Napadení přítele fetákem

Od: Datum: 20.06.13 09:57 odpovědí: 8 změna: 20.06.13 20:41
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat co máme dělat.Přítel byl ze soboty nas neděli přepaden a brutálně zbit jedním fetákem. do nemocnice nechtěl,ale nakonec jsem ho tam v pondělí dostala.dostal neschopenku a leží už čtvrtý den v nemocnici.Nevíte jakou dobu musí být v pracovní neschopnosti aby to nebyl jen přestupek ale trestní čin? a na jaké náhrady má nárok? Díky za odpověd
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.06.13 10:06
avatar

Minimálně má nárok na ušlý zisk, bolestné a veškeré výdaje s úrazem spojené. Ale zpátky do reality. Bohužel nejspíš nedostane nic, co si od takového feťáka může vzít, když nic nemá. Apropo, na PČR je to ohlášené?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: abc*
Datum: 20.06.13 11:59

Ano na PČR je to nahlášené,sepsat trestní oznámení až bude propuštěn z nemocnice.

Datum: 20.06.13 11:01

Myslím, že ani tak nezáleží na době jako na rozsahu zranění. Protože, když někdo bude marodit dva měsíce s odřeninkou na prstíčku asi těžko někoho odstíhají za trestný čin. Píšete přepaden. Mám rozumět jako loupežné přepadení? To znamená bylo mu při útoku vyhrožováno? Byly mu při útoku odcizeny osobní věci nebo pod pohrůžkou násilý o ně žádáno?

Jak už psal kolega předemnou nárok na ušlí zisk bolestné atd... Je potřeba v tomto případě znát pachatele a jeho majetkové poměry. Pokud to bylo nějaký náhodný vyfetlo z ulice šance na to, že ho policie dopadne je malá a tím pádem i nárok na nějaké náhrady. Každopádně upřímně počítejte s tím, že i kdyby ho policie dopadla takový lidi nemají střechu nad hlavou, nemají zázemí a na drogy a alkohol si vydělávaj žebráním, drobnými krádežemi a vloupačkami do aut, sklepů atd... Prostě to jsou lidi s rozmanitým vedlejšákem a neexistuje pak žádná páka na to z nich ty peníze dostat...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: abc*
Datum: 20.06.13 12:03

No bylo mu vyhrožováno před utokem,že si na něj počká.Pachatele známe ale jak jsem psala,je to bohužel feták.Nemyslím si,že bysme z něho dostali nějaké náhrady ale je v podmínce,tak at si jde aspon sednout.Přítel má silný otřes mozku,brýlový hematom a rozsekanou pusu.

Od: cobrak*
Datum: 20.06.13 12:26

Přítel by se neměl nechat zmlátit, kor od feťáka, který ho vidíé pod vlivem drogy čtyřikrát. Aspoň měl utéct. Zkuste ho přihlásit na sebeobranu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.13 19:20

nejsem si jist ale lhůta je 7 dní a více neschopnosti (takhle to je při napadení příslušníka ozbrojené složky, tak to bude asi stejné)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.13 19:29
avatar

Aby jednání útočníka mohlo být posouzeno jako trestný čin ublížení na zdraví, musí dojít k podstatnému omezení v běžném způsobu života poškozeného na dobu nejméně 7 dnů. Záleží tedy, jak závažné je zranění a jak dlouho bude poškozeného omezovat v běžném způsobu života (obvykle se za měřítko bere doba trvání pracovní neschopnosti). Tato formulace se používá proto, že některým občanům se neschopenka nevystavuje (důchodci a j.).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.13 20:41
avatar

Zásada je, nebavit se s feťáky a pokud se člověk musí vyskytovat v lokalitě, kde se podobným individuím nelze vyhnout, měl by chodit přiměřeně vybaven. Takový feťák může být chodící sbírka vážných onemocnění a při konfrontaci se přítel mohl klidně nakazit třeba žloutenkou. Když nemá na obranu fyzicky, ať si koupí plynový sprej, plynovku, teleskopický obušek, paralyzér, prostě cokoliv, čím dokáže útok odvrátit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.