Rozmery nafukovaciho lehatka

Od: Datum: 14.07.13 02:06 odpovědí: 8 změna: 14.07.13 15:08

chci se zeptat kupovali jste nekdo v posledni dobe nafukovaci lehatko? a resili jste rozmery? merim 185 cm a tak sem si vybral lehatko podobne delky aby mi netrceli nohy metr ven. a v zivote by me nenapadlo,ze budu resit takovou vec jako je rozmer psany na krabici. myslel jsem,ze to co je psano to je dano. objednal jsem lahatko rozmeru 189 x 71 . doma nafoukl a zdesil se. rozmer lehatka byl 181 x 63

tak si rikam co to jako je letel sem do obchodu,kde mi bez kecu vratili penize i kdyz potapecske bryle,ktere netesnili a pousteli dovnitr vodu me nevzali,ze prej sem je pouzival pritom mi rikal kdyz vam to nebude sedet muzete vymenit,ale ja chtel zkusit jak sedi ve vode jestli tesni zejo,ale to je ted jedno. prosel sem 3 obchody a hledal lehatko kolem tech 190 cm delky a sirku hlavne aspon 70 a kolem 200 kc. chtel sem aj neco pevnejsi,ale to clovek v obalu nepozna. nakonec sem se nastval a koupil levne lehatko za 89 kc s psanyma rozmerama 183x 69 cm. rikam si je to na jedno pouziti kaslu na to. donesu to dom nafouknu:D a malem me omyli realny rozmer byl 170x 52 cm na to si dospeli nema sanci lehnout mozna nejaka slecna co je jak proutek. takze sem letel zase do obchodu a rikam klidne si to premete,ale rozmery nesouhlasi. pekne sme se ztrapnil kdyz rozmery vyfoukleho lehatka sedeli s krabici. nicmene sem jen tam serval,ze to je hezke,ale nepouzitelne,ze ja si koupil lehatko podle rozmeru a clovek chce vedet funkcni rozmery nesouhlasite snad? nakonec mi penize vratili,ale prej kdybych prisle zitra tak uz ne,ale to mi bylo fuk. tak sem se rozjel do sportisima,kde konecne byl velky vyber lehatek a objevil sem tam i to co sem mel prvni akorat za cenu o 50 kc drazsi a rozmery psane jeste vetsi:D pouze prebalene jinym dodavatelem.

zavolal sme si prodavace a ptam se jestli mi nekdo zaruci ty rozmery,ze uz sem dost nastvany,ze nevim jake lehatko koupi at se tam vlezu. on mi rekl,ze je vse z Ciny a nemuze mi zarucit absolutne nic jedine zase zkusit a kdyztak vratit. tak se divam co tam je nejsirsi rozmer byl 84 a nejdelsi 191 cena okolo 200 kc pak tam meli kresla s operkou coz se mi libi a rikam si kdyz tam budu sedet,tak nevadi kdyz to bude kratsi zkusim to. rozmery 165x 85. donesel sme nateseny domu slozite nafoukl(nedokazete si predstavit jak se ty smejdy tezko foukaji. je to na omdleni proste hrozny system nafukovani pred lety to bylo sakra lepsi.) tak se na to divam a rikam si sakra vsak to ma tak metr je to sice slusne siroke,ale 85 cm? to tezko. vysledek 138 delka sirka 79. je mi to male hrbil jsem se na tom silene je to delane tak pro holku max 170 cm spis 165. Takze fakt nevim co delat uz jsem projezdil majlant a funkcni lehatko nemam. tento obchod mam 15 km,takze reklamace se pekne prodrazi a stejne tam nic lepsiho nedostanu. delsi lehako nez 191 sem a sirsi nez asi 84 u lehatka a 89 u kresla taky ne. podle toho co sem pochopil ,ze to meri ti pitomci vyfoukle bych potreboval asi 210 cm delku a sirku tak 90 a podotykam,ze jsem silene hubeny mam jen 75 kg

co an to rikate a co poradite zkusenosti povidejte

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: au1
Datum: 14.07.13 02:43

no, já mám 197cm/135kg, a vživotě by mě nenapadlo jít vrátit lehátko za 90kč proto, že v nafouklým stavu je o 10 cm kratší :D zřejmě jste případ, kdy musíte vyzkoušet všechno, jen aby jste zjistil, že nic na tom světě není ideální... :)

Od: laik
Datum: 14.07.13 04:56
Oni to ti blbci asi vazne meri podle toho, z jak velke "latky" to slepuji. Ze se to nafouknutim pochopitelne zkrati (o vysku lehatka), to uz tam nepisou.
Ja takhle vloni kupoval spacak. Mam uplne prumernou vysku (178cm) a chtel jsem neco, kam bych se pohodlne vesel. Jenze vetsina spacaku uvadi "muze pouzit osoba az do 182cm" nebo nejaka podobna vyska, ale to ten spacak ma clovek na sobe prakticky nalepeny od hlavy az po nohy. *zed*
Chapu, ze vetsi spacak = potreba vice tepla a zaroven je tezsi, ale tech 200g vahy navic me fakt nezabije, kdyz se poradne nevyspim, protoze se nemuzu natahnout :(
Datum: 14.07.13 05:00
Zapomnel jsem napsat zaver: koupil jsem ten nejlevnejsi spacak, co mely. Velikostne to neni zase tak spatne, teplo je v nem docela taky (sice ma byt do -7° ale pod takovych 5-10° bych se ho neodvazil pouzit, protoze bych se bal, ze zmrznu. Hned asi pri tretim pouziti mu povolili švy vnejsiho plašte v delce asi 20cm :( *cert*, takze je tam dirou vnitrni izolace *zed*
Datum: 14.07.13 05:01
... takze je tam dirou VIDET vnitrni izolace. *zed*
Od: akr®
Datum: 14.07.13 10:03

A co takhle si koupit nafukovací madraci, ta co je na spaní, potažená plyšem. Ta je možná o něco delší. Pokud si koupíte pro 2 osoby, široká bude asi dost.

Datum: 14.07.13 10:24

Udavají rozměry ve "vyfouklém" stavu takže od šířky musíte odečíst +/- hloubku lehátka ale popravdě jsem tohle nikdy neřešil koupil jsem si lehátko za nevýhodnou cenu přímo u moře na pláži tam ho měli nafouklý lehl jste si a jo to je dobrý ... dobře a bylo smluveno.

Od: ondik007
Datum: 14.07.13 13:40

Kolegyne mi rikala,ze v recku to je levny,ze to mam koupit tam,ale asi prd. kdyz tma stoji pivo 65 kc kolik musi stat lehatko? 600?

No asi si necham tady tohle i dkyz se na tom hrbim a stalo me to vlastne tak 300 s cestou

Od: ondik007
Datum: 14.07.13 15:08

necham to byt. dival sem se,ze podobne kreslo co sem koupil delsi tam je jeste o 20 kc drazsi vcera sme si ho nevsiml jinak byhc ho mel a sem spokojeny,ale uz tam nejedu to by se fakt strasne prodrazilo. ale aspon mate zkusenosto,ze nemate kupvoat lehatka pro dospele s delkou 183 cm,protoze vysledek bude vazne o 10 cm mensi a kdyz mate 190 tak vam teda nohy asi trci dost

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.