Kam se projít s kamarádkou v Praze?

Od: Datum: 02.09.13 22:30 odpovědí: 11 změna: 03.09.13 12:41

Dobrý den,

poraďte mi prosím, kam bych se mohl projít po Praze se svou kamarádkou? Chystáme se na procházku zítra večer, ale nevíme, kam. Děkuju...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 02.09.13 22:33
avatar

Kamkoli.

Co vás zajímá? Spíše památky nebo něco jiného? Chcete navštívit třeba nějaké muzeum, rozhlédnout se po Staré Praze, anebo se jen "cournout" v přírodě?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hakl
Datum: 02.09.13 22:35

Jen se projít po Praze, spš v noci za tmy...Poraďte mi nějakou trasu třeba pěknou...Díky

Od: hop®
Datum: 02.09.13 22:39
avatar

@ivzez mě předběhla , tak jen doplním třeba Karlův most...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.13 22:35
avatar

Malá Strana, Kampa, Staré Město ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 02.09.13 22:41

Třeba od Národního divadla po nábřeží ke Karlovu mostu, přes řeku a přes malou Stranu na Hrad?

Případně Staromák, Pařížšká, přes most a po schodech na letnou a sednout si před kyvadlo...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.13 22:54
avatar

k rece a na Vysehrad

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 02.09.13 23:12
avatar

Jo, ale to je spíš o té přírodě, Vyšehrad je super! *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.13 23:47
avatar

Doporučuju se vyhnout Hlavnímu nádraží (a to hlavně toho parku).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.09.13 02:40
avatar

jéééééééé, to s tak málo vstupníma údajema ani nejde radit - kdy večer? (za světla, za tmy?), jak to má bejt dlouhý?, má se toho ujít spíš víc, nebo míň?, má to bejt spíš někde v přírodě, nebo ve městě, má se přitom vidět co? (architekturu, lidi a centrum (no...), výhledy na Prahu, nějakou zvláštnůstku...), a jaká lokalita by vůbec byla vhodná z hlediska dostupnosti?
takhle můžu jen tak hádat a plácat co mě tak napadne - aby to bylo atraktivnější, co třeba zapojit lanovku? - dojít nějak (přes Malou Stranu, Kampu) dolu ke stanici, otamtud nahoru (tohle by bylo pěkný za tmy pochopitelně), a pak pokračovat přes Petřín třeba až ke Strahovskýmu klášteru, pak projít Hrad na Dejvice, kolem zahrad (Míčovna, Belvedér - jsou večer zavřené) a kolem Písecké brány (u Belvederu kolmo dolu přes koleje) až na Letnou - to je taková procházka nad noční Prahou (ale takhle celá zatraceně dlouhá - to je tak volným krokem a postáváním začít před osmou a skončit před půlnocí...), kdyby toho ještě nebylo dost, dá se z Letné pokračovat do Stromovky, přejít po Císařském ostrovu (k zoo) na druhý břeh Vltavy, a vrátit se do Libně :), a tam by se vlastně dalo zas pokračovat podél Rokytky přes Hrdlořezy a Kyje na Černý most - tam nástup na první metro...:):);
---------
nebo za světla - projít si (asi zdola) celý Jelení příkop (ale zavírá se už v sedm) (tj. začít dole na Malostranské (resp. Klárově, Malostranská je idiotskej název) a skončit až na Novém Světě... (jo a pak už za tmy se to vlastně dá vzít zas opačně popsanou trasou k tý lanovce...:)); samozřejmě chce to kouknout se do mapy (a vzít ji s sebou) (malá nápověda na počátek cesty do toho Jeleního příkopu: přejde se Valdštejnská, přejde se kolem Zámeckých schodů, přejde se i ulička (lemovaná zdí) Na Opyši, a podél Chotkovy ul.(tj. podél tramvaje) se dáme po cestičce po kamenech na trávníku ("Havlova stezka"), a pak už po nejrůznějších můstkách jdeme k zač. příkopu (těsně na jeho začátku, za branou, hledáme ve svahu napravo sochu Defenestráta... (od Kurta Gebauera), těch soch je tam pak víc, ale tahle je samozřejmě nejpovedenější...;
---------
nebo obdoba tý lanovky - buď už za tmy vyjet tramvají od Palmovky na Ohradu, a tam projít Žižkův kopec až k Památníku (já si prostě potrpim na výhledy na Prahu), anebo spíš naopak - od začátku Žižkova ještě za světla vylézt k Památníku a odamtud za šera na Ohradu a pak za tmy tramvají na Palmovku do Libně (a odamtud buď podél Rokytky, nebo naopak Vltavy - viz výše :))

mimochodem já bych se v rámci inspirace a přípravy na procházku třeba občas kouknul do nějakého průvodce Prahou (ne pro turisty, něco speciálnějšího - Poche například...), nebo nějakou trasu zkusil vygůglovat... (nebo pak ještě hodit sem dotaz - co víte zajímavýho o téhleté lokalitě?...:))

doplněno 04.09.13 20:29:

P.S. protože je možné, že na tenhle dotaz občas někdo klikne i později, pro upřesnění doplňuju, že v Jelením příkopu (i zahradách kolem Hradu) se otevírací doby několikrát během roku mění podle posunu stmívání (v r. 13 bylo maximum do 21 h, minimum do 18, v listopadu až březnu vůbec zavřeno (!); samotný Hrad je pro průchod otevřený každý den do půlnoci (a od pěti (!) - to by byla procházka! - ten klid...)
(a ta cesta podél Rokytky... - tady to bylo myšleno jako vtip, ale obávám se, že i na jindy už to ani tak moc dobrý tip není, jako ještě před cca 10 lety - mezitím tahle romanticky zastrčená stezička značně zasfaltovatěla, za Balabenkou se asi stala jen normální cestou kolem nově postavených domů a upraveným parkem a až do Hloubětína se pochopitelně musela za napumpování patřičných miliónů změnit ve fádní cyklostezku - nic moc hezkého pro pěší...)
--
P.P.S. autor dotazu už se sem asi nepodívá - škoda... - mohl by nám napsat, jak to nakonec dopadlo... (nepřekvapilo by mě, kdyby si nakonec vybral jinou variantu - třeba mnohem originálnější...); každopádně bych na to byl zvědavý...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: narf
Datum: 03.09.13 11:30

Pěkně osvětlená místa: Příkopy, Staromák, Karlův most a okolí...

Na den doporučuji Zahrady v okolí Pražského hradu včetně královské a Jelení příkop.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.09.13 12:41
avatar

pro "hakl"

- pokud jste zamilovaní - bude vám připadat každá procházka krásná - dobrých rad zde padlo hodně - stačí si vybrat. Ahoj. Marcela.

doplněno 03.09.13 12:47:

ještě - hlavně abyste měli příjemné a romantické počasí - liják by se asi k procházce nehodil. Tak hodně štěstí - a co ještě probrouzdat Petřínský park kolem Máchy - Strahov, atd.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.