Jak zvládnout stres

Od: Datum: 03.09.13 18:40 odpovědí: 2 změna: 04.09.13 18:18

Začala nám školka a tečou potoky slz nejen ráno ale i přes den neustále opakuje že se mu tam nechce :nejí ,brečí a spíš pospává v posteli jak na to


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.09.13 18:52
avatar

Pěkný den, mám zrovna ve školce nové děti a jediné, co můžu poradit, je vydržet. Děti to zkouší, protože je školka nová a jim se tam nechce. Máme pár dětí, které si zabrečí, ráno po maminkách házejí boty, kopou do židlí, válí se po zemi. Takové dítě já porstě podržím, maminka odejde a do půl hodiny je absolutní klid a dítě se hraje až do oběda. A druhý den to zkusí znovu, co kdyby maminka povolila. Dítě velmi brzy pochopí, že když takto zapláče a zakřičí, maminka si ho zase raději odvede domů - a to je chyba.

Když syn uvidí, že nepovolíte, tak se s tím smíří. Z postele vytáhnout, jemně, ale důrazně. Dejte mu do školky oblíbenou hračku a hlavně - loučení ve třídě nebo před třídou neprodlužujte. Čím více chlácholíte a loučíte se, tím hůře. Prostě se rozloučit, dát pusu a zavřít dveře. A v tomto být důsledná.

doplněno 03.09.13 18:55:

Doplním. Máme 9 nových dětí, brečí tři nové, jedno staré - které je právě ten případ, že po mámě háže boty a dělá scény, tak ho maminka raději nechá doma - takže s ní dítě pěkně manipuluje.

Tříletá holčička, která je nejmladší a přišla v pondělí jen na hodinu, prvních 20 minut v kuse brečela a nic ji nezajímalo. Pak zjistila, že v kuchyňce si hrají jiné děti, že tam vaříme, přišla se na nás podívat, ale nic neříkala. Dnes přišla, brečela 10 minu, poté zalezla do kuchyňky, hrála s námi hru a když se za hodinu maminka, tak zase pěkně odešla a holčička s námi byla až do oběda. Venku si hrála na písku a úplná pohodička:)

Děti umí někdy hrát pěkné divadlo:)

doplněno 03.09.13 19:02:

A abych ten svůj román ještě dopsala, tak pro tyhle špuntíky je dobré, když ho první týden nenecháte ve školce až do oběda, ale přijdete pro něj první den třeba za hodinu, druhý za hodinu a půl a postupně dobu prodlužujete. Dítě tak získá jistotu, že se pro něj za relativní chvíli skutečně vrátíte.

doplněno 04.09.13 18:26:

Není zač;). Ono to zní sice drasticky, ale kolegyně učí již téměř 20 let a je to prý velmi osvědčená metoda. Ale tu pusu dát můžete:) Zrovna dneska jsem opět měla výstup se zmíněným dítětem házejícím bačkory... řev už před školkou, loni jej totiž maminka, když si zabrečelo, druhý den nechala doma. Není tedy nové, ale zkouší to. Řev i ve školce, hysterické házení sebou sem a tam. Dvě vteřiny po tom, co maminka zaklapla dveře, nastalo ticho. Přesně dle očekávání.

Takže nebojte, ona hodně dělá nápodoba - když dítě vidí, že si ostatní hrají a na brekot nikdo moc nereaguje, tak se většinou zapojí:) A to se týče i oběda, čtyřletí lonští špunti nám obědvají tak nádherně, až jsme z toho v šoku:).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nektarinka
Datum: 04.09.13 18:18

Děkuji Vám dneska jsem nedala ani pusu a utekla jsem byla jsem domluvená do svačiny a vydržel! ...no taky co mu zbývalo...budu důsledná a potom nechám i na oběd nechci aby byl bulánkový mamińák

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.