Nejste přihlášen/a.
Jste voliči levicové či pravicové strany a proč? A je pro vás tohle rozdělení důležité, nebo v této postmoderní době ztrácí svůj význam? Abych pravdu řekl, tak je pro mě důležitá strana, která se snaží efektivně řešit problémy státu bez ohledu na levici či pravici. To jest teorie. Je tu v praxi vůbec nějaká takováhle partaj?
Politika je boj o moc a majetky . A každý volí podle své kapsy. Vždy jde na prvním místě o peníze . Stačí se podívat jak se změnil od sametu daňový systém (které lidi daníte) .
A co ti, keři vojiló Zeleny, tem o penizke v kapce nende? Ja, možná je volijó jenom štodenti, kerym přezpivajó rodiče...
jenyk .
Třeba taková daň z obratu . Například pan Babiš má obrat řekněme 100 miliard ročně . A při dani 3% by zaplatil daň 3 miliardy. No jenže dnes máme moderní daňový systém a tak zaplatí na zisku třeba 300 milionu (optimalizace) . Máme zde také DPH . No a třeba za rok utratí 5 milonu . Tedy na DPH zaplatil milion .
Tedy pan Babiš se velmi nasmívá , protože ušetřil na daních bambiliony peněz . No samozřejmě tu státní kasu musí někdo zaplatit . Asi každý chápe , že elity tvoří systém (daně) a vymyšlejí ho tak , aby se jich dotkl co nejméně .
Paradoxní je , že námi opovrhované USA je více sociální než u nás. V USA se totiž daní majetek (nemovitosti , dědické daně až 40% atd) . Krásným příkladem je Musk , kde při prodeji akcíí musel být zdaněn 60% (30% stát , 30% unie) .
A jak je to u nás . Stačí se podívat co často říká OECD . Daníme práci a spotřebu . Což jsou položky kde zdanujete nejvíce spodních 80% . I v USA by chtěli elity změnit daně . Jenže je to dané historicky na obce , státy , Unie (nezávislost) . A každý by okamžitě začal řvát , že jim berete kompetence (daně) . Což u nás neplatí . My máme centralismus a pak se peníze rozdělí v celém řetězci podle klíče co určují v parlamentu elity. A přeci by jste nechtěl trestat uspěšné . Lepší je zdanit plebs a pak dát dotace bohatým . Třeba takový dum po bábě nebo na krajinný ráz , at mají církve a feudálové krásné majetky A ještě zbyde pár dotaciček na obecní rozhlednu . Na dotacích rozdělíme 500 miliard ročně . Že by se stavěli byty? To asi né. Vždyt by nastal převis nabídky a pokles cen . A to elity v žádném případě nepotřebují .
To jsme to dopracovali.
Ještě nedávno se každý hrdě hlásil, "Já volil tuto stranu, hnutí, uskupení, atd...,"
Dnes se bojíme říct i před rodinou, nebo kamarády koho podporujem, nebo jsme volili. Ach jo.
Bene, já pochopil Juru jinak, nežli Vy a dokonce s ním souhlasím. Proč bych měl naštvat souseda, že mu sdělím, že volím někoho jiného, nežli tu zázračnou, pravdivou, nejlepší, nej (asi5x) stranu, kterou volí on?
Důležité to je. Lib/levice degradaci lidstva urychluje, konz/pravice ji brzdí.
Efektivně řešit problémy státu nemůže ten, kdo je na příkaz ze zahraničí způsobil a působí. Koloniální područí je tedy počátek problému, alespoň na politické úrovni, a strany, které se nás z něj snaží vymanit, jsou počátkem jeho řešení. Do kolonialistům poplatných masmédií mají samozřejmě omezený přístup.
Zložite napísaná jednoduchá vec. Pokiaľ politici alebo politická strana, je ovládaná zahraničím,tak nijaka z ních nebude hájiť záujem štátu a ich občanov a je jedno,či sa prezentuje ako ľavica alebo pravica.
politici alebo politická strana, je ovládaná zahraničím,***takže státy, tedy politiky řídí jiné státy. tedy politici?
A kdo řídí ty zahraniční státy a politiky?
Pane Michale, a ze kterého státu a koho platí u nás a na Slovensku? Kdo platí u Němce a Poláky? :
Moc děkuji
Nejen politika, ale téměř kohokoli lze ovládat pozitivně (pochvala, vyznamenání, funkce, peníze/dotace...) a negativně (výhrůžky různými újmami od veřejného očernění až po vraždu). K veřejnému očernění slouží kompro (úplatek, Epsteinova metoda aj., včetně dnes snadno vyrobitelných fejků).
Velmoci si vytvářejí a udržují své sféry vlivu. Pokud se nějaká země příčí vlivu velmoci, která ji chce ovládnout, je na ni vytvářen politický a mediální nátlak a když to nestačí, může dojít i k invazi a instalaci loutkového režimu.
Vliv velmoci se snadno pozná podle toho, že v ovládané zemi převažuje její armádní výzbroj.
Postmoderna je období po druhé světové válce, tak 60-80.léta teda aspoň podle architektury, pak následuje brutalismus, popmoderna, supermoderna, hypermoderna, parametricismus a dovico aji architekti s tím rozlišováním mají problémy.
Naproti tomu v demokratické politice je tendence postdemokracie a samozřemě podemokracie je aji v ČR.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.