Jak naštvat zvědavé sousedy

Od: Datum: 16.07.13 22:42 odpovědí: 15 změna: 09.08.13 16:31

Zravím,ráda bych vás poprosila o radu kteří máte stejný problém jako moje rodina. Kdykoliv jdeme něco dělat na zahradu s

manželem a s našim synem, tak sousedi jsou hned v pozoru. Promiňte mi ten výraz ale neustále nás sousede špehují

co děláme na naší zahradce. Vůbec jim to není trapne neustálé nás šmiruji. A nejhorší je to, že jak s pravé strany Vás šmiruji,

tak i z levé strany také protější sousedé oni se s nimi baví, takže si v tom šmirování rozumí obě strany. Nemáme tam žádné soukromí protože sousedi nemaji co dělat, tak to je jejich takové škádlení.

Moje známa mě upozorňovala ,abych si dala na ty naše sousedy pozor, protože rádi hned jdou volat a udávají jenom aby druhému

uškodili a byli zajímaví. Na podzim plánujeme si vysadit živý plot thuje, tak snad to bude o něco lepší. Proto bych ráda přijala Vaši

radu co s takovými sousedy jak se mám zachovat a co na takové zvědavce zabíra. Předem děkuji za Vaše rady. Omlouvám se za připadné chyby jsem cizinka.*pusa*

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.07.13 22:53

To mi připomělo jak jsem pomáhal kamarádovi u jeho otce. Přijeli jsme na místě lidu prázdno, začali jsme dělat a do hodiny tam bylo snad 10 kybyců co místo přidání ruku k dílu jen vykecávali. Chvilkama jsem měl pocit , že se tam dočasně přestěhovala místní hospoda. Jestli to je na venkově, tak tam je to dost normální až na to udávání :(

doplněno 16.07.13 22:56:

Hoďte s nimi řeč ať zjistíte co chtějí. Neházejte je hned do stejného pytle jestli jste tam nový. Až potom bych sázel stromy.

Datum: 16.07.13 23:16

Nemohu to pochopitelně na dálku posoudit, ale není to třeba jen váš pocit? Zprava vás špehují, zleva vás špehují.. Navíc máte obavy, že by vás mohli za něco udat.. Děláte snad něco protiprávního, že máte obavu z udání?

doplněno 16.07.13 23:51:

Navíc už v nadpisu máte, že je chcete "naštvat", tedy situaci hrotit. Opravdu to nebudí moc důvěru.

Datum: 17.07.13 00:08

Já bych na to šel jinak...

Hned jak bych je uviděl, že na své zahradě jen tak postávají, blízko plotu hned bych zařval - ahoj sousede... jak se máte co potřebujete? ...(rekněte mu to párkrát a hned mu dojde vocogou)

Nebo .. sousede, já vám zavidím, vždy jak jdu půl hodinku na zarda vždycky vás tu zahlédnu, chtěl bych mít tolik času jako vy, a trávit jej na zahradě celý den... (uvidíte ten otrávenej xischt...) xDDD

doplněno 17.07.13 00:24:

A nebo jinak je naštvat - postavte si pergolu, udirnu případně gril, a každý den si tam něco ugrilujte ( kabanosy, špekáčky - cenově dostupnější než deně steaky)..

A uvidíte.. butou tak slintat přes plot že raději zalezou a pustí si zprávy...

Datum: 17.07.13 00:09
My to máme to samý, ale máme sousedy jenom z jedný strany. Já na ně taky čumím i z otevřeného okna a už ani moc nečumí, párkrát jsem na sousedku vyplázl jazyk nebo jsem jí vulgárně vynadal když čuměla a taky to pomohlo. Po dobrém by šlo třeba postavit vyšší plot, aby přes něj nebylo vidět. Ti naši sousedi jsou taky pěkně závistiví. Jsou oba v důchodě, tak nemají co na práci, tak šmírují.
Datum: 17.07.13 00:32

Chápu to tak, že jste na vesnici přistěhovalci. Být někde "náplava" je vždycky problém. Člověk místní není a nikdy nebude. To budou až děti, pokud jsou v místě odmalička. Pokud jste cizinka, je to tím horší, protože jste "jiná" než oni.

Především - pokud chcete na té vesnici zůstat, musíte přijmout její pravidla. Vy jste ti, kteří se musí přizpůsobit, jinak "nezapadnete". Musíte se sousedy prohodit pár slov, nezávazně pokecat, třeba pozvat na návštěvu až budete grilovat, prostě nechovat se jako nějací nóbl přistěhovalci, kteří považují starousedlíky za něco méněcenného s čím se nebudou ani bavit. Musí vidět, že je považujete za sobě rovné a nestraníte se jich. Jen tak máte šanci tam vydržet. Potom třeba i něco pomohou, Vy zase pomůžete jim nebo alespoň třeba nabídnete pomoc, na něco se zeptáte, něco jim pochválíte. Budou vidět, že jste stejní jako oni, že řešíte stejné problémy. Sice Vás asi stejně budou pomlouvat, ale na vesnicích se pomlouvají všichni. To je klasická vesnice. Jak se od nich začnete oddělovat třeba vysokými tůjemi, asi tím dosáhnete akorát společenské izolace a zavdáte více příčin k pomluvám. Pokud nedokážete žít podle pravidel klasické vesnice, kupte jinou nemovitost někde více odděleně, třeba na konci vesnice nebo v místě odděleném třeba nějakou terénní nerovností nebo nějaký hodně velký pozemek, kde budou sousedé daleko.

Btw. znám z vlastní zkušenosti vesnici, kde jsou neustále nějaké "báby" vylepené v oknech, případně sedí na lavičče u cesty a pořád někoho drbou. Stačí aby někdo prošel, hned ho začnou pomlouvat. Neustále vše a všechny pozorují. Ale to je naprosto normální. Takže když jdu kolem nich, slušně je pozdravím, prohodím nějaký vtip, trochu je něčím "popíchnu". Zasmějeme se a drbou dál. Mohl bych kolem nich projít a dělat, že je nevidím, ale to by k ničemu nebylo. Potom by mě ignorovaly asi taky a nehlásily by mi hned, že třeba ve vesnici byli * a koukali nám za plot a neptaly by se, jestli se něco neztratilo.

Jiné je to v satelitních městečcích - to jsou jen noclehárny, kde se sousedé mnohdy ani neznají a ani se neviděli. Vysoké ploty, auta s černými okny. Opačný extrém, taky celkem o ničem.

Datum: 17.07.13 02:10

Je to tak. Spousta lidí se nastěhuje na vesnici a diví se, že to tam nefunguje jako v anonymním sterilním sídlišti, z kterého přišli. Vadí jim, že tetky drbou, slepice kdákají, sousedé s o sebe zajímají, krávy bučí, zvířata včetně psů volně pobíhají a kadí, v sobotu se seče tráva a řeže dřevo, někdo topí uhlím.. Sám jsem vlastně taky 25 let náplava, ale prostě jsem se rozhodl žít na vesnici, tak to beru, jak to je. Sousedka prostě vypustí slepice a máme pak na vjezdu občas slepičince. A co. Pouští je tak celý život, tak to přežijem. Ale jsou tu lidi, co se z toho můžou zbláznit. Přistěhovali a teď dělají dusno, že to na vesnici není takové, jak si představovali a nejraději by ji předělali na betonový satelit.

Datum: 18.07.13 08:58

Naprosto s vámi souhlasím.Na vesnici jsem vyrůstala a žila 30let.Na vesnici je styl žití, že si všichni "vidí" do talířů.Místní drbny posedávající před barákem na lavičce, nenechají na nikom nit suchou, kdo projde, toho zdrbnou.Ať se člověk chová tak, či onak, stejně pomluví.

Moje rada, prohodit se sousedy přes plot pár slov, dát řeč na neutrální téma, alespoň na oko příjmout zdejší místní vesnická pravidla.Hned bych s nimi na vašem místě nerozpoutávala válku, pokud chcete na vesnici dlouhodobě zůstat a žít.

Klady vesnice potom ale také jsou, když něco potřebujete, přes zednické a jiné práce, stačí večer zajít do hospody a seženete vše :o)

Hezký den!

Od: uska®
Datum: 17.07.13 08:46

Napřed se pokuste pokecat, vždy se na něco zeptat - co hledají u plotu, že jim pomůžete atd. Jak příspěvek nade mnou - vy byste se vesnici měli přizpůsobit, ale zachovat si soukromí. Když opravdu naštvat sousedy, tak si na každý roh domu pořiďte maketu kamery a bavte se reakcí sousedů.

Datum: 17.07.13 09:27

Když jsem byla mladá, nikoho jsem nepotřebovala. Vystačila jsem si se svou rodinou, se svými problémy. Teď, když už mám nějaký křížek na hrbu, nepracuji, když obejdu byt s vlhkým hadrem, mám uklizeno a ticho a prázdno. Jsem ráda, že mám sousedy, se kterými se zdravím, prohodím pár slov, usmějem se, vyměníme recept nebo informaci. Asi budu působit jako babka, která je "informovaná". Asi určitě. Ale víte co, já kdybych seděla potichu doma a koukala na sladké seriály, tak už bych se ani nepicla, protože bych měla vygumovanou hlavu a zapomněla bych po cestě, pro co jsem to šla. Pro pistol, jakou pistol, co jsem s ní chtěla?! A takhle strarších lidí, bez společnosti, osamocených poblbaných, je hodně. Zapomínají mluvit, slušně se chovat a pak o nich někdo napíše, že jsou "agresívní senioři, důchodci". Určitě si říkáte, že takoví nikdy nebudete. Také jsem byla o tom přesvědčená. *hi* Ti vaši sousedé vás berou jako dobrý program v televizi, seriál. Navíc, na vesnici nebo ve čtvrtích rodinných domků se žije tak nějak pospolitě, sousedsky. A starousedlíci vůbec nechápou, že to takhle nechcete. Jsem z rodinného domku, ale ve městě, kdy sousedé respektovali naše soukromí a my jejich, ale to jsme všichni chodili do práce a měli rodiny. Když zestárli, nevím, jak se změnili. Určitě jsou zvědaví a všeteční, jako všichni staří. ;) Naučte se s nimi všemi být kamarád, ale pomalu určujte hranici, aby vám stále nelezli do baráku. Ale počítejte s tím, že co jim o sobě neřeknete, to si domyslí, vymyslí. Ale buďte s nimi všemi zadobře, nikdy nevíte, komu pomůžete a kdo pomůže vám. *srdce* babka z Ostravy

Od: bonie*
Datum: 17.07.13 10:37

Taky mám sousedku, která musí všechno vědět, vidět a pod, ale mám jí vcelku ráda, protože ona u toho tak trpí :)

Je to můj jediný sousední dům, máme mezi pozemky velikou stodolu na hranici a kde není stodola je skoro 3m zed. Tak když se babka chce podívat,musí pro žebřík. Ona se snaží být nenápadná, ale tu a tam jí to nevyjde a žebřík ujede, nebo slyším jak nadává, že jí ujela noha...Někdy jí stihnu pozdravit sotva vystrčí hlavu, to se lekne :D protože narozdíl od ní nemusím šplhat po žebříku a dělat kravál, tak jsem tam nečekaně. U stodoly má schody na půdu, ale má problémy po nich chodit, bolí jí kolena. Ta odvaha, když kvůli mně visí na zábradlí a šplhá se vzhůru :D Zjistí, že nic nevidí a zas šplhá dolů. Posledně když jsme ji zahlédla, tak jsem se rovnou optala - jsem toho moc neudělala, co? Ani neodpověděla :D

Dřív jsme měli nízká vrata, bylo ze silnice vidět do dvora, často chodila sem a tam, ted co mám vrata vysoká, nevidí a často zametá před svými, sice nevím co, protože je tam rovnou silnice, ale když vyjedu autem, musím zaparkovat za rohem a doběhnout pozavírat. Stihne zamést i můj kus silnice :) Jednou mi přijel takový menší kamion polystyrenu, zrovna začínalo pršet a já se synem vykládala ten polystyren. Babča popadla koště a fofrem začala zametat, takový taneční kreace co předváděla... ta úžasná choreografie... aby viděla do kamionu, do dvora... kam dáváme ty balíky... a přitom aby nebyla nápadná... Lilo čím dál víc až z toho byl opravdu slejvák. Babča pletený svetr až po kolena, silnici zametla asi tak 5x v celý vesnici... ale nevzdala to. Má výdrž.

Jo, leze mi na nervy, ale chápu jí, je tu už nejstarší a tak musí všechno vědět u všeho být, nikdo jí nemá rád, je to stará němka a tak se i chová. Na pozdravy zásadně neodpovídá...Ale kdybych náhodou na dvoře padla, tak ona si určitě všimne jako první.

Nedá se s ní nic dělat, prostě taková je...

Zapálím ohen a do půl hodiny visí na žebříku a huláká - vy pálíte oheň? Odpovídám - ano já... No já jen, že to kouří... Dřív jsem jí zvala... dnes už jen říkám - no taky se divím, máte radu?

Od: sepi®
Datum: 17.07.13 13:26

*smich* zrovna kupujeme dům .) budeme mít sousedy z obou stran .))je to hodně malá vesnice))chtěla bych je přijímat stejně jako ty .))tak si držím pěsti )) raději řeším vše v klidu a úsměvem .))a ten poslední odstavec nemá chybu *smich*

Od: kociannova
Datum: 17.07.13 15:53

Ahoj,

- se sousedy - a zvláště na vesnici je vždy lepší vycházet dobře - občas jim něco prominout a spíše se snažit s nimi skamarádit. Jakmile si začnete dělat naschvály, bude to na celý život - a myslím, že žít v neustálém napětí není dobře.

Může to vyústit ze strany sousedů i v nepříjemné odvety - např polití zahrádky nějakým herbicidem, otrávení psa, atd.. A pokud jste noví - tak je zvědavost sousedů zcela přirozená. Tak ji "ukojte" - a bude klid.

Od: andarop
Datum: 17.07.13 17:41

Vysadit porost ,ale to bude chvíli trvat.

Myslím ,že když budete chodit "na Adama a Evu" ,tak už přestanou šmírovat. A když ne ,tak je můžete všude říkat ,že vás sledují v "trapných" momentech :)

Od: lili*
Datum: 09.08.13 13:27

Zasadila bych si vysoké Tuje, nebo dala vysoký plot. Lil

Datum: 09.08.13 16:31

Pro "dzina"

- promiňte, nedá mi to - a moc doufám, že Vás to neurazí - odkud jste cizinka? - třeba černoška, nebo ukrajinka? - Třeba se sousedé s Vámi chtějí jenom seznámit - já bych tedy byla docela ráda, kdybych poznala i jiné lidi, nežli čechy. A pokud jste snad Romka - i to bych brala - určitě bychom se domluvily. Zdravím. Marcela

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.