Podvod na Bazos.cz

Od: Datum: 15.07.13 18:31 odpovědí: 5 změna: 16.07.13 06:08

Poprvé jsem se setkala s podvodnicí, která poté, co jsem odeslala peníze na její účet zboží samozřejmě neposlala a dělá mrtvého brouka. Znám jen mailovou adresu, kterou lehce změní, že, a bude podvádět dál. Jaké jsou Vaše zkušenosti, je nějaká šance z ní ty peníze dostat zpět?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.07.13 18:47
Píšu to už po několikáté: PENÍZE DOPŘEDU NEPOSÍLAT. POUZE DOBÍRKOU. KDO S DOBÍRKOU NESOUHLASÍ S TÍM NEOBCHODOVAT.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.13 19:02

A jaký je rozdíl v tom, zda zaplatím předem a nic mi nepřijde nebo zaplatím balík na poště a doma otveřu a zjistím, že tam je cihla nebo maketa mobilu atd...? Dnes už na poště nic otevírat nesmíte jako dřív a po zaplacení máte smůlu...

Je jedno zda zaplatíte předem nebo si to objednáte na dobírku, nejlepší je si prodejce vždy řádně ověřit.

doplněno 15.07.13 22:30:

mcgyver® - Souhlasim, ale je to jedinný způsob jak se jakžtakž bránit nebo se nějak připravit. Nejlépe je nakupovat u opravdu ověřených prodejců nejlepe s kameným obchodem někde v ČR a pokud se jedná o bazarové zboží, tak jedině převzetí osobně. Jiná obrana není.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.13 19:18
honza v88: No jo, ale hodnocení prodejce se dá taky zfalšovat, taky spousta kladných hodnocení neznamená, že to musí automaticky poslat nebo, že nepošle místo zboží třeba tu cihlu.
doplněno 15.07.13 19:55: Někteří podvodníci to dělají tak, že ze začátku udělají pár dobrých obchodů lidé na ně napíšou kladná hodnocení a pak začnou podvádět. Když už něco z bazaru, tak ne z internetového, ale z bazarů třeba Brně, Praze atd. tam si to zboží můžete prohlédnout nebo vyzkoušet.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniell*
Datum: 15.07.13 22:34

V TV , na internetu , v reklamách , na plakátech všude ... nedoporučuje se platit převodem .. i přesto plno lidí = ano platí převodem. A potom se strašně diví že ten člověk, kterého neznají a poslali mu peníze najednou nereaguje. Podvodníků přibívá! No jak říkala moje babička " seš debil neměls to dělat ,dobře ti tak ale pro přístě už to víš a tak to neuděláš a když jo tak ti ještě přidám po papuly"

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.07.13 06:08
avatar

Je fakt, že záleží na každém z nás. Kdo je podvodník, z toho peníze jen tak lehce nedostanete. Možná vůbec. Prodávala jsem na Bazoši několik věcí, ne drahých, do 500 Kč. Všechno za platbu předem. Peníze mi přišly na účet, poslala jsem mail, že je to v pořádku a že jdu odpoledne na poštu. A tak se i stalo. Vždycky jsem dostála svému slovu. Dokonce jsem dostala děkovné zprávy, kde mi kupující děkuje za férové jednání. Asi není dneska tak obvyklé.*ee* Takže: kdo jde na Bazoš už s myšlenkou, že podvede, ten skutečně podvede. A dopředu to neodhalíte. Tudíž jedině dobírka. Na druhou stranu se může stát, že si to adresát najednou rozmyslí, dobírku si nevyzvedne a tudíž nezaplatí, balíček s Vám vrátí a o poštovné přijdete. Obchodování není sranda, zvláště když jedna nebo druhá strana jsou pořádní podvodníci. Jenže to dopředu nikdo říct nemůže. Rozčarování přijde až nakonec. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.