnutí by bylo špatné, nezodpovědné.

Datum: 04.08.10 10:16

ahoy,

ja poznal za poslednich par mesicu 6 zen ktere nechcou mit deti a min 2 ktere by deti radeji nemely kdyby to mohly vrátit z5.

ono hodne zalezi, v jake spolecnosti se pohybujeme.

Datum: 21.09.15 23:20

Tak třeba já. Je mi 51 let, s manželem jsme spolu 26let a vstávajíc, lehajíc, děkujeme osudu, že nemáme děti.

Datum: 04.08.10 10:45

ahoy,

udelat si decko je snazsi nec upect buchtu (pokud jsme zdravi)

tim chci rict, ze je to spatne

vidim na ulici plno trosek, ktere by decka vubec mit nemely

rikam si co z nich asi bude zase troska a je uplne jedno jestli je rodice maji radi.

narodili se na spatnem miste a mozna by se ani nikdy narodit nechteli.

ale tohle si ti rodice asi neuvedomili, ze stvori dalsiho loosera

to je podle me SOBECKE

takze je dobra vec si k tomu neco rict a zamyslet se,

myslim, ze je to hoodne dulezite rozhodnuti a ne jen v zivote rodice ale i v zivote toho potomka!

a ono to ukapne a je to, par sekund blaha:)

Datum: 25.04.14 18:55

Musim rici, ze tve narozy jsou tak nestrane a pravdive, moc se mi libi tvuj zodpovedny pristup. Poklona.

Datum: 25.04.14 21:01

sara. koukám, že nemáte na jednu věc jeden názor. Zde fandíte tomu, kdo se rozhodne děti nemít. Jinde fandíte matce, která čeká třetí dítě ( opět bez otce). Takže jací ůidé se Vám vlastně líbí? Zodpovědní nebo nezodpovědní? Nebo si snad nepamatujete, co kde napíšete?

doplněno 25.04.14 21:02:

oprava . Takže jací lidé...

Datum: 26.04.14 23:28

Jaci lide se mi libi? nemam zadny vyhraneni styl ci typ lidi. Mam rada napriklad zvirata a z toho psi, ale lidi? nejsem rasista takze nevim jak odpovedet, ale treba romy moc nemusim, nejsem rasistka, ale proste nam par veci ukradli atd...Kde jsem fandila matce ktera ceka treti dite? Moje kamaradka ma tri deti a je nestastna ale to neznamena ze ji nepodporim. Podporuju ji financne a nakoupila jsem ji mnoho veci jak pro mi tak pro deti. Vybrala si svuj zivot a tak se s tim musi nejak porpat. Ovsem moji podporu ma. Vis, ono nekdy nejde reagovat stejne. Snazim se podporit lidi zoufale ale i lidi co maji nevsedni nazor a ostatni je odsuzuji. Nekdy je tezke na dalku neco odhadnout a nekdy to muze vypadat, ze mam jiny nazor, ale to je spise tim, ze posuzuju kazdou situaci vzlast a nikdy podle sebe. 2x polozena stejna otazka muze byt zodpovezena jinak na podmet okolnosti... Vzdy se snazim vyhodnotit situaci dle pocitu...k dotazu: but neumite cist a nebo jste roztrzita, doporucuji si koupit bryle. Nikomu nefandim, nemam zadne modly a idoly. Respektuji lidi a jejich nazory. Jednou jsme podporila matku co chce druhe dite a prisla o praci. Pokud dite nechce zabit je to v poradku. V tomto pripade, pokud klucina nechce deti, souhlasim! U te matky nebo me kamaradky co ma tri deti (ale ta nepodavala zadny dotaz) uz se rozhodla a kritizovat ji je pozde a neucinne. Pokud jeste necemu nerozumis rada ti poradim...myslim, ze budes tak o 20 let mladsi, takze mi klidne muzes vykat...ok?

Datum: 19.07.15 22:07

Ale nejhorší je, že ty trosky budou mít stále děti, zrovna jako nepřizpůsobiví . Pokud tak jako vy smýšlí hodně lidí, je s naší zemí konec. Myslím, že děti by měli mít právě lidé zodpovědní, pracovití chytří a ne ten plevel.

Od: 8976*
Datum: 03.08.10 21:10

Je každého věc, zda potomstvo ano či ne - pro ty co děti mají je divné - že někdo děti nechce, přihřátí by děti chtěli a nemohou - třeba, je to čistě jen Vaše a Vaše věc...ovšem posuzovat život jen podle starostí a negativ asi nebude to pravé ořechové...pokud už ráno bych měl den posuzovat podle negativ a starostí to bych snad ani radši nevstával...

Od: lucinkaf*
Datum: 03.08.10 21:57

ač jsem vyrůstala společně s bráchou, sestřenkou a bratránkem, tedy v obležení dětí,, děti jsem nemusela. Až se pak jednoho dne naši zbláznili a pořídili mi druhého bráchu. Jelikož jsme byla v pubertě, nesla jsem to dost těžce. Až do sedmého měsíce mámina těhotenství jsem hrozila odstěhováním. Pak mi mami přesně na štědrý večer prozradila, že to bude kluk a ať si vymyslím jméno. Bráchovi to bylo tak nějak jedno, bral to vše tak, jak to přicházlo. A najednou jsem se začala těšit. Do brášky jsem s zamilovala hned po narození a od té doby jsme nerozlučná dvojka. Díky zaneprázdněnosti našich jsem se o něj musela dost starat, dokonce i v momentech, kdy naši byli pryč a brácha měl být na týden u babi, tak jsme odmítli, nechala jsem si ho doma a užívali jsme si to, já, puberťačka a dvouletý klučík. Dnes, kdy ten nejmladší je už žákem ZŠ, jsem za to našim moc vděčná, protože vím, co vše dítě obnáší a změnilo to můj pohled na děti. Ale paradoxně jsem v situaci, kdy bych prcka s přítelem už chtěla, ale tím, že vím, do čeho bych šla, mi v tom něco někde ve skrytu duše brání. Pokud jste ovšem oba přesvědčeni, že děti ne, nechte to tak být. Je to jen a jen vaše rozhodutí a pokud se někdy něco změní, je jen a jen na vás, zda se budete schopni sobě nějak přizpůsobit nebo najít nějaký kompromis. Naprosto respektuji lidi, kteří se rozhodnout nemít děti, protože mi přijde lepší, když má děti ten, kdo je opravdu chce, než když si je pořídí kdekdo, pak zjsití, že je to zátěž a dítě odloží.

Datum: 03.08.10 23:38

Já to shrnu : Nechceš děti, neměj je. Nejsme v komunismu, kde moto dne bylo, že rodina je základ státu a správná rodina jsou dvě děti. Než mít děti, ke kterým nemáš vztah, to je raději neměj. Bud´světu prospěšný jinak. Já děti vždy miloval, ale rozhodnutí mít své vlastní musí přijít ze srdce a to sám pak zjistíš. nemá cenu se nechat přesvědčovat, že mít děti je fajn. Já třeba nechci ít psa. Dělá bordel, neučí se, jen žere a nikdy mi s ničím nepomůže ( to byl sarkasmus ). Ty to vidíš s dětmi stejně. Rozumím Ti. Je lepší je nemít, než abys pak trpěl Ty i Tvé děti. Že budeš ve stáří sám? To je blbost, můžeš mít manželku a kamarády. A pokud budeš mít děti, které špatně vychováš nebo Tě budou nenávidět, tak stejně budeš ve stáří sám. Důležité je dospět do stádia, kdy se rozhodněš dětí mít nebo nemít. Buď to příjde nebo ne. Už to, že nad tím přemýšlíš, je znak toho, že jsi rozumný, a mozek Ti začíná nahlodávat myšlenku, že je čas děti mít. Zatím máš čas. Ještě tak 5 let. Pak to už bude složitější ... ale dokud je nechceš, tak je neměj. I bez dětí se dá žít a to o mnoho lépe než s nechtěnými nebo bez lásky k nim ... *srdce*

Od: toireasa*
Datum: 04.08.10 00:58

Ahoj, je mi 28 a jsem na tom stejně. ;) http://nokidding.webovastranka.cz/

Od: lm®
Datum: 04.08.10 10:33

Máte plné právo na svůj názor.Každý je svého štěstí strůjcem.Než-li se má narodit nechtěné dítě ať se raději nenarodí žádné.Víte,ono mít dítě jen proto ,aby mi dalo okolí ,rodiče ...pokoj, je strašný.

Moje kanmarádka 20 let uvažovala stejně.Dnes je jí 40 a běhají po úřadech,chtějí adoptovat...

Já mám 2 syny(19,5 a 14,5 roku) A trápení s tím starším mě žene k názoru,že jsem měla zústat bezdětná.

Tak si vyberte.

Datum: 04.08.10 10:53

ahoy,

o to mi presne jde,

kdyz si nebudu na 100% jisty, ze je to spravna vec tak to neudelam.

musim byt ochoten vse mu podridit at se deje co se deje.

jinak ho radeji nemit, jen pro to, ze je to "normalni"

vidim jak si slecinky chodi po diskotekach místo byt se svym deckem, ktere si udelali, at chtene, nebo nechtene.

potom jsou nastvane, kdyz nahodou babka nema cas, nebo chut hlidat.

doplněno 04.08.10 10:57:

a jeste chcou rozdavat, zivotni moudra. (to je jako by me prastili kamenem do hlavy)

pritom se stacilo zamyslet a zvazit co to vsechno obnasi a ne jen videt, ze bude mit miminko.

Od: lm®
Datum: 04.08.10 11:05

Mít dítě je rozhodnutí na cel život.

A miminko?

Miminkem,tím sladkým malým uzlíčkem,který Vás bezmezně potřebuje,miluje,vzhlíží k Vám ,tak tím je jen malou maličkou část Vašeho života.Tak ještě do 5 let věku je sladkým dítětem.Pak přijdou starosti školní a když nastane puberta,která se "povede",máte o zábavu postaráno.

Přežijet-li ve zdraví i pubertu není vyhráno.Stačí nevhodný partner Vašeho dítěte a je "vymalováno".

Takže radím : dobře zvážit,nikdo si nepořizuje mimnko,ale STAROST s velmi velkým S!

A to napořád.Do konce svých dnů.

Datum: 04.08.10 13:35

S dítětem si ovšem pořídíte taky spoustu radosti, šťastných okamžiků, někdy i smysl celého života... Musím říct, že někdy si myslím, že kdybych neměla první dítě "z blbosti", kdoví, jestli bych někdy "z rozumu" měla ty moje dva kluky... To tak možná jednoho. Nejsem typ, který by se z dětí zrovna rozplýval, ale pro svoje děti udělám všechno a jsem šťastná, že mám dvě. Zatím jsme ve fázi dozvuků puberty.

doplněno 04.08.10 13:39:

Ještě jsem mrkla na Váš dotaz, píšete :" ...Děti mi jsou protivné..." Je velký rozdíl ve vnímání mezi cizími a vlastními dětmi. U vlastního dítěte Vám kolikrát nevadí to, co u cizího nedokážete klidně snést.

Datum: 04.08.10 14:08

urcite mate pravdu, ze je velky rozdil mezi svym a cizim.

ono ty cizi na me pusobi tak, ze v jejich pritomnosti se jeste vice utvrzuji v tom, ze nikdy deti ncehci mit.

pokud nekde jsem a dovali se tam maminky s neposednymi urvanymi ratolestmi, radeji hned odejdu pokud je to jen trochu mozne:)

Datum: 04.08.10 15:03

Je pravda, že když vidím ty dnešní sebestředné, nezvladatelné a nevychované děti, myslím si to co Vy. Moje děti například nikdy neběhaly po restauraci a nepřesouvaly židle, neobtěžovaly hlukem a lítáním ostatní hosty, seděly u stolu a slušně jedly. Nedupaly po chodbě paneláku. A to, co dnes dělají některé děti v obchodech, je naprosto šílené. A maminky se usmívají jako čínští mandaríni, kdákají s kamarádkami a dětí si vůbec nevšímají. A navíc je jim úplně jedno, jak jejich děti působí na ostatní. Jsou zkrátka v pohodě.

Teď jsem si vzpomněla: můj mladší syn, to mohl mít tak 15 let, se jednou díval z okna na malé děti, jak si "hrály" venku na hřišti, a s nelíčeným zděšením řekl, že on tedy určitě nikdy děti nebude mít. Vysvětlovala jsem mu, že to všechno je výchovou, takže možná si to někdy rozmyslí

Od: taran*
Datum: 04.08.10 16:38

Milá inženýrko píšete ty dnešní sebestředné, nezvladatelné a nevychované děti. - A vy se divíte , že jsou takové?Je to výchovou nejen rodičů ale celé společnosti,školy a prarodičů.Národ který zabíjí své děti nebo je cpe do baby boxů, v zemi kde se oslavují jen silní a agresivní,kde se oslavují zločinci jako hrdinové,kde politici mluví sprostě naveřejnosti a ukazují prstem fuck,tam kde se denně znásilňuje pravda a vítězí lež,státní orgány jsou na straně mocných a profitují z toho- v tomto bordelu nemůžou vyrůstat slušní lidé, spravedliví a milující svou vlast.Všude vidí jen brutální násilí a vítězství zla nad dobrem.Nemáme morální právo jim to vyčítat,jací jsou.Děti jsou obrazem rodičů a celé společnosti a já ji vidím jako beznadějně nemocnou.

Datum: 04.08.10 20:47

ahoy taran,

myslim si, ze cesko na tom zase tak spatne neni, ta korupce a sproste slova v politice, nijak neovlivnuje vychovu rodicu, pokud Vase deti nesedi od rana do vecera u televize a nectou nejaky ten bulvar.

je to proste jen tim´, ze lidi neumi deti vychovavat a nemaji na ne cas, ale to je prece normalni.

pral bych ti se na chvili prestehovat do UK tam jsem nekolik let zil a deti tam jsou 80% zla

beztresne rozbijeji a rabuji nemaji zadne zabrany, vrazdy jsou tam na denim poradku, a je to tim, ze je rodice ani nikdo jiny nemohou trestat (fyzicky) a deticky si to uvedomuji.

takze jde porad slyset jen rev a nadavky maly smrad posle matku do pi.i a ta ho tam maximalne muze poslat taky.

to je teprve bezmoc!

samozrejme je tam plno spravnych dobre vychovanych decek at nerikam, ze jsou vsichni stejni.

takze svadet neco na vladu, dovol abych se zasmal:))

lidi vi do ceho si dite privedou, nebo se mylim?

Od: pralinkalinka*
Datum: 04.08.10 23:59

Tohle mi hodně vadí. Chování malých dětí v restauracích a obchodech. Jenže ještě žádné svoje nemám (a taky nevím jestli chci) a tak se mi to špatně soudí. Nevím jestli je třískání u stolu do všeho možného normální dětské chování nebo je to spratek. Vím, že já jsem tohle nedělala. Jenže taky vím, že jsem byla extrémně ustrašné děcko. Kde jste mě postavili, tak jste mě za hodinu našli :)

Když se nad tím, ale zamyslím, tak mám pocit, že děti se všeobecně ve společnosti přeceňují. Kdysi si nemohly dovolit tolik a byla vyžadována aspoň nějaká úcta k rodičům. Jenže ta úcta byla všeobecně ve společnosti více všude. A tím, už se dostáváme zase do uplně jiné debaty.

Od: mathe
Datum: 04.08.10 15:23

Ano, cizí a vlastní děti, to je jako noc a den. Vzpomínám si, jak v době, kdy jsem již měla 3 maličké děti, bezdětní přátelé říkali, že nejlepší antikoncepce je návštěva u nás *smich*. Přesto i oni již mají děti, někteří dokonce také 3.

Já osobně si život bez dětí dnes představit nedokážu. "Děti" jsou nyní ve věku 17, 21 a 22 let. Přestože život přinesl nejen radost a šťastné dny, naopak starostí a obav bylo především vzhledem k zdravotním obtížím jednoho z dětí více než dost, neměnila bych ani vteřinu ze společně prožitého času. Cítím, že děti jsou nesmírným obohacením života. Domnívám se však také, že uvědomit si to a plně docenit je člověk schopen, až když děti má - do té doby vlastně neví, o co všechno přichází.

Jinak ale rozhodnutí je každého osobní věc. Já se svými zkušenostmi říkám, bez dětí by můj život byl chudší, plošší, nudnější.

Datum: 11.11.14 13:09

Opravdu je to hodně jiné - já mám dva krásné kluky ve věku pěti let a velmi si je užívám, i když jsem kvůli nim přišel o hodně volného času, koníčků, peněz, přibyly starosti a tak.. ale jsou skvělí. Jiné děti ovšem nemusím a vyhýbám se jim, strpím je kvůli tomu, aby měli kluci společnost kamarádů, ale vždycky to protrpím. Takže chápu Vás, i když moje rozhodnutí bylo jiné a jsem za ně rád.

Od: polinek*
Datum: 17.08.10 21:34

souhlasím,,

Datum: 04.08.10 20:30

Já si myslím, že je to otázka touhy. Touhy mít dítě. Nevysvětlinelná, neplánovaná, mnohdy nechtěná. Člověk, žena, muž, dozraje k něčemu a ta touha ho popadne. Najednou je jako podivný cvok. Začne nakukovat do kočárku, uvidí maminku s dítětem v náručí a začne dělat ksichty a šišlat. A zatouží mít něco tak krásného doma. Začne si uvědomovat všecko to, co všichni přede mnou píšou, zdůvodňovat si nezdůvodnitelné.*houpy*Spousta lidí trvdila, že dítě nechce. Nedozráli. A bezdětné manželství je vzácností. Spíše proto, že to nešlo. ;) Buďte v klidu, příjde. Příjde touha po dětech. *modla* A uvidíte, jak se budete pár měsíců děsit, že to nejde a pak se těšit a blinkat a nakupovat a hnízdit, tak jako miliony lidí před vámi. Chce to čas. *houpy*

Datum: 04.08.10 20:59

ahoy,

to je mozna ten rozdil, mezi nekterymi lidmi.

poridit si neco jen protoze po tom zatoouzi a nepremysli o nasledcich X neporidit si neco protoze to neni moudre.

jo a pripada mi docela nezodpovedne na male decka sislat, to me privadi k silenstvi, decko je nedokonaly maly clovek, ktery se ma ucit nove veci a porozumet svetu kolem sebe a sislani mu asi toho moc neda.

(ale to je taky prece normalni a vsichni to delaji, tak co)

dik za tvuj nazor, nechtel jsem nijak stourat

Datum: 04.08.10 21:21

No, no, no, to jsou slova kritiky. Ještě jste nestál na místě čerstvého rodiče, tak víte prd, zda byste na miminko šišlal, nebo ne. A nepodceňujte slova zkušených. Ale nakonec, je možná dobře, že člověk s Vašim uvažováním a myšlením, děti nechce, a doufám, že ani mít nebude, to už bych je předem litovala. Je to můj pohled na věc. Tak pa, PT /stařenka/

Od: toireasa*
Datum: 05.08.10 12:21

To je váš názor. Bezdětné manželství rozhodně dnes již vzácností není. Já osobně znám víc lidí, kteří děti nechtějí. Každý jsme jiný a každý máme jiné potřeby, priority a pohled na svět. Nebaví mě to paušalizování a zobecňování, předsudky typu, že každý přece musí chtít děti. Mít děti jen proto, že na to mám věk a že to odemně společnost očekává je nesmysl, pokud to tak necítím já sama - že je chci mít. Pokud mi děti nic neříkají, tak si je nebudu pořizovat. Děti nejsou hračka.

A že touha po dětech přijde s časem, věkem? U některých lidí možná. Já to slýchám už cca 10 let, že to přijde. Je mi 28 a je tomu přesně naopak. Myslím, že ve svém věku už jasně vím, co v životě chci a nechci... Já rozhodně nemám potřebu mít děti, necítím to tak a nic mi to neříká. A je mi celkem jedno, co si o tom ostatní myslí. Jestli mě mají za sobeckou bezcitnou kariéristku... Jsou zkrátka věci, které mě naplňují víc. Nechovám vůči dětem žádnou nenávist nebo tak něco, jen potomka prostě nechci.

Jasně, společnost často odsoudí lidi, co nechtějí děti (hlavně ženy) a považuje je za bezcitné. Mně spíš přijdou daleko bezcitnější lidi, kteří si je pořídí, pak se o ně nestarají nebo je odloží nebo týrají, ...apod.

Takže respektujme svá vzájemná rozhodnutí. Každý má právo se rozhodnout, jestli děti chce nebo ne..., není to společenská povinnost.

Datum: 05.08.10 14:30

*palec* Hezky řečeno, obzvláště poslední odstaveček. Také si myslím, že paušalizující názor, že "žena přece dítě chtít musí, protože to tak přece musí cítit", je dávno přežitý. Ono totiž to také bylo jiné v generaci mých rodičů, která neměla příliš možností - a tak zakládala rodiny. Neříkám ani dobře, ani špatně - prostě jinak. Dnes má žena mnohem jiné možnosti a mohou se dřívějším generacím nepozdávat, ale my prostě máme právo je využívat a rozhodnout se jinak, než "je zvykem". A stejně jako toireasa i já slýchám už cca 7 let, jak "to přijde" - a pořád nic. Prostě to necítím, naplňuje mě něco jiného - ale to ze mě nedělá ani bezcitnou mrchu ani sobeckou kariéristku. Jenom ženu, která prostě necítí chuť po dítěti; a to nemá nikdo právo odsuzovat.

Datum: 05.08.10 18:42

Předsudky jsou zvlášť v této věci velmi silné. Potřebujete hodně sebeovládání, abyste nemusela poslat své přátele, kolegy, a co je nejhorší, i nejbližší rodinu do nenávratna, když se pořád dokola ptají, kdy... Držte se a nenechte se udolat většinovým míněním. Nikdo za Vás dítě vychovávat nebude, aby Vám je mohl nakázat.

Datum: 05.08.10 19:25

já jsem docela ráda, že je mi padesát a nemusím řešit, jestli mít či nemít dítě. Ano, vychutnala jsem si narození a vše kolem u dcery, jsem š´tastná, že jsem už babičkou. Malou vnučku prostě miluji *srdce*. Někdy si ale říkám, jestli je vůbec zodpovědné, do téhle doby přivést dítě na svět *sok*.

Jako jsme si museli zvyknout na to, že na zemi nežijí jenom "bílí" lidé, jako jsme si museli zvyknout na to, že mezi námi žije 4%ní menšina, tak si musíme zvyknout na to, že holt někdo děti chce a jiný ne. Podle těchto kriterií se přeci nerozlišuje charakter člověka. Člověk je buďto *palec* nebo *bum*. A na tom nic nezmění fakt, jestli je černej, homosexuál nebo zasloužilá matka 10ti dětí. Tím, že se někdo rozhodne nemít děti, nikomu neubližuje. Může to být člověk plný lásky. Jen nevidí svůj životní smysl v tom, zplodit potomstvo.

Datum: 06.08.10 11:24

Mě bude 31 a děti nechci v žádném případě. Budem užívat života a to že máš děti, Ti nezaručí klidné stáří. Takže já na děti kašlu. A jestli mi někdo bude říkat, že jsem sobec tak je to on sám, "ABY PO MĚ NĚCO ZBYLO" to je vrchol sobectví. Takže užívej života jako já a na děti kašli.

P.S. Jakou máš záruku, že se na Tebe nevykašlou? Absolutně žádnou. Můžeš vychovávat jak chceš, chytnou se v pubertě party a ...

Je lepší si v produktivním věku užívat anebo po osmdesátce čekat jestli za tebou přijdou do domova důchodců? Na který možná nebudou mít finance a skončíš na LDN...

Tuhle jsem četla článek, z docela důvěryhodného zdroje, že v severských zemích. tzn. Švédsko, Finsko atd nemá až 25% žen děti.

Mupy Mup H.

Od: lilith*
Datum: 06.08.10 12:21

Je mi dnes 73 let, děti jsem nechtěla a neměla, nenechala jsem se přinutit, měla jsem spoustu přátel a aktivity a dodnes jsem ráda, když jsem se na to nehodila, tak jsem si to prosadila. Moje stejně staré kamarádky prožily s dětmi jiný život, a bylo jich hodně které se moc trápily kvůli dětem, že jsou Dost nevděčné a zase mají zájem pouze o ty Svoje děti.

Od: nokidding
Datum: 06.08.10 12:27

Nejsi sám, je nás víc, co jsme na to stejně. Máme dokonce i svůj klub. Kdo chcete, přijďte mezi nás

www.nokidding.webovastranka.cz

Datum: 06.08.10 13:26

Co když to takto dopadne? Nebo je to jeden z důvodů, proč nemít děti?

Datum: 06.08.10 14:09

ahoy,

byl jsem zvedavy na vase nazory na to proc nemit, nebo mit deti.

Ne na nejaky protimuslimsky utok (napsali si to nejaci katolici, kterym vadi muslimove).

prave takove klipy povzbuzujou nenavist vuci jinym rasam a nabozenstvim a to sem nepatri!

udelej si vlastni rasisticke forum proti muslimum jo.

mi je uplne fuck jestli jsou decka muslimske, nebo zelene.

ale aspon vidite, ze ve vyspelych zemich klesa porodnost, to neco svedci o jejich mentalite.

z klipu je take patrne, ze se nemusime bat vymreni lidí.

Kolik muslimu znas?

Ja jich par znam a vubec to na nich nejde poznat:)

Datum: 06.08.10 14:16

Tak,tak. Hodně moc muslimů už zasáhla "naše" civilizace. I v jejich zemích bijí na poplach, protože se bojí, že jejich mládež vyrůstá "nějak" jinak. Já tady znám dost jejich rodin (nebo smíšených rodin). A málokdy mají víc, jak dvě tři děti. A chování k ženě? Jsme hodně ovlivněni filmy typu Bez dcerky neodejdu. Málokdo tady například ví, že když se muslim chce oženit, musí mít pro ženu byt, zařízení bytu. Musí vydělávat tolik, aby žena mohla být s dětmi doma a věnovat se jim. ženy tam chodí také do práce,ale jen na pár hodin týdně, aby se realizovaly. A po tu dobu mají dítě bez problému ve školce.

Datum: 06.08.10 14:38

Jen napíšu svou zkušenost z rodiny. Dcera se před 18 lety vdala 1000 km na západ /země Beneluxu/. Když si ji manžel odvážel do své země, kde měli i svatbu, šli do hotového. Zajistil bydlení, zařízení, vybavení, my vnutili jen nějakou výbavu a nějaké finance, a to si nebrala v žádném případě muslima. Nejdříve tam chodila do školy, udělala si státnici z tamního úředního jazyka /pro tlumočení u soudu/ a pak další čtyři. Po tu dobu do práce nechodila, nikdo ji nenutil, byla to až její volba, když se sžila s prostředím.

A ten příspěvek videa jsem nedala k vůli nějaké nenávisti, pokud to tak vyznělo, tak mně to mrzí. Byl to jen dotaz, zda by to mohl být jeden z důvodů, proč se rozhodnout nemít děti. Nic víc, nic míň. PT /stařenka/

doplněno 06.08.10 15:23:

Baltasarka to napsala velmi pěkně a srozumitelně. Vysvětlila to z fyziologického hlediska, podle genů. Možná se někdo rozhoduje ještě jinak, vědomě z nějakého jiného důvodu. Proto jsem dala zde video, jestli by to mohla být, také jedna úvaha pro rozhodnutí. PT

Datum: 22.09.15 06:52

Stařenko, týýýý jooo! 5 let od okamžiku, kdy jste dala tenhle odkaz! Jen 5 let a svět je úplně někde jinde.

doplněno 22.09.15 06:53:

Kam se to video ztratilo?

Od: baltasarka
Datum: 06.08.10 14:42

Ahoj, jsem na tom stejně. Nikdy jsem nechtěla děti a tuto skutečnost jsem si uvědomovala od útlého věku. S řevem jsem odmítala vozit proutěný kočárek s příšerným celuloidovým miminem v kraječkách. Vášnivě jsem tiskla v náručí chlupatého medvídka. Jsem přesvědčena, že s těmito postoji jako defaultními se člověk narodí a nezmění je ani tlak společnosti ani přibývající věk (je mi hodně přes padesát). Zcela se ztotožňuji s teorií Richarda Dawkinse "Selfish Gene", která říká, že hybnou silou evoluce jsou geny, které mají zájem na co nejdelším přežití. Jakákoli živá bytost (tedy i člověk) je geny zkonstruována a naprogramována tak, aby se reprodukovala a tím zajistila genům co nejdelší přežití. Geny samozřejmě motivují jedince k reprodukci (reprodukčním pudem) a toho jedince, který se zreprodukoval takovým způsobem aby svou repliku opečovával a zajistil v budoucnu i jí úspěšnou reprodukci. V tomto tkví podstata touhy po dětech, v bezmezné lásce k nim a v neposlední řadě i v snášenlivosti dětí vlastních oproti dětem cizím. Geny prostě odměňují reprodukovaného jedince libými pocity vůči replice/potomku. Protože je v přírodě mnoho vlastností a jevů rozdistribuováno dle Gaussovy křivky, není nikterak zvláštností, že někteří jedinci obdrží reprodukční pud blížící se různou měrou nule. Jiní naopak jej obdrží měrou vrcchovatou. Ti první netouží po reprodukci, ti druzí si život bez dětí nedovedou představit. Každý míru těchto vlastností jaksi vyfasoval a není na místě se jimi chvástat, nebo je odsuzovat. Howgh

Datum: 06.08.10 18:37

Tento názor se mi líbí, je zajímavý a ukázal mi jiný pohled na věc. Díky.

Od: arimas*
Datum: 06.08.10 15:32

Vite co me pripada docela ironicke? ze hodne lidi kteri deti maji BY je RADEJI MIT NEMELI! A vetsina tech kteri deti nechteji by nakonec byli uzasni rodice (vypliva to z duvodu ktere uvadeji proc deti nechteji..)

nekdo rekne ze bezdetni lide jsou egoisti ale spousta jich deti nechce protoze se obavaji zdali by detem mohli dat vsechno to potrebne aby z ditete vyrostla zdrava osoba! Premysleji o techto vecech vetsinou velice detailne a netroufaji si do toho skocit.

na druhou stranu ti kteri deti maji je maji hodne krat z uplne sileneho duvodu .. a pak se divam jak z deti rostou nemilovani jedinci , nespokojeni a nevychovani a mnohdy jsou z nich totalne ztracene existence...

pokud jsem si stoprocentne jist tim ze dite chci a vim co to obnasi a beru to zodpovedne tak neni co resit! a to same plati i naopak...POKUD SI NEJSEM JIST ze na to mam a milion dalsich veci tak DO TOHO PROSTE NEJDU a bud se to zmeni a nebo proste Vam neni dano deti v tomto zivote "DELAT" A tudiz to nutkani nikdy neprijde :) jednoduche jako facka ...

Od: chelsi*
Datum: 06.08.10 17:14

Zajímavé, jak se názory lidí liší. Nekteří děti milují a dali by za ně život a jiní by je nejraději ani nviděli. Je to každého věc, ale podle mě jsou děti ta největší radost. Když by to šlo, tak už je prcek na cestě. Mít mrňouska s milovaným mužem, to je můj smysl života, který jsem myslela, že už ho mám a pak se rozplynul jako pára nad hrncem. Mít dokonalou rodinu, achjo ta představa, že budu muset ještě tak 3 roky počkat je hrozná...*houpy* Jako asi někdo nepochopí, jak můžu v 16ti letech takto uvažovat, tak já nepochopím, jak někdo může ty prďolky nenávidět a dokonce jít třeba na potrat... Nepochopim, ani když třeba rodička ví, že po porodu nemůže zajistit bezpečí dítěti - aspoň ho může dát do babyboxu. A ne jít na potrat nebo ho odhodit někam do lesa*plac*

Od: apostol*
Datum: 17.08.10 09:38

Své důvody bych asi nedefinovala tak "tvrdě" jako ty, ale jsem v dost podobné situaci. Jako holka jsem se vždycky doslova děsila toho, že "namě taky jednou dojde a budu MUSET se vdát a mít rodinu,...". Neměla jsem žádný vyhraněný typ na potenc. partnera - prostě proto, že jsem o žádného nestála (natož o rodinu). Mnohem později pro mě bylo úlevou zjištění, že NE "musím" a dokonce jsou lidí povolaní a uschopnění žít svobodně bez partnera a těl. "potřeb". Pro většinu lidí je normální mít partnera a plánovat rodinu, takže tohle nechápou. Ale to je jedno, názory okolí nejsou směrodatné. Důležité je vlastní povolání. Takže si kritických výhrad okolí nevšímenj. Jen vypadá opravdu dost sobecky považovat to za "starost do konce života". Určitě je důležité poznat to, co mě dokonale osvobodilo. Zaměř svůj život na to, co má trvalou hodnotu. Tím zmizí starost o zaopatření na stará kolena i dědictví. Napiš ve vnitřní poště.

Datum: 17.08.10 10:07

Dobrý den! Nikdo Vás nemůže nutit ty děti mít. Jestli je nechce, tak je nemějte. Mám ale obavu, že pokud zůstanete se svojí přítelkyní i nadále, může se lehce stát, že za pár let ji budou v uších tikat biologické hodiny a ona z ničeho nic zatouží po dítěti. Myslím si, že jste asi ještě nedozrál do role otce, ve skutečnosti jste fakt ještě možná na to mladý. Někomu to trvá déle. Uvidíte, co budete říkat za pár roků. Člověk se vyvíjí, mění... Nebudete mít stále stejné názory, budete stárnout, budete říkat, jak je ta mladší generace hrozná... Opravdu budete, nemyslete si, že ne. Je to přirozený vývoj člověka. A možná, že časem i změníte názor.

Od: polinek*
Datum: 17.08.10 21:44

,,Kdybych dnes byla mladší a v této době,,nechtěla bych děti, ,,proč? Aby neměly práci,,,a vše s tím spojené? Jezdila bych po světě a užívala bych ho.

Datum: 18.08.10 12:21

Nemyslím si, že byste, všichni vy, kteří děti nechcete mít, děti měli. Je to vaše volba. Někdo k tomu časem dozraje, jiný nikdy. A čas je relativní. *klik* Jsem bývala učitelka ze školky, takže děti miluji a dnes, když jsem v důchodu doma, chybí mi. Opravdu moc. *klik*Ale jedno nemohu pochopit. Proč někdo říká "v dnešní době".V ždycky byla dnešní doba. Byla doba, kdy zedřená žena porodila na poli a dítě přinesla v košíku s bramborami a pak mu neměla co dát a do čeho obléci. Byla doba, kdy žena porodila v leteckém krytu, v hladu, bídě, špíně, bez vyhlídek na zlepšení. Vždycky byla "dnešní doba". A díky tomu jsme tady dnes my. *placni*Jen proto, že máme pocit, že se nám špatně žije, nemá cenu přivádět děti na svět, je přece holý nesmysl, kterým zakrýváte to, že děti prostě nechcete. Tak nechcete, je to vaše volba, vaše věc.*placni* A to, že do vás někdo šťourá, tak to dělá proto, že vás má A) buď rád a bojí se, že budete opuštěni. Rodiče, kamarádi, rodina. B) Kecá, aby řeč nestála. Protože jste jiní. Kdybyste měli modrý nos, taky by se zeptal. Na nos. *jasne*

Datum: 18.08.10 12:30

Babkazov moc se mi líbí, jak jste to napsala. Víte od dcery vnoučátka nemáme, až teď, od syna. *houpy* Už jsme v pokročilém věku a nevím, zda se dožijeme až budou vnoučátka od syna dospělé. Ale včera jsme je s manželem hlídali, vnučka 3,5 roku a vnouček 17 měsíců. *srdce* Lítali po bytě vejskali, až bubínky praskaly, ale pro mně, je to rajská hudba, tolik radosti v tom hlásku, tolik života, že mně to úplně nabíjí energií. Prostě mám to tak. *slunce* PT /stařenka/

Od: khetti*
Datum: 22.08.10 14:51

Ahoj,

možná na tom nejsem úplně stejně jako ty, ovšem podobně...

Já bych děti jednou chtěla (aspoň jedno) ale mám strach z plno věcí...že mě porod bude bolet, že se mimčo narodí postižené, že umře, a když ne, co z něj v dnešní době bude, feťák, gambler, alkoholik nebo ještě hůř, co když z něj bude nějakej blázen a jednou nás okrade nebo zabije...Já vím, někomu yhle otázky můžou připadat stupidní, ale nedivte se mi, když o tom pořád někde čtu, říkaj to v televizi a všude...

A co když nebudu dobrá máma?*nevi*

Od: hop®
Datum: 23.08.10 00:21

Ahoj všichni. Dlouho jsem tohle téma obcházel z uctivé vzdálenosti, ale pořád je to nějak "živý", tak přispěji.

Mám syna, úlet z mládí, nikdy jsem ho neviděl, nechtěl jsem kazit krásný vztah mé milenky a jejího partnera, věřím, že dítě bylo a je v těch nejlepších rukách, jeho rodný (né přírodní) táta se o něj vždy staral výborně. Ani on, ani ten klučina neví, a já ani ta moje chvilková láska nic ventilovat asi nebude.

Tím, že jsem se svého potomka navždy bez nároků vzdal, jsem asi ulehčil jemu život, nemluvě o jeho mámě, natožpak o jejím manželovi, můj syn je právoplatně někoho jiného. V tu chvíli to bylo (myslím) to nejlepší, co jsem mohl pro všechny udělat (mlčet navždy).

Můj dobrý kamarád vždycky říkal, že táta je ten, kdo dítě vychová, a ne ten, kdo štěkne do boudy. Říká to i dnes, kdy dobře vychoval svého "nevlastního" syna, kterého si ta jeho "zákonitá" na dovolené upekla s místním "krasavcem". Za tenhle jeho názor si ho moc vážím!

Já sám zastávám názor, že nejlepší děti jsou půjčené, ty se dají vrátit. Mám děti rád, moje historie pionýrského a skautského vedoucího je docela pestrá.

Ale opravdu, vážně říkám, že jsem takový srab, že do těchto časů bych si vlastní dítě nepořídil, protože jsem na to asi moc zodpovědný...*nevi*

Datum: 23.08.10 06:56

ahoy,

musim s tebou souhlasit!

pokud by se mi stalo neco podobneho zachoval bych se stejne, pokud by s tim matka souhlasila.

a to myslim v roli otce (kterému jen ukaplo) i Otce (praveho, ktery se stara).

dik za prispevek

Od: buss®
Datum: 11.10.10 23:35

Dotaz maličký, vychovává ho stará se i materiálně, tedy příspěvek na syna žádný?

Od: nespokojenyurednik
Datum: 09.09.10 21:20

správný názor, děti jsou přežitek, ale je dobré někoho mít, co například sponozorovat svého malého hrošíka v některé ZOO, platit mu zelné listy a další pamlsky a občas se na něj jet podívat? žádné staorsti

Od: herena*
Datum: 08.10.10 23:17

Mě je také skoro třicet a po dětech momentálně také netoužím, ale čeho je moc, toho je moc.

Rada zvláště pro (vyberu vaše vlastní slova) 1.profisat ( kterému jen ukáplo), 2.hop, (štěkne do boudy), 3. nespokojenyurednik-(žádné starosti).

Srabové, vyhýbáte se zodpovědnosti, samozřejmě nebudete čekat dítě(starosti, nevolnosti, obavy apod.), rodit a starat se:

A teď ta kýžená rada: Vyhýbejte se jakéhokoliv přítomného a budoucího styku se ženami a ukápněte si raději do peřin.

Od: herena*
Datum: 11.10.10 22:34

Samozřejmě, ženy rozhodně nejsou nádobami na děti, nebo jen budoucími matkami, to je i můj názor, to jste mne špatně pochopili, pokud to ve vás vzbudilo takový dojem, tak jste se spletli.

Kdybych měla takový pocit, už bych dávno dítě měla.

Nelíbily se mi ty frivolní řeči těch mužů. Přece, kdyby se to někdy náhodou stalo a dítě bylo tu, tak přece od toho jen tak neuteču, nevyhnu se zodpovědnosti, jako kdyby se mne to netýkalo a vše to nechat na ženě, minimálně se o to dítě hmotně postarám. Žena nemá jinou volbu, pokud se ovšem nechce dopustit potratu, což je velký, negativní zásah do těla i duše ženy.

Každá antikoncepce může někdy selhat a proto pro takovéto týpky, kteří považují těhotenství ženy, s kterou jen ulítly za štěknutí do boudy, pouhé ukápnutí a touhy zbavit se jakýchkoli starostí a zodpovědnosti související s potomkem, kterého zplodili nejlepší, aby sexuelně abstinovali.Takových povrchních mužů je dost a hodně nás žen o ně nestojí.

To je hezký, že děti nechtějí, až si je teda nemají a chrání se, proti tomu nic nemám, ale měli by si i uvědomit, že žena není jen sexuelní nádoba a když se jim náhodou třeba někdy podaří dítě zplodit, tak by se měli zachovat, jako opravdoví chlapi.

Ta má rada má do názorů ve středověku hodně daleko. Jde tu nejen o můj, ale i o mravní názor spousty dalších žen.

Od: nokidding
Datum: 11.10.10 23:30

V zásadě bych s tebou Hereno souhlasila, ale muži, kteří tady píší, nejsou nezodpovědní ani povrchní. Naopak. Ten, který se syna vzdal v zájmu všech zúčastněných má moje sympatie daleko víc, než různí náhodní plodiči, kteří dítě sice neplánovali, ale pak si je nárokují a otravují tím život svým bývalým partnerkám, jejich partnerům a samotným dětem. A profisat je rozumný a uvažuje naprosto logicky.

A potrat není zas tak hrozný. Když žena to dítě nechce, tak není co řešit. Něco jiného je, když by ji do toho nutil partner.

Máme o tom celou diskuzi na webu pro dobrovolně bezdětné. Přijdte se podívat. Názory se různí i mezi dobrovolně bezdětnými.

http://nokidding.webovastranka.cz/forum/23/7726_Poh%C3%A1dka_s_ne%C5%A1%C5%A5astn%C3%BDm_koncem

Od: buss®
Datum: 11.10.10 23:25

Je to každé(ho) věc. Jistě jsou singl, i manželé co se tak rozhodli, či nemohou a jsou spokojeni, co si vybrali to mají.
Ale podívejme se na to jinak, z hlediska společnosti. Děti by se měli postarat o rodiče (jsem zvědavý, jestli to tady projde, i když zákon o tom hovoří, byla by sranda, kdyby to někdo vyžadoval přes soud. Jenže mnozí rodiče živí své děti až do svého skonu). Takže na důchod těchto bude vydělávat někdo jiný a ne jeho potomci, což by bylo správné. Argument :já si na svůj důchod odvádím je k ničemu. Vemte si kalkulačku a spočítejte, kolik za pracovní kariéru na něj odvedete a kolik a jak dlouho vám tento bude z toho vyplácen. A pak už na vás pracují jiní. Pokud jste si ovšem dostatečně nenaspořili. Někde je to jinak, rodiče něco zbudují a potomkům se to prodá a oni z toho žijí. Tady se to dává, udělám, postavím to pro děcka ( pak jsou třeba v domově důchodců a i bez důchodu... )
Takže i takový pohled. Ale nevyčítám, konstatuji, takové to prostě je.

Od: hospodin*
Datum: 13.10.10 09:00

Civilizace se vyvíjí. Pokud dosáhne nějaké úrovně, přestává mít schopnost (chuť a potřebu) se rozmnožovat.

Na to vymřeli Římani a teď to čeká Evropany.

-

Je mi 30 a zatím mi stačí, že maj děti všichni okolo. Nakonec stejně s přítelkyní zjistíme, že sedíme v baráku sami, na návštěvy nikdo nechodí, protože mají děti a tak si je také "pořídíme". :) Přítelkyni je 29, tak předpokládám, že mě za rok "znásilní, přisedne" a bude to vyřešené. *smich*

Od: semele*
Datum: 16.10.10 19:34

Ahoj, jsem toho nazoru, ze mit dite by si mel clovek (zena i muz) dovolit bez podminek a ocekavani, po zralych uvahach a schopnosti mit, co nabidnout. Takze pokud jej nechces, tak svuj postoj nemen. Proc taky? Aby jsi zapadl do nejakych spolecenskych norem? Kdyz se totiz podivam kolem sebe, tak malokdo umi prijmout plnou zodpovednost za sve rozhodnuti a to, ze dite neni povinovano cokoli svym rodicum splacet, ani zivot, ktery mu dali.

Od: kristyna*
Datum: 18.10.10 12:03

děti jsou to nejkrásnější co může ženu v životě potkat,nikdy bych to neměnila.Mám dvě a jsem za ně moc ráda,zlobení a starosti k tomu bohužel patří.

Od: misajana*
Datum: 27.10.10 09:56

Podle mě je každého věc zda chce nebo nechce dítě,ale víte jaké je krásné,když Váš syn či dcera udělá první krok?Řekne první slůvko,větu a tak...Děti jsou radost i starost,ale s tím se musí počítat...Ano zlobí někdy,dělají blbosti,ale to i Vy když jste byl malý...Dítě Vám to doma oživí a bude Vám tam veseleji a až budete starý a nemocný aspoň se o Vás postará:) zkuste si to promyslet ještě...já si myslím,že i když není lehké vychovávat děti není nic hezčího než ho držet v náručí takového prcka...ještě si to promyslete,třeba se rozhodnete jinak,ale jak jsem řekla,je to Vaše věc:))

Od: veronikamd
Datum: 22.11.10 13:46

reaguju na misajanu, ktera tvrdi jak je krasny prvni krok a pod... nikde neni zaruka, ze prave Vase dite zustane behem Vaseho stari nablizku a plne ochoty vymenit svuj vlastni zivot za starost o Vas...

Ja sama nad detmi nikdy nepremyslela, protoze jsem o nich proste nikdy neuvazovala /byla jsem docela spokojena, samostatna, vlastni byt/. Bohuzel prave od takovych ceka kazdy pomoc - mate cas, pracujete a kdyz nemate deti, mate prece sourozence... a tobe by taky pomohli,y kdyby mohli,y..

Nakonec potkate nekoho, pro koho jsou ty deti tak strasne dulezite, ze do toho jdete... Uz jen tim, ze kazdy premysli, proc v takovem veku deti nemate a vlastne vas do neceho vmanipuluji ...

A zaver: sedite v provizornim bydleni (protoze ti kterym jste predtim pomohli jsou porad rodice s detmi a tem se ma pomahat a ne aby pomahali oni), bez moznosti si sehnat takovou praci jako jste mela predtim ( a ja treba do prace chodila proto, abych se jednou mela dobre, mohla nekam na dovku, mohla si koupit auto), s deckem co vas vazne stastnou nedela a nikdo vam nehlida a cele se to mota kolem nej a vy nikoho nezajimate, protoze se nemusite prece v praci s nikym hadat, mate hovno starosti, jen si hrajete a muzete spat do 8 a prece jste rodina TAK CO BY SE VAS PTALI KDYZ JSTE STASTNA...

a ja pritom svuj soucasny zivot nesnasim, pri pohledu na decko vidim to o co jsem prisla a co uz nikdy nebudu mit, nemame penize ani na zarizeni pokojiku a pritom nasi sourzenci si spokojene ziji bez dluhu v relativnim luxusu...

Datum: 22.11.10 14:01

a ja pritom svuj soucasny zivot nesnasim, pri pohledu na decko vidim to o co jsem prisla a co uz nikdy nebudu mit, nemame penize ani na zarizeni pokojiku a pritom nasi sourzenci si spokojene ziji bez dluhu v relativnim luxusu.

Veroniko, víte, zamrazilo mě, když jsem se prokousala až k této větě. Jako bych slyšela naší mámu. Mě nevlastní, dvěma sourozencům vlastní. Celé dětství jsme slyšeli řev, jací jsme parchanti, jak jsme jí zk..vili život, kde mohla být, nebýt nás. Jak se má dobře její brácha, který je v Německu, jak se má i sousedka líp... A víte jak to dopadlo? Psychiatr to nazval psychickou deprivací z dětství. Ani jeden z nás, tří dětí, jsme neuměli vstoupit do dospělosti bez potíží. A i mnohem dál. Takže patrně funguje oko za oko, zub za zub. Když jsme zkazili život my jí, zkažený život máme taky. (já jediná jsem se už na vlastní nohy docela postavila). Vím ale stoprocentně, že ona to takhle nevidí. Přeci nás, hajzly, vychovala, tak co bychom chtěli víc. Víte a nám tenkrát možná chyběla ta pusa k narozeninám, sednutí si na klín, pohlazení. Ne zařízený pokojík.

Datum: 22.11.10 14:44

Dobrý den, Veroniko. Poměrně smutný dopis jste napsala, a to si říkáte matka. Je mi líto vašeho dítěte, asi příliš mateřské něhy od vás nemá, že. Když cítíte, že vaše dítě vám vzalo veškerou radost ze života, když závidíte ostatním, kteří si žijí v "blahobytu konzumu". Ve skutečnosti je mi vás líto. Lidé měli dětí v dřívějších dobách i přesto, že byli chudí. Bohatství člověka šťastným udělat nemusí. Nezáviďte svým sourozencům. Závist je zlá špatnost, člověka jen ničí. Šťastný je člověk ten, který se umí radovat i z obyčejných věcí. Toto vy asi neumíte. Všechno se dá v životě změnit, jen když se chce. Máte dluhy? I z toho je přeci cesta ven, jen ji umět najít. Že nemáte na zařízení pokojíku pro dítko? Vše se dá sehnat v bazarech zalevno, šikovná švadlenka doma taky umí spoustu věcí vykouzlit vlastním přičiněním. Z vás je cítit jen hořkost. Řekla bych, že vám to neklape ani v osobním životě s partnerem. Položím vám jednu jednoduchou, byť morbidní otázku... jak byste se cítila, kdyby vám lékaři oznámili, že máte smrtelnou chorobu, na kterou za 3 měsíce zemřete? No? Pořád byste ten svět viděla tolik černě? Zamyslete se trošku nad svým postojem a věřte, že všechno se dá nějakým způsobem vyřešit, jen smrt je bohužel konečná.

Od: samurai
Datum: 22.11.10 15:31

JÁ TO POCHOPILA TAK ZE POMAHALA SOUROZENCUM ABY SE NEMUSELI ZADLUZIT ALE ONI JI TO NEOPATILY A JI JE TO LITO A RUKU NA SRDCE, PROC KDYZ VYDELAVALA PENIZE A POMAHALA BY SY MNĚLA KUPOVAT VECI V BAZARU, JA V TOM VYRUSTALA - V TECH PODEDENYCH VECECH A NIKDY BYCH SI TO NECHCTELA ZOPAKOVAT.

Datum: 22.11.10 18:26

Samurai, ano, je chudák, zklamaný nejbližšími, to jsme si zažili mnozí. Ale DOPRČIC tady to odnáší DÍTĚ! To si ponese následky celý život. O to jde. *zed*

Od: dromedar
Datum: 22.11.10 18:34

No a co, tak nehysterči Mařko, někdo to vždycky odnese. Má se snad postavit na hlavu jenom z toho, že je to zrovna dítě?

Datum: 22.11.10 18:36

Mařenko, ale o tomhle všem tohle vlákno přece je!*sok* Prostě ne pro každdou ženu (ale i muže) je životním snem mít dítě. Nemají tuto potřebu, A je jen hrozné, když je okolí "donutí" mít dítě *cert*. Pak to dopadne tak, jak je o kousek výše napsáno. Takový ty řeči : Počkej, až se Ti malé narodí, jak budeš šťastná... To nemusí vůbec fungovat. Prostě dítě se má narodit ženský (případně páru), který po něm aspoň trošku touží. Člověk, který vyrůstá tak, jako jsi vyrůstala Ty, musí být velice silná osobnost, aby se uměla postavit k životu čelem. Většinou tyhle děti sklouzne "kamsi" *zed*. A není návratu do normálního života.

Datum: 22.11.10 18:42

Sebi, však jsem tam taky sklouzla. Proto tak hysterčím. *plac*(jak psáno výše). Já bych dítě taky nechtěla, záměrně, necítím se na to, ale když už bych ho měla, stát se může cokoliv, tak dostane tu nej lásku, jakou lze dát. Ale vždyť Ty už mě znáš. *houpy*

Datum: 04.11.10 08:46

A kdo vám oči zatlačí?

Od: dawe®
Datum: 18.11.10 14:57

abys toho nelitoval, kdyz uz bude pozde. V urcitem veku, uz nebudes mit moznost.

Od: pitrs*
Datum: 22.11.10 15:18

Taky jsem si myslel, že bez závazků bude líp. Už od puberty jsem žil dost divoce - od 18ti sám ve svém bytě. Nenapadal mě jediný důvod proč si tu pohodu kazit. Ale přišel čas a najednou se všechno okoukalo, život v radovánkách se stával nudou a tak nějak samo od sebe to přišlo, že děcka dávají životu nějaký smysl. Mě už teď prostě naplňuje dělat radost svým dětem, zařídit jim, aby byly šťastné apod. Za odměnu jejich smích a spokojený kukuč, to je pro mě zatím to nejlepší co se mi v životě přihodilo ;)

Datum: 22.11.10 16:31

V pohodě, můžeš být naprosto v klidu. Je podstatně lepší dítě nemít, nepřemáhat se a nenamlouvat si, že to musí být, stůj co stůj - jinak přece nemohu být normální, něco se mnou je, apd. Naprosto to chápu - já děti již od mala nemohla vystát, pro mě byly jen uřvaní, uslintaní spratci. Když jsem ve svých 18- ti vyplňovala svou první žádost o pas, zcela automaticky jsem do kolonky "Děti" napsala "Netýká se". Policistka, která žádost přebírala se napřed podivila, pak se pousmála a poznamenala, že jsem tam měla přece napsat "Nemám", a ne "Netýká se". Já ji ale naprosto nechápala - už tehdy jsem brala, že tohle se mě prostě netýká a jde zcela mimo mne... Po letech se na tom naprosto nic neměnilo, měla jsem vždy tolik koníčků a zálib, že mi na vše nestačil čas a možnosti. Naštěstí jsem narazila na muže se stejnými názory - již 20 let jsme spokojení manželé, nikdy jsme se nenudili a nenudíme , naopak - většinou člověk neví, co dřív! Cestujeme po světě, máme přátelé a nic nám nechybí, dítě by vše jen pokazilo. Mnoho žen dětí nemá, ale to neznamená, že je mít nemohou - spíš oficiálně předstírají neplodnost, než by nahlas vyslovily názor, že děti jsou jim odporné a nechtějí je, bojí se nepochopení ostatních. Já se s tím nikdy netajila, nadělala jsem si tím pár nepřátel - zejména v rodině - ale přece si nepořídím děti jen kvůli komusi dalšímu! V jiném stavu jsem také byla , a to dokonce třikrát (selhala antikoncepce)- pokaždé následovala interrupce a dodnes nemám žádné výčitky, a to mi bude zakrátko 50. Takže klid, přeji stejně spokojený život jako je ten náš! Majetek se dá odkázat komukoli a také kdykoli darovat, apd...

Od: pohodarka
Datum: 22.11.10 17:11

Jo jo, já jsem taky zrušila ve svém životě všechny starosti o druhé a jen si užívám. Řvoucí uslintaná trucovitá děcka jsem zrušila mou dobrovolnou sterilizací. Tím jsem zároveň vyřešila mou potřebu sexu. Když to na mě přišlo, tak se vždycky našel sameček, nejlépe ženatý a připouštěla jsem je vždycky bez ochrany, čehož si velmi vážili a užívali. A po koitu šli se svýma špinavejma slipama a ponožkama a košilema za svejma ženuškama a já si doma jen blaženě četla nebo sledovala TV. A na zájezdech? Super! Jak se ženatí smečci mínili přetrhnout aby se na ně taky dostalo. A jak se snažili a jeli jak o život! Vždycky velký výběr kvalitního nářadí a bez starostí a zadarmo! Všem to doporučuji. Žádná děcka a žádný chlap natrvalo doma. Všechno co mi chutná mám kdy chci a podle mého výběru a momentální chuti. O jejich špinavé prádlo a místo v koupelně ať se dělí ty hloupé, já si užívám jen blaha, žádné starosti. Jo kdo umí...!

Datum: 22.11.10 17:51

ahoy,

teď si to vypiješ, naštvané matky a babky tě sežerou :)

Datum: 22.11.10 18:08

"pohodarka", tak jak je to napsáno, si myslím, že nejste žena. - stařenka

Datum: 22.11.10 18:25

Pohodářko, já si půjčím slova od mého táty, která sedí.

"Krása je pomíjivá, blbost je věčná."

Datum: 02.07.16 19:00

Pohodářko - píšete ,jo,kdo umí,...každý člověk žije svůj život po svém,takže jiný rádce by Váš život žít nechtěl,protože on ,umí, ten svůj život a je v něm šťastný.Blaho,o kterém se zmiňujete,je pro každého také něco jiného - u Vás se muži vydovádí,ale starat se jdou o jinou ženu,příp.děti a rodinu- není to jen o špinavých slipech,tito muži mají své domovy,o které pečují,ženy,kterým pomáhají,když jsou nemocné,děti,které muži chrání.A věřte,kdyby došlo na dilema-rozhodnout se mezi Vámi a rodinou..komu by asi dali přednost?/, Myslím,že Váš příspěvek není pravdivý,je příliš vykonstruovaný,chtěla jste šokovat.Falešností příběhu jste toho ale nedocílila./jen naprostý ingnorant chodí , bez ochrany, a ještě připíše,že si toho muži cenili, - to už je k smíchu./

doplněno 03.07.16 10:07:

Pohodářko nebo spíš , pohodáři, - celý příspěvek na mě dělá dojem,že autorem je muž - viz obraty , samečci se mohli přetrhnout,aby se na ně dostalo, ke svým ženuškám...a další - tyto výrazy jsou mužské a vůbec celý příspěvek tak vyznívá.Pokud jste žena,musela jste prožít něco opravdu moc ošklivého ve vztahu,v rodině a jen doufám,že ,pokud je příspěvek pravdivý,vyhnou se Vám závažné pohl.nemoci.

Datum: 03.07.16 12:34

Pohodář bude nejspíš nějaký Karel - pomocník zedníka

Datum: 25.04.14 18:23

moje spoluzacka mela ten samy nazor, nemohla se ditete dotknout a mela z nich fobii :) byla pro kazdeho divna...pro me ne, proc? cestuje, uziva zivota, dela charitu, kazdy si musi najit svuj smysl... nekdo na to neni a je to v naprostem poradku. Pokud chce nekdo budovat rodinu, proc ne. Naopak, znam desitky rodin co maji dve deti, nemaji na skolne, nemaji na jidlo a jsou nestastny...Je tady urcity vzor a je zazity. ano, rodina je zaklad...ze to dela kazdy, neznamena, ze ja to musim delat taky jen abych splnil pozadavek. Nekdo tvrdi, ze na stari lituje jedne veci, ze nemel dite, ale ve skutecnosti, nemuze litovat protoze nevi co to je a to je jako kdyby jste litovali, ze jste nemeli toto a tamto a tak se to proste nikdy nedovite. Dite znamena mit 18 a vice let odpovednosti, vzdat se spanku, hobby atd... vzdate se kariery (matky) tedy ve vetsina pripade. Je na vas jaky typ zivota si zvolite. Kamaradka cestuje je ji 40, ma dum auto, a deti ji nechybi...maji se s manzelem stejne radi. Vzdy muzete jedno adoptovat...tisice deti nema domov a rodice...

Datum: 26.04.14 01:15

@sara - napiš co se ti stalo - tolik nešťastných výkřiků do zapomenutého příspěvku. Nechceš děti - tvá volba. Nebudu tě přesvědčovat, že i tví rodiče se omezovali, aby tě vypravili do života .. Nám odrostly dcery, půjčovali jsme si neteře, odrostly vnučky, půjčujeme si syna neteře - je nám s dětmi dobře, vzájemná láska ... Ty žij podle své vnitřní potřeby, citů a smířená.

Datum: 27.04.14 01:28

Vam dedo odrostly vnucky? to je krasny, dneska se uz moc lidi vnoucat nedozije, to blahopreju...takze vam je 80 nebo 90 a vite vubec jak ovladat pc? jdete s dobou! to je dobre, neni se ceho obavat. mnoho duchodcu se ve vasem veku pc boji...

dekuji za optani, me se nic nestalo, tedy nevim jak to myslite, neco zleho? budete jiste verici clovek, to je dobre. Tech je uz takovych lidi malo a nekdy je treba take treba myslet na ostatni...

vy jste prectl vsechny me komentare :) to je od Vas hezke...je pekne kdyz si zkusenosti mych znamych take nekdo precte.

Od: lida*
Datum: 02.06.14 12:01

Já už jsem důchodkyně a děti mi nikdy nechyběly. Od svých známých stále slyším naříkání, jak je děti využívají, pořád něco potřebují a když něco potřebují rodiče, tak nemají čas. Spoustě lidem děti utekly někam do ciziny, takže z nich také nic nemají. Když dnes sleduji ty nevychované spratky, tak si říkám, proč vůbec někdo přivádí na svět takové zmetky !

Od: bmbx®
Datum: 26.04.14 08:34

kariera, hobby, cestování, dům, auto jako protiargument mít potomka je snad zcela největší vrchol sobectví a egoismu

Datum: 26.04.14 09:59

sara. Ale, ale...copak to zase píšete za nesmysly. Rodiny s dětmi že jsou nešťastné z toho, že nemají na školné, na jídlo apod. Vždyť v jiném příspěvku naopak píšete, jak toto je pomíjivé a jak i tyto rodiny jsou šťastné. (viz vlákno Soudní exekuce z 19.04.04) Už si v té své hlavě udělejte jednou provždy jasno. Vaše rozporuplné odpovědi snad ovlivňuje postavení měsíce vůči slunci ten který den *smich*

Datum: 27.04.14 00:22

copak mi to zase pisete za nesmysly? ano, znam rodiny co jsou nestastne z toho ze nemaji na skolne do soukrome skolky, na jidlo atd. Ano, znam i rodiny co maji malo a nikdy by si nerekli ani o korunu a jsou naprosto spokojeni...To je pravda. Neni to muj nazor. Vzdy pisu o tom co znam, kdo me zrovna napadne a co jsem zazila. Ano, kazda rodina je jina. Mate pravdu, neni zadna rodina co muzete strcit do skatulky atd...Pokud se nekdo zepta na neco co mi pripomene, tak napisu vzdy priklad toho kdo ma k pripadu ci otazce nejblize.

Datum: 26.04.14 06:48

Profisat, od vaší otázky uběhly skoro 4 roky. Co je u vás nového? Máte stále stejný názor nebo jste ho změnila a změnil se vám i život? Bylo by zajímavé, vědět to. ;)

Datum: 02.07.14 00:12

Dovolím si tipnout, že už jedno nebo více dětiček má a tím pádem žije v takovém (šťastném) úprku, že už si ani nevzpomene, že někdy filozofoval o tom, že děti nechce . Zdravím, t.

Od: ivca*
Datum: 02.07.14 12:15

Je to škoda. Víš, vůbec nejde o majetek, ale mít dítě je fakt krásná věc. Já si ho musela adoptovat a i když se pak už jen stále bojíš, nikdy bych neměnila. Vím, že se někdy děti, někdy i rodiče nevyvedou, ale na to nesmíš myslet. Je to ale jen tvé rozhodnutí, třeba máš jiný smysl života a jsi šťastná. Nikdo ti nemůžeme do toho mluvit. Rozhodni se správně. Měj se.

Datum: 28.09.14 20:45

nesoudím,ale to,že se ptáte už značí,že si uvědomujete,že to asi není tak běžné.Zkuste si přečíst knížku Miluj svůj život,třaba pomůže urovnat myšlenky. Pozor není to knoha od svědků Jehovových,ale od uznávané Hay, Louise L. ; Světově proslulé autorky a lektorky

Od: tonenipodstatne*
Datum: 11.11.14 11:51

Také nechci děti,ale především z důvodu mé nemoci.

Datum: 21.11.14 17:08

Ahoj,

s manželem jsme pořád z nějakých důvodů děti odkládali tak dlouho, až jsme si uvědomili, že o dětech uvažujeme jen jako o určité "přítěži" o kterou v podstatě ani jeden nestojíme. Máme oba tolik jiných zálib a některé naštěstí společné, že nám děti nikdy nechyběly. Příští rok budeme slavit 25 let a máme super manželství. Nevěř tomu, že děti jsou "všechno". Kdykoliv mi někdo argumentuje slovy :"...a kdo se o tebe ve stáru postará?". Můžeš mít šest dětí a ve finále se o tebe nepostará ani jedno. Ale je to jen na Vás. Stejně jako dítě musí chtít oba, tak nechtít dítě musí taky oba.

Od: sputlok
Datum: 30.01.15 06:45

Co s myšlenkou, že nechci mít děti ! To se týká jak mužů, tak žen. Je třeba vycházet od "myšlenky" a na ní navazující pocity až k životnímu postoji " DĚTI NECHCI ". Velice těžko se jiným lidem tento stav mysli " nechci děti " vysvětluje, protože se jedná o silný pocit jakoby vnitřního naplnění - proč mít děti, když jsou pouze pro starost. Je třeba zdůraznit, že myšlenka " nechci děti " není v žádném případě navázána na materiální hodnoty nebo dokonce , že dotyčná,dotyčný nechce mít ve svém životě starosti ! Tak tomu vůbec není ! Doporučuji všem, co nechtějí děti, aby na veřejnosti jednali takto :

1) Do diskuzí na téma mít či nemít děti se nepouštět a když vznikne, být pouze posluchačem ( stejně vašemu názoru a postoji nebude nikdo rozumnět )

2) Na přímou otázku mít či nemít děti odpovědět takto " Mít děti je dar a nemít děti je požehnání " to je můj názor ! A máte pro další debatu klid.

Datum: 19.03.15 23:16

Moc pěkné, Sputlok *palec*

Datum: 19.07.15 20:49

To je každého věc. Život je krátkej na to, aby jste se trápil jednou otázkou pořád dokola. Znám lidi, co nechtěli mít a mají a nejsou nešťastní, znám i takové, co chtěli mít a také nejsou nešťastní. Nevíme ani co se stane zejtra, takže nemá cenu řešit tyhle věci dopředu, to je jako řešit jakou barvu bude mát moje rakev. Lidí je jak nasráno, když vy dva nebudete mít děti, tak se zeměkoule stejně nevylidní.

Datum: 22.09.15 07:30

Věř,že s postupujícím věkem změníš rychle názor a zjistíš, že ti něco nebo spíše někdo chybí...Vidím tyto případy dost často kolem sebe a nejnázornější je můj synovec.Ještě v tvém věku úplně stejné názory a vize budoucnosti (jeho partnerka to samé) a najednou za 4-5 let se to zcela změnilo a nyní je z vlastního syna doslova "hotový" a nic důležitějšího, než dítě není.Já vím, s dětmi jsou celý život starosti, ale dost často i neopakovatelné radosti a bez těch dětí ten život je takový fádní a neúplný. A uvidíš, že ve stáří ti bude někdo chybět a samota (teď se ti to zcela nezdá) je zlá...

Od: wraith9
Datum: 22.09.15 08:52

Nejspíš si to profisat už nepřečteš, ale reaguji na tvůj příspěvel z 04.08.10 10:45

A zavést povinnou sterilizaci pro osoby, které nejsou bohaté bys nechtěl?

Od: nikc®
Datum: 22.09.15 09:22

Taky děti už nechci. Rodiče se se mnou vůbec nemazlili. Byla jsem nechtěná. A nesnáším, když mi známí říkají, že i sama bych mohla mít dítě. Zkrátka za každou cenu, že mám mít. Ale kdo by ho živil? A jak chodit do práce? Práce moc není. A kdybych narazila na vhodného muže, měla bych strach, že se z něj po čase vyklube to, co z mého otce. Úchylák, parazit, kterého se těžko zbavujete. Máma je s ním už přes 40 let. Není to chlap, ale houba. Ani na sex není. Takoví muži jsou největší tyrani - jsem četla dokonce na stránkách o psychopatech a mohu to jen potvrdit. Žádnou radost jsme s ním nezažili. Jenom utrpení a strach každý den. Děkuji nemám chuť ani na chlapa, natož na děti. Nechci dopadnout jako matka a mít dítě, které později bude lítat po různých psychoterapiích. Je to hodně drahé dnes. Hezký den.

Od: vulibrada
Datum: 02.10.15 10:37

Je zajímavé že takovou otázku si nepokládá žádný cigán ani jiná národnost jižního původu. Nemít děti považují za katastrofu (no kde by jinak dostali tolik přídavků a příspěvů na péči na ty děti). Pro cigána je mít postižené dítě darem z nebes, protože na postiženýho chudáka dostane vyšší příspěvky a navíc takovej má už od narození jistotu že nebude muset nikdy pracovat a od gádžů bude až do smrti sosat prachy.. a když není tak postiženej aby mohl mít už v patnácit další vrh dalších postižených dětí. Je to smutný když ti co děti mít mají a můžou si je dovolit je z "rozumových důvodů odmítají" a ti kterých je již mnoho a užiteční moc nejsou ty děti vyrábí jak na běžícím páse bez jakýchkoliv starostí o jejich budoucnost.

Datum: 02.10.15 11:07

- lidi mají děti především pro svoje potěšení a k naplnění svého smyslu života a myslím, že nikoli jako povinnost !

Proč byste měli mít děti, když je nechcete? - a samota ve stáří? - sám můžete být i s houfem dětí - a v horších případech Vás můžou ještě využívat, okrádat, nebo i zabít ! A není málo seniorů, kteří se kvůli svým dětem zadlužili a na stará kolena jenom živoří.

Nikdy jsem ani trochu nezalitovala, že nemám děti, ani jsem po nich nikdy netoužila. Ostatně lidstvo by mělo svoje rozmnožování spíše redukovat, nežli podporovat - v současné době je nejlépe vidět, k čemu přelidnění Země vede !

Datum: 02.12.15 17:20

Zdravím,

a v tomto se lišíme od zvířátek - svobodnou volbou ! dokážeme svoje instinkty transformovat..

Bohužel ve světě je nejčastější případ, že lidé nemají na to se o děti postarat a přesto se množí jako králícI...

a díky za lidi, kteří používají rozum i cit a raději dítě na svět nepřivedou než , aby byli oni a dítě nešťastní !

R.

Datum: 31.03.16 16:53

Co chceš řešit a měnit názor? Je svobodnou volbou každého člověka děti mít nebo ne.Pokud partnerka říká NE,ty také - co řešíš? Pořizovat si děti kvůli tomu,abys na stáří někoho měl a někomu odkázal peníze? Mít můžeš další příbuzné,peníze si užiješ sám...jste dosti staří na rozhodnutí.

Datum: 03.07.16 13:45

Ahoj,

bude mi 30, jsem ženská a po dětech též netoužím. Často se v okolí setkávám spíš s nepochopením a někdy i opovržením či pohrdáním, jako kdyby to u ženy byla povinnost. Důvodů, proč děti nechci je více. Naši se rozvedli, vyrůstala jsem poté bez otce, který se nestaral, nejevil zájem. Párkrát jsem v životě chlapovi blbě naletěla. Ve mně to nechalo dojem, že nikomu se nedá věřit. Je to věc, se kterou jsem chodila i k psycholožce, ale lidem nedůvěřuji a nikdy asi nebudu věřit nikomu tolik, abych s ním dítě měla. Zažila jsem dobu, kdy jsme opravdu neměli pomalu co do pusy a nikdy víc to zažít nechci. Já vím, že se dítě nedá přepočítávat na peníze a že se říká, že dětská láska vše vrátí... Ale pro mě je představa toho, že bych zůstala s dítětem sama neúnosná. Nepotřebuji mermomocí dělat kariéru, klidně bych dělala "horší" práci, abych se věnovala rodině. Ale když žena zůstne s děckem sama, tak pořádně nemůže ani do té práce - může dělat jen od do, aby zvládla školku, školu... Nemůže dělat přesčas, vycestovat pracovně, dítě marodí, tak je třeba se o něj starat. Nemyslím že dítě musí mít všechno, ale nechci být v situaci kdy budu převracet 500,- a přemýšlet jestli koupím bundičku nebo kalhoty, protože na oboje nemám.

Ale nemám to jen rozumově, prostě necítím žádné nutkání dítě mít. Zvládla bych se postarat - uvařit, přebalit, ... ale necítím, že to chci. Prostě to tak mám. Partner má dítě z předchozího vztahu, vycházím s ním dobře, ale vyloženě na přátelské úrovni. S mým postojem je (snad) smířený. Spíš jsem uvažovala, pokud bych byla ekonomicky stabilní a bylo to možné, že bych do budoucna vzala dítě do pěst. péče. Nějaké starší, kterému prostě nebyla dána šance od života, pokusit se mu umožnit vzdělání a slušný život. Ale třeba jsem jen idealista, to nevím

Od: lucy86
Datum: 21.07.16 22:47

Osobně si myslím, že argumenty typu je dobré mít děti, předat jim ze sebe to dobré, mít někoho na stará kolena, kdo se o mě postará atd. Někdy to může platit, někdy se jedná o snůšku nesmyslů. Předat to dobré - jak? S genetikou zatím nikdo čarovat neumí. Hodní lidé vychovají s prominutím "hajzla", vzdělancům se může narodit dítě s nízkým IQ. Mít někoho na stará kolena? Jakpak by tohle mohlo platit? Byť dáte dítěti tu nejlepší výchovu dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, nikdo vám nikdy nezaručí, jak se k vám bude v jeho dospělosti chovat a zda se s vámi bude vůbec bavit. Za zkušenosti vím, že vztahy s cizími lidmi mnohdy fungují lépe než ty rodinné. Je to logické - rodinu si nevybíráme, kdežto známé a přátele ano. Nejde o to mít dítě ve smyslu porodit ho, nějak se snažit ho vychovat, materiálně i duševně zabezpečit - to v podstatě dokáže kde kdo. Spíše nalézt v sobě ten vnitřní pocit, že tohle je skutečně to co v životě chci. A nenechat se strhnout obecně zažitými dogmaty. že žena prostě mít dítě má a v horším případě musí. Ony ty argumenty proč děti mít (a že jich není málo) občas skončí na misce vah s těmi, proč je nemít (a že jich není málo) tak nějak uprostřed. A pak si vyberte. Nestavím se k tomu jednoznačně pozitivně ani negastivně. A co mě vlastně tlačí do toho o tom ve 30 přemýšlet... A už jsme zase u zažitých pořádků. Žena k plotně a dětem. Další zajímavý názor - člověk, co nechce děti, je sobec a lenoch. Vážně? A co člověk, co děti mermomocí chce - není to spíš pan jajánek egoista, který má sám sebe tak rád, že se chce rozmnožovat? A teď se zamysleme :D

Datum: 21.07.16 23:09

lucy86 - *palec*

doplněno 21.07.16 23:46:

deti -

no - a co by se stalo tak strašnýho? - asi nic, ne?

Od: deti
Datum: 21.07.16 23:12

Problém by neměl, kdyby se stejně zachoval jeho otec.

Datum: 26.10.16 11:12

Bože, to jsou odpovědi. Tady je vidět, že si lidi pořizují děti hlavně na hraní. Tedy aby se ve stáří nenudili a aby nebyli sami. Extra na takové rodiče se jejich děti buď vyserou úderem 18 roku úplně a nebo na nich naopak parazitují až do smrti. To jsou ty babky, co mají v pětašedesáti dvě zamestnání, aby mohli za synáčka gamblera platit dluhy, protože on je nešťastnej, protože ho ta mrcha opustila (rozuměj nevidí v něm smysl života, jako vidím já) ... Brrr, radši utrejch.

Pokud nechcete děti, protože jste natolik sami k sobě upřímní, že si to dokážete přiznat, tak pro společnost uděláte nejvíc už tím, že nebudete rozšiřovat okruh těchto polobohů, kteří přišli na svět, aby jejich rodiče nebyli na staří sami a aby měli komu předat to největší životní štěstí, a to nahamtaný majetek, který nikdy nikomu radost neudělal a bude pro jejich polobohy leda tak vstupenkou do pekla.

Datum: 26.10.16 17:11

Packo, vy jste musel mít ale hnusné dětství! A ošklivé příbuzné, když si toto myslíte. Lituji vás! *sok*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.