Zpověď systémového analytika

Od: odpovědí: 3 změna:
Každý neustále někam přichází, spatřuje to co kolem je a snaží se o to mít se dobře, analyzujeme neustále mnohé a jsou zde dokonce hry, postavené na analýze, třeba šachy. Tam kde lidé zavrhli analyzování a spokojili se s vírou a pohádkami, tam je všude bída a špína, příroda nám dala inteligenci a šikovné ruce proto, abychom se měli dobře. Co se vlastně děje v naší duši když něco analyzujeme? Obrazně prosíváme systémy a snažíme se ty hodnotné oddělit od těch nehodnotných. Abychom mohli zde žít, musíme mnoho hodnot mít, a tím pádem musíme se i toho nehodnotného zbavovat. Problémy nastávají, když nemáme hodnoty a máme jenom to co je nehodnotné. Mnohé má hodnotný povrch a pod tímto povrchem je nehodnotný obsah, je to jakási bižuterie, která drahé šperky napodobuje. Obzvláště lidské oblečení, dokáže snadno oklamat naše analyzování druhého člověka. V současnosti se nás snaží mnoho oklamat obaly u zboží, nebo hezký vzhled internetové stránky, taky nás může oklamat láska, protože to co milujeme to tak nekontrolujeme. Ovšem není zde jenom analýza toho, co spatřujeme, lze analyzovat i to co slyšíme či to co cítíme. Běžně analyzujeme chuť toho, co nás nasycuje, nemusí to být jenom jídlo, může zde jít i o moc, bohatství, slávu, výhody, atd. K mnohým povoláním patří analýza tak třeba; chemik analyzuje roztoky, psycholog analyzuje duši, stavbař analyzuje konstrukci, detektiv analyzuje zločin, ekonom analyzuje investice, atd. Abychom správně něco mohli analyzovat, musíme se k tomu mnoho přiblížit a to je často veliký problém, protože mnohdy někdo nestojí o to, abychom to správně analyzovali, protože on by přišel o veliké hodnoty. Nesmíme třeba analyzovat to, jak někdo získal nadbytek hodnot, protože většinou to on získal zlým jednáním, vždyť dobrota je žebrota. Můžeme ale analyzovat žebráky, oni nemusí před druhými nic skrývat. Ano to silné parazituje na tom slabším a tak se vlci spojují do smečky, aby snadněji mohli, napadnou stádo, kde jsou ovce a roztrhat je na kusy. Při řízení je analýza velmi důležitá, pokud učiníme chybu, může to mít pro nás zlé následky, čím více se specializujeme tím méně i chybujeme. Přelidnění a centralizace, má za následek to že se nespecializujeme v dětství na to, co milujeme a tak většinou ve svém životě již neuspějeme. Pokud bych měl analyzovat systémy v nás a okolo nás tak bych konstatoval, že u každého systému jde o to kolik j v tom systému chyb, dokonalý systém je bez chyb. Hmyz je takovým dokonalým systémem, protože on žije krátce a je zde absolutní množství nejrůznějšího hmyzu, navíc je zde hmyz od počátku života. Mnohdy analýza odhalí chyby v systému, navrhne řešení jak je odstranit, ale k odstranění chyb nedojde, protože někomu mocnému přinášejí chyby v systému veliké výhody. Takovou klasickou chybou je centralizace, kdy ti co jsou v centru, rozhodují o těch, co jsou na okraji, bez těch co jsou na okraji. Otroctví je jako náš stín, když nemůžeme zotročit druhého, tak zotročíme sebe drogou, nebo aspoň svého psa.
3 odpovědi na otázku

 

 


0x
avatar mil
No pěkný a co bys chtěl poradit? *hej**klik*

 


0x

Mám pocit, že autor o systémové analýze pouze povrchní znaloszi, protože text obsahuje mnoho zavádějících nepřesností. Na deprese doporučuji sex nebo čokoládu.

 


0x
Tohle patří na www.bazina.cz. Nevíme s čím chceš poradit.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]