Zmena casu - je to opravdu hruza?

Od: Datum: 30.03.13 16:50 odpovědí: 24 změna: 02.09.14 14:53

zdravim

ted jsem cetl diskuzi na seznamu pod clankem o zmene casu a nechapu jaktoze na to kazdy tak nadava? Je pravda ze dnes uz se tim asi tolik el. energie neusetri ale ma to prece i spolecensky vliv. Tim myslim ze je o hodinu dele svetlo a clovek tedy muze porad venkovni aktivity...

Jsou taci kteri rikaji ze jim to rozhodi den a dlouho si na to zvykaji to mi taky nejde do hlavy ja osobne to ani vpodstate nezaregistruju...

(jen podotykam ze nejsem nezmestnany social co nechodi do prace spi do odpoledne)

Je to opravdu pro Vas takova hruza nebo je to jen klasicke nadavani lidi co si stezuji na vse?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.03.13 17:03
avatar

Je to děs, když se o víkendu vzbudím jako vždy v 10 a zjistím, že už je pomalu oběd :D.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.03.13 17:08
avatar

Žádná hrůza to není!

Ale znáte to, lidé rádi na všechno nadávají!

Obzvláště Češi!

Nadávat u piva, to nám jde ze všecho nejlépe.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.03.13 17:11
avatar

Mě osobně to nikdy nevadilo,spíš se vždy na letní čas těším,je déle světlo,což mi vyhovuje,na druhé straně chápu,že někomu může vadit střídání času,Osobně bych se přikláněl k zavedení stálého času,posunutého na úroveň současnáho letního času,čili o 1 hodinu dopředu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kemo®
Datum: 30.03.13 18:09

Taky nechápu proč z toho lidi dělají takový caviky.

Je důležité si přenastavit doma všechny hodiny ještě před tím než půjdu spát.

Potom když se ráno probudím,tak to že je jinej čas než má být vůbec nezaregistruju.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.03.13 18:29
avatar

Mně změna na letní čas vydí každý rok, a to po celou dobu letního času. Jsem sice ráda, že je večer déle světlo, ale od března se těším na návrat SEČ.

doplněno 30.03.13 18:30:

Oprava: ... vadí ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.03.13 18:57

Zajímal by mě důvod, prosím. Většina lidí si stěžuje pouze na přechod, ale na celou dobu času... to slyším snad poprvé.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.03.13 20:27
avatar

Proč? Třeba proto,že kdyj jdete spát v devět a vstáváte ve čtyři tak vente na tuty,že Vám bude vadit že je venku světlo a svítí sluníčko! Jen tak mimo soutěž před roky,když to zavedli,tak mi to taky nevadilo,ale dnes když jsem slyšel už 51x z jara zpívat kosa,tak mi to už také vadí! I když jen asi tak měsíc.Jinak není to o úsporách,zvláště ne dnes,když se pomalu nic nevyrábí (v česku) ale spíše o nechuti neco měnit!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.03.13 18:32
avatar

mně nikdy změna času nevadila, zvykl jsem si hned následující den, naopak mi vyhovuje, že je v létě déle světlo. nechápu lidi co na to pořád nadávají :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.03.13 18:56

Podobný "problém" lidi řeší každý půlrok. Ale během roku ani pes neštěkne. Mě to nevadí. Jsem rád, že v létě člověk stihne více věcí venku.

Jediný co mi přijde docela na hlavu je třeba to, že všechny vlaky dojedou zítra s minimálně hodinovým zpožděním. Při změně na zomní čas se zase všechny na hodinu zastaví.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.03.13 19:00
avatar

Řekl bych, že na tom, kdo má a kdo nemá rád letní čas se podílí víc věcí.
Jedna z hlavních je určitě to, v kolik kdo musí vstávat do práce. Zatím co jsem poznal, tak většinou letní čas více vyhovuje lidem k kanceláří, pracujících třeba od 8, 9 a později - oni moc rozdíl ráno nepoznají, protože většinou ani na budíka vstávat nemusí, navíc mají právě víc "dne" v době, kdy přijdou z práce domů. kdo musí do práce ráno normálně vstávat třeba v 5, aby byl v 6 v práci, posunem času vstává už ve 4 (někteří i dřív). A to už příjemné není, navíc to většinou (kromě vyjímek) znamená chodit spát už za světla (někdo třeba už v 21hod), takže pak je delší den docela k ničemu. Samozřejmě také existují lidé, kteří prostě za světla blbě usínají.
Když to vezmu třeba za sebe - jsem typická sova. Nevadí mi střídání času, spát jeden den ve dne a druhý den v noci, ale vadí mi vstávat ráno dřív než za světla. Svého času jsem chodil do práce trvale na noční. Pohoda. Přišel jsem z práce ráno v 6, v 8 sem šel spát, v poledne vstal, do večera do 19 něco dělal, pak šel na 2hod spát a ve 22hod šel do práce. A vyhovovalo mi to. Letní čas mi nevyhovuje. Ráno vstávám "mrtvý" a než se pořádně proberu, je minimálně 8. Za to večer mám nejvíc elánu okolo 22 a později. Jenže k čemu mi je letní čas a dlouho světlo, když už třeba nemůžu dělat venku někdy od 20hod nic, co dělá kravál, protože je normální brát ohled na sousedy. Takže raději ráno vstávat za světla a tma v 20 - ten den je pro mne užitečnější.

Jen taková poznámka mimo téma - všiml jste si někdo, že tzv. skřivani mají potřebu kritizovat a někdy i doslova šikanovat lidi typu sova (nevstáváš ráno brzo, tak seš lenoch; koukej vstávat protože jí taky vstávám; ranní příchody do práce atd), ale pokud po nich budete chtít, aby fungovali třeba později večer nebo v noci, tak silně narazíte. A že lidé typu sova takhle nefungují a jsou většinou podstatně víc tolerantnější (chceš vstávat, tak si vstávej, je mi to jedno.., chceš jít spát, tak si jdi..)?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.03.13 20:21
avatar

Zcela souhlasím. Jak je venku tma, tak mě z postele nic nedostane - ani 10 budíků. Nemám ani záclony ani závěsy, jinak bych se neprobudila už vůbec. Světlo v 22 hodin je mi na nic. Naopak mě mate (říkám si "ještě je brzo, ještě toho můžu udělat spoustu", a pak zjistím, že už je vlastně 22 a nemá cenu rozdělávat nějakou větší práci. Ráno nic pořádného neudělám, to jsem ráda, že si dojdu aspoň do té koupelny bez úhony. Veškerou práci dělám večer kolem 19-20 h a to mi je jedno, jestli je tma nebo světlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 30.03.13 19:23

Mě osobně to nijak nevadí, první den to přežiju a další už to nevnímám. 10 let jsem vstával ve 3:00, teď už si trošku pospím a vstávám ve všední den až 4:00, víkendy většinou kolem sedmé.

Ale pamatuju, že byl v celé ČR známý pekař, co proti tomu pořád zbrojil a sháněl všelijaké petice a protesty. Ale před pár lety zemřel, psali o tom všude.

A ve svém okolí neznám nikoho, kdo by se tím jakkoli zaobíral, prostě to tak je a hotovo. Když začne chumelit v dubnu, tak taky nepůjdu protestovat na náměstí. Maximálně si můžeme zajít na lampárnu.:D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.03.13 20:43
avatar

Já taky patřím mezi ty co jim to nevadí, naopak já brzo vstávám , klidně v 5 hod.v letní době a s dobrou náladou jdu přivítat nový den. Vidíte vycházet slunce , ptáci zpívají a já s dobrým čajíčkem vyjdu ven , někdy i v noční košilce sednu si na lavičku a nechám se unášet ranní krásou.Nikdy jsem nepocitovala nějakou ůjmu na náladě nebo na zdraví.Jediné co mi dělá vrásky jelikož jsem milovník hodin , měnit ten čas na vícero hodinách. Ale i to se dá zvládnout...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 30.03.13 22:43

Mě nevadí letní čas. I když přesvědčit v létě malý děcka doma, aby šly v devět spát, když ještě venku svítilo sluníčko, byl docela nadlidský úkol. Ale dobře, člověk si trochu přeuspořádá život a jede dál.

Co mě ale nadlidsky vytáčí je ta změna dvakrát do roka. Do háje ať si příznivci letního času ten svůj letní čas nechají celý rok, ale ať mi s tím dvakrát do roka nešachují sem a tam. To je na palici. Taková hovadina.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.03.13 22:49
avatar

taky to vubec nezaregistruju a naopak se na to tesim az se konecne prehodi cas, at z toho dne taky sakra neco mam :) taky nechapu proc na to nadavaji, asi sedi u telky cele odpoledne a vecer, a je jim jedno, ze je venku svetlo, takze je jenom stve, ze jeden den maji malou starost navic, ktera jim rozjebe stereotyp na cely mesic :D

doplněno 30.03.13 23:10:

*smich**smich**smich* dokonce jsem ani nevedel, ze je to uz zitra :D az ted jsem to zachytil v TV

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 30.03.13 23:07
avatar

Taky na letní čas nadávám a vadí mi celou dobu, co je. Já osobně se tím časem ani neřídím a hodinky si nepřeřizuji. Jen někdy (naštěstí výjimečně) musím pamatovat na to, že ostatní, jak praštění, dělají v létě všechno o hodinu dřív.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.13 09:21
avatar

Mě to vadí,nemám ty změny rád.Než si zase tělo zvykne,chvíli to u mě trvá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.13 09:54
avatar

Věřte nebo ne, ale přežila jsem změnu času! *sok*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.13 09:56
avatar

arizonka -Já taky, ale bojím se, že ta obrovská spousta sněhu, který stále padá, mě dostane *cert*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 31.03.13 10:15

Taky u vás chumelí? Tady je vánice jako prase. A to jsem včera rozchodil motorku s nadějí, že dnes vyjedu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 31.03.13 10:51
avatar

U nás, cca 17 km SZ od Znojma, slabé, ale velmi slabé sněžení. A taje to! Čeká nás další břečka. Kde je jaro?! *bum**ee**plac*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 31.03.13 17:43

Jaro letos nebude. Bude jen léto - asi 7 -10 dní a to pak hned plynule přejde do podzimu. Kecám? Já vím. To je z nedostatku sluníčka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.13 18:02
avatar

zpět k tématu diskuze ;) je letní čas v pohodě nebo ne? mně osobně by změna až tolik nevadila, stejně mě ráno budí světlo, ale co mi vadí, je že tzv. letní čas trvá až do konce října - to už fakt ztrácím trpělivost... dřív se zpátky na zimní čas přecházelo koncem září, to bylo ok, přiměřené, ale teď se musíme přizpůsobit Evropské unii, a tak předstíráme léto až do konce října, to už je fakt opruz... takže shrnuto, můj názor: jarní přechod mi nevadí, ale ten podzim mě vysloveně štve...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.14 14:53

Nejste výjimka, já to mám stejně Na letní se těším, na ten zimní/středoevropský vůbec, z něj jsem zoufalý. Vždycky říkám, že mě na konci října jednu noc o hodinu prodlouží a celou zimu o hodinu zkrátí. Také bych byl radši, kdyby ten letní platil celoročně, v zimě by bylo vidět místo do 16.hod. až do 17.hod.. V Rusku si to takto zavedli, my holt jedeme podle EU. Až na konci října bude zase SEČ, tak budu mít depku ze tmy, budu muset svítit o hodinu dřív. Mám pocit, že ten SEČ je akorát naschvál, aby se propálilo víc elektřiny. Kdyby byl celoročně, tak by to byla tragédie - v létě by se rozednívalo už ve 3hodiny v noci, večer by byla tma před devátou. Nechápu ty lidi, co chtějí zrušit letní čas, proč se nezruší ten co je v zimě, to tolika lidem vyhovuje chodit z práce za tmy? Ráno jít do práce za tmy by mě tolik nevadilo, když bych mohl jít odpoledne z práce za světla *slunce*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.