Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Zahraniční banky

Od: jirkajc® odpovědí: 4 změna:

Dobrý den,měl jsem diskusi ohledně financí,každý z pěti učastníku debaty na to má jiný názor. Jeden pude prodávat dva byty ve staré zástavbě v Praze(nutná rekonstukce) takže částka i tak bude hodně vysoká,debata byla o tom kam s nima. Díky tomu co se dnes děje ve světě tak se boji nechat je tady v bance,případně dát v jiné měně na devizový účet. Do akcii,zlata,kryptoměn se pouštět nechce.Jde mu spíše o to aby o peníze nepřišel,dát je do nějáke banky třeba v Kostarice,Brazilii,Australii a platit pak tady v ČR kartou.Nechce mít peníze ve státech EU a USA,ani Anglii. Jak to vydíte vy? Děkuji.

 

 

4 odpovědi na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

racio
hodnocení

1x

Bezvýchodná situace. Do ničeho se pouštět nechce a věří více bance v Kostarice, než bankám v EU a USA. Doporučuji vstoupit do kláštera a veškerá aktiva darovat církvi. Problém bude provždy vyřešen.

 

hodnocení

0x
avatar infantilni

Do kryptomen se pouštět nemusí, ale Do bitcoinu se daji ty předpoklady dat, protoze si jej spravujete sám kdyz mate privatni klíče a o peníze nemusite mít starost, protoze je to jen na vas a nikdo jiný k tomu nemá přístup. Anebo si peníze uložit do skrytého trezoru a nepřijde o ne :DD a je docela nezodpovědné nechat tolik peněz sežrat inflaci ;)

 

ml1
hodnocení

0x

Austrálii bych hodil do jednoho pytle s EU a USA (přecejenom jsou to civilizované země). Co švýcarsko, tam údajně spí i nacistická konta (občas se o tom mluví, copak tam nejsou vklady promlčené po 20 letech jako u nás?). Švýcarský frank je měnou, která dlouhodobě odolává inflaci i když co jsem slyšel, tak ty nejdrobnější mince (1 a 2 rapy) se už taky moc nepoužívají. Ale jsou stejné od dob, kdy na začátku letopočtu bylo číslo 18 - no schválně kolik my jsme měli reforem jen ve dvacátém století a jakou hodnotu by dneska měla koruna z roku 1900 (nemyslím sběratelskou), pominu-li to, že v hotovosti by byla úplně k ničemu. Nejvíc pochopitelně ukrojila zlodějina v roce 53, schválně kolik na ní bude letos vzpomínek, v roce 13 nebyly skoro žádné.

Na Kostarku a Brazílii by chtělo umět španělsky, ani si nedovedu představit, jak by se takový účet zakládal (i když přes internet proč ne), ale hlavně jak by se používal.

Za dva baráky, to už je mimo limity pojištění vkladů (100 tisíc €), takže to bude potřeba rozdělit do více bank.

Osobně bych to viděl na zlatou cihlu, ale muselo by to být opravdu zlato a ne nějaké cenné papíry. Pokud by teda chtěl zachovat hodnotu, zlato ji snad neztrácí (dokud někdo neobjeví nějaké velké zlaté ložisko, tak můžeme být v klidu). A kdyby přecejenom, tak máte pár těžítek za milion, dneska už asi za víc, doby kdy kilo zlata stálo milion jsou už pryč. Akcie a kryptoměny bych nechal hazardním hráčům.

kilozlata

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]