Současná politická situace

Od: Datum: 27.06.13 17:27 odpovědí: 98 změna: 01.07.13 23:30
avatar

Můžu mít dotaz k současné politické situaci a vládní krizi? Děkuji - snad mne nevymažete.

Jak je možné, že se současná vládní garnitura, která přivedla naši zemi ke krizi a mezinárodní ostudě, stále odvolává na mandát, daný jim občany v řádných volbách (asi před 4 lety - nevím už přesně) . Tenkrát jsem volila ČSSD (která měla, pokud se nemýlím většinu ) - ale přesto vládla ODS a TOP 09.

Teď se tato vláda stále odvolává na mandát, vzešlý z minulých voleb, ačkoliv věřím, že většina z nás tuto zkorumpovanou a kariéristickou s prominutím "sebranku" NEVOLILA!.

Co s tím může normální občan dělat? - Koho máme tedy v následujících volbách volit (a do voleb jít chci) - aby se k moci nedostala opět ODS a TOP 09? Současné vládní "hrátky" mi připadají jako s prominutím "šaškárna" - ale toto předvádí vláda po celé dosavadní volební období - pořád se jenom hádají o "koryta" - a pokud vydají nějaký zákon - tak je to blbost a musí se inovovat.

Nechápu, proč v současné tendenčně zaměřené "protikomunistické hysterii" nikdo nebere v úvahu, že "komunismus" 50-tých let byl ruský diktát "hitlera" Stalina. Proč už nikdo nebere v úvahu Dubčekovy ideje 60-tých let. Nemohli bychom to znovu uvážit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.06.13 17:35
avatar

Tak v následujících volbách budem všichni volit levici, která je čistá jak lilie. Nebo snad věříte tomu, že se nástupem levice něco změní? Pokud vím, tak pan Rath byl levičák a jak dopadl. Tímto se nezastávám současné vlády, ale nedělám si iluze o možné levicové. Bude to to samé, ale v bleděmodrém, pardon v oranžovo-červeném. On není problém ve vládě, ale hlavně v LIDECH a to je to, co se nedaří změnit. My češi máme tendence všechno odrbávat, na všem vydělat a nehledět na ostatní a to se bohužel odráží v našich čelních politických orgánech.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.06.13 10:43
avatar

Tohle je velmi pěkně řečeno. Pravda pravdoucí. Je milé vidět, že se pořád najdou lidé, co nemají v hlavě naexkrementováno. *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fribble*
Datum: 27.06.13 17:53

Já myslím, že problém je jinde. Kdo koho volil a nevolil, kdo vyhrál a nevyhrál - stačí pár přeběhlíků, rozdaných trafik, případně opoziční smlova a jsme na tom zas stejně. Pár kosmetických úprav, aby se neřeklo a jede se dál. Žádnému státu nevládnou ti, které by lidi chtěli. Vládne kapitál - nadnárodní a celosvětový. A kdo ho má, rozhoduje nejen o válkách a letech do kosmu, ale přes své poskoky i o tom, kolik bude v ČR stát papír na WC (náklady, DPH ...).

Má to ale výhodu - rok od roku roste počet těch, na které můžeš nadávat. Není to nic platné, ale uleví se ti - hlavně jim nemaluj tykadla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.06.13 17:57
avatar

Jo jo, taky se nezastávám současné rádoby "pravicové" vlády, ale pokud si pamatuju, tak ČSSD tu před ní vládla 8 let. A co dokázala? Byla to naprosto stejná šaškárna, jako dneska. A dneska mají plnou hůsta řečí, jak by to dokázali vést lépe a radostněji. Proč to teda nepředvedli už tenkrát? Tím, že se budou střídat tyhle 2 povedené sebranky pořád dokola se nezmění vůbec nic. Jen o koryta jim jde všem, "napříč politickým spektrem". Na lidi s..ou všichni.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.06.13 18:03
avatar

Plně souhlasím a nejvíc mě štve, že ti kdo na současnou vládu nadávají tohle nevidí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jh*
Datum: 27.06.13 18:04

Výběr by mohl být takový. Vyřadit volební lístky stran, ktreé zasedaly v parlamentu od roku 1989 tkzv. strany zemských škůdců. Potom bych vyřadil náckovské a klerofašistické. A nad těmi co zbydou bych zauvažoval nad programem. Ale měla li by mít parlamentní demokracie jako soutěž politických stran smysl. Musela by vzniknout autentická levicová strana, autentická pravicová strana. Muselo by být uzákoněno referendum a odvolatelnost politiků jejich voliči a musela by být nastolena kontrola politiků voliči. Politiky si najímáme na službu, ne aby oni se stavěli do pozice našich bohů. Ale možná nazrál čas pro harmonické řízení státu viz.http://harmonie111.webnode.cz/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 27.06.13 18:07
avatar

"culdo", *sok* - :D - *modla* - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.06.13 18:41
avatar

Culdo,

"tenkrát jsem volila ČSSD (která měla, pokud se nemýlím většinu ) - ale přesto vládla ODS a TOP 09." ČSSD volby sice vyhrála, ale nebyla schopna sestavit většinu.

"Co s tím může normální občan dělat?" pokud seženete více normálních (co to je normální, ostatní jsou nenormální?) voličů, aby Vámi zvolená strana vyhrála a mohla sestavit většinu, pak bude vládnout ona a sama. Pokud ale nezíská většinu, musí si vzít k sobě někoho a ustoupit ze svých nároků. Pokud ani to nezvládne, bude muset ponenechat vládnutí těm co budou mít většinu. Je to tak správně demokratické?

přeji každému krásných 14 dní beze mne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 27.06.13 19:46

milancukrar:

demokratické se to stává až při hodně vysoké volební účasti, jinak je to o ničem. Myslím že změna volebního zákona by byla na místě ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pochybovac
Datum: 27.06.13 21:50

Jaká změna volebního zákona zvedne volební účast?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 27.06.13 22:05
avatar

Pochybovači: třeba snížení 5% hranice pro vstup do sněmovny na 3%.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pochybovac
Datum: 28.06.13 06:56

Obávám se, že ti co k volbám nechodí, takovou změnu ani nepostřehnou

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.06.13 07:27
avatar

A co se tím změní? bude tam jen větší počet menších stran, které stejně nic ovlivniní. Akorát se zvětší už tak dost velký zmatek.

doplněno 28.06.13 07:28:

...nic NEovlivní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.06.13 19:53
avatar

Pěknou dovolenou (jedete-li někam)!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.06.13 19:54
avatar

Díky. Rasošky

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radarbrdz
Datum: 27.06.13 21:22

Já bych se podíval i vedle po Evropě v ostatních zemích co se děje. Pokud jsme v EU a máme otevřenou ekonomiku, tak se obávám, že z ČR izolovanou oázu klidu nevybudujeme. Ani volbou komunistů. Ve srovnatelných zemích, Polsku a na Slovensku taky dřou bídu s nouzí.

V prvé řadě by to chtělo kvalitní zákony např. jako mají v Německu. Takhle jen občan čte v novinách jak bují korupce a plýtvání. Nějaký samoočistný proces moc nefunguje a úředníci si dělají co chtějí.

Typický příklad: vystoupení v TV Marek Benda z ODS, jak hájí, že přidělení místa kamarádovi na pozici ve státní správě, bez výběrového řízení, že to opravdu, ale opravdu není korupce...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 27.06.13 22:25
avatar

To je právě to co já nechápu.*nevi*

Proč naši takzvaní zákonodárci (já bych je spíš pojmenoval zákonoberci) nepoužijou zákony který ve většině zemí v evropě fungujou a nepřepíšou je na naše místní podmínky. Jenomže voni radši budou kafrat kecy vo tom že sme specifická země a že by to u nás nefachčilo.*stop*

To je podobný jako když se pantátoj Zemanoj zachtělo že nebude jmenovat pana Putnu profesorem a najednou že president nebude jmenovat profesory ale že to bude dělat ministr učení. Nebo obráceně, teď když president udělal něco co se posrancům nelíbí a hned by chtěli měnit ústavu. Prostě pakárna. *zed*

Když slyším mluvit lžidoktora z Plzně, Bendu tak kdybych ho potkal na ulici tak bych ho asi sfackoval. *bum**bum*

doplněno 27.06.13 22:25:

Nééé asi ale určitě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.06.13 23:55

To tady jako vždy nevyřešíme, mne spíš zajímá jiná otázka k zamyšlení - náhled veřejnoprávní televize ...! , která od samého začátku, jak se mi zdá, straní Nečasovo vládě a to doopravdy pořád a komplet téměř všichni. Všimněme si, jak jsou schopni rozebírat nic neříkající témata a problém Nečasovo vlády jako by už tady snad ani nebyl. Myslím, že tady je jádro pudla, Česká televize je - jak sem mi zdá, zcela od samého začátku proti panu Zemanovi - prvnímu prezidentovi, který byl zvolen hlasem lidu. A to , jak se zdá, vadí i ČT. Pokud si tento můj příspěvek přečte i třeba pan prezident ( i když zcela určitě ne), dal by mi za pravdu. Jen si všichni vzpomeňte, jak třeba Václav Moravec bledl a blekotal v přímém přenosu, když Zeman už jasně vyhrával, do té doby se to u něj téměř nikdy nestalo. Vzpomeňme jak útočil na pana prezidenta v předvolebních diskuzích s panem knížetem, myslím že jednou učebnice toto zachytí, jo jo Vašku, hodně lidí to vidí a sledují...Současná vláda s veřejnoprávním mediem tady asi rozehráli tvrdou hru, ČT naoko se snaží jakoby chovat nestraně, ale asi není to pravda. Pochopitelně se to netýká jen ČT, ale i dalších medií, které převážně jsou v ovlivnění cizích státních majitelů. No a můj tip na závěr - v porovnáním s minulými volbami dostane procentuálně nejvíce hlasů : Komunistická strana Čech a Moravy. Předseda této strany pan Vojtěch Filip vystupuje velice důvěryhodně, spořádaně, klidně a přesvědčivě a to s jasným rozdílem od ostatních politiků. Jedná se o můj tip i názor, tak klidněte řekněte svůj tip, kritizovat mne nemusíte.

doplněno 28.06.13 06:44:

Amadeus - a co takhle tip? Nechtěl by jste si tipnout? Tak se přece nebojte a odhalte jen svůj názor! Neskrývejte se pořád za jedno a to samé, jak ty naše špičky.

doplněno 30.06.13 15:35:

Dnešní "otázky Václava moravce" - no jako bych to neříkal, Venca Moravců se naváží do Zemana pořád, teď má holt smůlu nový náš premier pan Rusnok, moravec to nemůže rozdejchat, jediným jeho kriteriem jsou slova koaliční smečky, že "stojednička" musí platit, jinak je to porušení ústavy. Samostatnou kapitolou je chování pana "Žalouska", který, kdyby mohl, nechal by celou levici a levicově smýšlející nahnat snad do cel a pustit na ně nějaký ten oný ... Znal jsem jednoho, který jako by Žalouskovi z oka vypadl, byl falešnej jak pětka a když byl naštvanej a mluvil a svých protivnících, klepala se mu brada zlostí jako Žalouskovi. Jo Žalousku, Žalousku - ať chceš nebo nechceš, Den spravedlnosti se blíží ..., pro tvojí potěchu to bude znamenat, že možná tento den bude Státním svátkem v ČR. Co bude s tebou, to však nevím ... Láska má pravdu.

Škoda že někteří z nás nenapíší, koho budou volit. Docela by to zajímalo každého, jak jsme na tom. Já to už psal . Třeba by to mohl napsat i putna (pt)...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.06.13 03:27

Vaše vidění budoucnosti mě velice děsí. To abych už začal pomalu zapalovat barák, aby tu po mě pro komunisty nic nezůstalo až se prostřílím za hranice. Naštěstí nejsem takový pesimista.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.06.13 08:50
avatar

Tak on i tvůj názor je neobjektivní, když si zarytým fanouškem Zemana a jemu podobných. No já osobně doufám, že soudruh Filip zůstane jen a jen předsedou KSČ a nic víc. Tož asi tak.

doplněno 28.06.13 09:41:

bmbx: já se tady nepřu o objektivnosti medií, stejně všechna media překrucují fakta. Já mám obavu, že se nemáme šanci dostat z těch sra*ek ve kterých jsme, protože všem politikům jde jen o koryta o nic víc. Viz Sobotkův boj o předčasné volby a Zemanovo dosazování kamarádů na vysoké posty. A těm, kteří si myslí, že se budeme mít za vlády ČSSD líp, se opravdu divím. Vždyť se nic nezmění.

doplněno 28.06.13 09:43:

a ještě jsem zapomněl na Kalouska, jak kritizuje zásah protikorupční policie. Oni si všichni myslí, jak jsou nedotknutelní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 28.06.13 09:02

ohneta:

objektivní nebo neobjektivní.

na vlasní oči jsem vloni na Václavském náměstí viděl demonstraci, polovina náměstí plná, vystoupil tam jeden Islanďan a vyprávěl jak to bylo u nich. V TV ani slovo, skončilo to po 22 hodině u české televize, kde se organizátoři dožadovali toho aby bylo něco odvysíláno. Asi tak kolem půlnoci se objevila v televizi krátká informace o pár desítkách lidí *smich*.

To je nestranné zpravodajství?

A to by se dalo najít víc věcí, oblbujou vás až to hezké není. Je to stejné jako před 89´, jenže zásadní rozdíl je, že tehdy jim mnoho lidí nevěřilo a věděli jak si to přebrat, dnes si mnoho lidí myslí že se jim věřit dá a v tom je to nebezpečnější.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 28.06.13 16:44

Občas kouknu na zpavodajství ČT a divím se jak Ti moderátoři jsou doslova schvácení z toho co to ten Zeman provedl. No a pak dávají aspoň velký prostor Němcové, Bendovi, Polčákovi, Gazdíkovi a dalším, aby se aspoň na obrazovce TV vybrečeli.. To je asi to vyvážené zpravodajství.

Kalousek ani tak moc nevystupuje. Asi to ještě nerozdejchal.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.06.13 03:31

Současní komunisté se hlásí právě k tomu nejhoršímu, co se zde v minulosti dělo a i kdyby ne, už samotná idea komunismu je zvrácená! Co má dělat normální občan? Pokud se nechystáte spustit revoluci se zbraní v ruce, pak jděte k volbám a vyberte někoho, kdo si ještě neušpinil ruce. Stranu, která nemá na kandidátce lotry a kmotry. Prostě novou stranu. Pár jich je, určitě si vyberete. Jen už přestaňte slepě hlasovat pro "menší zlo".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kacabak
Datum: 28.06.13 06:02

madeus:

Na komunistické idei není nic zvráceného, jen musí přijít přirozenou cestou a taky příjde až kapitalismus nebude vědět kudy kam a ta doba už se blíží. Kapitalismus, který je založen jen na prachách je zvrácený, vždyť se podívej co to dělá s lidmi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.06.13 07:51

idee obecně nemusí být zvrácené, ale to co je zvrátí je pak jejich výklad jednotlivci. Pocitu moci neodolá ani kapitalista, ani komunista ani duchovní vůdce. Nakonec všichni ve jménu té idee se snaží ovládnout dav pro své vlastní blaho.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.06.13 08:08
avatar

Culda se ptala na něco jiného...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 28.06.13 08:36

Ptala, ale tohle vlákno má název volná diskuze ;)

Dokud měřítkem úspěchu budou jenom a jenom peníze, tak se to nikam k dobrému nepohne, protože peníze nelze získat jen tím, že je člověk opravdu úspěšný, ale i tím že je "svině", vykořisťuje, okrádá, podvádí...

Samozřejmě i to lze vysvětlovat jako úspěch, když je v tom dobrý a nikdo mu na to nepříjde *haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.06.13 14:51
avatar

Pro "milancukrar"

ne, ne, Milane, všechny názory mne zaujaly a děkuju za ně.

Myslím, že jsem se už rozhodla - konečně po prvé v životě - a hlavně svobodně - budu volit komunisty.

Myslím, že to pro nás horší už být nemůže, snad jenom pro rozkradače, zkorumpovance, kariéristy a žvanily. A pokud se naše očekávání nenaplní - tak se holt nenaplní - děje se to už přes 20 let -taky jsem tenkrát cinkala klíčema! - a snila o demokracii a budoucím blahobytu, pokud si na čas "utáhneme opasky".

Všichni jsme tenkrát byli nadšení - ale teď se divíte, že lidé nechodí k volbám?! - co a proč mají volit? - opasky si utahujeme pořád, ale politici se válejí v miliardách a naše země je nenávratně "prošustrovaná". Tak ahoj a ještě jednou děkuju za odpovědi. Marcela.

Datum: 28.06.13 15:00

je třeba si uvědomit že nam vladnou komunisti převlečení... myslíte si že by bylo líp? já o tom silně pochybuju.. to není o straně ale spíš o lidech.. těžko vybrat...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.06.13 15:01
avatar

Marcelko, zdravím Vás,

jsem rád, že jste rohodnuta. Takových je vždy o volbách hodně. Přeji všem, aby zvítězili ti jejich strany.

"konečně po prvé v životě - a hlavně svobodně - budu volit komunisty" přeji Vám aby to nebylo naposledy svobodně, jako v minulosti.

"politici se válejí v miliardách" mýlíte se, politici nikoliv, ale ti co jim obletují kolem...

"naše země je nenávratně "prošustrovaná" to se říkalo vždycky za všech vlád...

"snila o demokracii a budoucím blahobytu," pokud si myslíte že komunisti budou hájit demokracii a blahobyt, ano, rozhodla jste se správně

Přeji krásné dny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.06.13 15:21
avatar

Milane, moc děkuju za pozdrav a odpověď a přeju hezkou a příjemnou dovolenou - doufám, že Vám nebude pršet. Marcela.

Od: bmbx®
Datum: 28.06.13 17:36

milancukrar:

jste postižen slepotou a hluchotou a ...

jo, že je země prošustrovaná se říkalo možná za všech vlád, ale dřív jsme neměli tak velký dluh, fungovalo mnoho fabrik které zaměstnávaly a vyvážely a na závěr i to málo co zbylo budem desítky let rvát do chřtánu církvím *bzum*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pochybovac
Datum: 28.06.13 20:27

... zato vy jste seděl s Kojzarem v jedné lavici

"neměli jsme dluh" ... ale měli, obrovský, vnitřní ale ten se nevyčísloval

"fungovalo mnoho fabrik" ... z nich spousta produkovala zbytečné, zastaralé, nebo výrobně neefektivní výrobky

"zaměstnávaly" ... moře nefachčenků s nízkou produktivitou, ale hlavněže byla 100%ní zaměstnanost

"vyvážely" ... zhusta za "spasíbo" do spřátelených nebo rozvojových zemí

atakdále, ale to je furt dokola, bmbx zakontruje nějakou bolševickou odpovědí zakončenou přitrouble se smějícím smajlíkem

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 28.06.13 20:39

Kdo má v hlavě alespoň malou nervovou uzlinu, tak ví, že je lepší vyvážet alespoň někam než nikam *bzum*

Nízká produktivita je lepší než žádná, byly nizké platy takže se to vyrovnalo.

Sklářství, textilní průmysl, atd... byl věhlasný i ve vypělých západních zemích.

pochybovač, zde je vidět, že kanadští psychologové asi mají pravdu, že pravicově smýšlející jedinci se vyznačují nízkým IQ :D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lll*
Datum: 28.06.13 20:45

"bojlery" to jistí... :D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 28.06.13 20:53

Mně se děsně líbí jak většinou těm největším Idiotům přijde k smíchu něčí přeřeknutí. Asi je to tím, že sami se na nic jiného nezmohou. A je to jedno zda se někdo přeřekl tenkrát, nebo dnes. Jedni Idioti vymřou, druzí se zase zrodí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lll*
Datum: 28.06.13 20:58

Milouši? :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 28.06.13 21:01

Přečti si poslední větu ve spodním příspěvku. Platí to "žádné"

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lll*
Datum: 28.06.13 21:11

Když slepý vede slepého, oba do jámy spadnou... :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.06.13 07:17
avatar

"...těm největším Idiotům přijde k smíchu něčí přeřeknutí..."

Tak to tenkrát bylo v republice 95 % idiotů :D. Smáli se skoro všichni. Ono to nebylo jen jedno přeřeknutí. Pokud si ten proslov nepamatujete, určitě ho na Netu někde najděte. Stojí to za to.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 29.06.13 07:55

magdon:

tak to není, tehdy jsme se opravdu všichni smáli a nechápali opravdu ukázkově nízkou úroveň celého proslovu, ale z dnešního pohledu už to tak legrační není, za těch 23 let jsme asi neslyšeli moc přeřeknutí, ale podobně hloupých blábolů je slyšet od našich politiků dost často a takový projev ministra zahraničí taky stojí za to, ještě kdyby byl prezidentem to by bylo legrace *haha*

Takže tak si chápu jirbarovo vyjádření.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pochybovac
Datum: 28.06.13 20:56

lépe než vyvážet někam bez efektu je přemýšlet a vymyslet kam vyvážet s efektem

lepší než nízká je vysoká produktivita

pár výkladních skříní socialismu ten zbytek nevytrhlo

a je lépe mít nízké IQ než žádné

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 28.06.13 21:36

pochybovač:

je lepší mít nízké než žádné, ale pro ty co jej mají nízké to musímn napsat celé *haha*

pravicově smýšlející jedinci jej mají nížší než ti levicový, myslel jsem, že to tak trochu vyplývá, zapoměl jsem že pro ty s tím nižším se to musí napsat polopaticky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pochybovac
Datum: 29.06.13 10:57

... ještě pobavilo, že jsi pro tu úžasnou informaci musel až do Kanady

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.06.13 13:52
avatar

Nepatrný problém v té poslední větě vidím v tom, že nemít žádné IQ je nesmysl. I kdyby měl někdo nulové IQ, nějaké má.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.06.13 22:14
avatar

Takže je lepší vyvážet někam a nedostat za to zaplaceno? Tak se to přece za dob SSSR dělo ne?

P.S. kanadští psychologové budou nejspíš levičáci. Určitě taky urážejí ostatní jak ti naši

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.06.13 11:12
avatar

"...že kanadští psychologové asi mají pravdu, že pravicově smýšlející jedinci se vyznačují...

Otázka je, jestli se kanadští psychologové vůbec někdy potkali s opravdu levicově smýšlejícím jedincem *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 29.06.13 12:06

Znáte to o té potrefené huse? Nějak se vás to dotklo *haha*

http://www.national-geographi…rdi-to-kanadska-studie-10944/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pochybovac
Datum: 29.06.13 12:31

Tož jestli ti výsledek tej anállízy dělá dobře u přirození, my to zpochybňovat nebudeme, ať ti nepokazíme krásný víkend.

I když já osobně si troufám poznat blbce jen podle toho co říká a nepotřebuji k tomu tým "vědců" tvořících výzkumné zprávy pro populární rubriky ajdnesu nebo seznamu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 29.06.13 12:44

Je mi to srdečně jedno, jen mne pobavilo jak se toho někdo chytil a kdo místo idnes říká ajdnes, tak to taky o něčem vypovídá :D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pochybovac
Datum: 29.06.13 13:17

úplně jedno ti to není, jinak bys ten skvost (už poněkolikáté) tady významně neprezentoval

Já mám pochopení, že levičáci potřebují pro klid duše podobná šidítka. Výsledky levicových experimentů těch údajně inteligentnějších lídrů v dějinách lidstava totiž mluví samy za sebe.

P.S.: já teda nevím, ale když někdo řekne ajdnes místo idnes vypovídá jen o tom, že to tak zrovna říká. :) Netroufl bych si na základě toho dělat nějaké závěry. To je možná výsadou jenom těch s vyšším IQ.

Čus

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 29.06.13 19:33

Pochybovači: Jsi typický internetový pravicový Troll. Spousta tvrzení, nebo keců bez argumentů. Jediné co z tebe padá jsou tvrzení, o čem jsi ty(špatně) přesvědčen. Nemáš pravdu, a je jedno jestli jsi si toho vědom nebo ne. Dokaž fakty, např své tvrzení o vnitřním dluhu. Že byl větší, než je dnes. když se Ti to povede, omluvím se Ti za své tvrzení o Trollovi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 29.06.13 20:31
avatar

To je k nevíře, ti, co tvrdí, jak mají vysoké IQ, jen druhým s opačným názorem nadávají do všeho možného, jsou hrubí a sprostí až běda, že vás vy hrubiáni není hanba. Vezměte si příklad z "kartagince" a "milanacukrára", ti jsou vždy a za všech okolnosti slušní. Marně se neříká: "Kde končí intelekt, začíná hrubost". Tak si to laskavě přeberte do svých hlaviček. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 29.06.13 20:53

pt: *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 30.06.13 13:37
avatar

"bmx" a Vám podobní, kteří se jen umíte pošklebovat a druhým nadávat, to je vizitka vašich rodičů, že nevíte co je slušnost. Takoví, budou vždy plácat jen sobě rovným, pošklebovačům. Co se dá dělat, někdo má z ostudy kabát a slušnost by nejraději zadupal do země. Myslím, že už jste tady spoustě lidem otrávili atmosféru vaší hrubostí a pošklebováním a proto sem nechodí, nebo jen málo a sporadicky. Vy si nikdy neveme příklad ze zdejších slušných lidí, to je pro vás laťka moc vysoko, vy raději podlezete. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pochybovac
Datum: 29.06.13 21:44

Pokud kecám já, tak čím jsou pak výplody bmbx a jemu podobných? On se tady vytrvale snaží podsouvat, jaký byl socialismus ráj na zemi ale má smůlu, protože někteří si to ještě dobře pamatujeme a nechceme ani v tom současném bordelu zapomenout. Co chcete dokazovat? Že jsme před 2.sv. válkou patřili do první desítky nejvyspělejších zemí? A v roce 1989 s bídou kolem 50.? Jak sám v památném článku v Technickém magazínu v srpnu 89 napsal i váš guru Zeman. Vnitřní dluh? Ten vybublal v zastaralém technickém vybavení ukradených (znárodněných) továren. Zaostávání v technickém pokroku díky embargu na imperialistické informace. Uran za pakatel, vývoz do socialistického bloku za překroucené ceny nebo prostě na dluh. Dluh SSSR ve výši 4mld USD Zaostávání ve vzdělávání (opět odkazuji na článek Zemana). O morálním marasmu, ze kterého vyrostla skupina chamtivců, co vám dnes nejvíc leží v žaludku ani nemluvím.

Vše dohledatelné na netu nebo i v projevech tehdejších papalášů v archivu poslanecké sněmovny

A komu se to nechce hledat, stačí jednoduchá úvaha: jak je možné, že v okolních státech, kde po válce vládl ten hnusný kapitalismus, jsou hospodářsky, technicky, vzděláním i politickou kulturou mnohem dál, než my po létech budování rajského socialismu?

O omluvu nestojím. Mě urážky od vám podobných lidí nechávají v klidu. Ale nenechává mě v klidu matení lidí, kteří tu dobu nezažili.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 29.06.13 21:58

pochybovac:

kdy a jak jsem se zmínil, že to byl ráj? Kde jsem někoho urazil?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pochabovac
Datum: 30.06.13 13:28

ten ráj je samozřejmě nadsázka :). Ale občas sleduji tvé vzpomínky na minulost a z vypichování výdobytků socialismu jako třeba právo na práci jsem usoudil tvou zálibu v letech minulých. Ale možná jsem to špatně vyhodnotil. Kanaďané by ti vysvětlili proč

Ty urážky šly od zabu, tvoje příspěvky mají ještě jakousi noblesu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 29.06.13 23:05

Pochybovači pochybuji, že ty jsi v klidu. Není horší ani socialista ani kapitalista. Nejhoší je FANATIK. A z tebe to přímo číší. Asi patříš mezi ty co současnou situaci nemohou rozdejchat.

No Nečas už měšl na čase a doufám že i Gazdík dogazduje. A že ten Tluchoř dávno smrděl jako tchoř, to snad muselo být jasné skoro každému.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pochabovac
Datum: 30.06.13 13:37

Nemůžu se oprřít o zahraniční studii ale sám jsem vypozoroval, že vy levičáci máte hluboce zakořeněné heslo Kdo nejde s námi jde proti nám, nebo co není bílé je černé. To že odmítám adorovat socialistický režim neznamená, že jsem spokojený s tím, kam se to v posledních 20letech dostalo. Máš pravdu, že to nemůžu rozdýchat. Že skupina nenažranců u nás totálně zdiskreditovala pravicovou politiku, kterou ve skutečnosti nikdy plně neuvedli do praxe. Cesta k normálu bude ještě hodně dlouhá a já doufám, že bez odboček ke komunistickým experimentům.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 30.06.13 23:52

Tos teda objevil Ameriku. Vůbec něco takového může existovat. Pravičák a nenažranec. To snad ani není možné, že by dělali něco jiného než káží.

A to ještě nedorostli takový Vatikán. Ti nejvíc káží o morálce a žití ve skromnosti a chudobě. No a skutečnost. Pomalu každý druhý farář pedofil což se tutlá co to jde. No a teď zase řeší kdo v jejich bance zašantročil ty miliony. Asi si takhle máme představovat tu chudobu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 30.06.13 13:39
avatar

Ano, nejhorší je Fanatik, a "kdo to říká ten to je, na toho to pasuje". /pravdivé přísloví/ - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 30.06.13 23:44

Tak teď nevím. Teď se ozval ten pravej, či pravá. Jednou tento nick píše jako ON po druhé jako ONA. Nejspíš nějaký hemafroid.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 01.07.13 01:05
avatar

To jako já? A kde mám v textu chybu? To je zajímavé, když se přeřekne Milouš, tak je to v pořádku a když se přeřekne druhý, tak je hermafrodit, nebo co? To máte nějaký dvojí metr, nebo je to o charakteru? Sám píšete v textu chyby, tak si zameťte nejdříve před svým prahem ano? A nepošklebujte se pořád, jako malý, nebo Vám to zůstane. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 30.06.13 00:26

Tak ty tvé rádobyrozumy vezmeme popořadě.

ad 50tí v pořadí. Proč ještě 24 let po revoluci nejsme na stejné úrovni jako západ? A neříkej mi, že za to může socialismus. Kdyby to bylo režimem, tak by to tu po 24letech muselo vypadat mnohem líp nemyslíš? Tak to bude asi něčím jiným.

ad vnitřní dluh - když tady tak tvrdíš, jak byly naše fabriky zastaralé, proč o ně byla byla taková "rvačka" během velké privatizace? Nikdy jsi o tom nepřemýšlel? Že by proto, že ty fabriky byly tak zastaralý?

Stejné je to i v tom technickém pokroku. Uran, máte pravdu, šel za hubičku, ale tam jsme asi neměli moc šancí. Jak s naším stavem souvisí dluh SSSR nevím. Československo mělo ale v listopadu 89 nulový zahraniční dluh.

Morální marasmus je dnes rozhodně větší, než byl za socialismu. Tolik vražd, podvodů a násilných trestných činů jako dnes, se nestalo za celých 44 let socialismu, jako má na svědomí dnešních 24let kapitalismu.

A že na tom byly západní státy lépe než my? Slyšel jsi někdy, o doložce nejvyšších výhod. Co znamenala její neexistance pro naše hospodářství? Co znamenalo embargo na vývoz moderních technologií do soc. bloku?

A školství? Chceš mi snad tvrdit, že dnešní děti mají víc vědomostí než ty dnešní? To snad ne. Zaplať pámbů, ještě na tom nejsou tak zle, jako některé děti v USA které neumějí ještě ve třetí třídě číst. V tom "zázraku" demokracie(a některé naše školy to přebírají), totiž nesmí děcka do ničeho nutit. Takže když nechce, tak se prostě neučí. "Báječný" pokrok. Do pekla.

Vzhledem k tomu, jak se tváříš ukřivděně, když jsem tě nazval Trollem, předpokládám, že jsi hodně mladý, neznáš historii, a jediná tvá znalost té doby, je z onoho článku v T. Mimochodem, já, na rozdíl od tebe ho mám v originále.

A že tě nenechává v klidu matení od lidí, kteří tu dobu nezažili? Až ti bude tolik co mě, já už tu asi nebudu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pochabovac
Datum: 30.06.13 13:24

Předpokládáš špatně, já tu dobu zažil jak jsem psal výše. A nadávky od člověka tvých názoru jsou pro mě spíš poctou. Nemá asi smysl diskutovat, protože ty se přesvědčit nenecháš, názor máš předem udělaný. Takže už jen formálně taky popořadě:
-na stejné úrovni nejsme, on ten "západ" také nestojí a jde dál. A léta zaostávání se na tom také podepsala
-proč o ně byla rvačka? Přece kvůli ceně :) I ten nejzaostalejší podnik je za přiměřenou cenu prodejný. A rozlišujme skutečně špičkové a opečovávané podniky a běžný plebz co vyráběl jen pro výrobu samou
-zahraniční dluh v r 1989 činil přes 120mld
-na to co je morální marasmus máme odlišné názory
-embargo ze strany západu samozřejmě existovalo ... že si teda celý sovětský blok při té výkonnosti nedokázal stejné knowhow vytvořit sám
-školství je na samostatné vlákno, vůbec nevím proč to tady otevíráš. Jako výrazný posun vidím, že dnes už žádné téma ve školách není tabu.
- ...
Informace, pokud člověk chce, jsou dohledatelné, dokonce i na netu. Hlavně archív sněmovny je moooc zajímavé čtení. Vřele doporučuji projevy ministrů financí, hospodářství i tehdejšího premiéra Štrougala z let 1987 - 1989. Vyplývá z nich jediné: ekonomika šla tenkrát do (_|_) a listopad 1989 byl pro komunisty vysvobozením ze zodpovědnosti. A z toho průseru se, ať si to připustíš nebo ne, vzpamatováváme dodnes.
A jestli máš tehdejší článek Zemana v originále, přečti si ho ještě jednou a řekni mi, v čem se mýlil ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 30.06.13 16:27

- Ano máš pravdu, nenechám se přesvědčit. Ve svém věku, už mám dost pevně ustálený názor na svět a dění kolem sebe.

- aha, takže zaostalost se snámi povleče stále. Taky názor. Jen bys ho neměl říkat nahlas. Pravicoví politici tvrdili a tvrdí něco jiného. Jen se jim to nedaří nějak splnit. na rozdíl od tvého tvrzení, které je plněno téměř do puntíku. Kde je asi chyba?

- jo takže podle tebe je normální nakoupit zastaralý výrobní prostředek, JEN proto, že je levný. Mě tohle tvoje tvrzení moc normální nepřipadá. Myslím, že důvod byl někde úplně jinde. Zbavit se levné a kvalitní konkurence.

- kde jsi prosímtě sehnal ten údaj o zahraničním dluhu 120 mld v r. 89? Vždyť je to blbost.. Mohl by jsi uvést zdroj? Aby to nebylo jen plácnutí do vody?

-na morální marasmus máš jiný pohled? To co jsem jmenoval, ti nestačí? To je ti málo? Je to snad podle tebe v pořádku, nebo jen uhýbáš.

- embargo atd. No leccos dokázal, leccos ne. Ostatně nelze mít za zlé tehdejšímu vedení, ani embargo, ani neexistenci doložky nejvyšších výhod. To bylo výsostné rozhodnutí západu, jedním škrtem pera nás vyřadit z oblasti jejich obchodních zájmů. To nebyla naše volba. To bylo politické rozhodnutí západu, jmenovitě USA.

- školství? To je reakce na tvé tvrzení o zaostávání. jen se podívej, co jsi napsal. Jaké máš konkrétní výhrady k mým tvrzením. Je to snad lež, co jsem napsal? Pokud ano, napiš kde.

- To, že komunistům dává maximálně 3-5let, pronesl jeden politik už v roce, tuším 1949. Ustáli to až do roku 1989. A ten článek v Téčku? V čem neměl pravdu? Z tehdejšího pohledu v ničem. Nikdo ale netušil, jak to tady bude za 23 let vypadat. To co se dnes děje, se nikomu nezdálo ani v nejdivočejším snu.

Takže shrnu-li to, nenapsal jsi nic než obecná tvrzení, jednu významnou lež-tu o 120mld dluhu, Fakta žádná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pochybovac
Datum: 30.06.13 19:54

-Ty ve svém věku ještě věříš do puntíku nějakému politikovi? Pokud jsou i mezi západními státy země vyspělejší a země zaostalejší, tak i průměrně inteligentní diskutér si odvodí, že rozdíl bude i mezi námi a těmi vyspělejšími. Vzhledem ke špatné startovní pozici nemalý.

-Obchod má své ekonomické zákonitosti. Že o nich nevíš, neznamená, že neeexistují.

-Dluh? Ach bože, dyť jsi na netu. Google, klíčová slova 1989 československo zahraniční dluh a jedna z prvních stránek co vyjede je http://www.outsidermedia.cz/Article.aspx?id=7034

-morální úpadek přímo řízený a organizovaný státem je něco jiného než zvýšená zločinnost, která je bohužel v netotalitních státech vyšší

- jo, ke vzdělání jsem se vyjádřil tak pardon, přehlédl jsem, ale trvám na tom, že dnešní možnosti vzdělávání jsou daleko širší než za soušek učitelek. Šokující články Haló novin o negramotných američanech mě neberou, u nás se také najdou etnika a sociální skupiny se zajímavou úrovní vzdělání a třeba to teď nějaký místní plátek v Illinois pěkně rozmazává. Vůbec nevím, proč ty američany do toho taháme.

A k tomu článku v Téčku ... no vidíš, sám uznáváš, že to Miloš vystihl. :)

Znovu připomínám: vůbec nejsem odvázány z vývoje posledních 20 let. Ale my dva se lišíme v názorech na příčiny a způsob řešení. A jestli bych si musel teď vybrat, tak chci žít raději v tomto bordelu, než se vrátit do té organizované hrůzy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 30.06.13 23:40

Vždyť ty nemáš žádný svůj názor,. Ty chceš být jen IN a tak papouškuješ jen to, čím nás krmí manipulativní média, která pochopitelně mají svého vlastníka. Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pochybovac
Datum: 01.07.13 06:20

Víš, jirbare, já hlavně oceňuju, že si dnes každý může svobodně vybrat, koho bude papouškovat. Žehnám tvůj chléb :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 01.07.13 11:36

Nechť tě víra tvá posiluje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 01.07.13 22:17

pochybovač: Díky za odkaz. Našel jsem tam co jsem už věděl. Toto:

Několik údajů: hrubá zadluženost československých bank, tj. stav zahraničních dluhů ve volně směnitelných měnách, činil k 1. lednu tohoto roku cca 3,7 mld. dolarů. Čistá zadluženost československých bank, tj. hrubá zadluženost snížená o aktiva bank, k témuž datu činila 1,7 mld. dolarů. Vedle bank vstupují do mezinárodních úvěrových vztahů i další instituce, zejména vláda, jde o vládní úvěry, ale i podniky. V této nebankovní sféře je pozice Československa ve volně směnitelných měnách aktivní. To znamená, že máme vůči zahraničí pohledávky. Jejich stav k 1. 1. tohoto roku činil zhruba 2 mld. dolarů. To znamená, že aktiva v nebankovní sféře převyšují čistou zadluženost bank o 300 mil. dolarů.

To vše ostatní nechám na jindy, až zase přijdeš s něčím konkrétním.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 01.07.13 22:28

Nedá mi to. Tady je to podané ještě jasněji:

Nedávno noviny publikovaly článek »Překročí státní dluh za dva roky už dva biliony?«.

V něm se uvádí údaj o tzv. státním dluhu bývalé ČSSR v roce 1989, který je zavádějící a také je zneužívaný, pokud jde o hodnocení ekonomické situace. Stále se totiž v různých materiálech politických stran i různých médií mluví o státním dluhu socialistické republiky, zatímco v daném období měla republika naopak velké finanční rezervy. Jako hlavní ekonomický poradce předsedy federální vlády jsem již v několika článcích i knihách tuto věc uváděl na pravou míru.

Podstata omylu spočívá v tom, že autoři zaměňují výši tehdejšího »státního dluhu« s výší hrubé zahraniční zadluženosti, což je zcela jiný problém. Uvedu proto správná čísla, která je nutno v této souvislosti vidět a posuzovat (vše v mld. Kčs, za celou ČSFR v roce 1989).

1. Státní dluh ČSSR

Autor v novinách uvedl, že výše státního dluhu Československa v roce 1989 byla 124 mld. Kčs. Ve skutečnosti měla naopak republika státní finanční rezervu ve výši zhruba 85 mld. Kč. To vzhledem k proběhlé inflaci by v dnešních podmínkách reálně reprezentovalo nejméně dnešních 425 mld. Kč. Tato částka byla už po odpočtu (vypořádání) schodku státních rozpočtů za rok 1989, který tehdy činil 3,5 mld. Kčs (asi 0,85 % z celkových výdajů rozpočtů). Tyto údaje tehdy nesledoval Federální statistický úřad, ale Federální ministerstvo financí, které je publikovalo ve svých ročenkách. Evidovala a vykazovala je také tehdejší Státní banka československá, v níž byly tyto prostředky státu uloženy.

V roce 1990 nebo v roce 1991 byla část těchto rezerv už novou vládou použita na částečnou úhradu za náš podíl na výstavbě komplexu Krivoj Rog na Ukrajině, a to ve výši 11 mld. Kčs, a na úhradu nějakých závazků vůči ČSOB, a to ve výši 16 mld. Kčs.

Dál už se ale situace obracela. Postupně začaly rozpočty vykazovat vysoké schodky a tato rezerva byla rychle vyčerpána a přeměněna na státní dluh nového kapitalistického státu, který už hrozí oněmi dvěma biliony Kč.

2. Hrubá zahraniční zadluženost ČSSR

Tzv. hrubá zahraniční zadluženost činila koncem r. 1989 vůči tzv. nesocialistickým zemím 113,8 mld. Kčs (tj. 7,9 mld. USD, což reprezentovalo zcela nepodstatnou zadluženost ve výši asi 500 USD na obyvatele ČSFR), a vůči socialistickým zemím 10,4 mld. Kčs. Jak je vidět, to právě dohromady dělá oněch autorem zmíněných 124,2 mld. Kčs.

3. Devizová pozice ČSSR

Ani předchozí údaje ale není údajem o nějakém výsledném zahraničním dluhu republiky. Je to totiž jen jedna strana bilance, která sice zahrnuje zmíněnou hrubou zadluženost, ale nezahrnuje souběžná aktiva (pohledávky, poskytnuté úvěry) republiky v zahraničí. Reálnou situaci však vyjadřují obě strany bilance, tedy až výše jejich salda. Podle toho vůči nesocialistickým zemím převažovaly pohledávky ve výši 3,2 mld. Kčs, a vůči socialistickým zemím stejně tak ve výši 45,5 mld. Dohromady tedy měla ČSSR koncem r. 1989 souhrnnou zahraniční devizovou pozici aktivní ve výši 48,7 mld. Kčs.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 01.07.13 23:30

Tohle snad ani nemůže být pravda

http://www.novinky.cz/ekonomi…cu-v-cesku-hrozi-chudoba.html

Tenkrát někteří zvonili klíči, jiní dneska zase zvoní šrajtoflema.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 28.06.13 17:38
avatar

"...že to pro nás horší už být nemůže..."

Ale může. Pokud budete volit komunisty, brzo se o tom přesvědčíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 28.06.13 17:45

magdon:

veškeré zlo nedělali komunisti, ale bezcharakterní kariéristi, kteří vždy jdou za koryty. Po válce nalezli do KSČ, po 89´do OF a pak dál...To je záruka toho, že dnes jsou KSČM od těchto sviní ralativně čistí *haha* A pak zde chybí silný vliv SSSR, což je také dost velký plus ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 28.06.13 10:26

Co s tím může normální občan dělat? - Koho máme tedy v následujících volbách volit (a do voleb jít chci)...
V jakýchkoli volbách nás politici chtiví po moci očurali, naslibují, lid na to skočí a pak jen mrčí a není schopen akce.. Naši vyvolení bez odpovědnosti. Jak se drží dnes koryta, jak hovno kušule. Všimněte si jiných zemí. Němci o nás říkali, že si neumíme vládnout.
Dubčekovy ideje... pendrekový zákon. Změna bide možná až po několika generacích, možná.
Kde vzít schopné lidi ochotné pracovat pro lid? Tuto otázku s položte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.06.13 13:11
avatar

A nechtělo by to to volební mandát třeba na rok? Rozhodně lepší, než čtyři roky, když by nám poslanci nebo vláda neseděla, tak s ní hurá pryč na konci roku, ne? *hej*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.06.13 13:38
avatar

nežli začne, již ví že bude končit..,.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.06.13 13:48
avatar

To by nebylo moc rozumné. Ono chvíli trvá, než se zapracuje, takže než by taková práce začala přinášet výsledky, už by tam byl někdo jiný a začínal by znova od začátku. Výsledek by byl, že už by se neudělalo vůbec nic.

Na druhou stranu bychom se tam tímhle způsobem mohli vystřídat postupně všichni, takže by ČR byla unikát, v níž by bylo 99% občanů poslancem *haha*.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 28.06.13 14:09

Odvolatelnost, imunita jen na půdě parlamentu - JAK JEDNODUCHÉ ;)

Jenže to mělo být hned po revoluci, teď už je toho dost zdevastováno, už je trochu pozdě...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivscz*
Datum: 28.06.13 14:15

Jenže jak zajistit tu odvolatelnost? Všichni by museli jít volit a hlasovat koho odvolat. Není lepší systém Karla Janečka, kdy každý dává 2 plusové hlasy a jeden mínusů pro vyškrtání těch špatných a populistů?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlasatec*
Datum: 29.06.13 13:13
To co se děje teď netřeba komentovat. Osobně doporučuji volit neparlamentni strany, aby ty současné věděly že to takhle dál nejde. Jsem pravicově založen takže to hodím straně svobodných občanů.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.06.13 14:14
avatar

Co se neměl český národ nikdy dozvědět:
Týden poté, co sám K. Schwarzenberg rozvířil v TV duelu
debatu o sudetských Němcích a Benešových dekretech
se objevilo svědectví muže, který byl v 90 letech u
šokujícího výroku knížete, kdy přímo slíbil restituci majetku
zabaveného šlechtické rodině, která kolaborovala s nacisty.
Schwarzenberg v duelu prohlásil, že Benešovy dekrety již
20 let neplatí a že za odsun sudetských Němců by tehdejší
vláda i s prezidentem Benešem dnes stála před hágským
tribunálem pro válečné zločince. Na základě těchto slov
se ozval ředitel státního zámku Sychrov na Liberecku pan
POLANSKÝ a řekl toto: Rozhovor se uskutečnil na
Pražském hradě v kanceláři tehdejšího prezidenta V.Havla.
Kancléřem byl tehdy K. Schwarzenberg. Rozhovor se
odehrál před očima ředitele zámku Sychrov.Schwarzenberg
rozmlouval s Marguerittou, princeznou z Rohanu,hraběnkou
Kottulinský, dcerou Alaina Rohana, který byl do roku1945
vlastníkem zámku v Sychrově. Několik dní polistopadu 89
telefonovala POLANSKÉMU Margueritte Rohanová-Kotulinský,
že s napětím a radostí sleduje události u nás a že do konce
roku 1989 určitě přijede na Sychrov. To se taky vprosinci
1989 stalo. Margueritte se chtěla setkat s V.Havlem a
informovat ho o tom,že má v Americe známé, kteří ji
pomohou s opravami zámku. Schůzka byla předjednána,
ale jako první se udála s kancléřem V.Havla -
Schwarzenbergem. Při loučení Margueritte s
K. Schwarzenbergem se kněžna naléhavě dožadovala na
Schwarzenbergovi, aby nezapomněl na RESTITUCE.
Schwarzenbergova odpověď byla šokující
"MARGUERITTO, BUĎTE TRPĚLIVÁ. PŘIŠLA DOBA, VE
KTEROU JSME VŮBEC NEDOUFALI. UTEČE PÁR LET, LIDÉ
TADY BUDOU MÍT PROBLÉM SE NAŽRAT A PAK JIM BUDE
JEDNO, CO SE KOMU VRÁTÍ."
Řekl tehdy Schwarzenberg. Tehdy začal pan POLANSKÝ
nahlas protestovat a na popud Margueritte Rohanové-
Kottulinské, po interpelacích K. Schwarzenberga a Milana
Uhdeho, tenkrát ministra kultury ČR, byl pan POLANSKÝ
ze zámku Sychrov, coby ředitel,vyhozen. Takový je
K. Schwarzenberg. Zamyslete se...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.06.13 14:39
avatar

A zdroj? Myslím že tohle je v tomhle vlákně trochu OT.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 29.06.13 14:52

Proč OT? Je to vzorek toho co nám vládne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.06.13 15:31
avatar

Aha, a co Miloš? Jé promiň, to je vlastně tvůj oblíbenec. Tato odstupující vláda nebyla žádným zázrakem, ale ani vlády levice na tom nebyly o moc líp. Jak už tu někdo psal, všechno je v lidech a těm nahoře jde jen o sebe a svá teplá místečka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 29.06.13 15:35

Jsi opravdu tupý? Nikde jsem nepsal, že Miloš je můj oblíbenec, pouze proti současným mocipánům byl docela břídil, jak v blábolení tak v hrabání u koryta *haha* A za 40 let vlády nedokázali zdevastovat naši zem tak jako tihle za 20 a tím myslím levici a pravici ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.06.13 16:00
avatar

Vidíš, ty dokážeš jen urážet nic víc. Všichni si tu pamatujeme, jak si za Milouše před volbami bojoval. Vlastně jo, už si vzpomínám na kanadské vědce. Na tebe ale při výzkumu očividně zapomněli, nebo tě spíš raději nezkoumali, páč bys jim pokazil průměr.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 29.06.13 18:15

Otázka zdali je někdo tupý není urážka, urážka by to byla kdyby to nebyla otázka, ale konstatování ;)

Miloš je nejmenší zlo které jsme mohli v druhém kole zvolit a zatím se jeví jako dobrá volba, je první co se mu povedlo zamést s těmi největšími podvodníky ve vládě. Ale řeč tu byla o "bojlerech" a to byl jiný Miloš, přesněji Milouš. Ta kanadská studie ti nějak leží v hlavě, asi jsem trefil do černého *haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: baca*
Datum: 30.06.13 07:27

Tak to tu zvenčí pozoruji a mám, takhle zvenčí, dojem, že každý hovoříte o jiném Milo(u)šovi. Ohneta o Zemanovi, BMBX o Jakešovi. Asi Vám to ale oběma už došlo, že? Ale jak říkám. Jen to tak zvenčí pozoruju. Zevnitř to třeba vypadá a je jinak.

:).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 30.06.13 11:01

Tp "ohneta" že by již digitální demence?. Ztrácí se prý paměť.

http://www.novinky.cz/veda-sk…i-pred-digitalni-demenci.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.06.13 15:17
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.06.13 15:37
avatar

Víte co je největší tragédie? Že si občan, který má volební právo a chce se účastnit voleb, bezradně klade otázku "koho volit?". Ještě hůře, když ji pokládá ostatním, aby mu poradili...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 29.06.13 15:41

Protože se nedá vybrat, všichni už jsou nějakým způsobem profláknutí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.06.13 15:46
avatar

Největší tragedie je ta že ať občan zvolí jakoukoliv stranu tak vždy se v ní krade,podvádí a korupčí. Tak kdo zná nějakou stranu pro kterou je hlavní priorita čest,poctivost...?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.06.13 15:55
avatar

Najděte mi na světě člověka, který po deseti dnech hladovky, jen pití vody, sedne ke stolu plnému dobrot a ani kousek si nevezme? Asi tak...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.06.13 16:04
avatar

On to není vůbec dobrý nápad se po hladovce hned nacpat...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.