Autosedacka ve predu

Od: Datum: 18.07.13 11:13 odpovědí: 12 změna: 18.07.13 23:27

dobry den chtela bych se zeptat zdali dite -9mesicu muze byt v autosedacce ve predu vedle ridice pokud nejsou vzadu ve skodovce pasy.dekuji za odpoved

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: k2
Datum: 18.07.13 11:17

Pokud dodrzite pokyny vyrobce autosedacky ohledne jeji montaze (smeru), tak klidne muze.

Od: mowla*
Datum: 18.07.13 11:19

Pokud to autosedačka umožňuje - předpokládám, že když jde o auto bez pásu pro zadní sedačky, nemá ani airbagy... ;)

doplněno 18.07.13 11:20:

Tady - http://www.detske-autosedacky…pevnit-detske-autosedacky.php - jsou pokyny pro různé třídy sedaček.

Od: lena*
Datum: 18.07.13 11:26

ano nema airbagy je to obycejna skodovka 120.bohuzel nema v zadu pasy a nutne potrebujeme jet pryc sedacka nevim do jake skupiny patri ale uz je od 9-18kg,neni to uz vajicko .tak jak jsem pochopila tak by snad mohl byt ve predu.jinak moc dekuji za odpoved

Datum: 18.07.13 11:41

Sedačka musí být instalována tak,že dítě sedí zády ke směru jízdy.Airbagy musí být vypnuty.

JB

Datum: 18.07.13 11:58

Záleží na konstrukci sedačky... Tzv "vajíčka" pro malinkaté prcky toto umožňují. Klasické sedačky pro větší děti se proti směru jízdy namontovat nedají.

Datum: 18.07.13 16:04

Také se nesmějí montovat vepředu.

JB

Datum: 18.07.13 19:22

Ale mohou...

Od: axus®
Datum: 18.07.13 12:25

...musí být instalována tak,že dítě sedí zády ke směru jízdy...

Jabrako. To ale prece neni pravda.

Na prednim sedadle, lze prepravovat dite v sedacce smerem i proti smeru jizdy. Dle typu detske sedacky. Toto zadny zakon nezakazuje.

Podminkou je samozrejme spravne ukotveni sedacky dle doporuceni vyrobce a v pripade protismeru dale i deaktivovany airbag, pokud je jim auto vybaveno.

-

K2 odpovedel hned v prvni odpovedi spravne a je zbytecne to dal rozpitvavat.

Datum: 18.07.13 13:00

Vzhledem k tomu,že jsem ji vlastnil (tedy ne 120 ale 105) bych Vám NEDOPURUČOVAL dávat dítě na přední sedačku.Spíče doporučím si někde na vrakovišti koupit pásy ze zrušeného auta a ty tam doplnit či nechat to udělat mechanikem a pak vozit dítě vzadu!Osobně jsem si je tam dodělával dokonce samonavíjeci (ve předu byli pevné) a o body k uchycení pásů nemusíte mít strach-mají je snad všechna vozidla od roku výroby cca1970?(měl jsem je i ve starém fiatu 125P z roku 1972)

doplněno 18.07.13 13:01:

PS pkd jste JH tak se ozvěte-dám Vám je popř i namontím!

doplněno 18.07.13 17:53:

To axus-viděl jste někdy tyto modely po DN?Asi ne, protože stačí i 40km/hod a pkd vrazíte pravou stranou auta do stromu tak téměř vždy se deformuje až do kabiny,proto jsem dal svoji radu.

Jinak namontovat je (záleží na zručnosti) otázka několika minut ,zašroubit cca 3 šrouby na jeden pás,kolik to tak může trvat?I s hledáním a přípravou max hodinu?Za hodinu jsem si vyměnil nejen přední pásy ale taky obě sedačky ve svém autě a to je všemi zatracovaný citroen,kde musíte na vše používat "gynekologické postupy nebo mít ruce jako Saxana!

Od: axus®
Datum: 18.07.13 13:05

Neni nad dobre minenou radu.*smich*

Otazka:

... nutne potrebujeme jet pryc...

Odpoved:

...někde na vrakovišti koupit pásy ze zrušeného auta a ty tam doplnit...

Datum: 18.07.13 18:57

Lan, dle zákona 361/2000 §6

MŮŽETE bez obav Vaše dítě přepravpvat v dětské autosedačce na předním sedadle a klidně ve směru jízdy klidně i proti směru jízdy.

Musíte splnit podmínky připevnění, dle pokynů výrobce autosedačky.

Mám sem vložit kopii textu ze zákona?

Od: lena*
Datum: 18.07.13 23:27

nn moc dekuji za odpoved .

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.