Kreslená znělka s bagristou a stromem

Od: Datum: 07.05.10 00:01 odpovědí: 11 změna: 10.08.17 09:14

Zdravím všechny. Už hodně dlouho pátrám po jedné znělce. Pamatuji si ji z mládí. Mám pocit, že byla animovaná/kreslená - taková ta roztřesená, když jsou jednotlivá políčka nakreslená s malými rozdíly. Netuším k jakému seriálu/pořadu/filmu to bylo, ani jestli byl český nebo zahraniční. Jen myslím, že to byl seriál (protože si znělku dobře pamatuji) a mám pocit, že to bylo něco přírodopisného. Ve znělce se odehrávala přibližně následující scénka (možná to není úplné, nebo přesné):

Po poušti jel muž s buldozerem (velká radlice vepředu), pražilo slunce, on zastavil a sednul si do stínu radlice a tam usnul. Zatímco spal začala před ním ze země vyrůstat sazenice. Postupně se zvětšovala až se z ní stal obrovský strom. Mezitím se bagrista probudil a užasle pozoroval jak strom roste. Ze stromu se začal spouštět šlahoun a když se zastavil v úrovni bagristova obličeje, rozvinul se v krásný květ, ke kterému si bagrista přičichnul.

Dost mě mrzí, že nemůžu přijít na to, co to je za znělku a že ji nemůžu nikde najít (dnes jsem strávil asi 5 hodin prohledáváním YouTube bez úspěchu). Vždy když už začínám mít pocit, že jsem si to jen vymyslel, tak narazím na někoho, kdo si tu znělku taky pamatuje, ale neví co to bylo.

Na tu scénku jsem si vzpomněl před několika lety, když jsem slyšel písničku od Apollo 440 jménem

Stealth mass in F#m . Je tam takový motiv (3:05 až 3:42), který mi to připomíná.

Pokud někdo víte o co se jedná, nebo alespoň něco bližšího, třeba nějakou podrobnost v animaci, kterou jsem neuvedl, dejte mi prosím vědět budu vám neskonale vděčný.

Pro úspěšného řešitele je odměna jistá!

Předem všem děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.05.10 07:45

No potěším tě jenom na půl. Tu znělku si pamatuju dost dobře, ale bohužel už nevím čemu předcházela.

Ohodnoceno: 0x

Od: smartinius*
Datum: 07.05.10 09:43

Děkuju alespoň za to, že si mi potvrdil, že něco takového existovalo. Občas, když se to snažím někomu vysvětlit, tak na mě zírá, co si to vymýšlím a je na něm vidět, že si v tu chvíli o mě myslí svoje

Už mi to skoro nedá spát. Ptám se koho potkám a pořád nic.

Od: marenka*
Datum: 07.05.10 10:41

Tak to si mě přidejte taky ;) Mám ten záběr fakt před očima, celý dopoledne tu dumám *smich* Zatím jsem došla k tomu, že to bylo na Čt 1 nebo 2, znělka mě zaujala a pak ten pořad nestál za nic. Jestli vůbec nějaký pořad za tím byl, pořád mi vrtá v hlavě spot na ekologii, nebo pokud pořad, tak něco jako zahrádkář a pod. Byla jsem i v archivech ČT, ptala se kolegů a ti na mě koukali jak *smich*

Od: pb®
Datum: 07.05.10 10:11

Tusim, ze hudbu k tomu slozil Jean Michel Jarre. Ja si na to taky pamatuju, byla to znelka k nejakemu serialu, ne?

Od: pb®
Datum: 07.05.10 10:34

Tak a mam to. Zadej si do youtube Jean Michel Jarre Oxygen 4 a to je myslam ta hudba.

Oxygene IV Penguins">
Ohodnoceno: 2x

Datum: 07.05.10 13:34

Díky, nejsem si sice 100% jistý ale nejspíš to bude ono. Teď mi už chybí jen ten bagrista a strom .

Od: ota
Datum: 10.08.17 09:14

A ja myslel ze je to yello sweet thunder

Datum: 10.05.10 10:05

Opravdu si nikdo nepamatuje, co to bylo za pořad, nebo ještě líp, kde by se dala ta znělka vidět?

Od: technikjirik*
Datum: 11.05.10 06:58

Byl to seriál o přírodě

Od: moxa*
Datum: 11.05.10 07:36

Já bych asi zkusila napsta do ČT, zapátrat po vhodné adrese na někoho kdo je tam dlouho, nebo někam do archivu, třeba se najde někdo, kdo si dá tu práci a vzpomene si . Za zkoušku nic nedáš.

Od: camelot*
Datum: 11.05.10 21:52

Ahoj pratele, no kamarade vim velmi dobre co mas na mysli :), sam jsem si kdysi tuto nadhernou znelku nahral a poustel ji dokola, jeste ted ji slysim a zaspivam treba o pulnoci :) a to, co zde nekdo vkladal, tak to neni ta znelka!

Myslim, ze tato hudba se objevila ve znelve Wilema Tella, nevim to jiste a to co hledas Ty, je neco jineho :), budiu hledat take, uz se ptam kdekoho :), zatim nic :)

zatim pa Camelot

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.