Placka potravinového inspektora

Od: Datum: 31.03.13 15:09 odpovědí: 58 změna: 05.07.13 21:06

Chtěla bych se zeptat, jestli vám přišla placka potravinového inspektora,pokud jste si o ní zažádali. Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.03.13 15:20
avatar

Žádal a ještě nepřišla. Psal jsem o ni myslim v úterý.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.13 15:22
avatar

O co se jedná? Vypadá to, že mi něco uniklo :-P

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mmq®
Datum: 06.04.13 15:35

O placku potravinového instruktora z televize NOVA ... Dělají pruzkum obchodu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 06.04.13 15:54
Potravinový instruktor by byl zajímavý, ale jedná se o inspektora.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 31.03.13 15:25

to chcete práskat prodejce, že má v obchodě natlučené ovoce? přece to nemusíte kupovat a jít jinam. docela bych chtěl vidět, jak přebíráte několikrát denně celou nabídku ovoce a zeleniny, kdy nakupující plody mačkají atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 31.03.13 16:10
avatar

Olafe, náhodou POTRAVINOVÝ INSPEKTOR je jednou z mála věcí, ne li jediná, za kterou si dovoluju bulvární novu pochválit.

doplněno 31.03.13 16:30:

Když sem viděl ten penicilín na tom mase tak sem málem blil.*ee*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 31.03.13 16:25

já osobně si myslím, že to ten inspektor placka přehání, stejně jako když se objevoval v reportážích tv nova, kde dělal z komára velblouda. ona taková naseklá brambora, pro mě není tragedie. prostě si jí nekoupím, když je výběr a nebo půjdu jinam.


doplněno 05.07.13 13:01:

dnes jsem slyšel příběh od vedoucí jedné prodejny, kdy přišla paní s připnutou megaplackou potravinového práskače a reklamovala zlevněná chlazená kuř. stehna, která po otevření smrděla. vše by snad bylo vysvětlitelné až na to, že s tím přišla po týdnu. jinak jsem těch podobných historek slyšel více a jedna byla docela úsměvná. opět paní přišla do krámu s láhví vodky, kde bylo na dně a reklamovala jí, že jí po ní nebylo dobře. bodejť ne, když vychlamtala půllitr vodky

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.13 16:33

souhlas s Olaf71

kdo mi dokáže, že ten blb, to tam nedonesl, nevěřím jim ani slovo, vše může být "pěkně" zmanipulováno

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.13 16:56
avatar

Taky souhlasím s olafem lidi vdyť se nad sebou zamyslete je to podobné jako by jste měli pod klopou odznak STB pro to jste zvonili kličema ,aby jste mohli zase bonzovat jak za komára jsme národ blbců které musí pořád někdo vést nebo už se postavíme na vlastní nohy :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.13 12:26
avatar

Zvoneni klicu bylo pripravene a par studentu se chytlo :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.13 17:57

Olafe, ono se ovšem ale nejedná pouze o naseklou bramboru, kdyby to tak bylo, tak žádný inspektor ani nechodí. Jedná se o ostatně jak jsme někteří viděli o absolutně zkažené, zelené maso, plesnivé a tvrdé pečivo a mnoho dalšího. Je mi z toho až zle, co se nám snaží podstrčit obchodní řetězce jako potraviny.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 31.03.13 18:21

Stačí to nekoupit, pokud to udělají všichni tak obchod buď změní přístup nebo krachne. Popelnice Evropy jsme jen proto, že to nakupující dovolí - koukají jen na cenu a nakupujou i odpad. Že na lepší nemají je nesmysl - koukněte na ceny např. v Německu, drtivá většina potravin je levnější a výrazně kvalitnější. Řetězce fungujou tak jak jim lidi dovolí. Na západ od nás ovoce přebírají aby shnilé nebylo ani jedno, protože jinak by nic neprodal. Tady prodá i to shnilé tak nemá důvod přebírat a naopak levně nakoupí to nahnilé, kterého se dodavatel rád zbaví - místo vyhození ho prodá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.07.13 21:06
avatar

Naprosto souhlasím,dokud budeme kupovat hnus,bude nám nabízen,možná by bylo dobré zamyslet se nad sezonou,nemůžeme mít vše po celý rok a nebo ano,ale na úrok kvality a možná i za cenu zdraví...Já třeba rajčata přez zimu nekupuji,nebo chřest...jen v sezoně a od nás.Někdy si v našich mrketech připadám jak dobytek,vše je zvadlé,nahnilé a z dovozu (český pórek jsem dlouho nepotkala) a další souhlas...do Něměcka jezdíme také nakupovat,celkem často,raději bych utratila v čr,ale není nabídka...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: olaf71*
Datum: 31.03.13 20:42

tak samozřejmě jde i o jiné výrobky, ale zkažené maso a natlučené ovoce je velký rozdíl. staré pečivo kupujeme všichni pokud se jedná o polotovar, je to jen rozpečené. když to tak shrnu, tak pokud nejsem jen hloupý konzument, je pro mne nějaký posedlý potravinový inspektor jen práskač, který dokáže udělat svým nařčením a vážnou tváří z naseklé brambory neskutečný humus

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mofaf
Datum: 17.04.13 18:26

Navíc, zde se nebavíme o problému personálu, který nemá čas ovoce a zeleninu vytřídit... Vše jsou jen hloupé řeči, potravinové řetězce strkají miliardy do reklam a vy si myslíte, že nemají na to, aby se o své pulty lépe staraly? Když si jdu koupit ovoce či zeleninu chci si vybírat z kvalitních surovin - ne probírat zrno od plev, mluvím zde také za lidi, kteří hůře vidí či nevidí vůbec, i oni mají právo vybrat si z čerstvých potravin, znám ze zkušenosti, starší lidé co hůře vidí si často domů tyto hrůzy odnáší prakticky nechtěně

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.13 16:59
avatar

co takhle až by jste se vyblil tak vzal to shnilé ovoce nebo zeleninu a hodil ho do odpadkové nádoby , která je u regálu a prokázal trochu nadhledu?*cteni*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 01.04.13 18:39

beru Tě jako člověka, který by si zkažené maso nekoupil, jelikož jsi seriozním rádcem na Poradte.cz. takže blejt nebudeš. ať blejou jiní, hloupí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.04.13 20:51
avatar

V našich supermarketech (Sokolov) jsem viděla jen občas nevyhovující zeleninu nebo ovoce - ale vždy si vybírám a chtěla bych vidět kupujícího, který by si vědomě koupil shnilé zboží! Horší je to u pultového prodeje, kde si vybrat nemůžete.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mofaf
Datum: 17.04.13 18:20

tady nejde o nějaké práskání, jedná se zde plesnivé či prošlé potraviny, které výrobci stále nabízí k prodeji...dokud to nikdo nebude kontrolovat a šlapat jim všem na krk, tak si patrně koupíš omytý salám, dávno poršlý sýr, ovoce, které má vydržet min. 4 dny čerstvé a druhý den je můžeš vyhodit, pečivo připravené ze zmraženého polotovaru, tmavé pečivo s obyčejnou obarvenou moukou atd. Tohle je jen zlomek toho, na co jako konečný spotřebitel nemáš šanci sám přijít...navíc když si chci koupit ovoce či zeleninu, raději si připlatím, ale chci mít jistotu, že je vše čerstvé!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.13 17:52
avatar

:)Marketing je věc šálivá. Hruška vyšťourá na dně přepravky v Albertu nahnilou hrušku a je z něj hrdina. V Česku se dnes může stát, díky někdy prapodivně stavěnému marketingu, idolem i reportér s vadou řeči.

O potravinově investigativním panu Hruškovi, kterej šišlá a šumluje, jsem už psal.

Když jsem blog, ve kterém pan Hruška jako "otravinový" inspektor hraje (http://valicek.blog.idnes.cz/clanok.asp?cl=325667), pustil do světa, neměl jsem ani tušení, co všechno se kolem nahnilý cibule bude ještě dít.

Mám bujnou fantazii, ale ani s podporou thc v těle bych se nenadál, že Nova bude vyrábět placky "I love potravinový inspektor", bude je posílat lidem, ti si je připnou na kabáty a začnou bonzovat.

Ano - bonzovat.

Každýmu normálně uvažujícímu člověku je jasný, že není v silách personálu uhlídat každou mandarinku, okurku nebo papriku.

Když na něco podobnýho narazím při nákupu, hodím poškožené ovoce od koše, který bývá v oddělení zeleniny umístěn pro odstraněnou nať nebo listy květáku. Prostě tam tu shnilotinu mrsknu, protože není příjemný do něčeho podobnýho nečekaně vsunout prst. A tím je pro mě věc vyřízena.

Ale kdepak Hruška! Ten si v rámci téměř bondovské akce (jde hledat do Alberta shnilý brambory) natáhne pruhovaného kulicha a obličej zamaskuje masivními obroučkami brýlí. Cha - skoro jako ve filmu "The Spy who shagged me".

Skrytou kamerou, snímám ze spoda, aby záběry dostaly grády, vyhrabe pytlík s nahnilou paprikou, pak najde jednu nahnilou mandarinku a pár potlučených brambor, vybere si chudáka oběť - prodavačku a už to jede.

"Koupila byste si takovou zeleninu", zaútočí pan Hruška svým hláskem a s vykulenýma očima se podobá vyplašené surikatě, která předstírá, že je v pořádku.

Prodavačka mlčí.

"Co tomu říkáte?", útočí dál Hruška, přestože prodavavačka ještě nic neřekla.

"Chutnala by vám taková mandarinka?", jede dál investigativec a nebojsa Hruška.

Prodavačka mlčí, protože odpovědět mu po pravdě, pošle ho tam, kde končej záda. Většinou, logicky, pošlou pana "novináře" za vedoucím, nebo - ještě lépe - se s panem Hruškou nebaví a odejdou.

Ja osobně bych udělal to první s menším předchozím upozorněním a omluvou za to, že nikdo není dokonalý. Sem tam unikne nahnilá brambora, sem tam tv reportéři šišlaj.

Hruška ale, jako bijce za práva zákazníků, vyzývá diváky zpráv k tomu, aby do redakce dali vědět, kde všude narazili na nahnilý banán a slibuje za to doručení odznaku "I love potravinový inspektor".

Když tuhle akci oznámil národu blonďatý přelud zvaný Lucie Borhyová, dával jsem oznámení o odznakovaných zákaznících stejnou váhu jako oznámení o tom, že dalmatinka Grace vrhla rekordní počet štěnat.

Pokud je ale pravdou, že Nova vyrobila a distribuovala mezi lidi téměř 10.000 těchto odznaků, hrozím se, kolik "nova bonzáků" se bude objevovat u regálů v místech, kde nakupuju jablka i já.

Tato "akce" opět, bohužel, potvrzuje to, co je bolákem nejbolákovatějším současného Česka. "Investigativní" novináři řeší shnilé h(H)rušky a dělají z lidí bonzáky. Lidi zblbí z podobných aktivit se chovají jako hlupáci a ještě neváhají se tak viditelně označit - například odznakem "I love potravinový inšpěktor".

S čim příjde Nova příště? Bude její reportér navlékat chlapům kondomy, aby je ochránil od pohlavních nemocí?:) Je to ze zdroje Blog Idnes

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 31.03.13 18:28

Prodavačka nemá co mlčer, ta se má omluvit, vzít od Hrušky to shnilé, vybrat mu pár pěkných kusú a z bedny pak hned všechny špatné vytřídit - aspoň takhle to funguje v civilizovaných zemích.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 01.04.13 12:46

Ano tady to je MOŽNÁ na pultech, ale z těch Tvých civilizovaných zemí sem často to svinstvo cpou. Nemyslím zrovna nahnilé banány, ale např. koňské maso a jiná falsa.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: barth*
Datum: 01.04.13 10:36

Naprosto výstižné, souhlasím! Práskačství má v tomhle státě hluboké kořeny a ovcí je tu dost aby si pan Hruška mohl hrát na baču.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 31.03.13 18:05
avatar

Takže třeba časopis DTest a jiný podobný aktivity taky neberete?.?.?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.13 18:26
avatar

Beru , ale toto je jak hon na čarodejnice se skrytým marketingovým záměrem Novy ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 31.03.13 18:51

Jakým marketingovým záměrem Novy? Když řeknu A, měl by jste taky říct B.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: barth*
Datum: 01.04.13 10:49

Tak to je taky držák, DTest je Netest, v první řadě testuje jablka a hrušky dohromady a zohledňovat do testu kvality cenu je nesmysl. Ty testy jsou k smíchu. Test automatických praček mně rozesmál, cenová relace od 6000 do 12000kč je testování toho nejzákladnějšího, co je na trhu, vítěze testu vybere pofiderní pračku za 8900kč, čímž vznikne dojem, že je to ten nejlepší výrobek na trhu za nejlepší cenu. Už někdo z vás pral v pračce třeba MIELE? Tak to zkuste a zjistíte, na co ty testy vlastně jsou. Na to, aby otestovaly pár levnejch věcí a výsledky zdělovali za peníze tazatelů. Slušnej kšeft, tak tomu dál věřte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.13 18:29
avatar

Je to docela jednoduché. Média se potřebují prodávat a tak říkají lidem to, co chtějí slyšet. Nemůžou jim přece říct, že za cenu, kterou zákazníci vyžadují, mohou dostat jenom upravený odpad, ve kterém je procento nepoživatelného daleko vyšší než u kvalitních potravin. Nemůžou říct kupujte jenom drahé a kvalitní, to zákazník slyšet nechce. Takže budou chodit zástupy oplackovaných, kteří se budou cítit oprávněni znepříjemňovat život prodejcům, kteří vlastně prodávají přesně to, co zákazník chce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 01.04.13 12:38

Jak obvykle televize NOVA vymejvárna tupejch mozků. Kolem nás je tak pět marketů. Nějaké to Tesco či Kaufland navštívím v Hradci Králové.

Rozhodně těm marketům nefandím. Jistě se nesmí prodávat zapytlikované a okrájené ovoce, ale přece jenom oddělené a je na zákazníkovi zda si to koupí.

Ale ani v jednom obchodě jsem neviděl tak hrůzostrašný stav jak pořád prezentuje TV NOVA. Prostě potřebuje "zaujmout" tupé mozky vším.

Někdy se mi zdá že je u bouračky dřív než nastane, u požáru dřív než vypukl. Vzbuzuje někdy kladné, většinou záporné emoce.

Milá dívka vhozená do kontejneru. Jistě že to neschvaluji, ale když se za pár dní dozvím, že tato školačka ze základní školy snad běžně u budoucího vraha přespávala, hned jsem názor trochu popopravil. A teď aby se tetička toho jednoho bála o život.

No a u TV NOVA to je takhle se vším.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.04.13 14:06
avatar

*palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.04.13 17:20
avatar

Zprávy na Nově to je policejní svodka a navíc plná dezinformací jelikož je v TV dřív než se cokoli vyšetří. Nicméně placku jsem objednala vnučce a přišla do 3 dnů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vernus
Datum: 04.04.13 17:26

koukám že se tady rozjela pořádká debatička :D
to chcete neustále prodejcům promíjet jejich prohřešky v podobě zubů, penicilínu v mase?
lidi!

Datum: 04.04.13 17:36
avatar

Nedávno jsem si v našem Intersparu měla možnost obhlédnout rajčata a cibule. Pravda, některé velmi pěkné, jiné s opravdu začínající hnilobou, možná také způsobenou tím, jak zákazníci jednotlivá rajčata přehazují a promačkávají. Z toho by jeden také blil... ovšem v Albertu v Kojetíně jem potkala takové banány, že mě chuť na toto nadlouho přešla. Takže já jsem pro, dováží se k nám a běžně se tu prodává takový humus, který by jinde ani prasata nežrala.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 04.04.13 17:50

Martino, nějaké placky*) v tomto směru nic nezmění - dokud se nezmění chování lidí, kteří ty hnusy kupují**), nebude nic nutit prodejce nabízet něco lepšího. A nejde jen o nahnilé či plesnivé ovoce a zeleninu - ale ovoce a zeleninu (a nejenom) té nejpodřadnější kvality - pokud jezdíš někdy za nákupy ´ven´, víš, že v A či D taková zelenina ani v super-hyper není - a přitom ceny jsou srovnatelné s těmi u nás. Prostě v A či D by zákazník nejen toto nekoupil (ani s BigBoardem SLEVA), ale ještě by si našel jiný super-hyper.

*) BTW - kdybych se nachomýtl v nějakém krámě ke člověku, který by se ´oháněl´ nějakou "plackou", asi bych se potrhal smíchy

**) možná jde o ´pozůstatek´ minulého režimu, kdy lidi prostě automaticky kupovali všechno, co bylo - protože dohromady nic nebylo

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 04.04.13 22:15

mowla:

tím to není, chtít aby to lidi přestali kupovat je stejný nesmysl jako chtít aby byli všichni na sebe hodní :D.

Lidi v továrně taky někdo hlídá aby nedělali zmetky, stejně tak musí být někdo v prodejně aby dohlížel na to co se dá do regálu.

Vidina výdělku za každou cenu převažuje nad profesionalitou...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 04.04.13 22:27

Já ti nevím... ;)

Bez legrace - dovolím si nesouhlasit. Možná je to i tím, že občas v A i D nakupuju a vím, že tam v regálech opravdu na takové svinstvo, jako v regálech prodejen téhož řetězce u nás, prostě nenarazíš. A nemyslím si, že by tobylo existencí nějakých ´inspektorů´ ať už s jakoukoli "plackou". Tamní zákazníci si prostě nenechají ´s*át na hlavu´ - takže zboží kontrolují tamní manageři (a jejich podřízení) vrámci pudu sebezáchovy - není zákazník, není odbyt -> není výdělek -> není práce.

U ´nás´ tomu tak není - protože běžný český zákazník si zanadává, pořídí si možná i tu "placku", ale zboží stejně koupí a do jiného obchodu chodit nezačne.

Já pokud náhodou někde potkám plesnivou zeleninu (a to je opravdu výjimečně), nemám problém najít prodavače/ku a ´vysvětlit mu/jí to i bez placky - a nenakoupit...

doplněno 04.04.13 22:38:

Ještě doplním - před nějakou dobou se i v super-hyper objevily v uzeninách kvalitní šunky (od kosti či přímo uzené kýty) - ale ta nekvalifikovaná obsluha je není schopna slušně nakrájet, namísto úhledných plátků krájí ´sečku´. Nekupuju, i když ta surovina je opravdu kvalitní a ne drahá.

Nejde jen o zeleninu a také ne jen o zkažené potraviny - ´náš´ běžný zákazník si neváží sám sebe natolik, aby nekupoval hnusy a svinstvo *) - proč by si takového zákazníka měl vážit prodejce?

*) přestože už není nedostatek ani produktů ani nákupních míst, nabídka už není jako za ´komunistů´, kdy prostě mnohdy nebylo co a kde koupit

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 04.04.13 23:47

mowla:

a co jsem psal? - Že to musí někdo kontrolovat a jak si sám poznamenal dělají to manažeři na základě pudu sebezáchovy a ten funguje jak? Do propasti neskáčeš proto že sis někdy namlátil, ale proto že ti pud brání aby sis neublížil a tak stejně nebudu dávat hnůj do regálů, protože vím že mohu přijít o zákazníky a ne zkoušet kolik vydrží / nevydrží zákazník :)

doplněno 04.04.13 23:57:

Je blbost si myslet že vše vyřeší zákazník, co ti, co jsou rádi že se dobelhají zrovna a jen tam a nezbyde jim nic jiného než koupit to co je, jiní třeba nejsou tak ostražití a zjistí to až doma...atd. Jiné podvody ani není možné odhalit bez labolatoře a rozborů. Takže jak jsem psal - jde především o profesionalitu a ta bohužel v dnešní době vymizela, vydělávat za každou cenu je dnešní krédo téměř všude a proto to všechno vypadá jak to vypadá :(

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 05.04.13 00:06

Ale jóó... ;)

Mezi našimi stanovisky není zásadní nesoulad.

Jen - z toho, co píšeš, mám dojem, že preferuješ ´nápravu´ zajišťovanou kontrolami nadřízených nebo kontrolních ´úředníků´, zatímco já si myslím, že tuto ´nápravu´ by si měli ´vydupat´ sami zákazníci. Proč by se o zákazníky a jejich blaho měl starat kdokoli jiný, jde o jejich zájem. Primárně by se o sebe měl starat každý sám a ne aby se spoléhal na ´někoho´...

:-D

doplněno 05.04.13 00:07:

Jednoduše - nadávat, ale současně nakupovat to, nač nadávám, mi přijde úchylné...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 05.04.13 00:21

nesmysl - jak se mohu primárně starat sám? *smich*

jak poznám ve výrobku koninu, velký obsah metylalkoholu, neviditelné zárodky plísně?

odbočím od potravin - navlhlou korodující elektroniku, falešné bezpečnost ohrožující díly na automobil...a dalo by se pokračovat

To by člověk nemohl spolehnout vůbec na nic, primárně se spolehnout na svou zahrádku, primárně se spolehnout na své prasátko, primárně se vrátit do jeskyně, primárně...:D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 05.04.13 00:35

No jo - ale diskuse - tedy, pokud jsem správně pochopil, se vedla o laických kontrolách nějakého reportéra a zákazníků ´s plackou´ - a ty také nejsou sto odhalit ..."koninu, velký obsah metylalkoholu, neviditelné zárodky plísně"...

Tím, co nyní píšeš, se dostáváme kapku jinam. :-D

BTW - vlastní prasátko - dokud to bylo finančně únosné (až výhodné), chovali jsme si ´vlastní prasátka´, tak 3 ročně - s tím se ´komerčně´ chované maso nedá vůbec srovnávat...

*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 05.04.13 01:13

Jde o to že ty "laické" kontroly mohou přispět k zlepšení toho pudu sebezáchovy ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 05.04.13 01:23

*smich* A jsme u merita věci zpět...

Pokud je výsledkem laické kontroly reportáž v TV Nova, lidi si u televize zanadávají - a stejně tam půjdou nakoupit - ´nic´ se neděje, nic se nezmění...

Pokud by ale výsledkem bylo, že lidí ´to´ nebo ´tam´ ne(na)koupí - tedy by se zákazníci naučili starat sami o sebe, výsledek by se dostavil rychle...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 05.04.13 04:26

Ale to je trochu divné, že se nic nezmění i když tam lidi nakoupí, kdyby nebyla tahle doba prohnilá, tak by měla stačit rozsáhlá ostuda v médiích, ale ostuda je neznámý pojem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 05.04.13 08:45

Šmarjááá - prodejce - obchodník, neprodává proto, aby se dočkal celospolečenského uznání, ale aby vydělal.

A pokud zákazníkům nevadí, že nakupují u zostouzeného ´podvodníka´, klidně bude ´dotyčný´ nosit z ostudy kabát, on chce vydělávat - a díky přístupu zákazníků vydělává dál...

*ee*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 05.04.13 08:50

Šmarjjááá?

Nabízet nekvalitní zkažené zboží společně s dobrým zbožím je podvod a okrádání a ne vydělávání.

doplněno 05.04.13 08:55:

Kdybych mu platil poškozenými nebo falešnými penězi to by bylo jiné tóčo to by mne nejspíš naprášil přimo na policii, přitom by hodnota peněz v případě shnilého zboží mohla být srovnatelná *haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 05.04.13 08:59

Bmbx: "Nabízet nekvalitní zkažené zboží společně s dobrým zbožím je podvod a okrádání a ne vydělávání." - já s tímto výrokem souhlasím, naprosto - a proto tam, kde na podobné praktiky narazím, nenakupuju.

Ale - šmarjááá - nic prodejce nenutí k nápravě, dokud bude na podvodech vydělávat - a to bude do doby, než se zákazníci chytí ´za nos´. A na tom žádná medializace nebo pokuty nic nezmění.

doplněno 05.04.13 09:01:

K ´doplňku´ - protože obchodník nechce tvé poškozené peníze - a dá ti to jasně najevo (nenatočí spot, kde tě představí jako nepořádníka s potrhanými bankovkami) - jasně tvou nabídku odmítne.

Ty - jako zákazník ovšem jeho nebídku přijímáš, jeho zboží chceš - proč by on měl něco měnit?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 05.04.13 13:51

Ale mnoho lidí si taky nekoupí to shnilé zboží, taky vybírá a přesto zákazníci nezkoušejí platit vadnými nebo falešnými penězi :D

Mne a většinu normálních lidí nikdo nenutí přepadávat a okrádat jiné a světe div se, většina lidí to opravdu nedělá a dělat nebude i kdyby nebyla police a patřičné zákony ;)

doplněno 05.04.13 13:53:

Omlouvám se o prava: ...nikdo nenutí nepřepadávat a neokrádat...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 04.04.13 22:36

A já s tím souhlasím. Jen ať se toho zveřejní co nejvíce. Stejně tak by měla být zveřejněna každá kontrola ČOIky, hygieny, SZPI atd. Ať lidi vědí, a naplno, jak se kde s potravinami zachází.

Nedělejte z lidí blbce. Dejte jim dostatek pravdivých informací, oni si vyberou. Ale zatajování a nazývání to práskačstvím, zavání nějakým vlastním zájmem na zachování statu quo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 05.04.13 22:27

"dejte lidem dostatek pravdivých informací, oni si vyberou". pravda je u novináře dosti zkreslená. beru informace od hygieniků a kontrol jako takových, kdy se dozvídáme o tom, co potraviny obsahují, nebo naopak neobsahují atd. to, že je v obchodě na pultě nahnědlý banán a omačkané rajče, to vidíme sami. na to nepotřebujeme novinářskou placku

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.13 08:44
avatar

Pokud si můžeme vybrat, určitě si nikdo z nás nekoupí shnilý banán či rajče. Přesto, že vybírám pečlivě, občas se mi už stalo, že druhý den po koupi byl pomeranč či citrón plesnivý. Člověk to prostě v krámě nevidí či přehlédne a do rána to ve špajzu vybují.

Přesto bych toto nepovažovala za práskačství. Neseme do krámu poctivé peníze /pokud snad někdo nemá falešné :D/, měli bychom za ně dostat i poctivé zboží.

Myslím, že je ten potravinový inspektor prospěšný starým lidem, kteří špatně vidí a do košíku si dají kdeco.

Nakupovala jsem v Tescu v Hradci Králové. Už jsem si uklízela u kasy svůj nákup, když jsem si všimla nákupu zákazníka za mnou. Byl to stařičký pán s brýlemi. Na pás vyložil pár věcí, mezi nimi krájený chléb v celofánu. Ten chleba byl z jedné strany silně plesnivý, úplně šedomodrý. Řekla jsem mu, aby to nekupoval, že je to zkažené. Pokladní mě propíchla zlým pohledem, neřekla ale nic. Děda naopak děkoval, že by mu babička doma nadávala. /a měla by proč/.

Proto si myslím, že kontroly by být měly. Už kvůli těm starým lidem, kteří moc nevidí a koupí všechno, i to , co za nic nestojí. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zizitak
Datum: 20.06.13 19:37

ano,mě bez problémů přišla a velmi brzy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 20.06.13 20:18

a kdepak se mají začít prodejci obávat placky práskačky

doplněno 22.06.13 11:15:

znám lepší placky, třeba škvarkové,nebo bramborové

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ar*
Datum: 21.06.13 12:42

Mě se jen líbí jak plno lidí Nově skočí na tuto vyloženě nátlakovou akci. Proč nátlakovou? Všiměte si po jakých marketech a obchodech šišlavý redaktor Hruška chodí. Všechny "kontrolované" řetězce reklamují na konkurenční televizi Prima, ten kdo reklamuje na Nově ten má klid. Takže nejde vůbec ze strany Novy o lepší služby a kvalitní zboží pro zákazníky, ale jen o svojí "kapsu".

Jde jen oto donutit prodejce aby reklamovali na Nově a za "klid" platili daleko větší částky, než se za reklamu platí na jiné televizi. Proč mě to u Novy, která je na úrovni Blesku, AHA a podobného "odpadu" ani nepřekvapuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 21.06.13 13:47
avatar

Omlouvam se za neznalost, ale k cemu ta placka jako ma byt?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.13 22:36
avatar

No přece s plackou ti naroste sebevědomí a budeš se cítit oprávněn šikanovat zaměstnance prodejny. V očích všech zaměstnanců a normálních zákazníků sice budeš vypadat jako de_il, ale ego poroste. Tak to alespoň vnímám já.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 21.06.13 23:06

jo jo, zákazník poroste... ale, co je mu to platné, bez toho se neozval, je pro srandu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.13 23:00
avatar

Ano, mně v pohodě přišla. Zdravím kenyska

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 21.06.13 23:14

Kain jako bratrovrah Ábela nosil na čele znamení. Teď když potkám někoho s plackou "Inspektora", tak aspoň poznám vymytý mozek posluchače televize NOVA.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.