Je vystoupení z EU možné? Jakou stranu volit?

Od: Datum: 23.06.13 11:57 odpovědí: 5 změna: 24.06.13 22:14

Vím, že vystoupit z EU by se asi s většími či menšími problémy dalo, ale co poté? Neobrátil by k nám svět zády? Nestal by se z nás ohraničený ostrůvek? Máme na to, abychom fungovali jako Švýcarsko nebo Norsko? Přece jenom růst HDP a životní úrovně přišel především se vstupem do EU. Momentálně vyděláváme ročně na členství EU desítky miliard (odvádíme méně než bereme). Poté bysme o všechny tyto peníze přišli. Což znamená málo peněz především na dopravní infrastrukturu. Pochybuji, že bez těchto peněz bysme v horizontu několika desítek let postavili důležité dálnice nebo začali stavět vysokorychlostní tratě (které budeme potřebovat a ne že ne). Norsko má peníze především z rybolovu a ropy. My nemáme ani rybolov ani ropu. Ve Švýcarsku má zase přímá demokracie dlouho tradici, je to neutrální země s kvalitními politiky a především jedinečnou přírodou, která jím přináší obrovské bohatství. A teď by mě zajímalo, co může nabídnout světu ČR, abychom mohli žít samostatně bez EU?

Sen každého je asi co nejvíce se přiblížit zemím jako je právě Norsko, Rakousko, Švýcarsko, Island, atd.. Co k tomu musíme udělat? Je náš problém především ta komunistická éra a mnoho jizev, které si neseme? Máme kvalitní politiky a nějakou elitu? Co musíme změnit? Jaká strana je podle Vás volitelná a která nám zajistí lepší zítřky? Existuje zde vůbec taková strana? A když ne, proč ji lid nezaloží? Bliží se nám pomalu a jistě volby (možná už na podzim 2013) a já se začínám obávat, že opět vyhraje ČSSD a ti nás definitivně dodělaj. Když už nic jiného, tak jsem ODS vděčnej za to, že se snažili prosadit rozpočtovou odpovědnost (stejně jako mají třeba ve Švýcarsku) a v neposlední řadě dali větší volnost státnímu zastupitelství a policii. Bojím se, že po příchodu ČSSD se to vrátí do starých špatných kolejí.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: cambria
Datum: 23.06.13 12:37

Z velkých stran to nikdo nenabízí. Jdu tentokrát volit Svobodný http://www.svobodni.cz/kdo-jsme/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cjethe02
Datum: 23.06.13 12:46

Zrovna o ty jsem se dneska trochu zajímal, ale bohužel mě trochu děsí ta jejich rozhodnost o vystoupení z EU. Já si právě pokládám otázku, zda si to opravdu můžeme dovolit. Co když se nám potom EU bude chtít mstít? Jsme malý stát a ne zrovna moc velká ekonomika, která by se dokázala sama uživit. To bylo možné za první republiky, ale dnes? Ani jako komunistická země bychom bez sovětského svazu nic neznamenali. Stala by ze z nás ostrov strachu a bídy jako z KLDR, která taky mimochodem kdysi velmi prosperovala, ale z dlouhodobého hlediska je taková uzavřenost prostě sebevražedná.

Od: cambria
Datum: 23.06.13 13:05

Volný pohyb po Evropě nám zaručuje Schengenská smlouva. Mají ji podepsanou i země, které v EU nejsou. Zas nadruhou stranu, jsou země EU, které ji podepsanou nemají. Pak je tu EHP zaručujíci volný pohyb zboží a kapitálu. O možnosti vystoupení nejsme jediná země , které o tom uvažuje. Každopádně volbou Svobodných teď se to s největší pravděpodobností ještě nestane. Budou rádi, když vůbec ve volbách uspějí. Zatím dle veškerých preferencí máme zas vyhlídky na skvělý socialistický život a to včetně EU. Jinak volba TOP 09 žádnou možnou pravicouvou politiku nezaručuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.06.13 22:31
avatar
Vystoupením z EU by jsme si vůbec nepomohli. Bylo by to mnohem horší.
To spíše vyměnit politiky, jenže to je skoro nerealizovatelné. Schopní lidé totiž do politiky nepůjdou, všeho schopní se u korýtek drží pevně. Jen ti šlechetnější uznají že si už nakradli dostatek prostředků, aby s tím vyžili až do smrti. Nebo se od kámoše nechají poslat k dalšímu korýtku, říká se tomu "přidělování trafik". Tímto způsobem se neustále v několika desítkách nejvyšších státních pozic, točí několik desítek známých gaunerů stále dokola, za kterými často stojí šedé eminence - proradní podnikatelé, kteří řídí ty kteří se (ne)snaží řídit tento stát - tzv. "kmotři". Celé to tedy připomíná mafii.
Nejhorší je, že úplně stejně by se chovala většina obyvatel této republiky. Vždy si při podobných věcech vzpomenu na mého bývalého souseda. Stále nadával jak to tady politici rozkrádaj a poctivý člověk utře hubu. Přitom sám kradl v podniku kde pracoval, plechovky s barvami a pytle cementu a vrátný za flašku rumu jako nic neviděl. Na mojí poznámku že je stejný jako oni vždy odpovídal, že je to NĚCO JINÉHO.
Omyl, není. Je to totéž.
Takže, může mít národ který komunisté naučili krást, lhát a podvádět, poctivé politiky? NE, kde by je tak asi vzal...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.06.13 22:14

Cituji autora otázky : Když už nic jiného, tak jsem ODS vděčnej za to, že se snažili prosadit rozpočtovou odpovědnost ...

Snažili se, snažili a v průběhu jejich "odpovědného vládnutí" státní dluh úspěšně stoupal :))

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.