To si neumím představit. Jsem sice zdatný čtenář zvyklý číst od mala, ale prokousat se starým zákonem Kralické bible jsem nedokázal. A že jsem se opravdu snažil. A přiznám se že ani žádný smysl v tom, vědět kolika let se dožil Lot nebo Abrhám nevidím.
Jsem vcelku náruživý čtenář a před návštěvou knihovny se inspiruji na stránkách knižní databáze, kde má každá kniha hodnocení čtenářů (s celkovými procenty). Protože ale máme každý jiný vkus, vybírám podle stručné charakteristiky, která je vždy v databázi uvedena. Na vaši otázku je odpověď třeba tady: databazeknih.cz/... Myslím, že tam si vybere úplně každý. Mně zaujaly v poslední době z titulů českých autorů např: V. Hanišová "Houbařka", K.Lednická "Šikmý kostel", J. Tománek, Lustr pro papeže", K. Tučková "Žítkovské bohyně"...atd. Nebudu uvádět další, ani žádné zahraniční, bylo by toho moc. Ale opravdu záleží na konkrétním zájmu a žánru, který preferujete.
mraf
Žitkovské bohyně jako základní prvočetbu nevidím, je to zvláštní profeminní literatura. Zajímavá, vánky společnosti z dávna, nepopírám.
Ale každý: Božena němcová: Babička. No ne?
pfz*
Všichni čtenáři nemají stejnou dostupnost knih z knihoven, V menších konihovnách jsou čtenáři diskriminováni. Pokud potřebují knihu ktará v místní knihovně není můžou použít meziknihovní výpůjční službu. Asi 100Kč za poštovné za 1 knihu.
Od toho se také odvíjí kvaliata temat a odpovědí na PORADTE. Bydlím na vsi a jsem tedy křovák.
Já jsem taky křovák z vesnice o 450 obyvatelích. Do knihovny ve městě o 7000 obyvatelích mám 6 km daleko, ale ani to mi nebrání si tam dojít a vybrat si podle chuti...
Nemyslím si, že existuje kniha, kterou by si měl každý přečíst. Má nejoblíbenější je už dlouho Muž, který sázel stromy (Jean Giono). M. doplněno 04.08.21 17:04: Ano, právě film jsem viděla jako první a nemohla se od něj odtrhnout. Styl vyprávění s úžasným obrazovým (animace) doprovodem...
liska5
To je i krátký kreslený film. Promítali jsme ho na turistických kurzech studentům. Dobré k večerním úvahám a diskusím.
Já jsem už jako pětiletý četl vše,co mi přišlo do ruky.Preferoval jsem ovšem knihy,které uváděly velmi silné příběhy.Nejraději jsem četl od Alexandra Dumase (st) -Tři mušketýři,Hrabě M.CH.
Jednoznačně krásnou češtinou psané romány prohlubují užitou češtinu.Nejvíc se český jazk fixuje čtením.Také se zvyšuje slovní zásoba.
Totéž platí i o znalosti jiných jazyků.Čtu si v ruštině i ve slovenštině.To tak= doporučuji všem kulturním lidem.
Další stupeň čtení je rychločtení.Žáček začíná číst po hláskách,tempo zvýší čtením po slovech,lze ho dále zvýšit po celých větách,octavcích,vyspělý přečte stránku jedním pohledem.Zkuste to!
Kdo hledá knihu se silným příběhem, asi by před třemi mušketýry, měl dát přednost knížce Treblinka, slovo jako z dětské říkánky. Připouštím ale, že to asi každý nedá Co se týče rychločtení, zajímalo by mě, co z toho potom v hlavě zbyde. Manželka čte o dost rychleji než já, ale když se jí pak zeptám na něco z přečteného textu, ukáže se, že si třeba zrovna té věty vůbec nevšimla.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.