Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Plasty v mořích, něco strašného

Od: hotchner* odpovědí: 21 změna:
Ahoj, tak já myslel, že je to jen sem tam kelímek a tak. Ale po shlédnutí tohoto dokumentu jsem úplně na mrtvici. Co s tím? Chudáčci zvířátka! To je všem jedno?

 

 

21 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

hodnocení

1x
avatar pansvacinka

Doba konce přichází, přichází strašné odsouzení .. *modla*

jeziskristus
Buďme v klidu v moři je tolik ropy, těžkých prvků, výronu jak lidských či zvířecích, nehledě na jejich moč a výkaly. Nyní si pochutnejte na lososovi, tuňákovi,... Z panensky čisté přírody avšak plný těžkých kovů, dobrou chuť.
*kafe* hlavně nezjišťujte kolik těžkých kovů je ve veřejném vodovodu z městské čističky vod, na zdraví *kafe*

 

hodnocení

0x
avatar bonbon

Nějaké zvířata... ale co teprve ti chudáci co je jí?

Ale vážně, samozřejmě že plasty jsou problém protože se těžko hlídá kde to nakonec skončí a jsou dost odolné na to, aby nás tím otravovaly (v obou smyslech). Ale nevím zda s tím toho moc naděláš jako jednotlivec. Nejlepší možnost je asi třídit aby toho končilo víc recyklovaného/spáleného ve spalovnách než v přírodě a tlačit na legislativu aby došlo k omezení používání a výroby plastů na jedno použití.

Nicméně se divím že jsi na to narazil až teď, já měl za to že to je tak nějak běžně ve veřejném povědomí. Zvlášť když se snad každý rok píšou články o tom ostrovu odpadků/plastu co OSN uznalo jako stát (teda aspoň myslím že to bylo OSN)

ml1

Mluví se o tom roky. Problém neni u nás, my to vozíme na skládku, od nás se do moře dostanou možná nějaké mikroplasty s vodou. Horší jsou národy, které celá staletí používaly moře a řeky jako popelnici. Do příchodu plastů to nebyl problém, odpad se rozložil a ještě posloužil jako zdroj živin. Ale právě s plasty je to problém. A to, že se u nás zakážou brčka, kelímky a igelitky (atd.) nic neřeší, když je indonézie bude dál házet do moře.

Plastový ostrov je podle mě ještě v pohodě, tam je ten odpad aspoň na hromadě a neni technicky tak náročné se ho nějak zbavit (otázkou je, kdo to zaplatí atd.). Horší jsou právě plasty a jejich kousky roztroušené různě v moři a vůbec v přírodě. To nikdo nevysbírá a rozkládat se to bude ještě zatraceně dlouho.

 

molly
hodnocení

0x
Omylem vloženo

 

nerentier
hodnocení

0x

Především je to jedno Číňanům, kteří onoho plastu produkují asi 80%. Ale nemusíme se cítit mimo hru: Mikroplasty se v ČR objevují už i v mateřském mléce a horských pramenech. *vezen*

hotchner*
hodnocení

To je vtip? V tom videu popisují , jak máme všichni v sobě jakýsi bifenily nebo co a další látky z plastů, je to vůbec možné? Jaký to má vliv na zdraví?
wz

Nejhorsi je smrt z vydeseni... Neboli stres.

Drive jsi byl sice prirodni, ale pripumerny vek doziti byl tak 56 let... Dnes jsi sice postizen nikroplasty a bordelem, presto je prumerna delka doziti o 50% vetsi...

Ja ryby z more nekonzumuji a soucasne neschvaluji takovehle naklafani s plasty. Nejlepsi je plasty premenit na teplo pri spravne spalne teplote. Recyklovat se zatim daji pouze omezene a je to zatim drahe. Nakonec ty "Bursikovy brikety" budou jeste TOP :)

Ps: Ten dokument je 15 let stary...

hameiln

@nerentier POZOR! Věčinu plastu do moři natahajó Japonci při rybařeni. Čiňané só až na drohym mistě. Japonko+Čina+Koreja+Tchajwan=82% procent puvodu mořskyho plastu.

ml1

Ten dokument je 15 let stary...

... no však jak dávno už neexistuje televize Z1. Nehledě na stáří si nedělám iluze o tom, že by se něco od té doby zlepšilo.

Vzpomínám na Mládkovu písničku: "Zobali brabci, zobali, igelitové obaly..." (Ve fiktivní německé verzi "Klopfen vögel klopfen igelitische Futrale" nebo tak nějak) dyť on předpověděl tento problém snad 30 let předtím, než se o něm vůbec začlo mluvit, v době, kdy maximální použití plastů bylo známkou pokroku.

Jedna věc jsou velké kusy plastu, to se dá celkem snadno eliminovat nebo aspoň zminimalizovat (no vždycky se najde hulvát, který něco odhodí). V civilizovaném světě se snad už nikde nezbavují odpadů do řek a moří. Teoreticky je možnost je vysbírat, ale s ohledem na množství to nikdo nikdy neudělá. Horší jsou mikroplasty, kterých se prostě nezbavíme. Třeba když se vypere plastové oblečení (a v čem dneska nemáte umělá vlákna), to je sprcha mikroplastů. Čističky nejsou na jejich odchytávání stavěné, takže s vodou to odchází do řek a do moře (a do přírody vůbec). Čili opravdu nejsme mimo. Ale tvrdím, že cokoliv většího od nás do moře nejde, na to máme moře dost daleko a po cestě spoustu přehrad, kde by to mělo skončit na česlech.

S tou Čínou to není až tak pravda. V podstatě je to největší ekonomika světa a zboží se vyváží do celého světa. Řada lidí i emise háže na Čínu. Kdyby nikdo nekupoval čínské zboží bude u Čína čistá v počtu produkce emisí na hlavu nebo vyprodukovaneho odpadu. Tím, že podporujeme čínský export, kupujeme čínské zboží, tak jsou to naše emise a náš odpad. Co se týká těch plastů, to je problém recyklace. Ropné společnosti i když tvrdí, že recyklují plast, opak je pravdou. I když Češi třídí plast, zrecykluje se možná desetina.

 

hodnocení

0x
A to jste asi neviděl to vypouštění ropy do oceánu při zničeném tankeru to je daleko horší než plasty.

 

hodnocení

0x
avatar stir
Do moře se každou minutu dostává pár stovek kamionů plných plastů. Každý člověk u nás měsíčně sní jednu plastovou platební kartu. Plasty jsou součástí potravního řetězce a jsou i v mateřském mléce. Nejvíce plastů absorbují ryby, takže ty mořské nejsou vůbec zdravé. A to jste ještě neviděl, kolik radioaktivity je v mořích a oceánech. Fukusima vypouští radioaktivní vodu normálně do moře a ještě to desítky let potrvá. Další významný znečišťovatel jaderného odpadu je Francie, ta zamořila celý Atlantik od severu k jihu. A co ropné katastrofy? Jen kolik ropy volně uniklo za půl roku volně do moře v mexickém zálivu. Ne nadarmo se říká, že člověk je největší predátor bez rozumu, protože vyhubí i sám sebe.
nbjh

Fukusima vypouští radioaktivní vodu normálně do moře, protože možská voda je přirozeně radioaktivní a v té koncentraci co vypouší do moře je to zanedbatelné. Jako kdyby jste sypali (NaCl) sůl do moře.

Radioaktivní je z toho bordelu co vypouští jaderné velmoci. Co se týká Fukusimy, mělo se za to, že se to v moři zředí, pravda ale je, že v okruhu 30-50km je koncentrace hodně vysoká, takže k ředění nedochází. Taktéž není možné radioaktivní vodu nijak vyčistit,ani někde skladovat,je jí moc a denně se na chlazení reaktorů použije hrozně moc vody a chladit reaktory bude nutné vyšší desítky let. Moře bude radioaktivní stovky tisíc let, než bude opět nižší koncentrace,ale to už bude lidstvu jedno, země se dá do pořádku už sama bez lidí. Zkuste si dohledat množství radioaktivní půdy z té oblasti a kam ji vozili. Tam kde ji navozili, všichni lidé chytli raka a dodnes mnoho let po katastrofě není všechna půda pryč, protože není možné tuto oblast vyčistit. Stejná situace je ve Francii, kde je obrovská továrna na zpracování jaderného odpadu. Běžně se vypouští bordel do Atlantiku a v okruhu 100km se rodí postižené nebo mrtvé děti. Proto je ta továrna na takovém výběžku,kde je v okolí méně měst. Anglie další kapitola sama o sobě. Další jaderná velmoc USA. Ono ani tak nejde o elektřinu z jádra,ale hlavní účel je vždy výroba plutonia pro zbrojení. U jaderné elektrárny jako zdroje není návratnost, má to jen výhodu ve zbrojeni, které se tím maskuje.
hotchner*
hodnocení

Teď mě tak napadlo, co se asi děje na cernobylu s přírodou , zkoumal to tam někdo?
nerentier

4 hochtner: Nic dobrého se s ní neděje, ale směju se různým hororům na téma krvelačných zvířat (případně lidí) zmutovaných po jaderném ozáření. Třeba právě z Černobylu. Takto zmutovaný živočich bude oslaben po všech stránkách a také se mnoho nedožije. U lidí je podstatné, v jakém věku byli ozářením zasaženi, viz výtečný dokument. Nejhorší je to u dětí. Seniorky ze zmíněného pořadu zemřely stářím dříve, než se u nich plně rozvinuly potíže spojené s ozářením.

 

Štíre, vyhořelé palivo, třeba z Temelína, obsahuje plutonium?
My přece nevyrabime jaderné palivo.

Do Temelína ho vyrábí Rusové, já vím.

Ale ptám se, zdali se z toho paliva dá někde udělat, nebo získat plutonium?

To záleží, jaké mají reaktory. Jaderné velmoci Rusko, USA, Francie na to bloky mají, měli. A taky je to o palivu. Černobyl byl v lesích schválně, aby nebylo vidět, co se tam a ven vozí...

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]