Jaké nezbytné množství malé vody uzavřené v pet lahvy je povoleno na zapití léků při cestování letadlem mimo Schengen u letištní kontroly z Prahy a též zpět domů?
Variant je několik. Slyšel jsem případy, že kontrola pustila láhev s vodou bez problémů, je to tedy otázka dotazu na místě. Další varianta je zakoupit si před kontrolou vody s sebou v duty free sekci, zabalí vám to do obalu, který projde přes kontrolu. Poslední varianta je, že za kontrolou bude wc, kde ale ne vždy teče voda, pítko nebo automat na vodu, co se za securitou nachází, bývá vyznačené na oknech. Při návratu to záleží, jak je uzpůsobené letiště. V praze mimo Schengen jsou kontroly těsně u gaty, což převoz kapalin lehce komplikuje, pokud už nedělají úpravy, které se plánují. Většinou je ale v zahraničí možnost doplnit si vodu v pítku nebo zakoupit petku. doplněno 08.06.24 14:14: Ještě je možnost na zapití 100ml lahvička vody dle pravidel o přepravě kapalin.
petraskova
Jedná se o destinaci Afrika-Tunisko.Slyšela jsem od lidí že to je též podle nálady celníka jak se vyspí apod.Když má dobrou náladu tak malou lahev toleruje.Jde jim o to kupovat převážně jejich předraženou vodu za 5€ za 0,5l.která běžně v obchodě stojí pakatel.Byznys praktiky které s bezpečností mají pramálo co společného jinak by stála malá voda za lidovou cenu cca.1€ na letišti.
Neřeším. Když dáte několik tisíc za letenku nebo desítky tisíc za dovolenou, těch pár kaček nebo stovek za vodu je to poslední, co by mne trápilo. Netuším, jak v Tunisku, jestli je možnost na letišti doplnit z nějakého pítka pitnou vodu, kohoutek bych tam asi vynechal, záleží na co se cítíte. Jinak benevolence k vlastní vodě minimálně v Evropě roste, minimálně v rámci ochrany přírody a vznikají pítka a dávkovače na vodu v terminálech, případně se objevují samoobslužné chladničky s dobrovolným poplatkem a recyklovanými láhvemi.
Let trvá fyzicky 1:55, něco na odbavení a přílet, řekněme celkem 3-3,5 hodiny, v Praze jsou fontánky na vodu do prázdné lahve, v Tunisu nevím, možná dát každému z rodiny nebo cestovní party 100ml lahvičku s vodou a pak je od nich zase vybrat, kdo nebude potřebovat pít.
Pokud letíte z Prahy, tak tam vám povolí půl litru neotevřené láhve na osobu. Můžete ji mít z domu, nemusíte ji draze kupovat na letišti.Pokud poletíte zpět z Tuniska, tak si žádnou vodu neberte, před kontrolou se napijte a zbytek vyhodte do koše, jinak vám sami poručí ji vyhodit. V letadle vám letuška nabídne čistou neochucenou vodu rozlévanou do kelímku. můžete ji požádat o přídavek.
S tou Prahou by to mohlo platit, ale jen v případě, že poletíte z letiště v Letňanech, jako spolucestující ve čmeláku při vyhlídkovém letu nebo při práškování okolních polí.
Prázdná petka je bez problémů. Vodu si do ní natočíte až za kontrolou. Na letištích na to bývají zařízení a lze to i na WC (kam se teda petka blbě strká). Zase na tolika letištích jsem nebyl, poslední dobou jen Praha, Vídeň a Dubrovník a všude (byť někde v rohu, na konci čekací haly a podobně) bylo nějaké to pítko, kde se dalo napít nebo natočit vodu do petky. Neni potřeba pronášet vodu kontrolou.
Letušky v letadlech během letu uličkou vozí láhve s perlivou i neperlivou vodou a podle přání nalévají do kelímků a podávají cestujícím. Takže vodu na zapití léků mít budete. Dokonce Vám podle potřeby přidají. Kelímky potom seberou. Proto se zapitím léků v letadle nevidím žádný problém. Jaga.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.