Nejste přihlášen/a.
Co je to za svinstvo v našem lékařství? Nedostatečné poučení pacienta o riziku výkonu, přičemž má podepsat, že poučen byl, a také velmi neetické poznámky či žádosti o úplatky.
Viz článek novinky.cz/...
Dokonce na Bulovce nepříjímají pacienty v kritickém stavu.
Fakultní nemocnice Bulovka přestala ve čtvrtek odpoledne přijímat pacienty v kritickém stavu. Rozvážet je tak musejí záchranáři do jiných pražských nemocnic. Uvedla to ve čtvrtek pozdě v noci mluvčí záchranky Jana Poštová. Omezením pravděpodobně vyústily spory vedení nemocnice se skupinou lékařů ARO a urgentního přijmu. Nemocnice ale tvrdí, že omezení trvalo dvě hodiny a v pátek již je příjem bez omezení.
To je zkratka jen formalita ten podpis. Klidne tam muzes napsat: poucena jsem NEBYLA. Anebo ho vubec nepodepsat neodevzdat oni to moc nekontroluji... Vyzkouseno.
Stejne tak nahravani. Pravo na to mas z §88 NOZ, ale neskryte nahravani je zkratka konfrontacni nastroj dnes zhusta pouzivany i u predavani deti mezi rodici a kdyz vyjednavat neumis, tak tim vyhrotis situaci. Vyzkouseno. Kdyz jeden UA doktor se choval arogantne.
Holt ani lekar neni vzdy nejlepsi psycholog natozpak pacient. Je to jako vsude jinde, je to o lidech a komunikaci. A proc novinari pisi jak pisi a proc to plebs cte, tak o tom se uci na fakulte socialnich medii pokud se nepletu. Zamyslete se, proc se zabyvate bulvarem, budete pak hodnotnejsi clovek? Na zaklade clanku podobnych pisalku, kdyz o problematice nic nevite?
To je život, na to si budete muset zvyknout. A bude hůř ... Jak jsem poslouchal "vůdce" mladých lékařů, tak ti si toho moc líbit nenechají. Budou pracovat do výše svého platu a přesně tak, jak zákoník práce káže. Mám obavu, že to pomaličku všechno směřuje k privatizaci lékařské péče s tím, že kdo na to bude mít, tak si zaplatí kvalitní péči z ruky (případně komerčního pojištění), a ti, kteří půjdou "na pokladnu", tak na tom budou o poznání hůře. Ono to vlastně není nic nového, tak to funguje ve většině zemí světa.
Obávám se, že české zdravotnictví směřuje k angloamerikanizaci. V Anglii zdravotní péče není úplně nejdražší, zato na pitomý rentgen čekáte tři měsíce. Ve Spojených státech fentanylových máte péči hned, ale aby si pak občan vzal druhou hypošku. U nás to dotáhneme k válkovské dokonalosti: Za rentgen občan vysolí padesát táců a stejně na něj bude čekat půl roku.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.