Předoperační vyšetření před artorskopií kolen

Od: Datum: 20.06.13 21:27 odpovědí: 3 změna: 21.06.13 10:30

Dobrý den,

jaká předoperační vyšetření jsou vyžadována před artroskopií kolene (u ženy do 30 let), co lze zjistit z krve (mám panickou hrůzu z toho, že mi "něco" najdou) a mohou indikační papírky na moč napovědět, jaké výsledky budou z krve?

Předem děkuju...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.06.13 07:19
avatar

Koleno mi operovali před měsícem, dodnes, potvůrka, občas o sobě dá vědět! *bzum*

Předoperační vyšetření mi provedl můj internista, ke kterému chodím do DIA poradny. Je velice pečlivý, nic nezanedbá. Natočil mi EKG, změřil tlak. Předtím jsem byla na odběru krve a donesla vzorek moči. Z toho už v pohodě zjistili můj zdravotní stav.

Moč se jim nelíbila. Dostala jsem proto nějaká silná antibiotika na odstranění zánětu. Pak znovu dodat vzorek a tentokrát bylo už všechno v pořádku.

Jinak to zvládnete v pohodě, uvidíte. Co by Vám měli najít? Je mi jednou tolik, než Vám, a kromě toho čůrání jsem byla naprosto v pořádku a pod kudlu způsobilá. V nemocnici jsme byly na pokoji 4 ženské, srandy kopec, recepty, manželé, všechno jsme to probraly. A dívaly jsme se na legrační DVD - třeba Saxanu II. Vojína Čonkina, Líbáš jako... nebo Doktora od jezera hrochů.

Přesto, že to byla nemocnice, docela se mi tam líbilo. Kdypak si ženská jako já může celý den rochnit v posteli? A jídlo na stolek až pod nos? :)Jaga.

Tak ať Vám to všechno dobře dopadne!*palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.13 10:09
avatar

Simona, opravdu si myslíte, že když nebudete vyšetřena a tedy nebudete nic vědět, budete zdravější? Já jsem, díky včasnému "něco nalezení" přežila a věřím, že vyléčila rakovinu. ;) Nebuďte dítě! Buďte ráda, že když "něco najdou" můžete se tomu postavit. *hej*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.13 10:30
avatar

Neexistuje zdravý člověk, jen nedokonalá diagnóza.

To je jen takový bonmot, jinak samozřejmě souhlasím. A abych přispěli něčím konstruktivním- pro Simonu: nezapoměňte před (jakoukoliv) operací vysadit léky případné na ředění krve (Antikoagulancia _ anopyrin, warfarin, a pod,) Na to budete upozorněna, pokud jsou pro vás nějak výrazně nutná (to snad ne), tak byste se musela s příslušným lékařem poradit, co s tím, ale třeba běžné prventivní užívání anopyrinu není problém tři dny nebo raději týden před operací prostě vysadit. Pozor. tento účinek má i aspirin, který občas bereme z jiných důvodů, někdy i proti bolestem kloubů.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.