Tip na výlet v Praze

Od: Datum: 26.03.13 09:40 odpovědí: 10 změna: 28.04.14 13:55

Zdravím,

pravidelně 1,někdy 2x do roka obdivujeme Prahu.Jsem mimopražská a chodíme tam obhlížet památky, nebo třeba ZOO a tropický skleník a podobně.

Chtěla bych poradit od místních, z trochu jiného pohledu, nejenom památek zda stojí zato se podívat i do teďka tolik profitované idnesem

Sapy Prý je to malá Hanoi v Praze . Co tam je tak zajimavého?Jestli se tam stavit,nebo je to ztáta času?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.03.13 10:08
avatar

Co je tam zajímavého? Pro někoho hodně, pro jiného nic. Záleží na tom, co konkrétního člověka zaujme. Nepředstavitelné množství zboží nabízené formou, kterou jinde neuvidíš, na jednom místě soustředěno mnoho velkoobchodů, obchodů, obchůdků a služeb, od kadeřnictví přes bufety, kasina až po zastoupení leteckých společností. Za zmínku stojí i jejich obchůdky s asijskými potravinami, které nikde jinde neuvidíš ani nekoupíš. Nebo nová samoobsluha, která má část dodávek z Německa.Něco málo se dozvíš i o životě této vietnamské komunity. Záleží na tom, co chceš vidět a co jsi schopna vnímat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ifkali*
Datum: 26.03.13 10:42

Dík za reakci.

Zvědavost mi nedá, půjdu se tam v létě teda taky podívat

Přeju hezký den

Od: askmenow*
Datum: 26.03.13 11:54

Podle mě Sapa za zastávku stojí, pokud jste člověk s otevřenou myslí. Chce to se v ní potoulat, nebát se ztratit, dát si jídlo někde, kde vidíte, že jedí hlavně místní, koukat, jak si tam lidé v poledne na kole rozvážejí oběd, přemýšlet o čem asi tak jsou reklamy ve vietnamštině...

doplněno 26.03.13 15:10:

No, někdy tam jím, ještě žiju, co víc - vždy jsem si pochutnala a nikdy mi nebylo zle.Je to jako když člověk cestuje někam do exotiky, když nic neriskne, nic nezažije.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: eda*
Datum: 26.03.13 13:29

Skutečně záleží na nátuře člověka, co tam jde koukat - z pohledu pražáka děs a hrůza. Ano jsou tam některé kýčovité "artefakty" (fontána či brána v jižní části, či i to casino), ale doporučit někomu, aby si tam dal něco k jídlu, to snad nemůžete myslet vážně, zejména po aférách s drůbežím v místním řeznictví. Každopádně nečekejte nějaký ten kulturní zážitek, jako z návštěvy např. Hradčan. Je to prostě obrovská tržnice, kde není nikdo nic schopen zkontrolovat (ČOI, Celníci) s mnoha zákoutími a úkryty všeho možného. Auta tam jezdí bez registračních značek, některé budovy jsou ohořelé, v půlce obchodů vám nic neprodají, jelikož jsou jenom "velkoobchod" nebo vedou jenom "značkoví" pro své známe překupníky. Osobně tam chodím kupovat jenom "čínské" rákosové klobouky (jelikož nikde jinde nevím, že je mají) a jsem rád, že když to v psychické pohodě zvládnu. Pokud říkáte, že jste mimopražská, rozhodně bych si našel lepší místo, kde strávit drahý čas pobytu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krupino*
Datum: 24.04.13 10:42

Zdravím.

Na adrese http://www.justride.cz/tipy-na-vylet najdeš spoustu výletů z celé ČR (případně i na http://www.justride.cz/usmevna-mesta-obce) :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pandacrazy*
Datum: 04.04.14 12:44

Ifka, v Sapě jsme ještě nebyli, taky jsme mimopražští a snažíme se občas udělat si výlet do hlavního města :).

Na podzim jsme zkusili minigolf v O2 aréně a bylo to super! Krytý minigolf, kavárnička, rodinné vstupné...

A taky koloběžka na WC, to nás dostalo :).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.04.14 20:04
avatar

Nevím, jestli nějaký turistický průvodce doporučuje psí hřbitov v Bohnicích. Jako kuriozita je to velmi zajímavé a překvapivé.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mudii
Datum: 04.04.14 22:13

Mě osobně Sapa zklamala. V žádném obchůdku s obuví mě nechtěli prodat pouze 1 pár, prý nejméně 1O.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.04.14 22:28
avatar

tato otazka uz tu byla nekde pred rokem a bylo tam spousta tipu :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pandacrazy*
Datum: 28.04.14 13:55

A kde to najdu? Já mám ozkoušený ten minigolf v O2 aréně, zoo a dál moc nevím, kam zajít a ráda bych to prostřídala... Děti nebaví samozřejmě "chodit na kulturu", takže spíš nějaké zážitky jako je ten minigolf apod. ... Díky.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.