Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Mřížka na zrušení gravitace

Od: mlotok® odpovědí: 26 změna:
Dobrý den, v knihách tibetského lamy T.L.Rampy jsem se dozvěděl, že egyptské pyramidy se stavěly pomocí jakýchsi mřížek, které se jim vešli pouze do dlaně a pomocí nich přesouvali mnohatunové kamenné bloky. Prostudoval jsem gravitaci, co to je a tak, ale nemohu přijít ani teoreticky na to , jak takovou mřížku sestavit nebo vyrobit. Jak tedy tyto mřížky vyrobit? To opravdu jsme my lidé tak hloupý, že na to dodnes nikdo ani z vědců nepřišel? To by byla pane věc. Co by to ušetřilo dřiny. Jak myslíte tedy, aspoň teoreticky, jak to vyrobit?

 

 

26 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

hodnocení

4x
avatar axus

Staci vytvorit lokalni casoprostorovy gradient takovy, aby jeho vektorove pole bylo stejne velikosti a opacneho smeru nez je vektorove pole gravitacniho gradientu v danem miste. Vzajemna superpozice techto gradientu zajisti lokalni plochost casoprostoru.

Jak proste.

hodnocení

No to je nádhera, mohl by jste mi to vysvětlit lidově nebo mi dát odkaz,kde si tuto informaci prostudovat? O tomhle jsem neměl ani tušení. Moc děkuji.

Lidove, hmota zakrivuje casoprostor, coz se projevuje jako gravitace. Podari-li se ti vytvorit v urcitem miste zakriveni casoprostoru takove, aby se navzajem tyto zakriveni rusila, v danem miste bude casoprostor plochy a tedy se zde gravitace neprojevi.

Dle mne nejlepe toto studovat v ramci studia teoreticke fyziky. Zacit od Euklida, k Newtonovi, prez Poincareho, Lorentze, Maxwella, Gausse a Riemanna az konecne k Einsteinovi a pak prez Schrodingera a Heisenberga ke kvantove fyzice, az nakonec k dnesnim teoretickym fyzikum, teorii strun a kvantove teorii gravitace.

Podle mne urcite ne prez nejakeho Rampu McKvaka, mrizky a Egyptske pyramidy.

 

jk2021
hodnocení

2x

Nijak, je to nesmysl a vy nejspíše nudící se troll.

 

hujerbratr
hodnocení

2x

Nevěř na duchy a všemu.

 

hodnocení

2x
avatar jenyk

Na co jsi při studiu gravitace přišel?

 

hodnocení

Ale v těch knihách je to popsáno velice věrohodně, mohl by jste se někdo nad tím seriózně zamyslet? Děkuji.
kdosi

V Alence je také popsáno velice věrohodně, jak kočka Šklíba pomalu mizela, až zbyl jen ten škleb a i ten pak zmizel. Zkusil jste se nad tím seriózně zamyslet? A k čemu jste došel?

 

hodnocení

0x

Zdravím,

nevím jak se stavěli egyptské pyramidy, ač jsem pročetl mnoho o nich a historii.. (a určitě to není asi tak jak známe ze školy že se bloky tahaly po kládách atd..)

Ale jedno vím jistě, dnes nemáme takovou technologii a také prostředky abychom toto postavily. Nemáme!

A vaše dočtená teorie, je jen jedna z mnoha, nevyvracím vám jí..

Ale zároveň připojím, z mnoha! jiných teoriích, např. v blocích byly nalezeny vlasy.. Že by tedy umělý kámen?

A přesně tak se chovaly i ultrazvukové sondy uvnitř pyramidy, které měly zmapovat skryté prostory a dutiny..

Hodně zdaru při luštění záhad.

jk2021

Tvrzení, že dnes nemáme technologii na zvládnutí podobných staveb je hloupý mýtus... je to jako porovnávat hrušky s melouny. Dnešní technologie umožňují věci, které si staří egypťané ani nedokázali představit, ač intelekt měli stejný jako dnešní lidé. Problémem tak obrovských staveb v dnešní době je fakt, že už prostě neexistuje ospravedlnitelný účel pro něco tak obrovského a neskutečně materiálně i ekonomicky nákladného, nemluvě o míře složitosti logistiky takového počinu.

Tvrzení, že naši předci byli tak tupí, že by nic takového nemohli vymyslet natož realizovat s technologiií, jakou měli k dispozici, je trestuhodné ohlupování. Čím omezenější prostředky má člověk k dispozici, tím více musí být kreativní, aby dosáhl i zdánlivě nemožného cíle. Tuto kreativitu, která je mohem úžasnější, než sebešílenější fantazie, je třeba obdivovat. Naši předkové nebyli hloupí, ale naopak neskutečně vynelézaví na to s jakým málem si museli, oproti nám, vystačit.

readabook

@vlsta2
Říká se tomu fyzika a taky jsem si dost jistý že by jsme to v dnešní době zvládly
https://www.youtube.com/@wallingtonw/videos

kdosi

Ve skutečnosti tu technologii máme, jsou pokusy, kde technologií dostupnou v té době (klády, lana ...) lidi přemístili hodně velké kamenné bloky v překvapivě málo lidech.

Co nemáme, je důvod takováto díla stavět. Dnes na takhle velký pomník nikdo peníze nedá, pro uspokojení ega máme mnohem lepší prostředky. A naopak nemáme lidi, co by chtěli a mohli věnovat několikanásobek roční výrobu celého státu pro takhle velkou hromadu šutrů, protože by věřili, že jim přinese doslovnou nesmrtelnost.

Stejně jako máme technologii udělat pořádný masivní dřevěný stůl, který vydrží generace. To není takový problém, problém je, že si ho málokdo nechá postavit, protože když uslyší cenu, tak ohrne nos, že támhle v IKEA mají teď akci, kde za zlomek ceny dostane mnohem lehčí stůl, co se mu vejde do obýváku. Sice není tak masivní a nevydrží tolik, ale taky ho nechce odkazovat dětem a vnukům, protože ti chtějí něco jiného.

Dokážeme pohnout i takhle velkými kameny, ale mnohem jednodušší a levnější je postavit betonový dům, který bude sloužit třeba 50 000 lidí trvale a ještě pojme dalších 140 000 návštěvníků (WTC). Máme prostě jiné požadavky, než jen někam uskladnit jednu mrtvolu.

Stejně tak záhadologové tvrdili, jak je nemožné pohnout sochama na Velikonočním ostrově bez ufonských technologií, dokud jednu z nich nerozpohybovala parta nadšenců pomocí naprosto primitivních technologií. Ale to rozbíjí pocit tajemství, a tak se to záhadologům nehodí do krámu.

@jk2021 Perfektní komentář.

@kdosi Tohle je Váš historicky první smysluplný komentář. Jen tak dál.

 

fikcevsfakta
hodnocení

0x

L. Rampa byla fiktivní identita Angličana Cyrila Hoskinse za účelem psaní knih o Tibetu aj. - sice plných nesmyslů, ale zato výnosných.

Agehánanda Bháratí z Tibet Society o něm publikoval esej "Fiktivní Tibet: Původ a přetrvávání Rampaismu"v jejím Bulletinu, sv. 7, 1974. Hledejte slovo "Hoskins".

serendipity.li/...

Antigravitace je ale seriózní téma. Náznaky lze nalézt v historii různých míst světa.

Loud Hints Of Sonic Construction
Around the tenth century AD, inquisitive Arabs often travelled to Egypt in search of hidden esoteric knowledge. Thirsty for secrets of the pyramids, they particularly sought out elderly Coptic Christian priests in Old Cairo. The wandering Arab historian al-Masudi, noting down anything of interest, is known to have visited Armenia, Sri Lanka, India, Madagascar, and Zanzibar. Later in his life he resided in Egypt. Almost all the many books he compiled are now lost. One that survived is Kitab Muruj al-Dhahah wa Maadin al-Jawhar, "The Meadows of Gold and Mines of Gems."In it al-Masudi relates witnessing a meeting between Ahmad ibn Tulun, who ruled Egypt between 868 and 877 AD, and an unnamed Coptic priest.
The Arab itinerant historian recorded the esoteric Coptic explanation of how the Egyptians built the pyramids: "In carrying out the work, leaves of papyrus, or paper, inscribed with certain characters, were placed under the stones prepared in the quarries; and upon being struck, the blocks were moved at each time the distance of a bowshot (about 150 cubits), and so by degrees arrived at the Pyramids."21
What the account of al-Masudi suggests is that the Egyptians moved their immense blocks of granite by sound levitation. According to his description, first papyri inscribed with magical characters were placed beneath the stones. Then each block was struck with some kind of rod. Next the block rose in the air and travelled the equivalent of 260 feet, before the process would be repeated again. The implication is that by the ancient Egyptians striking the blocks, they established a sound vibration that allowed the blocks to defy gravity and move.22
Obviously rare is the academic who will accept al-Masudis account as factual. Most of our scholars will tell us that the old Coptic Christians, like all ancients, were just manufacturing fables to ennoble their ancestors.23 But can we afford to be so certain? Other distant cultures also whisper these hints of sonic construction.

21 al-Masudi, quoted as an appendix in Colonel R. W. Howard, Operations Carried on at the Pyramids of Gizeh in 1837, vol. 2 (London: James Fraser, 1840), p. 325.
22 For an amplified description, see Collins, Gods of Eden, pp. 35-37.
23 al-Masudi, no fool, is known by later historians as "the Herodotus of the Arabs"-a title considered "not unjust"by Arab scholar Reynold A. Nicholson, A Literary History of the Arabs (Cambridge: Cambridge University Press, 1956), p. 353.

V moderní době se někdy spojuje se stavbou Coral Castle na Floridě, který stavěl jeden člověk sám potají po nocích.

 

hodnocení

0x
avatar chlochydess

Dobrý den.

Příště si pusťte třeba nějaký dokument. Ty dezinformační absurdity, které zde popisujete, můžete směle ignorovat.

Krásný víkend (a neignorujte své mozkové funkce, ony chtějí fungovat).

 

smode2
hodnocení

0x

Mě by pro začátek úplně stačilo aby mi někdo vysvětlil, co je v následujícím videu za zařízení a jak funguje (čas 0:19 až 1:03), případně proč si někdo dával tak záležet aby udělal takto pracný fejk a zařadil jej do videa přímo mezi zařízení, která prokazatelně existovala (existují):


Tady to máte v barvě:


Pro začátek, článek sice nic moc ale je tam i odkaz na patent, takže určitě nemuselo jít o fejk

On problém s těmato úžasnýma ztracenýma technologiema je, že vypadají úžasně ale pak když se do nich člověk podívá hlouběji tak zjistí že zas tak úžasné nebyly a většinou se najde pár důvodů proč se nepoužívají

smode2

Super:) Díky moc. Hned jak jsem viděl to video v barvě - vypadá přesně jako z flašek (snímacích elektronek) co se v kamerách používaly v 80. letech. A ejhle..

Dle patentu jde o proudovy motor s tryskou smerujici kolmo k zemi.

V 0:27 jsou pod tim dva lide, v case po 2:00 to pristava v trave vedle keru a nikde se nehne ani listecek.

To nuti ke skepticismu funkcnosti - minimalne tedy toho, co je videt v tom videu.

Zde je nutno podotknout, ze patentovatelnost neznamena funkcnost. Patentuje se technicke reseni, nikoliv, zda to technicke reseni skutecne funguje.

Kdyz budete sledovat nejaky zamer, muzete si nechat patentovat treba topinkovac topinkujici chleba jeho macenim ve studene vode. Pokud predlozite technicke reseni a budou splneny vsechny formality, bude patent udelen. Patentovy urad skutecnou funkcnost nezkouma.

V Mrazíkovi je to zcela jasné

 

 

hodnocení

Hm, to je mrzuté, co tu píšete. Nezapomeňte, že tibetští lámové se mohou dívat na jakoukoliv minulost ve vesmírném záznamu Akaši a mohou to opravdu vidět, jak se ty pyramidy stavěly. Vím, že pokusy vědců pokračují, ale bez výsledku. Je to moc velká škoda. Věřím, že časem na to přijdu, jak na to. Všimněte si, že to je mřížka, a ne koule, trojúhelník nebo tak, a to je důležitá informace. Chtělo by to spojit elektronika a fyzika a ti by na to přišli. Jinak co se týče Tibetu, tak v podzemních skalách mají zbytky dalších technologiích po mimozemšťanech.
Takže tvoje obsese dezinformacemi je skutečná. Dále není o čem debatovat.

 

ml
hodnocení

0x

Musíte to brát trošku s rezervou. Nebo spíš s hodně velkou rezervou.

Toho tito hltači senzací (čti konzumenti dezinformací) nedovedou. Jim se stírá hranice mezi hloupostí a realitou, tudíž od nich nesmíme vyžadovat, aby onu hranici vnímali. Oni toho schopni nejsou, jak je zde vidět podle dotazu tazatele. Věří pohádkám.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]