Uvést mateřskou do životopisu?

Od: Datum: 26.06.13 18:14 odpovědí: 4 změna: 26.06.13 18:57

Dobrý den,

prosím o radu, zda je nutné uvádět do životopisu, že jsem byla na mateřské? Děkuji za odpověď. L


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: xixi*
Datum: 26.06.13 18:27

Mno jak se to veme, většinou na to stejně přijde řeč. Manželka řešila situaci, kdy po MD se neměla kam vrátit, její místo bylo zrušeno. Přímo do životopisu MD neuvedla. Jako poslední dobu posledního zaměstnání prostě napsala "od 2004 - doposud". Při pohovoru přišla řeč na to, proč skončila v předchozím zaměstnání (nebo proč si hledá novou práci? teď nevím jak mi říkala, že to bylo formulované), tak přiznala barvu a řekla, že po MD nebylo kam se vrátit. Personalista ji pochválil, že to napsala dobře :D. Její životopis by jinak nejspíš neprošel, a nebyla by ani pozvána k pohovoru. Takhle dostala šanci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luluuu
Datum: 26.06.13 18:29

Jojo, tak přesně o to mi jde. Abych dostala alespoň malou šanci. Prakticky zaměstnaná jsem byla i v době mateřské..ikdyž po mateřské mi dali výpověď z nadbytečnosti..a teď sehnat místo je nemožné.

Datum: 26.06.13 18:31
avatar

Přesně tak, mateřskou a rodičovskou v CV neuvádět.

doplněno 26.06.13 18:47:

Nedalo mi to a šla jsem se HR zeptat a zkušený HR umí počítat a jelikož vám budou chybět roky snadno dovodí, že jste byla na rodičovské a jak máte dítě staré. Pokud vás pozve na pohovor tak se na to kde jste ty chybějící roky byla stejně zeptá. V podstatě je prý jedno zda to v CV uvedete nebo ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.06.13 18:57
avatar

"Díra" v životopisu je podezřelá, takže perzonalista by se na to mohl zeptat. Ale pokud jste třeba byla u nějaké firmy 10 roků a z toho 3 byly mateřská, tak prostě uveďte 10 roků a dál to nerozvádějte.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.