Nejste přihlášen/a.
Máme skvělou kohoutkovou vodu, takže je mým hlavním nápojem - navíc v ní máte obsaženu řadu léků "vyluhovaných" z výkalů vašich spoluobčanů (včetně těch momentálně nedostatkových), k tomu v podstatě zadara antikoncepci a řadu dalších důležitých prvků. Vše v jednom a za pár haléřů. Kde se hrabou se svými léčivými účinky všelijaké minerálky.
Ano, celý svůj život... většinou ze studny.
A ještě bych upravil Váš názor, že voda je bezpečná. Není to tak úplně pravda. Když jí vypijete moc, tak Vás to zabije stejně spolehlivě (jen jiným způsobem), jako když nebudete pít žádnou.Hodnota L50 (množství které zabije polovinu sledovaných subjektů) je stanovena na 6 litrů na člověka o váze 75 kg. Viz: zdravotnickydenik.cz/...
6 litrů bys do 75 kg osoby musel návrat hadicí pod tlakem, takže ho roztrhneš... co je to za blbinu?
a 6 litrů za delší čas / za směnu / zase není problém...
Voda kohoutková, čili z rozvodů vodovodní sítě, je sledovaná hygienicky i chemicky a tudíž má hodnoty jako pitná. "Humus" mohou být zbytky neškodných kalů, co škodí zůstane v čistírně. Trubky asi nejvíc zanáší "vodní kámen", tj. nerosty (základní složkou vodního kamene je obvykle uhličitan vápenatý) - neškodí, jako bychom přidali kamení do šálku. Také piji konve čaje celý život, a hádám, že asi nejvíc vadí moderní mikroplasty. Ty zřejmě odstranit současnými technologiemi nejdou a co udělají ne/uvidí na zdraví (?) až třeba naše vnoučata.
Voda studniční - je dobré dát ji na rozbor. Může být "zásobena" hnojivy.
Asi hledáte problém kde není! Když Vám to vadí tak si kupujte "lepší" v petkách v obchoduJe taky několikanásbně dražší tutíž 1000% lepší!
Jako kluci jsem před lety klidně pili vodu ve strouze kde ústila meliorace a plavali tam pulci, ani jsme se z toho nezesr...
Milane a) v té době se již DDT nepoužívalo, a za b) DDT je ve vodé velmi špatně rozpustné -téměř nerozpustné !
To černý v nádržce jsou plísně a houby, ze stojatý teplý vody a prachu.
to v řadu - kde není vzduch a stojatá voda, není )
spíš se koukněte, zda nemáte olověný trubky nebo tak něco. Vodárny vám Garantuji nezávadnost vody pouze předávací mu místu, patnímu vodoměru.
Pokud máte podezření na bakterie, tak stačí převařit, kvalitu vody musíte zjistit u vodáren, obecně v České republice je velmi dobrá, ve srovnání s jinými zeměmi. Pokud vám voda nechutná, tak zkuste na pití tu ze supermarketu, ale pramenitou, nikoliv jen pitnou, většinou stojí shodných 6,50 za PET láhev A v Tescu občas mi chodí kupóny na slevu 5 Kč.
Na běžné vaření musí voda z kohoutku, z veřejného vodovodu, být dostatečná vždy. Horší je to u individuálních studní
Ty bakterie - některé dost odolávají, takže převaření - "steriizace"- raději 20 minut (nikoli jen "přivést k varu").
Studnu zbavoval bakterií jeden dětský tábor takto Savem:
1. Nalili Savo (věděli kolik) do studny
2. Studnu "vykýblovali" (možná několikrát)
3. Natekla nová voda - tu čerpali. Byla OK , tábory musejí dávat na rozbor - ke schválení "pitná/nepitná" voda pro děti.
"Černé" plísně rovněž vybílí Savo (=Dezinfekční látka: Chlornan sodný 4,7g/100g. Méně než 5% bělicí činidla na bázi chloru (chlornan sodný)). A to i na zdi v koupelně - spray.
U nás je tak hnusná, ze ji nepiju jinak, než jako caj. Celoročně. Udělám litrovou termosku a tak dokola.
U nás je voda vynikající. Ale pokud jsem někde, kde je divná a nechutná, tak je i čaj z ní divnej a nechutnej..
Hmm chlorovaná. ona ve veřejných vodoveodech je VŽDY chlorovaná pro člověka neškodném množství v poměru litr Cl na 1 000 000 l H2O a ten chlór než se voda ustálí ve sklenici (konvici hrnci ...) vyprchá! Takže nemáte šanci jej cítit.
Tu chuť vody, stejně jako u minerálek dělá víceméně obsak minerálů v ní případně zdroj a potrubí.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.