Jak dostat soubory z disku DVD

Od: Datum: 26.06.13 11:10 odpovědí: 12 změna: 27.06.13 12:23

Dobrý den,

mám takový problém s vypáleném DVD, kde jsem si ve svém minulém notebooku Toshiba vypálila fotografie, bylo jich hodně a hlavně byly staré, tak mi na nich moc záleží. Vypálila jsem je dobře a správně, jako se to dělá a jak jsem to dělala vždy, nic na tom přeci taky není, že … Následně mi tento notebook DVD normálně spustilo, sice pomalu, ale spustilo. Teď mám nový notebook Acer a ať dělám, co dělám, DVD se prostě nechce otevřít, ukazuje mi to, že paměť na DVD je zaplněna asi zpoloviny, což znamená, že opravdu vypálené je, ale soubory mi to nenačte. Tak samo jsem zkoušela vložit DVD do PC od mamky, ta má Lenovo a tam jí to ukazuje, že DVD je prázdné a je k vypálení. Na PC v práci HP jsem to taktéž zkoušela, ale bez úspěchu, DVD se nenačte vůbec *zed*… Jsem z toho zoufalá, jelikož tam mám veškerou památku a nevím, co s tím. *plac*Disk je v pořádku, není porušený ani poškrábaný.

Neexistuje nějaký program, který by to mohl dát dohromady a soubory mi zobrazil tak, abych je mohla z něj vytáhnout?

Děkuji za odpovědi.

Hezký den. *slunce*

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.06.13 11:18

Jak ho spouštíš? V jakém formátu jsou fotografie? Jak jsou nahrané, jenom foto nebo v nějakém programu? Co to udělá, když dáš Tento počítač - DVD - Otevřít?

Od: frogi*
Datum: 26.06.13 11:31

Prvně čekám než automaticky najede, buď nenajede vůbec nebo vyskočí okno s otevřením disku a tam se nic neukáže, když nenajede vůbec, tak jdu na tento počítač a tam se koukám, že je zabrané místo na disku, když dám otevřít, tak pořád jen čekám na načítání a po půl hodině mi to neukáže nic.. Vypalovala jsem to jako datové DVD přes NERO, fotky jsou ve formátu jpeg, jpg a ještě nějaký formát přímo z foťáku...

Od: ben®
Datum: 26.06.13 11:56

Dobrý den, jestli máte možnost, tak zkuste DVD přehrát ve stolním DVD přehrávači. Uvidíte, zda se načtou alespoň tam. Možná by to šlo potom zkopírovat na flashku USB. Zdravím!

doplněno 26.06.13 12:02:

Zkoušela jste to DVD opět otevřít v programu NERO? Možná by se to dalo zkopírovat v něm. A je to DVD-R nebo DVD-RW? Pokud je to DVD-RW, tak dejte pozor, aby jste nedala volbu "vymazat DVD".

doplněno 26.06.13 13:33:

Pokud je to DVD-R, tak se už nemůže vypálit (přepálit) ani případným omylem. Zkuste to otevřít v jakémkoliv vypalovacím programu nebo v tom stolním DVD a pokusit se o tu zálohu na flashku nebo HDD. U toho DVD-R by se dalo maximálně připalovat další soubory (pokud není uzavřené), ale to nedělejte.

doplněno 26.06.13 13:45:

Můžete zkusit i tyto free programy a třeba to pomůže vyřešit Váš problém.

http://www.slunecnice.cz/sw/max-data-recovery/ http://www.slunecnice.cz/sw/cd-recovery-toolbox/

Datum: 26.06.13 13:26

Právě že na stolním PC - Lenovo, jsem to zkoušela a tam mi to ukázalo, že disk je prázdný a jestli jej chci vypálit... V NERU jsem to nezkoušela, jelikož na novém noťasu jsem ještě ani nevypalovala. Ale mohla bych to zkusit. Jen doufám, že to tenkrát bylo NERO, co jsem použila, protože jsem měla ještě jeden vypalovací program a nemůžu si vzpomenout, jaký to byl...
Jinak je to DVD-R..

Od: mowla*
Datum: 26.06.13 14:08

Ono je - v zásadě, jedno, jaký program byl pro vypalování použit.

To, že jsou na disku skutečně vypálena data a nyní je nelze načíst, může mít několik příčin - od neukončení session vypalování přes špatné medium (třeba i ´ohlodané´ zubem času) po špatnou mechaniku (v tomto případě zřejmě tu ve starém notesu).

"Profíky" najdeš v kdekterém servisu IT (pozor - ne ve všech), v tomto případě by ti mohli pomoci i třeba ve fotolabu (ale ne v těch kioscích v super-hyper - jen tam, kde s s médii skutečně pracují).

Datum: 27.06.13 09:00

Tak jsem zkoušela programy, co jste mi posílal, první mi ukazoval pořád, že CD/DVD mechanika není připravena a ten druhý u něj mi to ukazovalo, že není vložen disk v mechanice.. Zkoušela jsem i vypalovací program, taky se mi nic neukázalo. Už jsem zoufalá :( Jinak zjistila jsem, že se jedná o DVD+R a ne -R, sama nevím, jaký je v tom rozdíl, ale každopádně mé další fotografie jsou na stejném DVD a funguje v pořádku.

Kdyby se mi to kdysi několikrát nepodařilo otevřít to DVD, tak bych si řekla, že se to asi fakt blbě vypálilo, ale když to fungovalo a teď ne.. no nevím.

Jinak můj minulý noťas byl v naprostém pořádku a nebyl starý ani rok, tak si nemyslím, že by bylo něco s mechanikou.

Datum: 27.06.13 11:23

Dobrý den, no, tak to není dobré. Pokud jste se k fotkám dříve dostala, tak to DVD bylo tehdy dobře vypáleno a rozdíl mezi DVD-R a DVD+R by neměl dělat problém. To skutečně vypadá na ztrátu dat časem - někdy je to způsobeno nesprávným skladováním (slunce, vlhkost), ale většinou se takto začnou chovat velmi levné (no name) nosiče zakoupené někde v hypermarketu. Je to DVD značkové?

Zkoušela jste ho načíst v tom stolním DVD přehrávači? Jak je to dlouho, co bylo to DVD vypalováno?

Bylo vypalováno najednou nebo jste na něj později fotky i přidávala? No, ale patrně jsou to otázky zbytečné, protože vlastní problém nevyřeší, ale jen vysvětlí. Jinak, ta záchrana dat odbornou firmou je dosti drahá věc a ani výsledek není vždy jistý. Obávám se, že ty fotky budou ztraceny. Zdravím!

Datum: 27.06.13 11:46

DVD bylo vypáleno v lednu minulého roku, takže něco málo přes rok. Skladováno bylo v obalu mezi ostatními DVD s fotkami... Co se týče značky, tak je to značka Verbatim.

V DVD přehrávači jsem to zkoušela pouze kdysi, ale jelikož nemám moc kvalitní DVD, tak když je větší množství dat na nosiči, tak to nestíhá. Můžu to zkusit znovu, ale pochybuji, že to rozjede. Stejně z DVD přehrávače bych to nijak nedostala.

Vypalováno bylo najednou. Nic přidáváno nebylo. Prostě jsem vypálila dvě DVD s fotkami a uložila je mezi ostatní.

Ach jo, tak jestli je nezachráním, tak to jsem v háji, jsem z toho pěkně nešťastná *plac*

Datum: 27.06.13 12:05

Dobrý den, tak, hlavu vzhůru - třeba není vše ztraceno. Nosiče Verbatim jsou kvalitní, DVD je vcelku nové, skladování dobré, vypáleno najednou a ověřeno. Je to trochu záhada. Tak, jak už Vám zde radil kolega - obejděte ta kopírovací centra nebo fotolaby a snad to někde načtou (a vezměte si čistou flashku a hned to mohou případně zkopírovat). Ta cena nebude tak velká - já jsem spíše uvažoval o ceně, když se zachraňují data z HDD. Zatím to nevzdávejte. Zdravím!

doplněno 27.06.13 12:35:

Ostrava je velké město, tak těch možností bude jistě hodně. Myslím, že když jim vysvětlíte problém, tak Vám pomohou. Ona to není zase taková práce zkusit načíst DVD. Ale, já bych asi začal u těch kopírovacích center. Můžete navštívit i prodejnu s PC technikou - tak jsou také většinou ochotní lidé.

Tak těch možností je více a když budete mít sebou čistý nosič (asi tu flashku), tak to mohou zkusit zkopírovat. A možná bude stačit jen úsměv a poděkování (pokud se to povede).

Datum: 27.06.13 12:23

Já s tím Fotolabem nějak nemám zkušenosti, to mám normálně přijít do Fotolabu a tohle jim říci? Kopírovací centrum, to ani nevím, kde to tady v Ostravě může být. Kouknu po netu, to je jasné. Snad na něco přijdu.*zed* Děkuji.

Od: asd*
Datum: 26.06.13 12:02

Pokud ti na obsahu záleží, tak jsi rovnou k profíkům. Pokud možno si vem i minulý notebook, jde to dostat i z něj (ale to už umí málokdo)

Datum: 26.06.13 13:26

A kde najdu profíky? Starý notebook už nemám..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.