Proč nevolit komunisty II

Od: Datum: 16.04.13 14:37 odpovědí: 34 změna: 21.04.13 09:39

Autor: @culdabulda1 napsal (a):
Kurňa! - proč si tedy dnes nežijeme jako ve Švýcarsku, když tady už přes 20 let vládne ODS a kapitalisti! (kteří si ovšem jako ve Švýcarsku žijou) - někde je asi nějaká chyba, ne?

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.04.13 15:10

Za prvé jsem si nevšiml, že by tu 20 let vládla ODS a za druhé je to proto, že většina národa tvoří parta nesamostatných nepříliš bystrých jedinců. Ne že by ve Švýcarsku byli jenom samí géniové - to je ve světě plus minus stejné a je to dáno skladbou obyvatelstva, ale historie je naučila samostatnosti. U nás většina čeká, že jim bude celý život někdo utírat zadek a radit, co mají dělat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 16.04.13 15:23

To je všeobecně rozšiřovaný mýtus *haha*, ale v tom to rozhodně není.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 16.04.13 15:26
avatar

Až na to že klausovi souputníci tady doopravdy vládnou 20 let.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 16.04.13 15:38

To není pravda. Je zde moc šikovných lidí a nejsou to žádná mejdla. Třeba soudci Berka, Nagy, Havlín, Knotek, Jelínek a do té party taky patřil profesor Větrovec.

A co bývalí či současní poslanci a ministři. Takový Řebíček, Wolf, Ráth a mnozí další třeba podnikatelé Pitr,Kožený, Smetka, Tykač.

Jen mne mrzí, že v tomto směru má ta ODS význačný náskok.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: augusto*
Datum: 16.04.13 15:20
Ptate se jako osmilete dite. Kdybyste trochu vice premyslela, mozna byste na to prisla sama..
Za 40 let stihli komunisti tuto zemi po vsech strankach totalne ekonomicky zruinovat. Zbyla prakticky jen spalena zeme.
Ze zestatnenych, pred valkou prosperujicich a sve zbozi do celeho sveta vyvazejicich podniku a firem (Bata, Skoda,.. vite kolik by tyhle podniky /a stovky pod. dalsich/ dnes odvadeli jen z exportu na danich do statniho rozpoctu? Desitky miliard!) se po par letech bolsevickeho "hospodareni" staly totalne neefektivni a vyrabejici dle toho, jak bylo narizeno z Moskvy a naplanovano v RVHP. v CSSR vyrabene zbozi se stalo na svetovych zapadnich trzich totalne zastarale, naprosto nekonkurenceschopne, nekvalitni a nikdo ho nechtel. Jediny kam se vyvazelo byly zeme vychodniho bloku - hlavne SSSR.
Vezmete si treba tehdejsi (pred 1989) ceskoslovenskou elektroniku Tesla, automobily Skoda.. ZCELA vse 100 let za opicema.
Nebojte se, kdyby ve Svycarsku nebo Rakousku vladli komunisti 40 let, tak jako u nas, vypada to tam podobne.
Divite se, ze to tu neni jako v CH? Chcete srovnani? Staci se podivat na ekonomickou situaci Nemecka - bohatou zapadni cast a dosud mnohem chudsi (s nizsimi platy a daleko mensi zivotni urovni) vychodni cast (byv. NDR). A to je prosim Nemecko sjednocene uz od pocatku 90 let, pricemz se na jeho obnovu ze zapadni casti posila rocne miliardy eur! a stale je to malo! Cesko bohuzel zadneho bohateho bratra nema..
Takze ano, obnova toho co tu (a treba v NDR) komunisti 40 let nicili a devastovali bude trvat jeste desitky let.
Staci se podivat jen na zemedelstvi. Komunisti v 50 letech vsechny soukromy, celej zivot tvrde pracujici rolniky okradli - ukradli jim statky, pudu,.. a poslali je do vyhnanstvi na druhej konec republiky (anebo coby kulaky do kriminalu). A to byli rodiny, ktery na svy pude hospodarily dlouhy generace, mnohdy i stovky let. Dneska se tam uz vratit nechtej a to, co jim bylo vraceno radsi prodaj. Za tech 40 let k tomu uz nova generace nema zadnej vztah nebo to neumi. Komunisti ty stovky let trvajici rodinny vazby na pudu zcela vytrhali z korenu.. a ty se uz nikdy obnovit nepodari (mozna za 100 let vzniknou vazby novy).
Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 16.04.13 15:45

augusto:

jsi poomatený a máš docela dobře vypláchlý mozek. V mnohém jsme byli na dost dobré úrovni, ale brzdilo to RVHP, teď jsme podstatně víc omezováni EU.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zarytyodesak
Datum: 17.04.13 07:44

" ... v mnohém ..." to je takový pěkný zavádějící termín, připomíná mi to trochu výrok soudruha Novotného, když sliboval, že maso bude "v Brzku"

Ano, byly obory, kde jsme byli a ještě jsme špičkou. Ano, ne všechno bylo za socialismu špatné. To ovšem nic nemění na tom, že obecně šlo hospodářství cugrund a soudruzi si moooc oddechli, že zodpovědnost za jeho stav přešla na někoho jiného.

Hrát si na plnou zaměstnanost a rekordy ve výrobě oceli ve skleníkovém systému, kde je vše dáno direktivně a není nutné se starat třeba o odbyt a konkurenceschopnost to bych možná při troše snahy uministroval také.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 16.04.13 15:51
avatar

To je takový místní novodobý folklór, nadávat po 25 letech "budování kapitalismu" na "40 let komunismu" (ve skutečnosti to ale byl socialismus). Na "komunismus" už se může spoustu let odvolávat jen ten, kdo hledá alibi pro dnešní bordel.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.04.13 17:26
avatar

augusto, proč myslíte, že Vás druhý osočuje "jsi poomatený a máš docela dobře vypláchlý mozek" když máte jiný názor? Vy to děláte taky, že s kým nesouhlasíte tomu sdělíte ...různé urážky?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 16.04.13 18:00

milancukrar:

dostává mne kyž lidi papouškujou věci nepodložené, řeči o tom že třeba Tesla byla sto let za opicema je kravina, kdo to hodnotí dle spotřební elekroniky na trhu je podle mne opravdu pomatený. Naše elektronika byla docela na úrovni, dokonce transistor jsme dokázali vytrobit asi dva roky po jeho vynálezu, elektronika do kosmického programu, zdravotnictví a vojenské techniky nebyla na úplně špatné úrovni a z velké části právě z produkce Tesly. Dnes je 99% spotřební elektroniky z Číny mnohdy je to kvalitou na jedno použití a nikomu to nevadí. Dnes už nemáme žádnou firmu, která by se alespoň "takovou" elektronikou zabývala.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 16.04.13 18:36

Ale máme. Třeba některé špičkové lékařské přístroje se vyrábí v ČR.

Taky si vzpomenu na textilní průmysl. Myslím strojírenskou část. Bezčlunkové stavy a bezvřetenové předení byla světová špička a český vynález. Vše pohřbeno Úmyslně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 16.04.13 19:30

Přesně tak, v textilu jsem byli špička, sklářství (i technické sklo), málo kdo ví, že mikrovlnný ohřev (nejen potravin) bylo naše prvenství. Radar Tamara byla ukázka toho jak jsme byli 100 let za opicemi *haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 16.04.13 22:21

bmbx: Ale máme. Tady v Jablonci existuje už 20 let firma Jablotron, která vyrábí špičkovou elektroniku. A nejen že ji vyrábí, má vlastní vývoj. Dokonce tak dobrej, že už jsou některé její výrobky kopírovány. Takže ne že nejsou. Ale je jich málo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 16.04.13 23:23

Jo, Jablotron mi jako jediný blesknul hlavou, když jsem to psal, ten je opravdu dobrý...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.04.13 07:16
Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 18.04.13 23:07

*hej*. Jak říkám, bude jich asi víc. Jen je neznáme.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 16.04.13 18:32

Netvrdím že jsi idiot, ale jen idiot může psát takové nesmysly a papouškovat televizi NOVA. Tohle mohou tvrdit pouze lidi kteří maximálně strkali prst do květináče.Těch našich 20 hektarů nechce nikdo zpátky. Taky by se na tom nikdo neuživil. Jsme rádi že se o pozemky stará družstvo. Hospodařit se dá jedině ve velkém.

A vztah k půdě. Ten my máme. Těžko ho ale mají ti co takhle žvaní jako Ty. Jinak by neprocházeli skrz vzrostlé obilí a nerajtovali pole a lesy čtyřkolkama.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zarytyodesak
Datum: 17.04.13 07:49

Ano, hospodařit na půdě se dá rozumně jen ve velkém. Ale když si vezmeme opět za příklad to Německo (západní) tak tam na ploše srovnatelné s naším menším JZD hospodařila a hospodaří jedna rodina. Bez direktiv, povinných odvodů a zbytečných režijních pracovníků.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pacourek*
Datum: 16.04.13 19:28

Aco Poldy Kladno,Škoda Plzen,Tatrovka,ČKD ty také zlikvidovali komunisté? Vžit jmenované firmy byli upěšní prvorepublikové firmy.Reaguji na augusta

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 16.04.13 22:18

augusto: Když byly všechny ty podniky tak zastaralé a na huntě, můžeš mi prosím vysvětlit, proč o ně byla ze strany cizích, "kapitalistických" podnikatelů taková rvačka? Jen na našem okrese: Elektropraga - dnes ABB, Autobrzdy Jablonec - půl TRW, půl LUCAS. Jinde v republice: ZPA nová Paka - dnes na půl Siemens a půl snad ZPA?. AKUMA Mladá Boleslav, dnes FIAMM. Bateria Slaný - dnes Varta? Škoda MB, Skoda Plzeň. A co rvačka českých bosů o celý chemický průmysl, namátkou: Chemopetrol Litvínov, Paramo Pardubice, Kaučuk Kralupy, Česká rafinérská, Benzina, Spolana Neratovice, Synthesia Semtín, MCHZ Ostrava, Lachema Brno. Určitě proto, že byly na huntě před zhroucením, že. Kde jste vyčetl ty vaše "znalosti"?

Víte, já Vám prozradím jedno tajemství. Zatímco vy mladí, si musíte všechno pečlivě nastudovat, pokud nejste líní, my staří máme výhodu v tom, že jsme to aktivně prožili. A pamět, ta je sviňa. Kolikrát si pamatuje i to, co nemusí. A zatímco pamět může jen zapomenout. Vy se musíte naučit to, co Vám dá kdo přečíst. A když budete číst celý život jednostranné informace, tak jim uvěříte. A je jen na Vás, jak si odlišné informace od nás starších ověříte. Jejich bezhlavým odmítnutím ty informace nepřestanou existovat. Jen vy zůstanete dále jednostranně orientovaný. Připravíte sám sebe o možnost kritického myšlení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.04.13 08:30
avatar

průměrný ekonom vysvětlí, proč podniky nebyly schopné dál pokračovat s lidmi, kteří tam byli.

Pokud je něco cizí, KAŽDÝ ČLOVĚK chce z toho mít co nejvíce.

souhlasím "my staří máme výhodu v tom, že jsme to aktivně prožili. A pamět, ta je sviňa. Kolikrát si pamatuje i to, co nemusí"

jen si každý vybereme co se mu hodí..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 17.04.13 12:01

Milane, mám tomu rozumět tak, že vedení těch podniků bylo špatné, ale i přes to, na tom ty podniky tak špatně nebyly, tak stálo za to, se o ně "porvat"?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.04.13 20:04
avatar

zabu, to bychom museli mluvit on line o konkrétní firmě. Když ale připustím Vaše slova "tak stálo za to, se o ně "porvat"?" proč je nový majitelé tedy nechali ekonomicky zlikvidovat?

Ale to je opradu na debatu o jednom podniku, který známe podrobně ze svého okolí. Nezle takto odsoudit, vychválit všechny stejně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 17.04.13 21:04

A možná proto, že existují soudci Berkové a jiná pakáž. A rozhodně v tom nebyl sám. Vždy se muselo napakovat ještě pár dalších.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 21.04.13 01:33

Milane, to není o jednom podniku. Jen tady u nás jsou to dva největší podniky, které tu šly do přímého prodeje. A v celém Česku, je to tolik podniků, až přechází zrak. Některé pod "cizí nadvládou" prosperují, jiné byly zrušeny. Proč asi by je zahr. společnosti kupovaly a následně rušily? No buď potřebovali značku, nebo byly pro ně významná konkurence. Kdyby byly tak na huntě, tak by do nich nevráželi prachy, a počkali by si až se položí samy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 21.04.13 09:39

No já bych k tomu ještě přidal podniky zahraničního obchodu. Různé Investy a podobně. Ano byly velmi rudé, ale to ve světě nikomu nevadilo. Měly svá odbytiště a i dobré výsledky. Tyto kontakty a konexe se získávají spoustu let. No a tak tyto podniky pomalu a s úspěchem rozložili a pak již to šlo lavinovitě. Ztráta odbytišť a hned se toho chytla "konkurence".

Ostatně dobře bylo vidět jak Havel položil zbrojní průmysl. Tehdy ještě Československá republika a tanky. No a jak to dopadlo. Výrobu nahradily ty státy které mají plnou hubu Lidských práv, ale když tečou prachy na vše se zapomene.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 18.04.13 12:18

Zcela souhlasím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.04.13 17:21
avatar

Do prčic, je konečně krásné počasí, sluníčko svítí, zpěvné ptactvo se vesele páří a vy pořád jen ta politika ze které je člověk pernamentně nasra...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 16.04.13 18:17

Přikláním se k Lidušce.

Sakra chlapi, dyk už je to trapný. Sedněte na motorky, vemte rejč nebo si jen tak lehněte na zahradě s lahváčem a přestaňte blbnout, dyk z toho už magoříte.*zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 16.04.13 19:51

Jsme jak ta tráva, až o nic nejde, tak se zvedneme... A k čemu to je? Co tady vyřešíte?

Sledujíce náš tisk, rozhlas, politiky a TV nutně docházíme k názoru, že jsme špatní, neschopní, nesamostatní, kolem nás jsou jen blbci kteří nám nepřejí, prý nám vládnou sebevrazi. Máme spoustu specialistů na "negativní vymezování”, procházíme nepřetržitou krizí ve všech oblastech života, vše je v katastrofálním stavu a nic dobrého nás nečeká. Místo řešení problémů slyšíme jen osobní výpady politiků, občané se trumfují ve špatných zprávách ... (další si doplňte na základě zkušeností laskavě sami). Bylo ověřeno, že k hypervýronům této negativní energie dochází zvláště v době televizních a rozhlasových zpráv, v hromadných dopravních prostředcích při cestě do a ze zaměstnání, v pivnicích a po ranním nákupu tisku.

Tudíž nemůžeme nic dobrého v budoucnu očekávat, protože si to vlastně ani nepřejeme. Světlé zítřky se zatím nekonají. Jen změna našeho myšlení nás může odklonit od cesty námi programově nasměrované k neodvratnému zániku, pokud nepřijmeme otázku, zda tak snad nespějeme k nové civilizaci.
U nás se to řeší u piva ( a tady). Počtěte si v Masarykovi.

doplněno 18.04.13 23:14:

Vážení, co s tím hodláte dělat abychoim se měli dobře?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ifkali*
Datum: 17.04.13 18:28

dÍl jedna jsem nestihla ačkoliv pokračování ---proč ne))Valtr Komarek - Sametova revoluce a polistopadovy vyvoj

nebylo co slavit, není co slavit...můj osobní názor.

doplněno 17.04.13 18:31:

pro úplnost dodám citát a zdroj

...zájem těchto spolků o budoucnost lidstva je až dojemný.

http://www.reformy.cz/zpravy/…chrani-jen-svetova-diktatura/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.04.13 19:17
avatar

Škoda, že se toho nedožiju - ale docela ráda bych věděla, jak to všechno těm mladým v budoucnu dopadne.

Pokud tady vládli Rusové, tak jsme si taky nedovedli představit, že by to někdy šlo bez nich. A ejhle - už přes 20 let to jde - ale nemyslím si, že by to byla nějaká sláva - je fakt, že se životní úroveń zvýšila - ale komu?

Dříve jsme byli docela dobře prosperující evropský stát - ale co máme teď? Průmysl v ..., zemědělství v ..., ekonomika v ... ,potravinářství v ... , bezdomovci v ..., nezaměstnaní v ... , důchodci v ... atd. A spousta podvodníků, zkorumpovaných politiků, rozkradačů (- a spousta nadšených žvástů, jak budeme za pár let na úrovni Evropy!)

doplněno 20.04.13 19:37:

Pokud se týká rozkrádání, tak komunisti byli oproti dnešní vládnoucí třídě úplní "hovňouskové"

A myslím, že si to v tehdejší politické atmosféře nemohli ani dovolit - řekla bych, že se dost hlídali navzájem a to, co se děje dnes bylo tenkrát nemyslitelné.

doplněno 20.04.13 20:01:

Jak na to všechno koukám, tak bych taky řekla, že Češi si sami ani vládnout nedokáží.


doplněno 26.04.13 16:21:

Dnes jsme si udělali výlet po západních Čechách - a ať se koukneme kam chceme, - všechny dříve prosperující fabriky jsou zrušené.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 20.04.13 19:50

A jaký průmysl teď vlastně máme, tedy ČR, čeho jsme tedy vlastníky? A když už, vydělává to?
Myslím, že bude hůř, lidí v pracovním procesu s lepší technikou není tolik třeba. Pořád platí, že z cizího krev neteče, ale těch peněz co teče! Naši najlepčí nejsou nejlepší hospodáři, ale.. je to náš problém - dělají co se jim dovolí!

Ano souhlasím, za komuny se tak nerozkrádalo, nemohli se totiž dostat k hotovým prachům, jen nějaké ty podvody, nechat si něco udělat, postavit, ukrást nějaký materiál, využití známosti, ale kdo to nedělal? Takže všeci byli spokojení (mimo těch, kterým vadilo, že nebyli z jakéhokoli důvodu u moci).

Chce to prostě akci, ale na tu nemáme.

doplněno 21.04.13 09:50:

Jak na to všechno koukám, tak bych taky řekla, že Češi si sami ani vládnout nedokáží.

Nekoukej, to už o nás říkali dááávno v minulosti jiní. A také jsme se nepostavili, my se chechtáme třeba Polákům, že podlehli za pět týdnů Němcům, šli s koňama proti tankům, ale co jsme udělali MY? A co jejich Solidarita? My se zvedneme až už nemůžeme dostat po čuni.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cmelak22
Datum: 20.04.13 19:46

To je svatá pravda.Komunisti si to dobře hlídali ty rozkrádačky.I mezi sebou.Dneska ta politická pakáž v Praze si dělá co chce a kryje jeden druhého.Je to verbež slezlá z celé republiky.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.