3xPodnikatelé okolím nenávidění, proč?

Od: Datum: 25.03.13 13:56 odpovědí: 152 změna: 20.05.14 15:57

Proč jsou živnostníci tak neoblíbení? Jsem podnikatel , soukromý elektrikář , často slíchám od okolí jisté nepříjemné narážky například že celý den nic nedělám, že mám peníze za nic a podobně nemluvě o větě "oni mají zase nové ... " . Takové narážky nechápu copak celý den doma sedím a čumím na TV ne, ráno vstávám v 5 hodin a domu se vracím většinou kolem 4 hodiny odpoledne a potom se připravuji na další den, scháním a vyřizuji další zákazníky a vedu učetnictví práce pro mě nikdy nekončí v podstatě pracuji celý den myslím že peníze co mám mám svou zásluhou, nedávnou jsem si koupil nové auto (BMW 3) hned druhý den jsem ráno našel auto poškrabané od klíčů nebo něčeho podobného. Proč to? Jaký názor máte vy na podnikatele? chováte se stejně nepřátelsky nebo máte na víc než jen ostatním kazit život?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.03.13 14:08

daniell. Bohužel si většina zaměstnaného národa myslí, že živnostník = podvodník, zloděj. Je zajímavé, že toto si myslí lidé, kteří v životě nezkusili, co to je, dělat sám na sebe. Prostě s tím se musíš smířit. Je to jako věčný boj řidič - chodec, řidič osobáku -řidič kamionu, mladá generace - stará generace atd... Nesnaž si nikomu vysvětlovat, že někdy celé noci nespíš, protože přemýšlíš, že Ti někdo nezaplatil a JAK TO BUDE DÁL...že zrovna není práce (tím pádem ani peníze) a Ty toho máš zrovna tolik platit a JAK TO BUDE DÁL... že sis polámal nohy, nemůžeš dělat, pojistka a nemocenská nicmoc a JAK TO BUDE DÁL... Prostě to tak je. Nelam si s tím hlavu. Jednou jsi pro některé lidi "kapitalista" a bastafidly *cert*.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.13 14:11
avatar

Vážím si všech co v dnešní době poctivě podnikají a řemeslníků obvzvláště ale k vaši otázce, zaměstnaní lidé jsou naštvaní jelikož jim daně strhne zaměstnavatel a nic si neodepíší, nekoupí si auto k podnikání se slevou a ani telefonování ve firmě jim operátor nedá. Je to normální závist.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.13 14:13

Nejsem podnikatel... ale odpověď je prostá...

je to pustá závist těch, kteří si něco podobného nemůžou dovolit ať už z jakéhokoliv důvodu.

Mohl bych se rozepsat, vyjmenovat všechny možné důvody, ale stejně bych určitě nenapsal všechny. Prostě Vám závidí (poměrně běžná lidská vlastnost), bohužel u některých má až chorobné důsledky, které se projevují ničením cizího majetku (viz poškrabané auto) ve stylu - když to nemůžu mít já, tak tobě to co nejvíc osladím.

Ať budete dělat cokoliv, neubráníte se... vždy se někdo takový najde... je to o lidech.

Já ledasco také závidím, ale na druhou stranu si uvědomuji, že je za tím mnohdy moc práce a odříkání a v životě by mě nenapadlo někomu něco poškodit jen proto, že on to má a já ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: koukolik
Datum: 25.03.13 14:19

Já tvrdím už dávno, že jako se chodilo na 2 roky na vojnu, měl by každý povinně 2 roky podnikat a být na výsledku své práce životně závislý. A vím přesně, kteří lidé v mém okolí by stříhali metr a zoufale čekali na den, kdy budou moci zase nastoupit k pásu do fabriky za minimální mzdu.

Speciální mazácká vojna by byla s přidělenými zaměstnanci, to by byl teprve záhul *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.13 14:36

koukoliv. ta mazácká vojna - super *haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.13 14:22
avatar

Podnikatelé a živnostníci mi vůbec nevadí. Před rokem nám jeden dělal vodu. Měl s sebou 15 letého syna, už si ho vychovával k řemeslu. A jen jsme čučeli, jak byl ten klučík šikovný.

Teď máme objednaného pana topenáře, až se přestane topit, předělá nám topení. Známe ho s manželem řadu let, je to dobrý řemeslník.

Živnostník kromě práce musí zvládnout i to "papírování", takže to vůbec nemá lehké. Já jim fandím, plno lidí skuhrá na pracáku a čeká, kdy bude nějaká práce a tihle lidé se začali živit sami. I když občas to pro ně není sranda.

Tak si z toho nic nedělejte, já mám slušné a rozumné podnikatele ráda. Pokud odvedou poctivou práci, pokud to není předražené, tak není co řešit a klobouk před nimi dolů. *palec*

A pořádný a šikovný elektrikář bude mít práci vždycky. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.13 14:41
avatar

Danieli,

posloucháte šptné lidi, nebo ty, co jim udělal živnostník práci a odvedl špatné dílo. Pak se k tomu nezná a chudák zákazník hledá jiného a ten zase nechce předělávat po druhém, raději vše po svém atd..

Že jste v životě viděl práci jiného elektrikáře a málem jste se rozbrečel co to provedl za dílo?

ten co Vám poškrábal auto nemuel mít motivaci kvůli Vašemu podnikání, ale byl to jen obyčený blbec.

Závist byla je bude, jako v Nesmrtelné tetě.

Já si život nedokáži představit bez malých podnikatelů a živnostníků, denně se s nimi setkávám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniell*
Datum: 25.03.13 14:47

předělával jsem už nespočetněkrát práci po někom , zatím si nikdo na mou práci nestěžoval většinou právě na opak a nikdy jsem po sobě nic neopravoval a nevím že by někdo něco opravoval po mě , Před tímto vozem jsem měl Volvo S80 které sem měl poškrabané dokonce 4x ...

Od: broca
Datum: 25.03.13 14:56

Je fakt, že to od okolí vnímám naprosto stejně. Jsem opravdu drobný živnostník již 15 let. Předtím jsem pracovala coby zaměstnanec 25 let. Dokážu si tedy docela dobře srovnat všechna pro i proti. Každé má něco pro i proti. Jako zaměstnanec přijdu na pracoviště, kde je již vše potřebné vybavení, teplo, světlo, telefony, připravené auto, telefony, které platí zaměstnavatel atd...tak, abych mohla vše zač jsem pravidelně placena vykonávat. Je tam soc. zařízení, voda, lednička atd. atd. Vše toto zajistil zaměstnavatel, též za mne odvádí tu větší část odvodů z celku. Mám dovolenou zaplacenou průměrem, nemocenskou, která sice není nic moc, ale je. Práci zajistí též zaměstnavatel, dostanu např. ještě stravenky. Přjde výplatní termín a dostanu výplatu dle smlouvy. Naopak jako maličký živnostník si musím od prvního po poslední zaplatit a zařídit všechno sama - veškeré zařízení, vybavení, nákup veškerého materiálu, musím si topit, svítit. Pro práci mám velkou spotřebu el. energie, protelefonuju, projezdím spoustu benzinu, plno času strávím sháněním zakázek, papírováním, Potom teprve mohu pracovat, takže vyrábím - na čas moc nehledím, protože se chci nějak uživit, takže to určitě není od 7 do 15 hodin. Jsou to dle potřeby i soboty neb neděle. Když zboží vyrobím, není ještě vyhráno, musím také prodat, takže zaplatit si prodejní místo a svým autem za svůj benzín jedu prodávat. A pokud zrovna lidi mají hluboko do kapsy, tak neprodám tolik, kolik bych potřebovala. Odvody ale zaplatit samozřejmě musím, ať jsem tržby měla anebo ne, to nikoho nezajímá. Dokonce i moje nejlepší kamarádka, která je zaměstnancem v kanceláři (telefonuje pouze z práce, kdy to neplatí sama) říká, jak jsem ve výhodě a jak se mám, že "jsem doma", protože vidí, že ráno jdu vyvenčit psa, když ona je zavřená za "píchačkama" . Ale už nevidí, že pracuju často do večera. Dovolenou si mohu udělat kdy chci, ale nenám pak ani korunu atd. Hodně lidí neuzná, že živnostník je člověk, který se postará sám o sebe, od nokoho nic nemá a nechce a snaží se. Ale když této kamarádce řeknu, tak dělej účtařinu doma soukromě , tak by do toho nešla ani náhodou. A takhle to má asi spousta lidí, kteří si to sami nezkusili, aby poznali obě strany mince

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.13 15:09
avatar

Jako zaměstnanec přijdu na pracoviště, kde je již vše potřebné vybavení, teplo, světlo, telefony, připravené auto, telefony, které platí zaměstnavatel atd...tak, abych mohla vše zač jsem pravidelně placena vykonávat. Je tam soc. zařízení, voda, lednička atd. atd. Vše toto zajistil zaměstnavatel, též za mne odvádí tu větší část odvodů z celku. Mám dovolenou zaplacenou průměrem, nemocenskou, která sice není nic moc, ale je. Práci zajistí též zaměstnavatel, dostanu např. ještě stravenky. Přjde výplatní termín a dostanu výplatu dle smlouvy.
Ja se vam divim, ze tedy podnikate, kdyz jako zamestnanec byste se mela tak dobre.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: koukolik
Datum: 25.03.13 15:16

... a už je to tady *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: broca
Datum: 25.03.13 17:15

Možná jste nečetl, že jsem napsala "obojí má své výhody i nevýhody" a zažila jsem obojí. Takže mohu posoudit právě to, že jedna strana druhé závidět nemusí. Podnikám v tuto dobu ještě proto, že musím ještě těch 5 let nějak dožít do důchodu - tedy se starám sama o sebe i když to často není jednoduché . Živím se rukama, mám krásné, ale fyzicky poměrně náročné řemeslo, které mne b aví. Bohužel jsem i ve věku, kdy se hlásí i různé zdravotní problémy. Lidem mé věkové kategorie se jen velmi těžko shání práce v době, kdy není práce dost ani pro mladší. No a i když někdy nostalgicky s lítostí a slzou v oku vzpomenu na "zaměstnanecké doby se služebním autem, telefonem a jistotou výplatního termínu" , tak již to nějak snad dotahnu do toho důchodu, neboť si nechci jít stoupnout na pracák a s nataženou rukou žádat o podporu. Přesto si nestěžuju a snažím se. Na zbohatnutí to zrovna není, ale na živobytí ano. Odpovím Vám Vaší poslední větou : Já se každému, (kdo závidí a nebo si myslí, že je to tak jednoduché divím, proč je tedy zaměstnanec a nepodniká, proč si to taky nezkusí, když by se měl tak dobře ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.13 15:04
avatar

Protože jste zlý kapitalista a vykořisťovatel (co na tom, že děláte sám na sebe a i kdybyste chtěl, vykořisťovat nemáte koho). Bohužel, většina českého národa má hluboce zakořeněný názor, že jinak, než zlodějinou se k majetku přijít nedá. Takže pokud jste něco dokázal, je to určitě nějakou levárnou. Zkrátka - úspěch se neodpouští a musí být potrestán!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.13 18:12
avatar

magdone, *hej*, *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.13 15:06
avatar

Je podnikatel, a nebo podnikatel. Obrovsky rozdil. Takovych jako si ty, znam spoustu ale i takove co podnikaji a na BMW si nevydelaji, ale zato jsou si svym panem. Vydelaji si na preziti, nestezuji si.

A pak je teda ta druha kategorie podnikatelu, co vlastnima rukama nedelaji nic, na vsechno maji zamestnance kterym davaji co nejnizsi platy, rekneme az vykoristuji sve zamestnance, a jeste u toho breci kolik penez musi odvadet a ze si nic nevydelaji. A takovy treba jezdi v BMW, Audi a pod., co chvilka zahranicni dovolena a pod. A prave takovych znam taky spoustu. A kdyz slysim ze nekdo nadava na takove podnikatele, tak pravem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: koukolik
Datum: 25.03.13 15:18

Z tvého textu mi vyplývá, že zásadní rozdíl mezi poctivým a nepoctivým zaměstnancem je v tom BMW, zahraniční dovolené a mlčení.

Takže danieli: jezdi 10 let starou felicií a dovolenou zásadně na místní plovárně. Pak tě budou milovat i ti s tím velkým okem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: koukolim
Datum: 25.03.13 15:19

oprava: "poctivým a nepoctivým podnikatelem" samozřejmě *bzum*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniell*
Datum: 25.03.13 15:23

pozor já ale dělám vlastníma rukama nemám ani jednoho zaměstnance! dělám sám na sebe , nikdo mě z ničím nepomáhá jsou to peníze vydělané vlastníma rukama. Přesto mám BMW a jezdím na zahraniční dovolené která pro mě není o penězích jako u zaměstance ale spíše o tom najít čas na tu dovolenou.

Od: koukolik
Datum: 25.03.13 15:29

Danieli, to co píšeš, je každému závistivci úplně jedno. Tady platí jednoduchá rovnice: máš drahé auto, jsi lump a tunelář. Majsterjoe to vystihl moc pěkně a to ani nechtěl. Každý se tady bude dušovat, jak nemá nic proti podnikatelům, kteří makají jako bílí a poctivě odvádějí daně ale jenom do té chvilky, než zjistí, že ti za svou práci inkasují mnohem víc, než on ve fabrice. Pak pochopení a solidarita končí *smich*

neproživej to, lidi nezměníš. Pracuj a uživej si výsledků práce dokud to jde. Pitomců si nevšímej, ani jim nic nevysvětluj

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 25.03.13 15:35

a co daně? Všíchni si myslej , že živnostník neplatí žádné .Taky jsem říkal známému jak so mohl našetřit za 4roky podnikání na BMW X5 , když není plátce DPH , neplatí žádné daně a má prodejnu . Prej musíš bejt šikovnej

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.13 15:53
avatar

Ja sem to taky tak pochopil. Proto te radim do te prvni kategorie podnikatelu. Ono staci kolik podnikatelu stava v 5 hodin rano a do vecera jeste pracuje. *palec* Ten zbytek uz je ta kategorie posledni.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlasatec*
Datum: 25.03.13 18:52
Vždyť nikdo ty zaměstnance nenutí u takového podnikatele pracovat... Vždyť jsou to dva svobodní lidé, ten zaměstnanec přece má možnost udělat úplně to samé... Je to jen slabší odvar závisti.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.13 15:27

Setkal jsem se s takovýmto pokusem: Zaměstnanci byli cvičně zařazeni do Švarcsystému (nejen tedy interní fakturace, provozovaná běžně ve firmách), ale sakumprásk. Tzn. měsíční interní a externí fakturace s možností výběru dodavatele a odběratele služeb i momo firmu. 20 % prac. času bylo takto věnováno obchodování a účetnictví místo tvoření hodnot. Po krátkém čase se rozpadly všechny předtím direktivně nařizované vazby, sice si pár středisek pořídilo auta, zrušili se štípačky a kanceláře vybavily nábytkem dle svých možností. Příští období však již byla tato plusová střediska v problému, neboť služby, které poskytovala začala jiná střediska odebírat od jinud a ty chudší zanikla, a tak vše spělo ke krachu. Pak se to vrátilo do pův. stavu a určitě už nikdo z přeživších nezávidí živnostníkům.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zamestnana
Datum: 25.03.13 15:31

Nemyslím si, že jde jen o závist. Napíšu vám to asi takhle: Jsem zaměstnaná jako účetní u daňové poradkyně. Máme tam zimu a žádné vymoženosti, neboť nejsou peníze. Na takové blbosti jako platit svým poradcům za práci podnikatelům nezbývají peníze. Ale jet si na měsíc k moři, koupit nové auto atd... není problém. Brávala jsem za 8 hodin práce 12 000, teď už jen 10 000. Jak jsem psala neplatí se. Denně se setkávám s doběla nasranými podnikateli-Jak jste si mohli dovolit nedat mi do účetnictví /třeba dámské kalhotky pro milenku, dovolenou u moře s celou rodinou, basu šampusu atd./ On si to přece před finančákem zdůvodní! Kecá - finančák nemá lidi, takže se spoléhají, že žádná kontrola nepřijde. A když jim na konci roku vyjde že mají odvést nedejbože nějaké daně? Tebe si platím /spíš ale neplatí nebo málo/ za to, že to uděláš abych nemusel nic odvádět. A když to už opravdu nepůjde, naskladním si zboží za miliony. Ono to příští rok zase nějak dopadne. Takových případů vám napíšu stovky. A když jsme chtěli zdražit o stovku, tak nám tady pan podnikatel plakal že ho to položí /má roční obrat 10 000 000! / Nakonec si našel nějakou důchodkyni, která je ráda za každou korunu a dělá mu to za hubičku. Podvody, špatně odvedená práce, namyšlenost a hlavně vychcanost. Stát z těchto takypodnikatelů/a že jich je tak 80%/ nemá v podstatě nic!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 25.03.13 15:37

a co má podnikatel ze státu?

doplněno 25.03.13 16:10:

škube? Jak škube, co mi stát dá?

doplněno 25.03.13 21:18:

nejdřív na to musí vydělat

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zamestnana
Datum: 25.03.13 16:03

No škube ho jak se dá! Zaměstnanec musí platit státu vše, podnikatel skoro nic.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nemabunky
Datum: 25.03.13 21:05
a co má podnikatel ze státu? škube? Jak škube, co mi stát dá?
Odpisy a naklady.

Myslis, ze si zamestnanec muze poridit auto a odepisovat si ho? Telefon? Internet? Vsemozne paragony? Elektroniku? Stravovani v restauracich? Cestovani do zahranici? Odpocet DPH?

Co teprve tak vetsi firmy: danove raje, manazerske smlouvy, bonusy, zeme s nizsimi (napr. bezpecnostnimi) standardy nez CR, zeme s horsi vymahatelnosti prava, zeme s mensi nebo dokonce zadnou kontrolou registrovanych firem, ...

Jsou legalni cesty, jak zaclenit osobni utratu do podnikani a pak jsou i odpocty, ktere jsou nelegalni, ale na ktere se neprijde, protoze financak nekontroluje dukladne ucetnictvi kazde firme a OSVC.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: broca
Datum: 25.03.13 18:13

Pro zamestnana A proč tedy se necháte zaměstnávat někým, kdo vás tak špatně platí a neposkytne Vám ani přiměřené pracoviště (netopí) když Ti, jak píšete "vychcaní" podnikatelé se mají všichni tak skvěle? (házíte všechny do jednoho pytle a tak to přece není) . Tak proč si to nejdete zkusit taky sama za sebe, aby jste poznala co to je něst vše sama na sebe a za sebe se všemi důsledky ale i těmi výhodami, které to samozřejhmě také má? Ono nést svou vlastní kůži na trh se vším, co k tomu patří není tak jednoduché. Třeba by jste si pak doma ve své vlastní kanceláři také zrovna nepřetápěla, když by jste si na to moc nevydělala. Taky by jste si ty zakázky musela sama nejdřív sehnat, aby jste vůbec měla dělat co. Hezkjy se to řekne, ale což si to tedy vyzkoušet , bude li to pak lepší?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nemabunky
Datum: 25.03.13 21:35
A proč tedy se necháte zaměstnávat někým, kdo vás tak špatně platí a neposkytne Vám ani přiměřené pracoviště (netopí)
Sestra v takove firme delala. V okrese byla strasne nezamestnanost. Jina prace proste nebyla.

Ve firme zazila i jine perly: udajne "rozkradani" materialu (zamestnanci nekdy zapomneli uvest, ze si ze skladu berou material, ktery potrebuji k vyrobe). Sklad byl volne pristupny vsem. Vedeni odmitlo zaplatit pletivovy plot a dvere kolem skladu, presto vyzadovalo od skladnika tohoto neuzavreneho skladu hmotnou zodpovednost. Ten to odmitl a inventury dale ukazovaly nadprumerne ztraty materialu v porovnani s ostatnimi pobockami (ktere ale mely sklady oplocene). Rozkradani v teto pobocce bud nebylo nebo bylo uplne minimalni (tedy nekradlo by se vice nez v jinych pobockach). Vse se zpracovalo do vyrobku, jen se to proste zapomnelo zaevidovat (nebo zamestnanci si ani nebyli vedomi, ze by se to melo registrovat).

Vedeni si stezovalo na spatnou kvalitu vyroby. Nepostihovalo zmetky a neodmenovalo pracovniky s dobrymi vyrobky, protoze nevedelo, kdo vyrabi ty zmetky a kdo ty kvalitni vyrobky. Odmitlo zavezt evidenci vydaneho materialu (ze ktereho by se zjistilo, kolik kusu materialu dany pracovnik premenil na vyrobek a kolik kusu se mu na vyrobek premenit nepovedlo). Ve vysledky lidi nebyli motivovani vyrabet kvalitne a podle toho to taky vypadalo.

Firma odmitla zavezt internet pro sve obchodniky (jeden z vedoucich si dokonce z vlastni iniciativy nechal udelat cenovou nabidku od poskytovatele, kolik by to stalo). Misto toho se kazdy den posilaly faxove zpravy do Nemecka (ve vysledku urcite drazsi).

Mozna bych si casem vzpomnel i na dalsi "perly". Sestra v te firme vydrzela jen par mesicu. Pak uz ji to za ty nervy nestalo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea1*
Datum: 25.03.13 16:01

Ono to s tou kvalitou práce dopadá všelijak, ať vám ji provádí zaměstnanec nebo živnostník. Naopak malý živnostník musí dbát na kvalitu, protože jinak skončí - nebude o něj zájem. Podle vlastní zkušenosti vím, že když si pozvu řemeslníky, je téměř nutné rozumnět pracovním postupům, u řemeslníků stát a práci si hlídat. Je typ řemeslníků, kteří práci odvedou všelijak, ale když se jim řekne, že to není dobře, tak neoponujou a práci předělají. Vlastně čekají, jestli jim to zákazník "skousne". Často se setkávám s tím, práci rychle udělat - na kvalitu nehledě - vyinkasovat peníze a odjet. Těch poctivých živnostníků je, mám dojem, míň. Na dobrého řemeslníka se musí dlouho čekat. To je známka, že je dobrý.

Poškrábané auto je závist těch, co jsou líní podnikat. Kdo je pracovitý, schopný, tak se podle toho má. V Americe obidvují toho, kdo se "vyšvihl, u nás mu závidí". Ale to není nic nového.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moula*
Datum: 25.03.13 17:42

Má OSVČ proti majiteli s.r.o se stejným obratem stejná pravidla pro daňový základ a výši daně z něho?!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.13 18:25

"Majitel" nebo jednatel? Bývají jako zaměstnanci s manažerskými smlouvami. Tzn. jsou jako zaměstnanci a daní mzdu a jiné zvláštní příjmy (odměny atd.). Různé náklady často soukromé hradí firma a někdy nějakou částku započítává do základu daně. (Vozidlo pro soukr.účely.) OSVČ by musela všechny příjmy a výdaje uv=st na daňovém přiznání. Ředitelé si vedou svoje a firma také svoje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moula*
Datum: 25.03.13 22:21

Pro případ, že jednatel=majitel!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nemabunky
Datum: 25.03.13 20:49

Jestli nechapes, proc ti lidi "zavidi", tak je videt, ze jsi uplne mimo realitu. Clovek, ktery je zamestnanec a dre uplne stejne jako ty, si na nove BMW rozhodne neusetri. Z toho mi plyne, ze ty musis bud vyrazne nadsazovat ceny (neboli okradat zakazniky) a/nebo okradat na danich (viz ten prispevek ucetni vyse).

Re: preziji jen kvalitni remeslnici: potencialnich zakazniku je tolik, ze je mozne pracovat jako prase a presto se to o tobe nedonese ke vsem vsem, kteri si te pak nevedomky objednaji (viz prispevek o par vyse, jak musi stat nad remeslniky, aby ji to "neodflakli" a nezprasili).

Re: Delas "po praci" papirovani: Opet ucetni uz nekde vyse potvrdila moji zkusenost - "podnikatel" to prinese v krabici od bot a chce udelat ucetni knihy nejlepe tak, aby to bylo zadarmo a neplatil zadne dane.

Re: pracujes dlouhou dobu: Zamestnavatel chce, abys tam byl presne od-do (beda kdyz prijdes do prace o 3 minuty pozde!) a prescas by chtel zadarmo. Pracujes taky zadarmo? Treba bys mi mohl prijit zadarmo predelat rozvody *ee*

Proc tedy nepodnikam? Protoze si nejsem jisty, ze bych lidem dokazal vyresit 100% jejich problemu. Vetsina "podnikatelu", ktere jsem potkal, jsou jen bezcharakterni frajeri, kteri si mysli, ze sezrali vsechnu moudrost sveta a ve sve blbosti si ani nedokazou pripustit, ze jsou to uplni debilove. Pripominaji mi cloveka, ktery se bez zavahani rozebehne do minoveho pole, protoze si vubec neni vedom nebezpeci, ktere tam na nej ciha (Tim neprirovnavam podnikani k minovemu poli. Davat to jen jako priklad mozne nebezpecne situace). Integentni clovek o tom premysli a otevrene prizna, ze nedokaze zarucit sobe samemu ani jinym lidem bezpecny prechod. Na druhou stranu ten blbec, co tam za velkeho jasani a mavani rukama vbehl, si hned otevre firmu, "garantuje" bezpecny prechod a vybira za to velke penize, protoze si mysli, ze to ma opravdu pod kontrolou a zadne realne nebezpeci nehrozi *zed*. Inteligent ale vidi, ze je uplne mimo, protoze ani teoreticky se neco takoveho zarucit neda.

Mas stesti, ze jsem OSVC. Kdysi jsi byl majitel firmy, ktery se jen domluvi se svym znamym (nejlepe statnim urednikem) na nove zakazce, kterou za nej udelaji zamestnanci a on pak je shrabne zisk, pustil bych se do tebe jeste vice.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nemabunky
Datum: 25.03.13 20:55
"Mas stesti, ze jsem OSVC" → "Mas stesti, ze jses OSVC"
Ohodnoceno: 0x
 
Od: koukolik
Datum: 25.03.13 20:58

Čteš to ještě danielli? *smich* Ještě máš chu´t něco vysvětlovat? Jsou takoví, co to nechtějí slyšet ani pochopit. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nemabunky
Datum: 25.03.13 21:07
Jestli Daniell podle toho, co pises, dela od 5:00 rano, tak je uz asi v posteli.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniell*
Datum: 26.03.13 10:47

čtu to teď stavil jsem se na kafíčko na benzínce. Já už jsem jednou psal že nikoho nezaměstnávám ani nezaměstnával *smich*. Mezi námi kdyby se podnikaní nevyplatilo a bylo by to finančně stejné jako práce zaměstnance tak by asi nikdo nepodnikal , hlavním a jediným cílem podnikání , firmy , živnostníka , OSVČ vydělat peníze, přímo takto nějak zní specifikace podníkaní v ekonomice . Zákazníkovy musím zajistit to že to co sem mu slíbil také udělám , když se zaměstnancovi něco nepovede tak mu to asi bude strhnuto částečně z platu nebo bude seřván ale dojede někdo jiný a nějak to udělají že to dopadne dobře , když se něco nepovede mě tak je to obrovský průser protože jediný kdo mi s tím může pomoci jsem pouze já. zadarmo ani kuře nehrabe , není to okrádání ani nadsazování cen vy by jste chtěl abyc dělal práci za pár šlupek? Jsem levnější než mnoho firem , nikdo si nestěžoval že by to bylo drahé v porovnání s ostatníma firmama , Ceny mám takové abych měl samozřejmě zisk jinak bych to nemusel vůbec dělat. Firmy jsou drahé protože peníze kderé zakazník dá zaměstanci se dělí do několika ruk - pro zaměstnavatele , mnoho zaměstnanců . Zatím co peníze co já vydělám se dělí pouze mezi mě a něco tedy samozřejmě stát.

doplněno 26.03.13 12:24:

jako pracovní používám Peugeot Partner Tepee , když dokončím svou prací dříve a další zakazník je až za 15 minut tak se mohu při cestě pro benzín zastavit na kafe.

Od: koukolik
Datum: 26.03.13 10:51

Ty sis dovolil v pracovní době zastavit své BMW (na které sis určitě mimochodem nakradl) u benzinky a nasáváš kafe? Neprovokuj! Kdo z chudáků zaměstnanců a hlavně vývojových pracovníků toto může? *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlasatec*
Datum: 25.03.13 21:00
"ty musis bud vyrazne
nadsazovat ceny (neboli okradat
zakazniky) "
To nemůžeš myslet vážně, nikdo nikoho nenutí to za nadsazenou cenu kupovat proč KRÁDEŽ?
doplněno 25.03.13 21:01: jinak jako provokace dobrý...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: nemabunky
Datum: 25.03.13 21:12

Provokace to neni, je to popis soucasne situace. Bohuzel :(

Okradani to bude v kazdem pripade. Bud uplne jasne (predrazene statni zakazky - i jako subdodavatel) nebo nemoralni (vyuzivam neinformovanosti nebo nemoznosti zakazniku porovnat nabidky a tak je orvu az do krve, kdyz jsem nahodou ten, ktereho si vice-mene nahodne vyberou).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlasatec*
Datum: 25.03.13 21:19
A co když si cením své práce, poskytuji kvalitní služby a jsem prostě dráhy, kdo mě chce ať si zaplatí. je to taky okrádání?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: nemabunky
Datum: 25.03.13 21:44

Jses si jisty, ze zakaznik ma vsechny informace o moznostech, ktere se mu nabizeji? Jestli nabizis kvalitni praci za 100, protoze lemplove ve tvem okoli nabizeji jejich praseciny za 80, tak to jeste neznamena, ze zakaznik vi o tom druhem slusnem a kvalitnim pracovnikovi ve meste, ktery nabizi stejne kvalitni praci za 70.

Proste hrajes na to, ze on o tom "za 70" nevi. Protoze kdyby vedel, tak se po tobe ani neohlidne. Stejne tak nemoralne hraji na neznalost svych zakazniku ta prasata "za 80".

Pozn.: Ceny jsou pochopitelne orientacni. Mozna, ze prasata si uctuji 50, protoze to sidi, ten druhy kvalitni to dela tak, jak se to ma a uctuje si jen minimalni zisk a proto to stoji "75" a ty to delas stejne kvalitne jako ten druhy, ale prictes si neprimereny zisk a delas to "za 100".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlasatec*
Datum: 25.03.13 21:59
Dokud je poptávka není nutné snižovat cenu. Čím víc mám práce tím více ji zvyšuji, ceny konkurence mě do této chvíle nezajímají. Skutečně jsem zloděj?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: nemabunky
Datum: 25.03.13 22:05
,p>Jak to presne souvisi s tim, ze tvoji zakaznici vi o jinych nabidkach?

To, ze znam kvuli reklame v TV prací prostredek ABC a proto po nem sahnu v krame, jeste neznamena, ze nemam uplne vymydlenou hlavu a neexistuje kvalitnejsi (a mozna i levnejsi) prostredek XYZ. Naopak by me melo spise zarazet, kolik % ceny prasku ABC jde do tech drahych televiznich reklam.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlasatec*
Datum: 25.03.13 22:08
To netuším jak to souvisí, jen nechápu jak můžete někoho označovat za zloděje když vám něco nabízí ať už je cena jakákoliv.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: nemabunky
Datum: 25.03.13 23:58

Mozna ne zlodej v klasickem smyslu neco ukrast, ale nemoralni parazit nebo oportunista (mozna i podvodnik nebo spekulant).

Upozorni je, ze v okoli je jeste jeden stejne kvalitni clovek jako ty, ktereho prehledli a sam uvidis, jestli budes moci nadsazovat ceny tak jako doted. (Odpoved: nebudes).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 26.03.13 00:24

Nemabunky - víš, je zajímavé, že odsuzuješ člověka, který za svou kvalitní práci dostává zaplaceno (možná i podle svých představ) a nazýváš jej "zlodějem, oportunistou a parazitem" - možná by ses rád vrátil do doby, kdy všichni byli placeni stejně, lempl jako dříč, kdy jakékoli vybočování z davu bylo podezřelé, potlačované a někdy i trestné.

Nechápu lidi, jako jsi ty a považuju je buďto za provokatéry nebo za hlupáky.

Já si naopak myslím, že je svobodným rozhodnutím každého, zda chce nebo nechce být zaměstnancem nebo ´podnikatelem´ a i to, že zaměstnanec část své svobody vymění za pohodlí zaměstnaneckého poměru a podnikatel za peníze.

Vůči tvému předešlému prohlášení ti nevěřím, že nejsi podnikatel proto - "ze bych lidem dokazal vyresit 100% jejich problemu" (což, koneckonců nedělají ani ti nejzdatnější podnikatelé), ale proto, že jsi líný se o sebe starat sám a raději než to brbleš, že se ´někdo´ o tebe stará špatně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nemabunky
Datum: 26.03.13 00:59

Vsimni si, ze nejsem proti tomu, aby schopnejsi lide vydelavali vice nez neschopni. Jsem proti tomu, aby lide (obecni jacikoliv, tedy schopni i neschopni) zneuzivali situace a snazili se nemoralne obohatit na ukor ostatnich.

Zneuziti situace = oportunisticky vyuzit nemoznosti nebo neschopnosti zakazniku dokonale posoudit predlozenou nabidku (kvalita, cena, ...).

Kratkou dobu jsem si vedle sveho zamestnani privydelaval i "podnikanim". Nemel jsem jako ostatni podobni podnikatele ve stejnem oboru zaludek tvrdit lidem, ze reseni, ktere jsem dodal, splnuje na 100% jejich pozadavek, protoze jsem dobre vedel, ze to teoreticky neni mozne. Zaroven jsem nechtel zacinat resit pripady, kdy uz ze zacatku bylo jasne, ze problem nebude mozno vyresit v objemu financi, ktery si zakaznik na problem pripravil a nechtel jsem ho financne vyzdimat vydiranim s napolo vyresenym problem (tzv. oblibene dodatecne poplatky, priplatky, doplatky, nova cena za "rozsireny" projekt, ...). Proc jsem to nechtel delat? Protoze mi to prislo nemoralni.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 26.03.13 01:08

"Zneuziti situace = oportunisticky vyuzit nemoznosti nebo neschopnosti zakazniku dokonale posoudit predlozenou nabidku" - čili brojíš i proti třeba akcím super a hyper marketů, které zneužívají neschopnosti (=hlouposti) zákazníků k prodeji předraženého šuntu? ROFL... Já si myslím, že člověk by primárně měl být zodpovědný za své jednání sám.

"problem nebude mozno vyresit v objemu financi"..."nechtel jsem ho financne vyzdimat" - nikdo tě přece nemohl nutit takové zakázky přijímat - to, co píšeš, jsou naprosté nesmysly.

Z tohoto tvého příspěvku soudím, že jsi opravdu provokatér a ´flameworker´ (taky se takovým na netu říká troll).

doplněno 26.03.13 01:29:

Hmmm...

Pokud bych byl ochoten přijmout myšlenku, že neprovokuješ, je tu ještě jedna možnost - cítíš se být natolik nadřazen jiným lidem, že jich chceš určovat, co a jak mají dělat - zákazníkům - co a za kolik mají kupovat, podnikatelům - co a za kolik za ´kolik´ mají prodávat. To je buďto nebetyčná drzost (což mne vrací ke "trollovi") a nebo náběh na diagnózu - takhle z ´fleku´ mne napadá např. mesiášský komplex (pak bys měl navštívit psychiatra).

Každopádně jakákoli diskuse s tebou (minimálně na toto a podobná temata) je ztraceným časem.

Howgh.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nemabunky
Datum: 26.03.13 01:20
Supermarkety/Hypermarkety: ano, to do toho zapada. Ostatne uz o neco vyse popisuji obdobnou situaci s reklamou na praci prostredek.
nikdo tě přece nemohl nutit takové zakázky přijímat
Presne tak. Nikdo me nenutil a proto jsem je take neprijimal. To ale nebranilo jinym oportunistum se zakaznikum vnutit, stejne to na 100% nevyresit a jeste je financne vyzdimat. :( Jestli se ti z toho nedela nanic, tak pak uz fakt nevim ... *blee*

Profesionalni provokater nejsem. Jen mi vadi nemoralni oportunisti, at uz podnikaji nebo ne (nemoralni oportunisti casto podnikaji, protoze tak maji vice moznosti oblbnout vice lide a mit z toho vetsi osobni prospech).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nemabunky
Datum: 26.03.13 01:39
chceš určovat, co a jak mají dělat - zákazníkům - co a za kolik mají kupovat

Jasne, misto toho ty oskubes sveho zakaznika a az si neco pujdes koupit nebo nechat udelat ty, tak budes se sklopenou hlavou cekat, jak oskubou oni tebe a jenom se potichu modlit, aby to tentokrat nebylo tak strasne jako posledne ... Proste vsichni se budeme vzajemne okradat a oskubavat a vsem nam bude fajn a budeme se mit dobre. Jen nam nesmi vadit, ze se nas nekdo snazi kazdou minutu okrast na cemkoliv, co potrebujeme k zivotu *ee* *zed*
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 26.03.13 07:20

Ať to pročítám, jak to pročítám, vychází mi z toho pouze to, že "nemabunky" zkoušel podnikat jako OSVČ a protože mu nešly zakázky, skončil a teď pouze závidí těm, kteří se tím uživí. Ani po zkušenosti nepoznal, že to málo navíc, co oni mají je podloženo odříkáním jinde.

Takže opět stejný výstup diskuze: závist je to, co žene lidi k pomlouvání, očerňování a špinavostem.

Jinak člověk, který pronese větu - zaměstnanec dře stejně jako OSVČ - absolutně nemá šajnu o podnikání a nevěřím, že to někdy zkoušel.

Zaměstnanec - odvede práci např. 8 hodin - v tom ze zákona povinná přestávka. Odchod z práce - konec, starost o rodinu, koníčky atd.

OSVČ - odvede práci např. 8 hodin - ze zákona přestávku nemá, ale budu brát, že si ji udělal. Odchod z práce - starost o fakturace, účetnictví, zítřejší zakázku, nabídky na zakázky do budoucna, příprava na kontrolu z berňáku...atd, atd, kdo to nedělal, absolutně netuší o čem to je.

Zaměstnanec - léto, dovolená, moře, hory, chalupa - na konto mu přijde mzda jako by makal celých 5 týdnů (většina zaměstnavatelů má týden navíc).

OSVČ - léto, dovolená, moře, hory, chalupa - právě přišel o peníze za 5 týdnů dovolené, ale zdravotní a sociálku zaplatit musí, je jedno, že přes měsíc nevydělal ani korunu.

Když oba dostanou za svoji práci 10 000 - zaměstnanci strhnou daň, sociál a zdravotní. Zůstane mu bratru 7000 (nebudu to počítat, je to příklad. OSVČ - zaplatí sociál, zdravotní, daň nezaplatí díky odpisům, zůstane mu 8000. Z toho koupí nový vercajk řekněme za 1000, monterky 1000, dá si bokem, aby měl rezervu, až pojede na dovolenou nebo bude nemocný 1000. Zůstane mu 5000 na vlastní potřebu.

Upozorňuju, že jsem se živil jako OSVČ, mám VPP jako OSVČ a velice rád jsem se nechal zaměstnat a hodlám v tomto stavu setrvat do důchodu. Vlastně do smrti, důchodu se s největší pravděpodobností nedožiju.

A stále zastávám názor, že pokud někdo druhému závidí, má možnost zkusit dělat to samé a být úplně stejně úspěšný či neúspěšný, mít z toho stejné požitky a stejné nervy. Výmluva, že v kraji není práce je JEN VÝMLUVA. Proč tedy soused tu práci má? Asi bude chyba v některém z těch sousedů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nemabunky
Datum: 26.03.13 09:41

Ze by si OSVC nebral prestavky, to slysim poprve. Co jsem tak videl, tak to bylo presne naopak. Kdyz ma zamestnanec presne 15 minut "kourovou" nebo 30 minut na obed a opozdi se o 2 minuty, uz je na nej rve nejakej blbec, co se flaka. Kdyz si OSVC protahne kafe na 20 minut a zajede si na obed do vzdalenejsi bufetu a trva mu to 45 minut, tak se nic nedeje. Stejne tak si muze udelat prestavku kdy chce a treba se jen na 5 minut tak posadit a vydechnout nebo popremyslet o nejlepsim zpusobu, jak neco udelat. Ja se jako zamestnanec na 5 minut zastavit, tak na me hned sef rve, at tam necumim a jdu neco delat, ze me neplati za cumeni.

Stejny blabol je s tou dovolenou. Predstava, ze zamestnavatel plati zamestnanci dovolenou je uplny nesmysl. Zamestnavatel uz od zacatku zamestnanci nevyplati 1/12 platu (pravne je to reseno nabidkou uz nizsiho platu) a z takto odklonenych penez pak "zaplati" ten mesic dovolene. Takze misto napr. 25 tisic platu, dostava clovek smlouvu na 23 000, cimz 2000 jdou mesicne u zamestnavatele na hromadku "vyplatit v dobe dovolene", no a po roce to dela uplne presne 11x2000 = 22 000, coz je (kupodivu!) mesicni plat zamestnance.

Zůstane mu 5000 na vlastní potřebu.
Je mi divne, ze kdyz mu zbyde MENE nez zamestnanci, ze si presto muze koupit to BMW, kdezto ten zamestnanec ne. *sok* S tvym prikladem je neco hrozne spatne.
Výmluva, že v kraji není práce je JEN VÝMLUVA. Proč tedy soused tu práci má?
Tento nazor je uplne mimo. Na stejnem zaklade bychom mohli tvrdit, ze i kdyz je v Recku 25% nezamestnanost, tak tam vlastne zadna nezamestnanost neni, protoze kdyz se nezamestnany Rek podiva kolem sebe tak 3 nahodne lidi, tak ti praci maji (tvori tech 75% zamestnanych). *ee* To je jako tvrdit, ze jestli na zastavce stoji 125 lidi a prijede tam prazdny autobus, ktery dokaze pojmout 100 lidi, ze se do nej vsichni vejdou *sok* Nevejdou, protoze je tam misto jen pro 100 lidi a tech 25 lidi,co zustalo venku, s tim proste nic neudela.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 26.03.13 10:08

Jak už jsem psal, tohle nemá cenu. Blb zůstane blbem i když bude nosit profesorský háv.*zed**zed**zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.13 10:17

Láďo. Už to konečně pochop...To BMW je to,oč tu běží...

Jo a jak si OSVĆ může vůbec DOVOLIT, zajít si v "pracovní době" na kafíčko na 20 minut? *smich* Kde to vůbec žijeme *zed*. Znárodnit Fšechno...Hlavně BMW... A lidé, jako nemambunky, budou mít žaludek nato, sebrat kdejakýmu živnostníkovi jeho vercajk, páč je to vydřidušský kapitalista...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniell*
Datum: 26.03.13 12:17

takže podnikatel si může dát přestávku kdy chce? takže prostě zastaví u krajnice u parku vytáhne si svačinku sedne si na lavičku a bude se dívat na ptáčky mezi tím na něj bude někde zakazník čekat 10-20-30-40-60 minut to by teda bylo. Když se dohodnu že přijedu v třeba v 13:00 tak dojedu v 13:00-13:10 (může se stát že se sdržím může být zácpa a podobně)

Od: nemabunky
Datum: 26.03.13 13:52

Nechces mi snad tvrdit, ze ve 12:00 vsechno upustis a das si 30 minut prestavku na obed, ze ne?

Pravdepodobne dojedes na zakazku, domluvis se se zakaznikem, ujasnite si, jak to dlouho bude trvat a ty delas. Kdyz mas hlad nebo zizen, tak se zastavis, neco zakousnes nebo se napijes, nebo se jen tak protahnes, zamyslis, jak si usetrit praci a udelat to rychleji/jednoduseji. Zamestnanec tohle udelat nemuze. Prestavka jen v predepsany cas a kazde zastaveni znamena, ze se flaka a nevydelava sefovi penize.

Ani nechci psat, kolikrat jsem neco resil strasne slozite jen proto, ze jsem se nemohl na par minut zamyslet. Kolikrat jsem posledni hodinu pred obedem delal hlady "prasackou" kvalitu jen proto, ze jsem si nemohl na 5 minut sednou a dvakrat kousnout do svaciny, abych zahnal hlad (nebo si rovnou udelal prestavkuna obed). Kolikrat jsem si nemohl skocit do bufetu pro jidlo, protoze cesta tam a zpatky by mi trvalo o 5 minut dele, nez byla poledni prestavka. A tak dale.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: osvc
Datum: 26.03.13 14:05

No vida, už to z tebe leze ... proč nenapíšeš hned na začátku, že jsi udělal špatnou zkušenost s jedním zaměstnavatelem, který vás držel zkrátka ne-li přímo šikanoval a od té doby nemáš podnikatele rád. Můžu tě ubezpečit, že jsem vystřídal několik zaměstnání a s podobně tvrdým chováním jsem se nesetkal, spíš naopak, měl jsem štěstí na zaměstnavatele, kteří si svých pracovníků vážili. Takže oni nejsou všichni stejní. :)

Ale pustit se na základě této ojedinělé zkušenosti do úvah o vykořisťování, nadhodnotě nebo téměř novém světovém řádu ... sory ale to mi připomíná zhrzenou milenku, která začne nenávidět všechny muže, když ji její první nechá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.13 07:27

to s těmi statnimi zakazkami souhlasim.. ale jinak je to spíš problém na straně zákazníka... když je ochoten zaplatit tolik za práci, nevidím jediný důvod nazývat živnostníka zlodějem..pokud je šikovný a má svou stálou klientelu tak proč ne... pokud je v tom opravdu dobrý tak mi to je jedno že bere víc... ale je bohužel fakt, že v dnešní době se nedá spolehnout na kde koho... máme převážně s řemeslníky špatné zkušenosti a proto těm opravdu dobrým fandím...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.13 09:59
avatar

a všechny do jednoho pytle podle metody: poctivě se v Česku nedá vydělat na auto, chjo.

Demagogie jako prase. Spousta lidí těží ze své kvality práce a tedy doporučení a tedy zájemce o jeho práci je ochotný si připlatit, protože získá onu garanci kvality. Říká se tomu šetření na nepravém místě - extra levný řemeslník, který si nízké ceny drží z nějakého důvodu. Ale zároveň i mezi nimi je pořád dost poctivců. Člověk to nejlépe pozná, když si nechá postavit dům.

A sakra, nechat si postavit dům je daleko větší průser než jedno BMW, ne? Že to mám na hypotéku na 30 let, to už je každému asi jedno... tak nic.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 25.03.13 21:17
avatar

Vsichni zamestnanci se podle podnikatelu, kdyz ti se kouknou na zakonik prace, maji jak prasata v zite.

Ale realita je mnohdy uplne jina.

Vsichni podnikatele se podle zamestnancu, kdyz ti se kouknou v novinach na danove uniky, maji jak prasata v zite.

Ale realita je mnohdy uplne jina.

Vsichni obcane CR se maji podle politiku, kdyz ti se kouknou na prumernou mzdu v CR, jako prasata v zite.

Ale realita je mnohdy uplne jina.

-

Souseduv travnik je vzdycky zelenejsi, obloha modrejsi, auto autovatejsi...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 25.03.13 21:36

tak to gratuluju, jako řemeslník si vydělat na bmw 3 to musíš mít mraky práce za mraky peněz . Můžeš se i pochlubit kolik platíš daně?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 25.03.13 21:46
avatar

Zato kdyby jezdil starym Formanem, tak by to teprve byl ten spravny fachman, ze?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nemabunky
Datum: 25.03.13 22:00
Alespon bych vedel, ze vetsina castky, kterou mi nauctuje, nejde na jeho nove BMW a zahranicni dovolenou *sok*
Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlasatec*
Datum: 25.03.13 22:09
To je snad jeho boj na co peníze použije když s cenou souhlasíte. jestli to prokouří prochlasta nebo si koupí bmw a dovolenou...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 25.03.13 22:14
avatar

A na co by ta vetsina castky podle Tebe mela jit? Na charitu?

Nebo by mel delat rovnou pouze za naklady, aby si byl sokojeny?

doplněno 25.03.13 22:17:

*spokojeny

Nevim jak vy, Nemabunky, ale ja pracuju, abych si vydelal penize, ktere pak muzu utratit. A za co, to muze byt kazdemu suma fuk. Vy to snad delate jinak?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nemabunky
Datum: 26.03.13 01:11
Nebo by mel delat rovnou pouze za naklady
Ne za naklady, ale za primereny zisk. Aby se nekdo nedivil, co je primereny zisk, tak v zemi, kde si vetsina lidi nemuze dovolit levne domaci auto, primereny zisk neni nove nemecke auto.

To auto je samozrejme jen figurativni priklad. Kdyz ma nekdo Octavku, ale postavil si za hotove novy barak za Prahou, tak to ta Octavka nijak nezachranuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.13 07:26
avatar

Chlape, Vy jste typický příklad české závistivosti! Když si někdo vydělá na barák (zdůrazňuju "vydělá", ne nakrade), proč by si ho nemohl postavit? Jen proto, ža Vy to nedokážete? A jestli se Vám zdá jeho práce předražená, nikdo Vás nenutí, abyste jeho služeb užíval.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: broca
Datum: 25.03.13 22:26

nemabunky - to je poznat že nema protože teď už téhle debatě nasadil "korunu". Nejlíp to asi vystihuje příspěvek artika ...sousedova tráva je zelenější než ta moje. A nebo znám taky jednu dobrou. Modlí se pan Novák "Pane Bože, dej ať se mi splní velké přání , soused má moc pěknou kozu" pán Bůh na to " a ty by jsi si přál také takovou? " Novák na to " Ne, to ne, ale chtěl bych, aby mu chcípla". Jak říkám, obojí má své klady i zápory, ale myslet si, že jsem inteligent jen proto, že jsem neměl odvahu se samostatně o něco pokusit, to je také velký omyl ale těžko některé lidi z toho omylu vyvedeš. A poškrábaný auto? Danieli, může to být tedy ta závist a nebo taky bohapustá ubohost nějakýho omezence a těch je bohužel taky dost..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 25.03.13 23:06

Prosím, může mi někdo vysvětlit, proč lidičky nadávající na podnikatele nejdou také podnikat?

Kdybych vyměnila na půl roku podnikatele za zaměstnance a naopak, tak 100% vím, že podnikatel (drobný živnostník) by to ve fabrice zvládl bez problému. Jak by dopadl zaměstnanec v roli živnostníka za půl roku nedokáži odhadnout - krachl by a nebo by fofrem se chtěl vrátit do fabriky?

Vždyť máme VŠICHNI stejné možnosti, tak proč jsou lidé na sebe tak zlí?

doplněno 26.03.13 08:10:

nemabunky


Kdyby byl živňosťák na blbý, závistivý kecy, tak vám vystaví hned dva a to bez poplatku*smich*
Ohodnoceno: 0x
 
Od: nemabunky
Datum: 26.03.13 00:12

Proc nepodnikam jsem uz vysvetlit v jinem prispevku. Proste Nemam na to bunky, tedy tu drzost tvrdit lidem, ze dokazu vyresit 100% jejich problemu, protoze jsem si vedom svych nedostatku a/nebo teoreticke neresitelnosti jejich problemu.

Napad prohodit podnikatele a zamestnance je uplne mimo. To bychom mohli treba prohodit strojare se zahradnikama nebo ekonomy se stavarema. Kazdy umi neco jineho. To ale neznamena, ze ten, co umi neco, co ti ostatni, musi byt nemoralni dobytek a zneuzivat toho.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nemabunky
Datum: 26.03.13 00:15
To ale neznamena, ze ten, kdo umi neco, co ti ostatni ne, musi byt nemoralni nenazranec a zneuzivat toho ve svuj prospech na jejich ukor. Je to proste nemoralni.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 26.03.13 07:25

Nemabuky, takže ty než by sis pozval řemeslníka za 250 na hodinu, který přijede bavorákem, tak si radši pozveš toho za 300, protože má formana. Že má horskou chatu v Alpách a sedmero alimentů ti je jedno, protože to nevidíš. Opět jen potvrzuješ mé tvrzení, že z tebe čiší jen a jen hmotná závist. Tebe nezajímá, že ten s bavorákem si po 10ti letech splnil celoživotní sen, prostě má něco víc než ty a už je to zloděj a podvodník. No, každý má své hodnoty jinde, ty je máš prostě nastavené na nejnižší možné úrovni, která existuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nemabunky
Datum: 26.03.13 10:49

Kdyz si mam vybrat mezi 2 remeslniky, z nichz jeden prijede Formamem a nabizi praci za 250 a druhy prijede v BMW a udela to za 300, tak je mi uplne jasne, kam tech 50 slo (napoveda: ne na alimenty, ale na splatky jeho BMW). Schvalne jestli uhodnes, kterou nabidku si vyberu?

I v teto diskuzi jsou k docteni zkusenosti lidi s remeslniky. Z toho duvodu uz si delam vsechno sam. Trva to dele. musim si to nacist na Internetu, musim to nekolikrat predelat, nez to mam tak, jak chci, ale ve vysledku je to levnejsi, se zarucenou kvalitou a kdyz se to rozbije, tak si to umim zase sam opravit. Takhle to dopracovali ti tvoji "dříči".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 26.03.13 11:26

Já toho s tím BMW, protože má jistotu, že má hodně práce a bude to šikovnej pracant . Když by mi ,ale nabídnoul , že to udělá bez dokladu , tak by šel z domu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 26.03.13 11:28

Ty nejen, že jsi závistivý, hloupý a nešikovný, ty ještě navíc neumíš číst. Přečti si to po mě ještě jednou a pak odpovídej prosím. Jestli jsi podnikal jako čteš a odpovídáš, nedivím se, že jsi zkrachoval.*zed*

doplněno 26.03.13 11:29:

To bylo samozřejmě pro "nemambuňky"

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nemabunky
Datum: 26.03.13 12:59
Ja jsem si samozrejme vsiml, ze mas toho "Formana" drazsiho. Ty jsi ale nepochopil, co jsem psal. Kdyz vim, ze jeden z tech remeslniku financuje nejakeho draheho "konicka" (nerku-li primo majetnicky chtic - at je to BMW, horska chata ve Svycarsku, byt na Floride nebo novy dum), jak je mi jasne, z ceho to financuje a nehodlam mu to podporovat, kdyz vim, ze ten druhy takove nenazrane pozadavky nema.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 26.03.13 17:33

A jak poznáš, že si financuje horskou chatu v Alpách, když ti přijel na dvorek rezavým Formanem? Ale jelikož jsi idiot, rád mu dáš tři stovky, i kdyby to odflákl, protože ten machr, co to umí a bere jen 250,- dorazil Bavorákem, na který šetřil celý život, na rozdíl od magora ve Formanu, co je věčně nalitej a polovinu peněz nahází do automatu? Ty to prostě buď nemáš v hlavě srovnaný, což by odpovídalo tvému momentálně nemakačenkovýmu stavu, nebo ná tady akorát provokuješ, protože o problematice očividně navíš ani Ň, ale do všeho kafráš. Počítám, že poslední PP jsi neukončil sám, ale dostal jsi padáka, takže tvoji závist to ještě umocnilo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniell*
Datum: 26.03.13 18:00

promiň ale ty jsi evidentně člověk co nikdy ničeho pořádného nedosáhl a asi s takovým přístupem nikdy nedosáhne , chceš aby na tom byli všichni jako ty , jsi přesný příklad člověka co jde a to auto poškrábe jenom protože když to nemám já tak ty to mít taky nebudeš a když ano tak ti to co nejvíc znepříjemním , uspěch ostatním nepřeješ a jen čekáš kdy jim budeš moci vrazit "kudlu" do zad a srazit je ke dnu a až na tom budou špatně a nebudou mít ani na toho "formana" tak je teprve začneš brát jako poctivce.

Od: daniell*
Datum: 26.03.13 11:37

BMW nepoužívám jako užitkové auto na práci na tom mám Peugeot Partner tepee (tu novou verzi) , BMW by byl na provoz podnikání neekonomický.

Od: nemabunky
Datum: 26.03.13 13:02
Tohle bylo asi kazdemu hned jasne. To "BMW" se tady v diskuzi pouziva jako symbol zbytneho prepychu. Stejne tak jsme mohli napriklad mluvit o kevlarovych monterkach nebo rucni vrtacce z ryziho zlata.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniell*
Datum: 26.03.13 18:05

proč přepych proč bych měl jezdit v octavii? Mám rád auta od malička BMW a Volvo byl můj sen splnil sem si je protože jsem na ně každý den pracoval bohužel ty ničeho takového nedosáhneš protože jsi zarytý hlupák ani už o tom nevíš, ty než by jsi raději šetřil na něco lepšího si koupíš něco levného a horšího protože to tak dělají všichni jsi přesně tak ovečka kterou si obchodní řetězce a další vychovávají , gratuluji *jasne* . Takže každý kdo má dobré auto je nepoctivec a podvodník proč? Protože se nebál odlišit , nebo protože je na tom lépe než vy? Který raději než aby se snažil něco vybudovat a snažil se něco zlepšit bude jen hudrovat a nadávat na všechny co se o něco takového snaží.

Od: kralicek*
Datum: 26.03.13 07:10

nemabunky může ti přece být úplně jedno, co řemeslník má nebo nemá za peníze, které dostal zaplacené za svoji práci. Zajímá někoho jestli si koupíš ty nábytek v Ikei a nebo někde jinde za svou výplatu? Tak co je Ti do toho, co si koupí někdo za peníze, který od tebe dostal za práci co udělal a na což jsi přistoupil nebo s ním podepsal smlouvu? To každý kdo něco umí dobře, je schopný a šikovný je podle tebe zloděj? /pozor, teď nemluvím o šizuňcích, kteří se najdouj jak mezi zaměstnanci co podvádějí a okrádají nějakým způsobem své zaměstnavatele a nebo některých lidech takypodnikatelích, kteří nemorálním způsobem obalamutí nějakého troubu, který jim na to bohužel skočí/ Nemabunky jseš asi jeden z těch, co musí být zaměstnancem. Jinak by sis všechny výhody radosti i strasti samostatné práce mohl vyzkoušet sám, tu možnost riskovat maj všichni, ale jen ty schopnější to dokážou přežít dlouhodobě. Ty asi dokážeš jen vykřikovat svou závist kde na to oni berou, sám jsi neobstál a svádíš to na to, že s nechtěl být nemorální. Ale asi ti spíš vyhovuje být zaměstnancem a mít nadirigováno co, kde, ,pro někoho jiného a na jím pořízených prostředcích budeš dělat. Ani to není chyba, někdo na to opravdu nemá. Ale není to tím, jak si zdůvodňuješ ty, to si zase nekecej a přiznej jen tu závist. To je i odpověď pro daniela Úspěch se přece neodpouští! Pro nemabunky nech výkřikůˇ, sám vidíš, že pro neschopné uživit se sám za sebe to není. Znám hodně zaměstnanců, kteří mají daleko větší výplaty než já jako soukroník a taky lepší auto, když už jsme u těch aut. Je jasný, že hodně lidí má taky míň, to už tak v životě chodí. A to bylo vždycky i dřív, když tu za komoušů žádný soukromníci nebyli. Taky někdo dokáže vejplatu propálit v hospodě a na automatech a druhej se stejnym platem dokáže našetřit na cokoliv. Mě hlavně serou lidi, co jsou sami neschopný a dovedou jen kecat a závidět. Jinak dál už zbytečná debata, lidem tvýho typu stejně nevysvětlíš

doplněno 26.03.13 11:39:

Taky je hnusný, jak celou dobu tady píšeš o nepoctivých, nemorálních, zlodějích . Na začátku je otázka Daniela, který je elektrikář, nemá žádný zaměstnance, ale je asi dobrý a tak si dokáže vydělat i na pěkný auto. Dělá spoustu hodin denně, má zakázky, protože ho lidi chtějí / je šikovný/, tak má i peníze. Proč mu jako odpověď píšeš o zlodějích? To že je svým pánem, neznamená, že to má zadarmo. Ty když si dáš párkrát za den v práci "kouřovou" jak píšeš, tak ti běží normálně i za tu dobu plat, do detailu vzato i každý tvý sezení a spláchnutí na záchodě ti zaplatí zaměstnavatel /voda, úklid, čas který tam strávíš/ Když si kouřovou dá Daniel, nemá za tu dobu nic, protože nedělal. Stejný je to se vším ostatním, ať už telefonuješ soukromě v pracovní době ze zaměstnavatelova telefonu a za jeho peníze a nebo si protahneš o pár minut oběd. On tě totiž za tu dobu platí víš? Proto má nárok si ohlídat, zda opravdu v té době děláš. Mimochodem, teď sedíš už od rána na internetu a větráš tady svý scestný řeči - jseš jak píšeš zaměstnanec - to máš od včerejška dovolenou a nebo máš s sebou v práci svůj noťas a máš od rána tu kouřovou , a nebo jsi na PC svýho zaměstnavatele a rozhořčuješ se tady v pracovní době, kdy by jsi měl dělat? Tedy vlastně za jeho peníze? Nejen žes závistivej, samostatný práce asi neschopnej ,nemáš buňky, ale asi i jako zaměstnanec moc výkonnej taky nebudeš. Nedivím se, že ti musí šéf hlídat každou minutu, jak píšeš. Asi je to v tvým případě nutný. Vadí ti, že si soukromník může něco dát do odpisů - nevíš aby mohl, nejprve si na to musí vydělat, jiní už ti to vysvětlili. Píšeš jinde, že zaměstnanec si nemůže "odepsat telefon, auto a jiné" - proč by taky měl, on má telefon svýho zaměstnavatele na pracovišti, tak jako vše potřebné ostatní, i to služební auto, je li potřeba k výkonu funkce. Zaměstnanec toto vše ke své práci používá ale provoz ani pořízení všeho neplatí - tak proč by měl mít nějaké odpisy na auto a telefon? Blbost viď? Srovnej si to v hlavě, než to pustíš do světa

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nemabunky
Datum: 26.03.13 09:19

Vubec jsi nepochopil, o cem jsem psal.

Je mi jedno, za co lidi svoje penize utrati, ale je strasny rozdil mit na utratu tisicovku a deset tisic. Navic jestli ta tisicovka je muj primereny zisk z nejake poskytnute sluzby, kdezto tech 10 tisic je neprimereny zisk ze stejne poskytnute sluzby, pro kterou jsem nejakym zpusobem nasel neinformovaneho cloveka, kteremu jsem tu predrazenou sluzbu vnutil, i kdyz by ji bezne mohl ziskat za tisic, tak mi to sakra neni jedno, za co to utrati, protoze tech 10 tisic je proste "vydelanych" nemoralne.

Mozna to ale pochopis pri sve pristi reklamaci nebo nespokojenosti se sluzbou, kterou si objednas jako zakaznik. Budes totiz ten hejl, kterej skocil na trik nejakeho oportunisty, ktery ti dokazal nabulikovat, ze on ten tvuj problem na 100% dokaze vyresit za cenu X, na kterou jsi pristoupil, protoze jsi nemel informace o tom, ze nekdo jiny to dela za cenu Y

Delal jsem v hodne firmach a jediny rozdil mezi mnou a majiteli, ktereho jsem si dokazal vsimnout, je ten, ze majitel dokaze bez pocitu viny lhat a slibit neco, co jsme nikdy nemohli dodat. Nakonec udelat zakazku co nejlevneji za pouziti strasnych materialu a pak jeste zakaznika orvat na cene az do krve. Uz dlouho verim tomu, ze jen psychopat muze delat takovou praci. Ja na to nemel a stale nemam zaludek (bunky).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nemabunky
Datum: 26.03.13 12:50

Na tvoji doplnenou odpoved (doplněno 26.03.13 11:39) muzu rict jen jedno: O.M.G. *zed* *zed*

Za prve - momentalne nikde nepracuji, takze si myslim, ze si na osobnim PC muzu delat co chci a kdy chci.

Za druhe: myslet si, ze zamestnavatel plati prestavku, si muze jen totalni naivka. Uz jsem to tady nekde vysvetloval s "proplacenim" dovolenych. Kdyz to shrnu, tak zamestnavatel vam nasadi mensi plat odpovidajici ztrate casu prestavkami.

Osobne nekourim a nerekl bych, ze mam jinak mene prestavek nez OSVC. Rozhodne neprostojim a neprokecam tolik casu na telefonu jako on (ano, on pracuje, ale ve skutecnosti nedela tu hmatatelnou praci, kterou delal pred prijetim hovoru).

"Odepsany telefon". Kdyz volam kamaradovi Frantovi o poledni prestavce, platim za to. Kdyz OSVC vola kamaradovi Frantovi o sve prestavce, ma to zadarmo. Kdyz pouzivam Internet na mobilu v sedm vecer, abych si neco nasel, platim za to. Kdyz OSVC pouziva Internet v mobilu v sedm vecer, ma to zadarmo. Kdyz jedu v sobotu autem na nakup nebo navstivit zname, platim za to. Kdyz OSVC jede v sobotu autem na nakup nebo navstivit zname, ma to zadarmo. Uz zacinas videt rozdily, nebo mam pokracovat? *ee* *zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zamestnanec*
Datum: 26.03.13 12:55

... a já, když v pracovní době volám soukromě z firemního telefonu, mám to taky ZADARMOOOOO *ua*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: broca
Datum: 26.03.13 15:58

zamestnanec *smich**placni**haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: broca
Datum: 26.03.13 15:55

nemabunky pletu se já, když jsem četla,že jsi napsal - pracuji jako samostatný vývojový pracovník? Tak když píšeš PRACUJU, usuzuji že si nevymýšlíš a sedíš coby zaměstnanec v kanceláři a máš tedy pracovat. Taky jsi psal o tom,jak přijdeš později a taky později odcházíš z pracoviště, nediv se tedy domněnce o tom, že sedíš za plat v kanclu. Proto ta otázka, kde a na čem to píšeš,když mášpracovní dobu : -) Pakliže to ovšem pravda nebyla, to co jsi psal předtím, když teď píšeš , že momentálně nepracuješ, potom se ptám z čeho žiješ,když píšeš celý dopoledne na PC? Jseš na úřadu práce na státní podpoře a nebo sháníš práci sám a zadarmo? O kouřových přestávkách jsi také psal ty, to jsem si také nevymyslela. Tyhle věci bych ti ani nepsala,kdyby jsi podobný rejpavý kecy neměl taky.K těm dalším věcem (odpisy) Abych COKOLIV mohla tzv "odepsat" tak na to nejprve musím tak jako tak vydělat. Každá vydělaná koruna zisku je podložena nemalými náklady (energie, benzin, výrobní prostředky,materiál, odvody atd.) Ty jako zaměstnanec si nemáš co "odepisovat" , neboť nic z toho co máš k dispozici na pracovišti jsi nepořizoval (tedy na to nevydělal a nezaplatil to)! Máš v tom guláš,i s tím Frantou,kterému telefonuješ . A ještě něco nakonec. Proč vlastně předpokládáš, že všichni jenom,kradou, šidí zákazníky (kteří jsou jistě svéprávní a mají dost dobrý přehled o tom co ještě jo a co už ne) podle čeho vlastně soudíš, že to tak je? Že má někdo víc než ty? Úplně z tebe čiší ukřivděnost, že někdo má víc než ty. Taky mám pár takových okolo a na to ani nemusím mít BMW, stačí, že jsem vidět přes den, že jsem doma - doma totiž pracuju. To už tady bylo - mělo by se jim to sebrat že? To jsem teď nedavno zaslechla jednoho chytrého říkat cosi o parazitujících živnostnících. Nejsi ty náhodou zde inkognito pan Mládek ze socdem? P.S. P.S. Tak mne napadá, jak čtu cos napsal Když večer doma používáš svůj internet v mobilu a ráno již tady na to psaní používáš internet v PC, jak sám píšeš, není to tedy náhodou přece jenom počítač zaměstnavatele a navíc v pracovní době? Ale to už je všechno daleko od původní otázky a tak raději končím a ty už bys toho měl taky nechat a raději samostatně vyvíjet. A bacha, šéf se ti vrací!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.13 23:23
avatar

Také jsem si vyzkoušel oboje, zaměstnanec ca 10let, teď 15 let jsem asi zloděj lump a podvodník...neboli OSVČ ...

Nejkrásnější věta která se dá slyšet, a to hlavně třeba večer když přijedeš z práce a chceš si dát v místní hospůdce "jedno" a jít domu je : Hele Máňa tě včera viděla jak vyndaváš z auta novou televizi, to si odepíšeš z daní viď? *smich**palec*

Dnes se tomu už jen směju...

doplněno 25.03.13 23:34:

A také je super když ti někdo řekne hele ty máš za 6 let už třetí auto, kde na to bereš? ale že je to vždy ojetina za pár tisíc už nevidí, zvláště když v garáži mu stojí nové...*zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.13 08:47

To že to vy něděláte Vás šlechtí a jste ta pověstná vyjímka, ale já znám spoustu podnikatelů co si odepisují Televize, notebooky, auta, nábytek a další věci do domácnosti a i rodinné dovolené jako služební cesty apod. tímto vším okradají stát a všechny pracující lidi. Nevím jak to funguje, jsem zaměstnanec a ano nechci podnikat, nechci mít ty starosti a neumím a ani se nechci učit dělat podvody... Mám známého co vždy přitáhne novej tablet, notebook, Iphone apod. a když se mu řeknu "No hlavně, že pořád brečíš jak jste na tom špatně", tak dostanu vždy odpověď, "to neřeš to hodím na fimu a z mého nejde ani koruna..." Tak kdo to asi zaplatí?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.13 09:49

A ještě k tomu "odepisování" bavoráků, televizorů, dovolených apod. To se jako domníváte, že toto je cosi jako odčitatelná položka?

Vy, kteří nepodnikáte víte o účetnictví naprostý houby *zed*. Víte, kolik věcí OSVĆ zaplalí, ale nemůže si je nijak vložit do účetnictví? Víte to, že když si koupí dražší stroj, tak první rok podstatnou část nákupní ceny ještě zdaní? Víte vůbec, že SVOJI práci si už vůbec nemůže dát do nákladů? Víte o tom vůbec něco? NE?!?!? Tak do toho proboha nekafrejte. Mluví z vás hloupost, závist a Vaše vlastní neschopnost.

A vy všichni co tady píšete o tom, že podnikatelé jsou zloději. A mezi zaměstnanci snad nejsou? Nejsou mezi nimi lákači a lidské zrůdičky?

Všechno to je o lidech. Jak mezi podnikateli, tak mezi zaměstnanci jsou lidé schopní, pracovití, poctivý, nezávistivý ;). "nemabunky" Vy opravdu tady potvrzujete, že ty buňky nemáte! Buňky na kritický pohled sám na sebe, uznalý pohled na lidi kolem sebe, kteří NĚCO dokázali. Je mi Vás líto...

doplněno 26.03.13 09:59:

honzo..."to neřeš, to hodím na firmu... "A to si myslíte jako že co? Jako že to platíte Vy, z Vašich daní? Panebože lidi, když něčemu nerozumíte, tak sem ani takový bláboly nepište. Veřejně prezentujete, jak jste v určitých věcech naprosto nevzdělaní *bzum*. Co si myslíte, že se stane, když ten televizor "hodí na firmu"? Prosím o stručné vyčíslení, kolik to podnikateli hodí :D.

Sakra, vždyť byste měli být jen rádi, že ten podnikatel NAKUPUJE. To je totiž obrovský problém nejen tohoto státu, že nákupní síla obyvatelstva stagnuje. Protože CO? Protože se pak tolik nevyrábí... A když se nevyrábí, tak NENÍ CO? tak není práce... A když není práce, tak NENÍ CO? Tak nejsou peníze ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 26.03.13 09:56

Sebod, chce to klid, v tomto případě můžeš napsat kolik chceš argumentů a je to jako bys hučel do dubu. Závist je prostě nejhorší lidská vlastnost a je mezi lidmi prolezlá skrz na skrz. Kdo to nepoznal závidí z neznalosti, kdo to poznal závidí úspěch. Jak už někdo psal. za úspěch se platí a sousedovic tráva je zelenější.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nemabunky
Datum: 26.03.13 10:16

Sebod, ze ty nechapes, jak se da usetrit na TV koupene na firmu, protoze nerozumis nakladum a odpisum, jeste neznamena, ze tomu nerozumeji ani ostatni. Pokud pominu, ze jako firma mas pristup k TV za nizsi ceny, na ktere "koncovy uzivatel" nedosahne (ruzne velkosklady prodavajici jen firmam a zivnostnakum), tak uspora je hlavne ve snizeni dane, kterou by jsi musel ze zisku firmy zaplatit (nizsi zisk kvuli koupene TV = nizsi dane).

vždyť byste měli být jen rádi, že ten podnikatel NAKUPUJE
Ty mi pripominas toho blbyho Rusaka, ktery si stezuje, ze se mu Kyprane nechteji starat o jeho ukradene miliardy, ktere je zivi.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.13 10:25

Jejky. Takže nejen BMW Ti leží v žaludku...I nákupy ve velkoskladu za nižší cenu *haha*.

O účetnictví toho vím dost. Proto by mě zajímalo o kolik podnikatel připraví stát, když si dá televizi do nákladů. Asi o cenu televize, co?*haha**smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nemabunky
Datum: 26.03.13 10:34

Vic co, udelej mi laskavost. Misto na firmu, kupuj si vybaveni firmy ze sveho platu. Mozna ti pak rychle dojde, jaky je v tom rozdil a co je drazsi a o kolik.

Podnikatel pri koupi TV na firmu pripravuje stat o ten rozdil na dani, o kterou se mu snizuje zisk firmy. Uz jsem to jednou napsal. Nevim, co je na to nejasneho.

Neni to jen TV a BMW, ale je to i spousta dalsich veci (napr. benzin, telefon, Internet, nabytek, atd. viz nekde muj seznam vyse). Ke konci roku uz je to solidni "uspora" (ve skutecnsoti okradeni statu na dani ze zisku, ktery by jinak byl placen).

Ze se nejedna o zadne vymysly, uz tady potvrdili ucetni v prispevcich vyse. Navic jsem mel pristup k ucetnim a ucetnictvim firem a videl jsem to na vlastni oci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nemambunky
Datum: 26.03.13 10:27
Zapomnel jsem napsat to nejdulezitejsi pro "kupovani na firmu" - kupuje se z nezdanenych penez, kdezto zamestnanec to musi kupovat uz ze zdanenych penez.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: osvc
Datum: 26.03.13 10:32

Tvé hlubokomyslné názory daleko přesahují rámec tohoto vlákna. Chtělo by to založit další s názvem třeba "Jak nám bylo dobře za socialismu neboť jsme měli všichni úplné hovno." Nebo tak nějak

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nemabunky
Datum: 26.03.13 10:38

Nechapu, proc sem motas socialismus. Nikdo tady o socialismu nenapsal ani slovo.

O cem se tady ale lide, kteri tomu rozumi, bavi, jsou "podvody" (technicky se nejedna o podvod, ale o zneuzivani der v zakone) v ucetnictvi v souvislosti s vlastnictvim a fungovanim firmy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: osvc
Datum: 26.03.13 10:43

Jo je tady pár lidí, kteří tomu opravdu rozumí, pak ale nechápu, proč se s nimi snažíš diskutovat na úrovni.

Slovo socialismus tu nepadlo, nicméně socialistickým smradem jsou (obzvláš´t některé) příspěvky nasáklé do posledního písmenka. Připomenu jenom výrok nějakého nemabunky, který o pár řádek výš tvrdí, že na BMW si bez krádeží vydělat nelze a podnikatel by měl být za svou práci ohodnocen stejně jako zaměstnanec

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nemabunky
Datum: 26.03.13 10:58
Proc by nemeli byt placeni stejne? Asi to nechapes, tak ti to vysvetlim na jednoduchem prikladu, abys to pochopil i ty. Jsou 2 elektrikari. Jeden pracuje jako zamestnanec, druhy jako OSVC. Kazdy natahne kazdy den 1km dratu vcetne vsech zakonceni. Prvni za tuto praci dostava 25000 (+vydelava penize pro firmu), OSVC vydelava 50000 (+penize pro "firmu", tj. penize, ze kterych se hradi naklady na to, aby mohl ten kilometru kabely denne natahnout - naradi, auto, ucetnictvi, obstarani materialu, ...). Jak k tomu ten zamestnanec prijde, ze udela stejne mnozstvi stejne kvalitni prace, presto ma polovicni plat, ze ktereho si na BMW nikdy neusetri? Kde presne je podle tebe ta spravedlnost?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: osvc
Datum: 26.03.13 11:11

Ten tvůj zaměstnanec přijde ráno do práce a šéf mu řekne: tady máš nářadí a materiál a natáhni odtud tam kilometr kabelu. On to natáhne, o víc se nestará, tím to pro něj končí a jde domů, v horším případě nadávat do hospody na šéfa, že má už druhé BMW a jemu zvedl plat naposled loni.

OSVČ si musel ten kšeft nejdřív sehnat, nacenit ho, vhodnou taktikou a cenou přesvědčit zákazníka, že zrovna jeho nabídka je nejlepší, musel sehnat co nejlevnější materiál, připravit si nářadí.

Pak jde a natáhne kilometr kabelu. (stejně jako zaměstnanec)

Večer práci vyfakturuje a očekává, že dostane zaplaceno. Mezitím řeší chyby a reklamace, které jdou PLNĚ na jeho účet, občas i vychcanosti zákazníků. Samozřejmě školení, samostudium, sledování posledních trendů a jen tak na okraj shánění dalších kšeftů. OSVČ je v jedné osobě dělníkem, ředitelem účetním i personalistou.

Zaměstanec přijde do práce, když práce není, uklízí firmu, přerovnává si stůl, nebo jede domů. Všechno za plný plat, jenom třeba ty prémie nejsou.

OSVČ přijde do práce a když nesehnal kšeft, může si také přerovnat stůl ale má kulové.

Už vůbec se mi nechce psát o dovolených, pojištění a jiných benefitech, na které má zaměstnanec ze zákona nárok.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nemabunky
Datum: 26.03.13 11:26
Precti si poradne jeste jednou, co jsem psal. Uvadel jsem 2 ceny: cenu za vlastni tahani kabelu + dale cenu pro beh firmy - to je to tvoje "obstaravani si zakazek, skoleni, nakup materialu, ...) Tato castka ("na firmu") je teoreticky u obou osob stejna. Samozrejme kdyz OSVC bude tahat kabel 8 hodin a pak pracovat dalsi 2 hodiny jako "sef" a "sekretarka/ucetni" (tedy dohromady 10 hodin), tak si muze privlastnit ty casti platu, ktere by odpovidali hodinovemu sefovi a hodinove sekretarky. Jenze to neodpovida tomu rozdilu v platech, ktere vidime (dokazat si vydelat na BMW vs. nemoznost si na BMW usetri se zamestnaneckeho platu) a uz to vubec neni duvod pro to, proc by za to vlastni tahani kabelu si mel rikat 2x tolik, nez ten zamestnanec. Proste navyseni jeho celkoveho platu by melo odpovidat jen tomu hodinovemu sefovi a sekretarce. Jestli ale pracuje dohromady jen 8 hodin (6 hodin tahani kabelu + 1h sef + 1h sekretarka/ucetni), tak nevidim duvod, proc by mel brat (resp. uctovat zakaznikum za vlastni praci "pracovnika") nejak vyrazne vice nez by odpovidalo platu zamestnance.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: osvc
Datum: 26.03.13 11:43

Pokud si firma se zaměstnanci účtuje zákazníkovi za stejnou práci jinou částku než OSVČ je to jenom a jenom problém toho zákazníka, že si neumí udělat výběrové řízení a zvolit nejlepší nabídku s ohledem na poměr kvalita/cena.

Praxe je taková, že OSVČ pracuje většinou za nižší ceny než firma se zaměstnanci. A v tom je celé podstata naší diskuze. Částka, kterou zaplatí zákazník se rozdělí mezi ředitele, sexkretářku, účetní, personalistu a toho dělníka. Samozřejmě vyšší náklady na chod firmy, protože pro tolik lidí musí mít nějaké zázemí a to i ze zákona.

OSVČ neživí tak rozsáhlý režijní aparát a může i minimalizovat náklady na provoz vlastní firmy. Je to všechno jen něm. Pak logicky na jeho spotřebu zůstane víc, než tomu dělníkovi, který celý ten aparát musí živit. To vše samozřejmě za předpokladu, že se daří. A jsme u dalšího aspektu a to je riziko, které každý z nich podstupuje. Rozhodně je menší u obyčejného zaměstnance krytého firmou, než u soukromníka, který za své chyby a neschopnost ručí i posledníma gaťama. Zodpovědnost a schopnost nést riziko jsou věci, které se taky cení. Nebo snad chceš naznačit, že chirurg operatér má mít stejný plat jako mukl u lopaty, protože oba dřou stejně 8h?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nemabunky
Datum: 26.03.13 11:59

Nikde jsem tady nepopiral narok na vyssi vydelek u sikovnejsich lidi. Porovnavat chirurga a lopataka je jedna, ale co takove porovnani chirurg vs. inzenyr jaderne elektrarny?

Vicenaklady na rozvinuty firemni aparat bych chapal, ale podobny nepomer platu "elektrikare"-zamestnance a "elektrikace"-OSVC plati i pro zamestnance malych firem, s nulovou administrativou (1 sef/majitel + 4-10 remeslniku + pani na smlouvu na ucetnictvi).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.13 10:54

nemabunky. Nebavíme se tady o podvodech. Ty dělají lidé na obou stranách barikády. HÁDÁME se tady s Tebou o to, že Ty tvrdíš, že co živnostníček až Panvelkopodnikatel, jsou Fšichni zloději. Já a mě podobní tvrdíme, že tomu tak není. A že život drobného podnikatele má mnoho úskalí a ne každý je schopen toto fyzicky a psychicky zvládnout. bavíme se tady o tom, že někdo má BMW a někdo "jen" starou plečku . A že to ne nespravedlivý. Něco Ti povím, já když jsem byla daleko mladší a "záviděla" jsem někomu lepší místo, tak mě můj tatínek hned "utřel". Řekl mi: A proč to nejdeš dělat i Ty, když je to tak výnosný? Neděláš to proto, že to neumíš. Tak se to buďto nauč, nebo nezáviď... Tak asi tak...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nemabunky
Datum: 26.03.13 11:13
Take znam podnikatele a zivnostniky, kteri stezi prezivaji mesic od mesice. Duvody jejich prezivani jsou od "neschopny", "nema stesti", az po "poctivy dobrak, ktery nevi, kolik si za praci rict". Stejne je to u tech "bohatych". Videl jsem mezi nimi naproste lenochy s neuveritelnym stestim, psychopaty, sociopaty, i neskutecne drice. Jedno meli spolecne - pousteli zakaznikum zilou mnohem vice, nez by bylo moralni. Proste dokazali pritahnout (nebo pritahovat) dostatecne mnozstvi lidi, kteri jim platili nadsazene sazby (tzn. vysoky zisk na poskytovane sluzbe). Proc na to zakaznici pristupovali, jsem zminoval nekolik uz vyse - nemoznost nebo neschopnost najit si jineho dodavatele sluzby, ktery to nabizel za "normalni, beznou" cenu. V podstate si tito podnikatele monopolizovali cast trhu a ten pak drbali do krve. Nazval jsem to nemoralni, neprimereny zisk. Tento pojem (nebo silne podobny) je dokonce i v zakone (nejznamejsi pouziti je asi u uroku spotrebitelskych pujcek a uveru), takze to neni jen nejaky muj vymysl.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: osvc
Datum: 26.03.13 11:17

Můžete specifikovat kolik je to ten "nepřiměřený zisk"? *smich*

Mluvit o monopolizaci trhu v době, kdy řemeslníci doslova škemrají o práci a podbízejí se cenami mi připadá hodně odvážné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nemabunky
Datum: 26.03.13 11:37

Neprimereny zisk je zisk, ktery neni primereny *smich* Jestli kupuji za 100 (moje vstupni naklady - material + prace - na zakazku jsou 100) a obratem prodavam za 1 000 (uctuji za zakazku 1 000), tak to proste primerene neni, at si rika, kdo chce, co chce.

Monopolizaci jsem myslel, ze se podari zakaznika nejak presvedcit, ze pouze on dokaze vyresit jejich problem (napr. reklamou, zatajovanim jinych subjektu, ktere nabizeji stejnou sluzbu jako on, pripadne klamavou pomluvou jinych subjektu, atd.). V podstate jde o to vyvolat u zakaznika tunelove videni, kdy vidi jen jednu firmu a ten se pak pochopitelne chova jako monopol (nadsazene, nerealne trhy).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: osvc
Datum: 26.03.13 11:48

To je pravda ... ale ... já neznám v běžném živnostenském podnikání subjekt, který by realizoval 1000% zisk *smich* takže příklad je lehce OT.

A to co popisuješ ve druhém odstavci je podnikatelské scifi. Sory ale takhle to dnes už prostě nefunguje. A v elektroinstalatérství už vůbec ne *smich* Nedělej ze zákazníků debily.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 26.03.13 11:57

Nemabunky, žiješ vůbec na tomto světě? Co si občas vytáhnout hlavu ze zadní části těla a mrknout na realitu. Myslím, že moc sleduješ sci-fi seriály, nebo jsi ještě školáček, co tomu nerozumí a snaží se to tady na nás uhrát?*zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nemabunky
Datum: 26.03.13 12:19
subjekt, který by realizoval 1000% zisk

Nemuzes to brat doslova. Jestli je primereny zisk v danem oboru 10% a ty si uctujes 30%, tak mas porad 3x vetsi zisk nez ostatni.
ve druhém odstavci je podnikatelské scifi
Ty tuny reklamnich letaku, firemnich katalogu, Zlatych Stranek, TV reklam, ... se asi snazi o co? O vytvoreni tunelu, popreni konkurence, namlaceni zakaznikovi do hlavy, ze jedine oni jsou ti nejlepsi a jedini, kdo dokaze jeho problemy vyresit.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: osvc
Datum: 26.03.13 12:25

no vida, z 1000% máme 30% nějak se nám do toho zamotáváš *smich*

Ty bláboly o reklamě snad ani nemůžeš myslet vážně

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nemabunky
Datum: 26.03.13 13:10
Co to tady motas? Kdo ma prosim te o 1000% (tj.10x) vetsi plat za stejnou praci? Ty rozdily jsou tak 2-3x vetsi. Na to ti ten rozdil v marzi 10 vs. 30% bohate staci. Nekteri zdejsi diskuteri nedokazou pochopit retoricka cisla a pomery :(
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 26.03.13 19:01

Asi to bude tím, že ty vždycky plácneš nějakou krávovinu a když to zjistíš, tak to začneš okecávat. Už se nad sebou zamysli.*zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.13 10:42

osvc. *haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.13 10:34
avatar

když to na FÚ projde (při případné kontrole), tak v podstatě vydělá DPH - pokud je plátce, to jsou jediné peníze, které opravdu DOSTANE. To, že to hodí do nákladů znamená, že o to méně vydělal v hrubém... neznamená to, že TV za 12tis mu hodí 12tis na účet, jen ty 2 za DPH... *sok*

Účetní mě případně opraví, nemám na to buňky, tak to za mě řeší účetní. Ale takhle to chápu.

doplněno 26.03.13 10:37:

když jsem se stal plátcem DPH a za první kvartál mi FÚ vrátil 20tis (šlo vzít účetní doklady až 1 rok zpětně, kdy člověk nebyl plátcem) tak jsem měl sevřené půlky, že na mě určitou poštvou kontrolu... od té doby DPH sice odečítám, ale přesto více zaplatím. Šmárjá, ať si to každý zkusí. Je príma, žůžo, nechápu jak mohou existovat zaměstnanci. *smich* (ironie)

doplněno 26.03.13 10:38:

těch 20k co mi poslal FÚ za DPH zase nejsou peníze co můžu rovnou utratit pro svou osobní spořebu, zase to musí zdanit a bla bla... což většina lidí netuší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moula*
Datum: 26.03.13 10:52

Kromě 2tis vratky DPH bude mít také o 12000Kč nižší základ daně(jako rozdíl příjmy mínus náklady) a tedy zaplatí o 15% z 12000, tedy nižší daň o 1800Kč. Tedy v důsledku za TV za 12000(co musí zaplatit v obchodě každý), si podnikatel zpět od státu vezme 2000Kč(DPH)+1800Kč(nezaplacená daň)=3800Kč, čili TV ho stála jen 12000Kč - 3800Kč=8200Kč, čili jen 68%, co nepodnikatel. No a takle si tam podnikatel uplatní téměř veškeré životní náklady rodiny, včetně auta, paliva, dovolené, stravy, bydlení, ošacení, vzdělávání a další! Čili podnikatelova rodina má náklady na život cca poloviční než nepodnikatel. Ušetří tak na nákladech jako rodina cca 150 tisíc ročně!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nemabunky
Datum: 26.03.13 11:41
Konecne to tady nekdo pochopil, co jsem se snazil mistnim zabednencum vysvetlit! Vecnou slavu tobe! *palec* *slunce*
Ohodnoceno: 0x
 
Od: nemabunky
Datum: 26.03.13 11:46
Jeste bych dodat, ze tech 8200, ktere ho nakonec ta TV stoji, je ve skutecnosti jeste trosku mene, protoze tyto penize nemuseji prolezt zdravotni a socialni srazkou ze mzdy, jako kdyby to platil ze sveho platu. O neco vyse jsou to nazval "jeste nezdanenymi penezmi".
Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 26.03.13 11:57
avatar

No a takle si tam podnikatel uplatní téměř veškeré životní náklady rodiny, včetně auta, paliva, dovolené, stravy, bydlení, ošacení, vzdělávání a další!

Jeste bych prosil o navod, jak si pred kontrolou z FU obhajit

- dovolenou o hlavnich prazdninach, kdyz jinak nejedu jako elektrikar - drobny zivnostnik na zadnou pracovni cestu jak je rok dlouhy

- jak si jako elektrikar obhajim napriklad sekacku na travu (spada pod a dalsi)

- to same pro jidlo a obleceni pro vsechny cleny rodiny

- vzdelani? Ze bych si dal do nakladu treba stipendium pro syna? Urcite se mi to bude vyuctovavat jedna radost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nemabunky
Datum: 26.03.13 12:08

Obhajeni pred FU: pravdepodobnost, ze ti FU bude kontrolovat ucetnictvi, je minimalni. I kdyz ti ho bude kontrolovat a neuzna ti odpisy a naklady, tak pokuta bude mene, nez kolik jsi za predchozi roky stejnymi podvody usetril.

Dovolena: jednani s potencialnim zahranicnim dodavatelem materialu. Pruzkum obchodnim moznosti - dodavky materialu na cesky trh, jednani s vice vyrobci, ...

sekacka na travu: udrzba zelena v okoli provozovny (taky jeden byvaly sef koupil "do prace" sekacku a byla vetsinu casu u nej v garazi).

jidlo: pohosteni obchodnich zastupcu, banquet pro odberatele, obchodni schuzka v restauraci, reprezentace firmy (platim za vsechny jako reklama pro moji firmu)

obleceni: podle toho, co za obleceni - muze jit o "pracovni odev" pro vykon nejake cinnosti, "pracovni" rukavice, "pracovni" zimni bunda, "pracovni" zimni boty

synovo vzdelani: tadyme nic nenapada. Mozna bys taky mohl platit neco ze sveho. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: osvc
Datum: 26.03.13 12:16

nemabunky, promiň ale nepiš o něčem, o čem víš kulové

výdaje na reprezentaci a pohoštění nejsou už dávno nákladovou položkou. Do účetnictví se vykazují ale neovlivňují základ daně. Pracovní oblečení musí být přesně specifikováno pro výkon činnosti, jinak je neuznatelné. Tu sekačku by finančák taky hodně obracel. Vzpomínám si třeba na daňovou kontrolu u mé bývalé firmy. Chtěli vidět velkou laserovou tiskárnu. Bylo jim sděleno, že je na pobočce na druhém konci republiky. Financ neváhal, sedl do auta a rozjel se tam ...

Pravděpodobnost kontroly FU je sice malá ale nenulová a podezřelé subjekty (dlouhá léta nízký zisk nebo ztráta) jsou kontrolované přednostně. A pak ti ti kurde spočítají. Doplatit daň, nemalé penále a ještě můžeš dostat extra pokutu. To se faaakt vyplatí *smich*

Vždycky mě pobaví troubové, co si myslí, že podnikatel utápí v nákladech i trenky nebo buřty s cibulí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 26.03.13 12:29

jo ták tak ty by jsi podnikal podvodně? A když to chci dělat poctivě?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: broca
Datum: 26.03.13 12:36

nemaášbuňky - s těmi odpisy bych si tě asi vzala coby poradce, to by to "šlapalo" . Když vyrábím keramiku, dala bych si podle tebe do odpisů žrádlo pro psy, šminky , kabelky a kadeřníka pro sebe, taťkovo slipy, tenis v hale a nějaký to pivko potom, joooo to by jsme se měli. Když ty kontroly nechodííí. Tak teď jsi mne už fakt dostal, píšeš blbosti. A co že takhle v pracovní době zaměstnance můžeš sedět u počitadla a psát a psát? To tě nehlídaj, že jim sedíš na počítači místo toho abys dělal práci za kterou ti platí? Teď bys měl pracovat ne? No jistě, asi máš zrovna dovolenou a nebo jsi na nemocenské.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nemabunky
Datum: 26.03.13 13:17

Tatovy slipy nevim, jak dostat do ucetnictvi, ale ten tenis v hale by mozna sel naroubovat na nejaky kupon/prispevek pro sportovni vyziti zamestnancu. Ja ale nejsem profesionalni danovy poradce. Ti by ti pravdepodobne dokazali dostat do ucetnictvi uplne vsechno.

Co se tyka zradlo pro psa, muzes tvrdit, ze ti pes "stal" modelem pro vyrobu keramicke sosky a nejak jsi ho krmit musela. :)

Proc jsem na PC pisi jiz nekde vyse. Momentalne si hledam praci a tak jsem u sveho soukromeho PC, ktere snad jeste muzu pouzivat na co chci a kdy chci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.13 09:10
avatar

znám obojí, obojí jsem totiž současně. Mám pro Vás největší šperk... když někdo přijde do práce (k zaměstnavateli) dříve, protože nestíhá a chce mít práci hotovou včas a večer odejde přesně na minutu, kdy podle smouvy má - je to špatně. Důvod? Přece nikdo nevidí, že tu byl o 2 hodiny dřív - byl tu totiž sám. Ideálně přijít ráno o hodinu později a být v práci o hodinu déle - všichni jsou spokojeni, že tu zůstal déle a má tedy asi hodně práce a snaží se...*zed*

Jak je to pořekadlo, že nejhorší je srážka s blbcem? Těch je... netrapte se pro ně ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nemabunky
Datum: 26.03.13 10:01
z jednoho minuleho zamestnani mam opacnou zkusenost. Chodil jsem o 1/2 hodiny pozdeji (v 7:30) a odchazel jsem o 1-2 hodiny (nebo i o 4 pokud jsem byl "rozjety") po skonceni pracovni doby. Majitel te male firmy me serval, ze nechodim do prace vcas, ze me tam rano nevidim. Rekl jsem mu, ze ja ho tam zase nevidim vecer, kdy v praci uz nikdo krome me neni. Zacal jsem chodit do prace vcas v 7:00 a taky jsem zacal odchazet v 15:30. Co na tom, ze produktivita sla strasne dolu (jak z duvodu mensiho poctu hodin, tak i kvuli tomu, ze pracovni doba se nekryla se "zonou", kdy jsem neproduktivnejsi). Hlavne ze jsem "byl v praci" (samostatny vyvojovy pracovnik, sam v kancelari, zadna komunikace se spolupracovniky nebo zakazniky nebyla k praci nutna). Od te doby nedelam prescasy, pokud nejsou placene.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: broca
Datum: 26.03.13 13:16

nemabunky pořád jsi neodpověděl na otázku, jak je možné, že jako zaměstnanec, teď kdy máš pracovat, plkáš tady již od rána. Píšeš že jsi vývojový samostatný pracovník, kolik jsi toho tedy dnes stihl vyvinout (mimo tady těch plků)? Takhle bys jako živnostník neměl ani na slanou vodu. Já bych tu jindy taky čas netrávila, ale ležím s chřipkou. Proto je mi divné, že máš v pracovní době tolik času. To bych ti tedy z platu odečetla. No a jestlipak to píšeš na PC zaměstnavatele? Však on si ho "odepíše" že Nech už toho...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nemabunky
Datum: 26.03.13 13:25
Napisu to tady jiz potreti: momentalne nepracuji, tohle tukam na svem soukromem PC a jako samostatny vyvojovy pracovnik jiz delsi dobu nedelam hlavne kvuli naprosto otresnym zkusenostem, ktere jsem ziskal drive ve 2-3 firmach. Mozna az narazim na nejakou solidni firmu, vratim se k tomu.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 26.03.13 17:23

Možná jsi jen nemakal tak, jak se má. Proto ti zkrachovalo soukromničení a proto možná teď nemáš práci a závidíš jinejm kdejakou orezlou šunku, která jim přibyla na dvorečku. Zřejmě sis představal, že budeš celý den čučet do monitoru a pak vynadáš šéfovi, že ti pokrátil prémie, to se pak nedivím, že tady píšeš takové bláboly. Nevím, co mohl člověk s tvojí inteligencí vyvýjet, ale jistě to nebylo nic světoborného, když jsi bez práce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gustav*
Datum: 26.03.13 09:13

Z NEznalosti, nebo jen ZÁVIST

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.13 09:40

Nerozumim tomu, kdyz nejste arogantni clovek, melo by byt vse v poradku. Resenim muze byt koupit "chalupu" napr. v Rakousku, Nemecku, a investovat do jeji zkraslovani tam, ne na ocich sousedum.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moula*
Datum: 26.03.13 09:55

Jedině rouhodující je, aby podnikatel - OSVČ a s.r.o (např. pro srovnání s jedním majitelem - zároveň jediným jednatelem) byli stejně zdaněni, tedy včetně určení daňového základu! Ostatní je na každém jednotlivci jak se zařídí!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 26.03.13 10:00

Jednoznačně žádnému podnikateli, OSVČ , který si své bohatství vybuduje hlavně a jen svojí osobní prací a následně realizací své produkce , - klobouk dolů. Tak jednoznačně bych nesmekal klobouk u těch, kteří mají zaměstnance, svého výkonného ředitele , své účetní a sami svoji firmu řídí z golfových , tenisových hřišť z jachet , ze zahraničí z dovolené atd. Ti jistě bohatnou ze schopností svých zaměstnanců. Takže z toho je patrné, pokud jsou úspěšní, že si přivlastňují práci druhých . To je asi to co není chápáno jako spravedlivé . Sami mívají zpravidla jen schopnosti jak na to a čeho a jak využít pro své soukromé potřeby.! Nezávidím jim tu starost, aby o své bohatství a privilegia nepřišli. - miro

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 26.03.13 10:06

když to tady tak čtu , tak jsem se rozhodl , že si založím s.r.o. a vše co si koupím si odepíšu z daní . *smich*:D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.13 10:11
avatar

Je potřeba se vrátit k tématu.Proč jsou podnikatelé neoblíbeni?

Protože jsem podnikal už i před klíčovou revolucí,lidi mě v podstatě měli rádi.Byl jsem k dispozici,kdykoliv bylo potřeba a za práci jsem si říkal přiměřenou odměnu.Platil jsem poctivě daně,takže jsem byl oblíben i u úřadů.Pro podnikání jsem si koupil vždy škodovku,kterou nikoho nenapadlo poškrábat.Nedivím se,že někdo nenávidí" podnikateli",který odvede práci napůl,zákazníka přitom svlíkne do naha a za dva roky mu jeho práce spadne na hlavu.V tom bude asi celý problém.

Já jsem už pár let v důchodu,ale pořád mě chodí lidi otravovat,abych jim šel domů něco udělat.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: osvc
Datum: 26.03.13 10:15

když se vrátíme k tématu a hlavně několika místním příspěvkům, zjistíme, že důvodem nenávisti nebývá špatně odvedená práce ale majetek, na který si podnikatel vydělal (nakradl, nahrabal, vyšmelil ... dle vkusu každého soudruha);)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zamestnana
Datum: 26.03.13 10:30

To že někdo ve velkém okrádá stát a já to vidím neznamená že jsem soudruh. Soudruh je ten, kdo měl po revoluci styky, prachy a začal podnikat s tím, že oškube každého kdo se dá včetně státu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: osvc
Datum: 26.03.13 10:36

můžu se pochlubit, že styk jsem měl i před revolucí a mám pravidelný i po revoluci

Přečtěte si ještě jednou úvodní dotaz a všechny příspěvky. Reaguji na to, že pro některé platí jednoduchá rovnice: BMW = zloděj a podvodník. Toť vše.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.13 10:56
avatar

Zaměstnankyně.

Veliký omyl.Soudruh ale není ten,co měl prachy a styky,to jsou dnešní šmelináři.Soudruh byl dědek,který byl elektromontér a zadarmo za války pracoval,aby podporoval protifašistický odboj.Ten by se nikdy nesnížil k tomu,aby někoho okradl,nebo ošidil.Mluvil vždy pravdu,ať se to někomu líbilo,nebo nelíbilo.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zamestnana
Datum: 26.03.13 11:03

No jo, ale Čo bolo to bolo, terazky je súdruh ten čo prekabátil.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: broca
Datum: 26.03.13 13:04

zaměstnaná - Na začátku byla otázka Daniela, elektrikáře živnostníka. Proč se domníváte, že on okrádá stát ve velkém? Nebo snad všichni, kteří podnikají, okrádají stát ve velkém? Je trestné a zavrženíhodné, že je někdo úspěšnější než druhý? Značí toto snad to, že má drahé auto? Třeba zrovna Vy si dopřejete někde nějaký jiný luxus, který není tak na očích, znamená to, že jste si na to nakradla? To snad ne. Musí podle Vás být opravdu všichni zloději a mít na vše nakradeno? :( Podle Vás jsou všichni jak píšete vychcaní a Vy to vidíte? No vidíte a já zase zažila tolik zaměstnanců, kteří dokázali zaměstnavateli protelefonovat v pracovní době horentní částky, v pracovní době si vyřídit plno svých věcí, měla jsem kolegy (zaměstnance), kteří dokázali prosedět u internetu čučením na nahotinky atd. půl pracovní doby, odlévali firemní benzín do svých aut, klábosili, kouřili, jen co šéf vytahl paty - takže ti všichni vlastně kradli. To všechno za ně zaplatil zaměstnavatel a ještě jim dal výplatu. A ještě remcali, že maj málo a chtěli přidat. Takové jsem zažila, ale neznamená to, že si myslím, že je každý zaměstnanec takový, co chce zaměstnavatele očůrat. Tak také předpokládám, že toto nepíšete během pracovní doby, protože pak bych se už vůbec nedivila tomu, že Vás platí málo. *smich* Ach jo, tahle diskuze je už na nic

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 26.03.13 13:17

kámoš si zrovna koupil auto a loni postavil dům , je OSVČ - prodej sportovního zboží . Když jsem se s ním bavil , že je super , že mu to tak jde tak mi řekl, že má po splatnosti 4,5 mil. ,ale prej mu dluhy nikdo nevezme . NA skladě má tak za 1mil .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moula*
Datum: 26.03.13 13:42

Já si myslím, že nejvýnosnější je realizovat státní zakázky od dodávky energií pro ČEZ až po tužky. Jak jako majitel dolů na uhlí tak jako OSVČ elektro a ajťák.

Druhé nejvýnosnější je o těch státních zakázkách rozhodovat.

Třetí nejvýnosnější je dělat poslance.

Na ojetou Feldu je dělat učitele nebo řadového úředníka.

Sockou jezdí zaměstnanci u strojů, ze supermarketů a dojičky u velkostatkáře.

Nejmíň výhodné je vydělávat rukama jako zaměstnanec.

OSVČ vydělávající rukama má proti zaměstnanci výhodu tzv. optimalizac daní. Znám účetní, která dělá účetnictví a ekonomiku mnoha OSVČ a s.r.o a ta svým klientům říká noste mi veškeré účtenky, možná je nebudu moci jako náklad uplatnit u vás, ale určitě nezůstanou nevyužity, uplatním je u jiných. Radí, které účtenky a faktury uvádět bez adresáta. Tak optimalizuje, že nikdo neplatí daně, protože nemají žádný zisk. Ale na účtech mají statisíce.

Nejlepší je, když na vás někdo dělá a vy jen kontrolujete párkrát za týden firmu! To je v případě, že máte státní zakázky a pár odborně zdatných zaměstnanců. Obvykle se k tomu člověk dopracuje tak, že dělá pár let u zaměstnavatele a až pozná jak to chodí, tak se trhne pro sebe a v hlavě si odnese důležité know how aby to sypalo.

Chci tím říci, že dělat osm hodin rukama denně nepřinese BMW ani jako zaměstnanec ani jako OSVČ! A dál si už myslete každý co chcete! Spíš to chce mlčet!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 26.03.13 17:05
avatar

Nejlepší je, když na vás někdo dělá a vy jen kontrolujete párkrát za týden firmu!

Ne. Nejlepsi je, kdyz mate nekoho, kdo tu firmu kontroluje za Vas. Takovym se rika reditel.

A opet je to o uhlu pohledu. Ty tvrdis, ze jini na nej delaji, ja bych stejne tak mohl tvrdit, ze on jim dava praci.

Pravda je, ze se potrebuji oba navzajem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: broca
Datum: 26.03.13 17:07

můj brácha pracoval do r. 1990 jako řadový technik v Tesle.Potom začal podnikat jako malý živnostník v jiném oboru, dělal vše úplně sám. Aby si mohl pořídit patřičné strojové vybavení a vše potřebné, vzal si úvěr a ručil bance malým domkem, ve kterém s rodinou bydlel. Protože pracoval opravdu od rána do večera (doma ho téměř neviděli), jeho firmičce se dařilo ale přestával sám stíhat množství zakázek, které se mu jen hrnuly, protože byl šikovný a spolehlivý. Přijímal tedy postupně zaměstnance a firma dále rostla a s ní pochopitelně i zisky. Postupně se mu podařilo splatit úvěr a také z toho mít nějaký zisk,který z většiny opět vrážel do firmy, platil dobře své zaměstnance. Nestalo se, aby nebyl stále na telefonu, v pohotovosti, v práci. Nyní je v předdůchodovém věku, finančně dobře zajištěn a pomalu pomýšlí na to, že půjde do důchodu. Svoji firmu proto již nabídl svým několika dlouholetým zaměstnancům,kteří dobře znají chod firmy, nabídl jim rozjetou dobře šlapající firmu s dobrým jménem, v podstatě za odkup nářadí a výrobních prostředků. Myslíte si, že ji zaměstnanci koupí, aby pracovali na svém a pro sebe? Nikoliv, nechtějí, neboť prý jak za ta leta viděli na vlastní oči, co to je za práci a starosti, je mnohem jednodušší když někdo vše zařídí a vyřídí ,připraví a oni udělají jen to,co se po nich žádá., a nic dalšího okolo. Taky vyprávěl, jak jednomu zaměstnanci,který byl vášnivým kuřákem, slíbil zvýšit plat,pokud přestane kouřit v pracovní době (A zaměstnávat tak ruce něčím jiným než prací). Myslel si, že jako motivace dobrý. No a co myslíte že zaměstnanec (jinak dobrý a šikovný)? No vůbec nic, raději oželel ty peníze, které mohl mít navíc. Proč to tu všechno vyprávím- proto, že brácha ani nic nerestituoval, ani nekradl materiál či cokoliv jiného, ani nešidil stát na daních či ododech, ba ani nevyužíval vše co by mu legislativa i umožnila - se slovy, že se o nic tahat nebude a případné zdůvodňování při kontrole nemá zapotřebí. Kontroly z finančáku, sociálky, zdravotního si u něj podávaly totiž dveře. Přesto si dokázal vydělávat vlastní pílí opravdu dost, takže má i to luxusní auto pro sebe a rodinu , nyní i větší dům než ten původně bance zastavený domeček a má se velmi dobře. Přitom na začátku jenom nebyl podělanej, troufnul si, risknul to, vsadil na to a především do úmoru makal a makal. I v jeho okolí budou závistivci, kteří dohlédnou jen k jeho vrátkům a uvidí jen to auto, ale nic dalšího, ani to odříkání a práci která za tím tolik let byla. Takže ne všichni jsou zloději a i prací se dá vydělat, což například netáhlo (a nebo jak se jmenuje zdejší přispěvatel) pochopit nemůže.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moula*
Datum: 26.03.13 18:05

Jaké výrobky váš bratr se svými zaměstnanci na tom strojovém vybavení vyráběl?

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 26.03.13 20:16
avatar

tak jak to tu sleduji , nevím jestli mám brečet nebo se smát...*sok* babička vždycky říkala že bez práce nejsou koláče, bohužel i kdyby se tady v čechách člověk přetrhl, stejně se najdou lidi jako zde že si neumí spočítat 1+1 a furt melou tu svojí...

dělám soukromě už přes 15 let a začínám vážně uvažovat že se nechám zaměstnat...co mi bude scházet? Asi nic...4 týdny placené dovolené, i toho zubaře 2x za rok placeného, šichta od 7 do16h a ne do večera...čistá hlava, žádné objíždění zákazníků po večerech a zaměřování zakázek o víkendech protože zaměstnaní nemůžou jindy...proč vydělávat a splácet polovinu výplaty za leasingy když můžu ráno přijít do kolbenky, ve čtyři to zapíchnout a jít na pivo *uf* asi jsem opravdu blázen a parazit že to ječtě dělám ...
*zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.13 20:24
avatar

stando, zdravím, jen si dovolím s Vámi polemizovat.

Nenecháte toho a budete dále podnikat. Já jsem zaměstnanec, mám 5 týdnu dovolené, k zubaři placenou pracovní dobu, a teď,

šichta dle potřeby firmy, ráno se pracuje od 7, ale já už v 6:45 mám otevřeno spuštěny počítače a čékám na zákazníky..když je třeba pracuji i do večera, často nespím a řeším v noci pracovní problémy, atd..

tím chci říci, že je to o lidech a přístupu k práci.

Dneska jsme se se šéfy dohodli, že mi přidají na výplatě...8500 na rok.

Přeji Vám, pane Stando, abyste dlouho pracoval jako živnostník. Páč tak jste se rozhodl..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wocassoid
Datum: 20.05.14 15:24

Podnikatel - neplatí daně (pokud ano, je-li poctivý, je považován za blba a ostatní OSVČ se mu smějí, tak to prostě je), práce řemeslníka bez faktury je standard, paušály 80 %, či popř.uplatňování všeho nemožného do daňových nákladů a další "optimalizační" fígle, jak je známe.

-platí minimální pojistné a odvody než zaměstnanec

-na druhou stranu důchod či nemocenská je mizivá, kompenzuje to však vyššími úsporami

- má pravda starosti se sháněním zakázek apod. to uznávám.

Zaměstnanec - platí daně a pojistné jako mourovatej, na druhou starnu má vyšší nemocenskou, nějakej důchod, min. 5 tejdnů dovolený, placený přesčasy či má pracovní dobu. Nemusí se starat o prac.pomůcky, zakázky, vše mu zajistí zaměstnavatel.

Ještě hůř je na tom zaměstnanec, do dostává ofiko jen minimální mzdu a na ruku zbytek, tem kombinuje všechny výše uvedené nevýhody.

Podnikatelé zaměstnanci opovrhují, že jsou socky.

Zaměstnanci podnikatelé považují za podvodníky, částečně však mají pravdu. Srovnejme, kolik do státního rozpočtu odvede průměrný zaměstnanec - nedávno médii proběhlo takovéto srovnání - to co platí zaměstnanci nikdy žádný podnikatel nezaplatil a to mají mnohonásobně vyšší.

Docela by mne zajímalo, kolik na daních a odvodech zaplatil tazatel pan Daniel? Pouze minimální daň, když byla povinná? Nebo byl celá leta ve ztrátě a nebo vykazoval minimální základ daně a z toho na šetřil na luxusní auto, dům apod..? Tady většinou argumentace podnikatelů vázne...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.05.14 15:57

Dnešní podnikatelé to dělají tak,aby si vydělali a měli zisky.Jestli falšují a mají zaměstnance za otroky tak to dělá vláda,která má špatné zákony.Pak živnostníci ti jsou většinou poctivý a mají honičku ,aby se v dnešní době uživili.Nemocenskou jim nikdo neplatí a o dovolené radši nepíšu.To jsou ti menší "podnikatelé".Ti velcí si žijou nad poměry.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.