Vinotéka, velká konkur. - šli byste do toho?

Od: Datum: 06.05.13 16:35 odpovědí: 17 změna: 07.05.13 19:04

Dobý den všem, obracím se na vás s prosbou o radu, o váš názor, co si o situaci myslíte, jak byste to řešily vy.
S manželem jsme se nastěhovali do menšího města (2500 obyvatel, s okolními vesnicemi cca 3000),v létě je tu dost turistů, je tu blízko kemp, naskytla se nám tu koupě rodinného domu, bydlíme tu 3. rok, máme jednoho prcka (2 roky) a jde o to, že práci tady neseženu, kamarádka tu shání pořád a marně, i v blízkém okolí nic není, tak jsem před rokem s manželem vymyslela to, že si tady otevřu obchod (máme tu přímo v baráku místnost, která je volná, přímo se hodí k tomu, aby tam byl obchod)a byla bych svého času pánem, kvůli prckovi, pěkně bych ho vodila do školky, ze školky, vše bych měla v baráku. Prozkoumali jsme trh a zjistili jsme, že tu není žádná vinotéka, jen tady v obchodě s potravinami mají pár lahví vína a stáčené (2 druhy, což ale nikdo nekupuje, protože fakt není dobré) Vše jsem si naplánovala, ted už jsem i oslovila pár vinařství, prostě jsem myslela, že za půl roku bych obchod otevírala. Nikomu jsme nic neříkali, abychom někoho na ten nápad nepřivedli a před týdnem se tady v ulici(5 metrů od našeho domu) začalo něco dít. Začali tam opravovat jednu místnost a když jsem šla kolem tak jsem myslela že omdlím _ za výlohou nápis, že zde bude od 6.5. otevřena vinotéka. Lidičky, já od pondělí nespím, je mi blbě, prostě se mi zhroutily plány, budoucnost. Měla jsem to otevřít už dávno, ale nemám tady nikoho, kdo by mi hlídal malou, nešlo to, proto jsem čekala na to, až mi bude končit mateřská."kdo zváhá nežere" co?Co byste ted dělali? Manžel mi říká, at to nevzdávám, at si to prostě otevřu, at tam mám větší výběr, jiný sortiment (např.i medovinu, slivovici), at lákám na malinko nižší ceny(nemusela bych platit ani nájem, tak bych si mohla dovolit dát nižší ceny), ale já nevím, šli byste do toho? Vždyt je to v jedné ulici, šílená konkurence a navíc pak budou všichni říkat "no jo, Nováková se hned musí opičit", nikdo neví, že jsem toto měla v plánu už dávno. Jiný sortiment nepřichází v úvahu, vše tu je zastoupeno.3 sekáče, drogerie, potraviny, hračkárna, domácí potřeby, papírnictví, květinka, opravdu vše.Fakt nevím co dělat a je mi hrozně. Prosím o váš názor, jestli myslíte, že by se 2 vinotéky uživili a děkuji za vyslechnutí.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 06.05.13 16:44

3000 obyvatel i s okolím neuživí ani jednu vinotéku, natož dvě - a investice do vinotéky nejsou jen nějaké regály a nápis, zbytečně bys plýtvala časem i penězi. Mimochodem, "na malinko nižší ceny" se u koupě vína zvysoka vybodnu, za kvalitní rád připlatím a splašky nepiju.

Spíše si zkus vymyslet nějaký jiný obor podnikání, ale spíše exluzivní služby (vysokou přidanou hodnotu), než prodej, 3000 lidí je opravdu malý ´trh´. Např. známá se začala bavit výrobou dortů a původně zábava pro ´zelenou´ vdovu jí nyní slušně vynáší a jezdí za ní zájemci se ´širokého´ okolí. A klidně to i použij, pokud zrovna nemáš jednu prosperující poblíž. :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sarkanovo*
Datum: 06.05.13 16:55

To bych ráda vyráběla dorty, ale bohužel na to nejsem ta pravá, péct zrovna dvakrát neumím Ale díky moc za názor

Datum: 07.05.13 12:25
avatar

A vínu rozumíte? To je taky věda. možná je jednodušší naučit se péci dorty, nevím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.05.13 16:51

Já bych do toho nešla. Zvlášť na stejném místě / v jedné ulici/. Vidím to u nás , už neví co by přibrala za sortiment aby se uživila- ale pak už to není vinotéka . Nelíbí se mi to...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.05.13 17:59
avatar

Druhá vinotéka v obci, navíc ve stejné ulici, nemá cenu. Škoda, že jste svůj nápad nerozjela dřív, dnes byste tam určitě konkurenci neměla.

Když to beru podle sebe a lidí podobných, složenky čekají, peněz není nijak nazbyt, a než kupovat nějaká drahá vína, ledová, slámová, s přívlastkem atd., to raději koupím kus masa na neděli. A pokud bych koupila, třeba jako pěkný dárek, tak říkám na rovinu, že tak 2 x do roka. Věřila bych, že se v městečku uživí třeba dvě večerky, dvoje potraviny apod. Protože chleba kupuji každý den, víno ne. Navíc ti, kdo mají vysokou spotřebu vína, si většinou koupí nějaké levnější, v nejhorším případě i "krabicák". Tak to vážně nevidím reálně.

Viděla bych to na kavárnu - cukrárnu. Pokud sama nepečete, můžete dát šanci nějaké šikovné kamarádce, která pro Vás bude péct. K tomu několik druhů kávy a čajů, ovocné koktejly, džusy, zmrzlinu. V létě bude jistě velký zájem. Ven židličky a stolky a i když zmrzka stojí okolo 15 korun, i na ní vyděláte.

Další nápad, možná si budete myslet, že je to praštěné. Udělejte si kurs a provozujte pedikúru. Mám známou pedikérku, dříve dělnici v kovovýrobě, přeorientovala se a má se dnes skutečně dobře. Dělá doma u sebe, pokud je někdo třeba méně pohyblivý, domluví se a zajede k němu domů ošetřit nohy. Lidé si ji moc chválí, zakazníků má hodně. Jaga.

Ať už začnete cokoliv, mějte na paměti, že při podnikání jsou třeba slušné ceny, příjemné chování a nešidit. Pak se k Vám budou lidé rádi vracet.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sarkanovo*
Datum: 06.05.13 18:22

Moc děkuji za názor, začíná mi to být hodně líto,ale asi se opravdu s vinotékou rozloučím :(((

Cukrárnu tu už právě máme a pedikůru spojenou s masážemi a kosmetikou také...asi jsem se vším zaváhala :(((

Ale i tak moc všem děkuji

Datum: 06.05.13 18:38
avatar

Co třeba dětskou kavárnu? U nás je o ni veký zájem a není v celém Brně jediná.

doplněno 06.05.13 22:39:

"mm" omlouvám se, to je jen můj špatný slovní obrat, já vím, že tu jsou a právě toto jsem chtěla napsat. Jedna je u nás (v Bystrci), je o ní velký zájem a (není v celém Brně jediná) není v Brně sama je jich tu docela dost. Teď už si rozumíme? L

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sarkanovo*
Datum: 06.05.13 18:50

To jo, to by bylo fajn, ale mám jen malinký prostůrek k dispozici :( Fakt hodně malý, je to jen na obchůdek, taková malá místnůstka

Od: mm*
Datum: 06.05.13 18:53

V Brně je několik baby café, zkuste se porozhlédnout.

No ale k otázce. Co teda pivotéku, alkotéku? Nebo zdravou výživu včetně bylinek, aroma olejů a bio kosmetiky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sarkanovo*
Datum: 06.05.13 18:56

Ta dětská kavárna by byla opravdu super, i by mě to hrozně bavilo, ale bohužel prostory nejsou :(

Alkotéka by šla, to je super nápad, že bych tam měla třeba medovinu, slivovici, likéry...Jejda, moc a moc díky )Budu nad tím uvažovat

Od: buss
Datum: 06.05.13 23:42

Je třeba být lepší. Pokud se to nezkusí, není znám výsledek. Třeba konkurenci zlikvidujete.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.05.13 23:56

Kdosi nademnou to již napsal : 3000 lidí NEUŽIVÍ žádnou alkotéku-vinotéku-pivotéku. Vy nejste schopna konkurovat s cenou všem těm MARKETUM. Tím myslím sortiment : pivo, tvrdý alkohol, běžná vína. Za cenu, jakou to oni prodávají to nejste Vy schopna NAKOUPIT. Takže si k Vám lidé příjdou pro nějakou "specialitu". Tím myslím dobré kvalitní víno, medovinu a pod. Ale kolik toho prodáte? 3000 obyvatel - kolik to je potencionálních kupujících? Kolikrát za měsíc u Vás tenjeden člověk nakoupí? Další věc: jestliže vstoupím do vinotéky, musím vidět plné regály, žádné - semtam lahev. Máte spočítáno, KOLIK musíte mít vstupní finanční investici na nákup lihovin? Buďte ráda, že tenhle nápad dostal v ulici už někdo před Vámi. Ušetřil Vás zklamání.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.13 02:03
avatar

2500 lidí je málo, ale co takhle půjčovna něčeho spojená s bazarem? Ve větších městech se docela dobře živí půjčovny vybavení na stavbu (bourací kladiva, lešení,...) a vozíků. Možná, jestli je tam hodně turistů se zaměřit na ně. Kdyby bylo víc místa, mohla by jít miniškolka. A potom hodně inzerovat třeba stylem guerilové reklamy.

Klasická vinotéka, no nevím, sám tam nenakupuju, protože tam seženu akorát stejná mrtvá vína jako v supermarketu. Pro víno jezdím zásadně přímo k osvědčeným vinařům a beru jen nejvyšší kvalitu. Vinotéka by mohla jít, ale to byste museli mít pod barákem pořádný sklep a ve víně se orientovat. Podle toho co píšete se ve víně hádám moc nevyznáte a nemáte k němu vztah, tak asi nemá cenu se do toho pouštět. Obchodovat s vínem, to není jako prodávat rohlíky.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 07.05.13 09:43

megacruiser. Miniškolka možná. Ale...JEN NEOFICIÁLNĚ. Víš co to všechno obnáší? Myslím tím stavební úpravy v domě? Na tomhle už skončilo hodně podobných nápadů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sarkanovo*
Datum: 07.05.13 10:04

Miniškolka určitě ne, nemám na to prostory, mám k dispozici jen jednu místnost, fakt tak akorát na ten obchůdek a hlavně u nás školka je a není tu problém s místem, berou vždy všechny děti, takže to ne.

Bývá tu ale hodně turistů tak mě napadla i třeba "DÁRKOTÉKA" nebo něco takového, zaměřit se prostě jen na ty turisty no.

Od: sarkanovo*
Datum: 07.05.13 10:02

Ale právě zas na drhou stranu si říkám : když se tu uživí 2 sekáče a 2 květinky, proč by nešel chlast?Lidi chlastají furt :-D Teda aspoň tady u nás fakt jo Jsou tu 3 hospody a furt plný.

A mně by stačil čistý výdělek za měsíc 7000,-Kč, byla bych spokojená

Od: mm*
Datum: 07.05.13 19:04

Dnes jsem u nás ve městě viděla i novou LIMOTÉKU. Koukali jsme na to s manželem jak joja . Ale i tam byli lidi. Taková čerstvě natočená limča je mnohem lepší než petka z obchodu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.